Založ si blog

Význam očkovania proti COVID19 nie je nedostať ho! Slovensko zlyhalo!

Nechápem, kto kedy tvrdil okrem antivaxerov, že očkovanie chráni pred pozitivitou. Na príklade Británie sa pokúsim všetkým vysvetliť, ako to je s očkovaním na COVID-19 a čo vlastne zabezpečí. Ja viem, antivaxeri okamžite povedia, že čísla sú vymyslené a manipulované. Môj zdroj je tento: https://www.worldometers.info/coronavirus/

Tu sú štatistiky sveta ako aj kontinentov a jednotlivých štátov.

Čo robilo začiatkom roka Slovensko? Použilo !atómovú zbraň“ a ničilo vírus špáraním sa v nose, na čo sme minuli viac ako 500 miliónov eur. Čo robila Británia? OČKOVALA desiatky tisíc ľudí denne, oproti našim stovkám očkovaných. Začala hneď rizikovými skupinami, ktoré zvládla za mesiac. Preto im klesla okamžite denná úmrtnosť a nám nie. Niekto povie že delta variant je menej smrtný… Je zvláštne že toto platí výhradne pre silno očkované krajiny, pre nás a tých čo odmietajú očkovanie je rovnako smrteľný ako bol A,B,G… Už 18. 1. mala Británia zaočkovaných prvou dávkou vakcíny 3,8 miliónaľudí, začali rovnako ako my 27.12.2020. Oni stihli 5% obyvateľov, zakiaľ my len pár tisíc čo bolo promile. Do polovice februára Briti zaočkovali všetkých v najohrozenejších skupinách. 16.februára : V súčasnosti dostalo prvú dávku vakcíny už vyše 15,3 milióna obyvateľov, čo je v prepočte štvrtina populácie (v Británii žije okolo 66,65 milióna ľudí).

Vláda v očkovaní zvolila vlastnú stratégiu. Snažia sa prvou dávkou zaočkovať čo najviac ľudí a druhú dávku dostanú zaočkovaní až po 12 týždňoch. Odporúčané obdobie medzi prvou a druhou dávkou je pritom tri až štyri týždne. Touto stratégiou chcú dosiahnuť zaočkovanie väčšiny populácie do jesene 2021, uviedla Sky News.

V Anglicku zrušili všetky opatrenia už 19.7.2021, lebo im kleslo reprodukčné číslo na úroveň 0,8-1. %Pritom mali očkovaných viac ako 78% obyvateľstva.  Zrušenie väčšiny opatrení, ktoré bolo odložené o mesiac, už skôr zdôvodnil rozsahom očkovanosti obyvateľstva, prejavujúcim sa poklesom počtu prípadov vážneho priebehu ochorenia COVID-19 alebo úmrtí naň.

Ak to neurobíme teraz, potom sa budeme otvárať na jeseň, v zimných mesiacoch, keď je koronavírus v chladnom počasí vo výhode,“ povedal Johnson. „Ak to neurobíme teraz, musíme si položiť otázku, kedy to teda urobíme. Takže toto je tá pravá chvíľa, ale musíme to urobiť opatrne,“ zdôraznil premiér.

18.9. mali v Británii PLNE zaočkovaných nad 16 rokov 82% obyvateľov.

Čo tento postup priniesol Británii?

Denné prírastky pozitívnych v jesenných mesiacoch začali rásť, teraz v novembri (20.11) majú prírasty 40 000 pozitívnych denne, dvojnásobné ako mali pred rokom- vtedy 20 000 denne. No vtedy im zomieralo denne 514 ľudí a teraz iba 169… Grafy uvedené nižšie s údajmi zastavenými na 20.11.2020 a 2021. zdroj : https://www.worldometers.info/coronavirus/country/uk/

 

 

 

 

 

 

Slovensko s asi 45% zaočkovanosťou preťažilo svoj zdravotný systém a denné prírastky úmrtnosti boli ( 3 dňový priemer) 20.novembra 2020 19 mŕtvych, teraz 20.11.21 je to až 44 mŕtvych denne, teda dvojnásobok spred roka. Prečo? No lebo denný prírastok pozitivity v roku 2020 bol 1818 nových pozitívnych , zatiaľ čo v roku 2021 je až 9171 nových pozitívnych.

Pri štvornásobku nárastu pozitívnych oproti roku 2020 nám zomiera dvojnásobok ľudí denne ako pred rokom. Takže efekt očkovania síce je badateľný, no neotočil vývoj smrtnosti tak, ako tomu je v Británii. A u nás sú opatrenia najprísnejšie, zatiaľ čo británia je od polovice júla BEZ OPATRENÍ….. TOTO JE VÝSLEDOK ZAOČOVANOSTI TAM A TU!! BRITI SA NEBRÁNIA POZITIVITE, lebo ju vedia zvládať vďaka ľahkému priebehu nemoci ktorý je pre zvýšenú imunitu očkovaním alebo prekonaním nemoci.

