Založ si blog

Význam očkovania proti COVID19 nie je nedostať ho! Slovensko zlyhalo!

Nechápem, kto kedy tvrdil okrem antivaxerov, že očkovanie chráni pred pozitivitou. Na príklade Británie sa pokúsim všetkým vysvetliť, ako to je s očkovaním na COVID-19 a čo vlastne zabezpečí. Ja viem, antivaxeri okamžite povedia, že čísla sú vymyslené a manipulované. Môj zdroj je tento: https://www.worldometers.info/coronavirus/

Tu sú štatistiky sveta ako aj kontinentov a jednotlivých štátov.

Čo robilo začiatkom roka Slovensko? Použilo !atómovú zbraň“ a ničilo vírus špáraním sa v nose, na čo sme minuli viac ako 500 miliónov eur. Čo robila Británia? OČKOVALA desiatky tisíc ľudí denne, oproti našim stovkám očkovaných. Začala hneď rizikovými skupinami, ktoré zvládla za mesiac. Preto im klesla okamžite denná úmrtnosť a nám nie. Niekto povie že delta variant je menej smrtný… Je zvláštne že toto platí výhradne pre silno očkované krajiny, pre nás a tých čo odmietajú očkovanie je rovnako smrteľný ako bol A,B,G… Už 18. 1. mala Británia zaočkovaných prvou dávkou vakcíny 3,8 miliónaľudí, začali rovnako ako my 27.12.2020. Oni stihli 5% obyvateľov, zakiaľ my len pár tisíc čo bolo promile. Do polovice februára Briti zaočkovali všetkých v najohrozenejších skupinách. 16.februára : V súčasnosti dostalo prvú dávku vakcíny už vyše 15,3 milióna obyvateľov, čo je v prepočte štvrtina populácie (v Británii žije okolo 66,65 milióna ľudí).

Vláda v očkovaní zvolila vlastnú stratégiu. Snažia sa prvou dávkou zaočkovať čo najviac ľudí a druhú dávku dostanú zaočkovaní až po 12 týždňoch. Odporúčané obdobie medzi prvou a druhou dávkou je pritom tri až štyri týždne. Touto stratégiou chcú dosiahnuť zaočkovanie väčšiny populácie do jesene 2021, uviedla Sky News.

V Anglicku zrušili všetky opatrenia už 19.7.2021, lebo im kleslo reprodukčné číslo na úroveň 0,8-1. %Pritom mali očkovaných viac ako 78% obyvateľstva.  Zrušenie väčšiny opatrení, ktoré bolo odložené o mesiac, už skôr zdôvodnil rozsahom očkovanosti obyvateľstva, prejavujúcim sa poklesom počtu prípadov vážneho priebehu ochorenia COVID-19 alebo úmrtí naň.

Ak to neurobíme teraz, potom sa budeme otvárať na jeseň, v zimných mesiacoch, keď je koronavírus v chladnom počasí vo výhode,“ povedal Johnson. „Ak to neurobíme teraz, musíme si položiť otázku, kedy to teda urobíme. Takže toto je tá pravá chvíľa, ale musíme to urobiť opatrne,“ zdôraznil premiér.

18.9. mali v Británii PLNE zaočkovaných nad 16 rokov 82% obyvateľov.

Čo tento postup priniesol Británii?

Denné prírastky pozitívnych v jesenných mesiacoch začali rásť, teraz v novembri (20.11) majú prírasty 40 000 pozitívnych denne, dvojnásobné ako mali pred rokom- vtedy 20 000 denne. No vtedy im zomieralo denne 514 ľudí a teraz iba 169… Grafy uvedené nižšie s údajmi zastavenými na 20.11.2020 a 2021. zdroj : https://www.worldometers.info/coronavirus/country/uk/

 

 

 

 

 

 

Slovensko s asi 45% zaočkovanosťou preťažilo svoj zdravotný systém a denné prírastky úmrtnosti boli ( 3 dňový priemer) 20.novembra 2020 19 mŕtvych, teraz 20.11.21 je to až 44 mŕtvych denne, teda dvojnásobok spred roka. Prečo? No lebo denný prírastok pozitivity v roku 2020 bol 1818 nových pozitívnych , zatiaľ čo v roku 2021 je až 9171 nových pozitívnych.

Pri štvornásobku nárastu pozitívnych oproti roku 2020 nám zomiera dvojnásobok ľudí denne ako pred rokom. Takže efekt očkovania síce je badateľný, no neotočil vývoj smrtnosti tak, ako tomu je v Británii. A u nás sú opatrenia najprísnejšie, zatiaľ čo británia je od polovice júla BEZ OPATRENÍ….. TOTO JE VÝSLEDOK ZAOČOVANOSTI TAM A TU!! BRITI SA NEBRÁNIA POZITIVITE, lebo ju vedia zvládať vďaka ľahkému priebehu nemoci ktorý je pre zvýšenú imunitu očkovaním alebo prekonaním nemoci.

