Založ si blog

Putinovo vystúpenie k pokusu o prevrat pred pár minútami.

Putin dnes v pondelok večer vystúpil pred ruským národom a nepotvrdil žiadnu kryciu operáciu skupiny Wagnerovcov pre pochytanie iných organizátorov povstania… Ria novosti to zhrnuli takto:

Vystúpenie Putina
22:24 26.06.2023)
„Boli prijaté rozhodnutia, aby sa zabránilo krviprelievaniu“: Putin adresoval Rusom
Prečítajte si ria.ru v
MOSKVA 26. júna – RIA Novosti. Ruský prezident Vladimir Putin sa prihovoril Rusom. Kľúčové vyhlásenia – v materiáli RIA Novosti.

„Ďakujem tým vojakom a veliteľom Wagnerovej skupiny, ktorí urobili jediné správne rozhodnutie – nedopustili sa bratovražedného krviprelievania, zastavili sa na poslednej línii. Dnes máte možnosť pokračovať v službe Rusku podpísaním zmluvy s ministerstvom obrany.“ alebo iným orgánom činným v trestnom konaní, alebo sa vrátiť k svojim príbuzným a priateľom.Kto chce, môže ísť do Bieloruska.Sľub, ktorý som dal, sa splní.Opakujem, výber je na každom z vás, ale som si istý, že toto bude byť voľbou ruských vojakov, ktorí si uvedomili svoju tragickú chybu,“ vyhlásila hlava štátu.
Poznamenal, že prevažná väčšina bojovníkov a veliteľov skupiny Wagner sú ruskí vlastenci, oddaní svojmu ľudu a štátu.“
“ Preto sa od samého začiatku udalostí podnikli kroky na moje priame pokyny, aby sa zabránilo veľkému krviprelievaniu,“ zdôraznil prezident.

Poznamenal, že to chce čas.
„Vrátane toho, aby sme dali tým, ktorí urobili chybu, možnosť zamyslieť sa, aby pochopili, že ich činy spoločnosť dôrazne odmieta a aké tragické, zničujúce následky pre Rusko a náš štát vedie dobrodružstvo, do ktorého boli zavlečení,“ povedal Putin. .

Organizátori povstania, ktorí zradili krajinu, zradili tých, ktorí boli s nimi, poznamenal Putin a povstalci chceli, aby sa vojaci navzájom zabili, a tento výsledok chcel aj Kyjev.
„Ozbrojená rebélia by bola v každom prípade potlačená,“ zdôraznila hlava štátu.
Odvaha, sebaobetovanie padlých hrdinských pilotov ich zachránilo pred hroznými následkami.Hlava štátu poďakovala všetkým vojakom.
Drvivá väčšina bojovníkov Wagner sú vlastenci vlasti, boli nasadení v tme, upozornila hlava štátu.
Prezident poďakoval Rusom za ich vytrvalosť, solidaritu a vlastenectvo, ktoré ukázali, že akékoľvek vydieranie a nepokoje sú odsúdené na neúspech.
Verejnosť, strany, náboženské organizácie, celá spoločnosť sa pevne postavila na podporu ústavného poriadku…

Takže scenár nebol taký ako som čera opísal v blogu podľa jedného rusa. Bol jednoduchý a Prigožin z neho vychádza ako zradca, ktorý ale potrestaný nebude. Osobne si myslím , že do pár týždňov padnú hlavy nejalých generálov vrátane náčelníka generálneho štábu Gerasimova. Šojgu ako dlhoročný priateľ Putina môže odísť s pictami hrdinu do dôchodku… požijeme a uvidíme . V každom prípade je to strata prestíže Putina aj Ruska, minimálne taká, ako bolo Trumpovo povstanie a tiahnutie na Washington.. po jeho prehratých voľbách… a to urobil nie noname ako je Prigožin, ale prezident USA.. CHCEL ZVRHNÚŤ BIDENA AKO VÍŤAZA VOLIEB…

Efektívne využitie „Boydovho cyklu“ určí, kto bude vo vojne úspešnejší. Môže prehrať celé ľudstvo.

04.06.2024

Prečo Ukrajina nie je stále blízko k víťazstvu ? Začnem všeobecnými ukazovateľmi. HDP Ukrajiny do začiatku vojny bolo 160 mld USD, Ruska 2,2 bilióna USD, Nemecka 4,1 bil USD, EU mala 17, bil. USD. Putin používa na vojnu priemerne 120 mld USD, čo je ročne 5,4% HDP. Európska pomoc za dva roky vojny predstavovala asi 88 miliárd USD, čo je 0,25% HDP. Reálny pomer výdavkov na vojnu [...]

Prekročíme „Rubikon“ a nebude cesty späť? Rus intenzívne zopakoval hrozbu použitia jadrových zbraní!

30.05.2024

Len prednedávnom som na otázku, ako bude pokračovať vývoj konfliktu východ západ vedeného na Ukrajine povedal, že v prípade zvyšovania tlaku na použitie západných zbraní na teritoriu Ruska a prípadnej účasti vojenských expertných síl na teritoriu Ukrajiny, či zasiahnutia ruských rakiet a dronov z území štátov NATO ( Poľsko, Slovensko, Rumunsko či Bulharsko) bude [...]

Útok nad Charkovom, jeho intenzita a ciele.

22.05.2024

Aby sme si urobili predstavu o operácii nad Charkovom , dám príklad z roku 1968 a obsadení Československa. 1968. intervenční vojska pravděpodobně disponovali 6.300 tanky, 2.000 děly, 550 bojovými a 250 dopravními letouny. Souhrnné počty vojsk byly odhadovány na více něž 500.000 osob. 1989-91 odišlo z ČSSR 75 000 vojakov, 1220 tankov, 1250 diel,96 lietadiel a [...]

irán, izrael, útok

Irán nainštaloval nové centrifúgy v stredisku na spracovanie uránu

13.06.2024 21:14

Západné krajiny Irán dlhodobo podozrievajú, že má v úmysle vyrobiť jadrovú zbraň.

Emmanuel Macron

Zacharovová: Francúzsko sa príliš angažuje v konflikte na Ukrajine, hrozí mu stret s Ruskom

13.06.2024 18:15

Podľa hovorkyne ruskej diplomacie je načase, aby sa ľudia vo Francúzsku prebudili a uvedomili si, do čoho sú zaťahovaní.

Putin Gold

Veľká sedmička prinúti úspory Moskvy pracovať pre Kyjev

13.06.2024 18:04, aktualizované: 22:27

Šéf Kremľa s nimi kedysi sedel za jedným stolom. Z niekdajšej Veľkej osmičky je ale dnes Veľká sedmička, a jej lídri na summite G7 v Taliansku chystajú veľké zúčtovanie s Vladimirom Putinom za jeho agresiu proti Ukrajine.

Emmanuel Macron

Macron hrá po prehre v eurovoľbách vabank. Ako môže jeho pád ovplyvniť úniu?

13.06.2024 18:00

Vráti sa Smer po eurovoľbách do rodiny európskych socialistov? Analytici sú skeptickí.

simon22

Nežijem krátko aby som nič nevedel, ale ani príliš dlho aby som všetko zabudol...

Štatistiky blogu

Počet článkov: 554
Celková čítanosť: 3176110x
Priemerná čítanosť článkov: 5733x

Autor blogu

Kategórie

Archív