Taliansko s trojdňovým priemerom nárastu pozitívnych 36146 z 20.11.2020 vďaka prísnym opatreniam napriek očkovanosti nad 80%, si teraz 20.11.2021 drží denný nárast pozitivita na 10 914. V roku 2020 mali trojdňový priemerný prírastok mŕtvych 701 denne, a teraz vďaka očkovaniu a opatreniam len 55. Už 15. októbra bolo plne zaočkovaných obyvateľov nad 12 rokov 80%, napriek tomu ich vláda sprísnila opatrenia a vyžaduje povinne buď covidpass alebo testovanie 2x do týždňa. Zároveň schválila zákon, že zamestnávateľ môže neočkovaných prepustiť z práce! Búria sa proti opatreniam, lebo ich výsledky sú výborné.

Očkovanie teda funguje tak, ako jeho autori predpokladali. Znižuje mieru smrtnosti a ťažkých priebehov nemoci, neznižuje príliš mieru pozitivity. A presne toto sme chceli dosiahnuť. Teda dosiahli to tam, kde je veľká miera očkovanosti.

Je už na nás samých, či chceme veriť faktom alebo ich budeme stále považovať za klamlivú vládnu propagandu…. 

P.S.: NAŠA vláda by mala vyvodiť PERSONÁLNU zodpovednosť za ROČNÉ zlyhanie. Pohľadom na Taliansko s opatreniami a Britániu bez opatrení je zrejmé že MY SME ZLYHALI! Robíme všetko polovičato a teda bez účinku!

Nemecko a EU bude v zime mrznúť, CUI BONO?

29.09.2022

16. septembra som písal o tom, prečo si myslím, že generátorom vojny na Ukrajine je plyn ropa, elektrická energia, teda energo nosiče určené pre EU z Ruska. https://simon22.blog.pravda.sk/2022/09/16/plyn-a-surovinove-zdroje-ako-generator-vojny-na-ukrajine/ V Nemecku prebehli cez víkend veľké demonštrácie za spustenie NS II… a tak to niekto vyriešil vyhodením oboch nord [...]

Plyn a surovinové zdroje ako generátor vojny na Ukrajine.

16.09.2022

Všetkých nás presviedčajú, že Rusko bez vyprovokovania zákerne napadlo Ukrajinu a vedie tam vojnu proti Ukrajine. Skutočne je toto pravda? Je jedinou príčinou terajšej agresie Ruska len jeho nenažratosť a falošná obava o svoju bezpečnosť? V krátkosti zhrniem jednu z príčin dnešného konfliktu o ktorej som presvedčený, že je jednou z najdôležitejších. Citáciami z [...]

14 dní trvajúca vojna na Ukrajine. Kto čo dosiahol a aká je prognóza.

09.03.2022

Ruský poslanec Žirinovskij vykrikoval už v decembri, že vojna začne 22.2. o štvrtej hodine ráno. Prečo tento dátum a táto hodina? Je jedna ruská pieseň o tom že 22 o štvrtej ráno padajú bomby na Kyjev… kedy? 22.6.1941 začalo hitlerovské Nemecko bombardovať Kyjev. Asociácia bola zrejmá, prečo sa niekto snažil aby ruská invázia začala 22 a o štvrtej ráno. [...]

Ľubica Balgová, Sliač, primátorka

Sliačsku primátorku „vytočili“ vyjadrenia ministra Naďa. Odkazuje mu, aby si doštudoval zákony

05.10.2022 07:00

Referendum o základni amerických vojakov v Sliači vyvoláva vášne.

Severná Kórea / test / armáda / raketa /

Kórea a USA v reakcii na severokórejský test odpálili štyri rakety

05.10.2022 06:46

Utorkový severokórejský test, ktorý bol piatym počas desiatich dní, ostro odsúdili tak Spojené štáty, ako aj NATO.

vojna na Ukrajine, Rusko, mobilizácia

ONLINE: USA zatiaľ nevidia snahu Rusov použiť jadrové zbrane

05.10.2022 06:15, aktualizované: 06:35

USA berú vážne každé slová o použití jadrových zbraní, ale nemajú ani náznaky, že by sa Rusko chystalo okamžite použiť jadrové zbrane.

Tomáš Taraba

Taraba Matovičovi určite nepomohol zadarmo a čoskoro sa to ukáže, tvrdí politológ

05.10.2022 06:15

Politológ Tomáš Koziak tiež hovorí, že demonštratívny nesúhlas s Matovičom zo strany jeho deviatich poslancov z klubu OľaNO netreba brať na ľahkú váhu.

simon22

Nežijem krátko aby som nič nevedel, ale ani príliš dlho aby som všetko zabudol...

Štatistiky blogu

Počet článkov: 466
Celková čítanosť: 2479736x
Priemerná čítanosť článkov: 5321x

Autor blogu

Kategórie

Archív