Taliansko s trojdňovým priemerom nárastu pozitívnych 36146 z 20.11.2020 vďaka prísnym opatreniam napriek očkovanosti nad 80%, si teraz 20.11.2021 drží denný nárast pozitivita na 10 914. V roku 2020 mali trojdňový priemerný prírastok mŕtvych 701 denne, a teraz vďaka očkovaniu a opatreniam len 55. Už 15. októbra bolo plne zaočkovaných obyvateľov nad 12 rokov 80%, napriek tomu ich vláda sprísnila opatrenia a vyžaduje povinne buď covidpass alebo testovanie 2x do týždňa. Zároveň schválila zákon, že zamestnávateľ môže neočkovaných prepustiť z práce! Búria sa proti opatreniam, lebo ich výsledky sú výborné.

Očkovanie teda funguje tak, ako jeho autori predpokladali. Znižuje mieru smrtnosti a ťažkých priebehov nemoci, neznižuje príliš mieru pozitivity. A presne toto sme chceli dosiahnuť. Teda dosiahli to tam, kde je veľká miera očkovanosti.

Je už na nás samých, či chceme veriť faktom alebo ich budeme stále považovať za klamlivú vládnu propagandu…. 

P.S.: NAŠA vláda by mala vyvodiť PERSONÁLNU zodpovednosť za ROČNÉ zlyhanie. Pohľadom na Taliansko s opatreniami a Britániu bez opatrení je zrejmé že MY SME ZLYHALI! Robíme všetko polovičato a teda bez účinku!

14 dní trvajúca vojna na Ukrajine. Kto čo dosiahol a aká je prognóza.

09.03.2022

Ruský poslanec Žirinovskij vykrikoval už v decembri, že vojna začne 22.2. o štvrtej hodine ráno. Prečo tento dátum a táto hodina? Je jedna ruská pieseň o tom že 22 o štvrtej ráno padajú bomby na Kyjev… kedy? 22.6.1941 začalo hitlerovské Nemecko bombardovať Kyjev. Asociácia bola zrejmá, prečo sa niekto snažil aby ruská invázia začala 22 a o štvrtej ráno. [...]

Dead hand- PERIMETER system- doomsday machine! In the worst case scenario, it will make the US and its allies a nuclear hell.

08.03.2022

Have you ever heard of the PERIMETER- DEAD HAND system of last ditch retaliatory nuclear strike? It’s a child of the cold war , designed to provide an automatic retaliatory strike in the event of a nuclear attack on the Soviet Union on all targets that were pre-specified in the system. The system operates autonomously, without „any“ human intervention after losing contact with [...]

Nikdy sme neboli tak blízko veľkej vojne od 1945 roku ako dnes! Druhá polovica februára je kritickým obdobím!

11.02.2022

Americký prezident10.2. 2022 znova vyzval všetkých občanov USA aby okamžite opustili Ukrajinu, kôli výrazne zhoršenej medzinárodnej situácii. Už pred dvoma mesiacmi prehlásil, že Rusko vtrhne na Ukrajinu v polovičke februára, keď premrzne pôda! Toto zopakoval v prvý februárový týždeň. Každý deň lietajú americké a britské špionážne lietadlá a drony okolo [...]

súdna rada, súdy, kancelária

Bola razia NAKA na súde neslýchaná? Súdna rada sa nezhodla

26.05.2022 06:40

Došlo k zásahu do nezávislosti súdu alebo policajti pri razii postupovali zákonne? Súdna rada nedokázala prijať stanovisko.

vojna na Ukrajine, Odesa

ONLINE: Zelenskyj: Nevymeníme územie za mier, bol by to Mníchov 1938

26.05.2022 05:45, aktualizované: 08:31

Podľa Zelenského sa Ukrajina musí starať o ľudí, ktorí žijú na okupovaných územich, nie o politikov, ktorí sa už ponáhľajú znovu stretávať s Putinom.

Gautam A. Rana

Ako veľvyslanec USA má prísť na Slovensko Gautam A. Rana

26.05.2022 05:37

Americký prezident Joe Biden nominuje na post mimoriadneho a splnomocneného veľvyslanca na Slovensku amerického diplomata indického pôvodu Gautama A. Ranu. Biely dom v stredajšom vyhlásení oznámil prezidentov zámer poslať Ranovu nomináciu na ďalšiu ratifikáciu.

Ide o pravdu, Milan Krajniak

Krajniak v Ide o pravdu o zdanení firiem: Je mi jedno, že Pente budú tiecť slzy až do Dunaja

26.05.2022 05:00

Príde ďalšia finančná pomoc od štátu pre ohrozené skupiny a dôchodcov: „Asi áno. Rozhodneme o tom v auguste,“ povedal minister Milan Krajniak (Sme rodina).

simon22

Nežijem krátko aby som nič nevedel, ale ani príliš dlho aby som všetko zabudol...

Štatistiky blogu

Počet článkov: 464
Celková čítanosť: 2425114x
Priemerná čítanosť článkov: 5227x

Autor blogu

Kategórie

Archív