Založ si blog

To že tam boli zariadenia ešte neznamená, že ich niekto aj využil. V 90tych rokoch nás sledovali cez telefóny aj počítače.

Po mojom nástupe na Ministerstvo obrany v roku 2000 som mal kolegu podplukovníka , ktorý predtým robil v správe zabezpečenia nazvime to telefónnych sietí a internetu. Rozpovedal mi príhodu, ktorú sám zažil a vlastne odhalil „sledovanie“ vojenskej komunikácie inou krajinou. Najčudnejšie na tom bolo, že to bol náš spojenec. Armáda prešla v 90tych rokoch zo starých ústrední na nové. Súťaž vyhrala firma ALCATEL, teda jej obchodný zástupca, ktorý vymenil snáď všetky telefónne ústredne v armáde, začal samozrejme na ministerstve obrany a generálnom štábe. Spomínate na šedé  placaté telefóny s tlačidlovým ciferníkom, ktoré pri vyťukaní čísla vydávali tóny? On mal za úlohu so servisom dodávateľa nepretržitú pohotovosť , aby bola zaručená priebežná funkčnosť systému. Raz mesačne tam chodil zahraničný pracovník , keď raz si kolega všimol, že vzal jedno zariadenie a nahradil ho iným. A toto sa zopakovalo po mesiaci znova. Vtedy si dal námahu aby zistil, čo to tam neustále mení v pravidelnom cykle. A div sa svete, v schéme systému sme to nemali a teda to nemalo žiadnu praktickú funkciu pre fungovanie nášho spojenia. Nahlásil ten prípad nadriadeným, tí sa sťažovali u  dodávateľa a div sa svete, zariadenie si vzali a už ho tam nikdy nevrátili. Takže niekoľko mesiacov , možno rokov si pravidelne brali všetko, čo uznali za vhodné. Diaľkový prenos dát  by bol odhaliteľný a takto s prístupom svojho technika to nikoho dlho nenapadlo, že tam majú iný ako servisný záujem.

Takže znova. Ak tu niekto našiel zariadenia, ktoré tam nepatria, je zrejmé že mali slúžiť na špionáž. Dali ich tam dodávatelia systému alebo naše tajné služby? Ak tam boli, boli uvedené do činnosti a mal niekto prístup k výstupu? To zverejnené nie je a asi ani nebude. Myslím, že ak to bola práca našich tajných služieb, určite ju robili na priamy príkaz niekoho a niekoho aktívna nevedomosť celé prezradila.  Toto potvrdzuje aj Erik Tomáš, šéf parlamentného výboru pre kontrolu SIS. „Poslanec Tomáš, ktorý šéfuje parlamentnému výboru na kontrolu činnosti SIS, však v stredu hovoril o tom, že podozrivé zariadenia sa na serveroch nezjavili len tak. „Vyzerá to tak, že zariadenia boli inštalované oficiálne na základe rozhodnutia štátnych orgánov. Treba teraz preveriť, či pracovali tak, ako pracovať mali,“ povedal Tomáš.“ (sme.sk)

Je teda možné, že prílišná aktivita nového neinformovaného človeka, ktorý sa chcel stať hrdinom, odhalila niečo, čo tam bolo v súlade so zákonmi a nebolo to nikým zneužité. Lebo predsa aj vláda sa musí kontrolovať rovnako ako štátni úradníci. Samozrejme presne podľa stanovených pravidiel. Možno to bude niečo, ako v Čechách vymyslení ruskí špióni traviči ricínom, ktorí nikdy neexistovali, no traja klauni dostali kôli nim špeciálnu ochranku.  Požijeme- uvidíme.

Ideme vstúpiť priamo aj s vojskami do vojny na Ukrajine? Bude otvorený stret NATO -RUSKO, dúfajúc že neprekročí konvenčný rámec?

26.02.2024

Neustále popierame, že sme priamymi účastníkmi konfliktu na Ukrajine. No sme, lebo sme tam dodali zbrane, muníciu ľudí a opravujeme im vojenskú techniku, ktorá sa znova vracia do boja. Ukrajina je výrobnými kapacitami a opravárenskou logistikou PRIAMO závislá do štátov NATO. Písal som to už od samotného začiatku, že to čo sa deje na Ukrajine od roku 2014 nie je len [...]

Vznik strategickej lži, vytvoríme podmienky a obviníme oponenta!

22.02.2024

Obe svetové vojny vznikli na základe strategickej lži, rovnako aj vojna v zálive druhá či tretia. Ba aj Vietnamská vojna začala na základe „samonapadnutia“ americkej lode USS Maddox v Tonkinskom zálive. Svet má s touto formou rozpútania konfliktu dlhoveké skúsenosti. Takto sa vyrába strategická LOŽ. Najskôr sľúbime RUSOM NEROZŠIROVANIE NATO NA VÝCHOD (nikdy to nebolo [...]

Minister Erik Tomáš sa mýli, nikto nie je diskriminovaný pri rodičovskom bonuse.

21.02.2024

V nedeľnej diskusii otvoril minister Erik Tomáš zasa „nespravodlivosť a diskrimináciu“ rodičovského bonusu – teda rodičovského dôchodku od detí svojim rodičom. V prípade, ak bol priemerný vymeriavací základ dieťaťa nad 1 564,80 € (suma vyššia ako 1,2-násobok priemernej mesačnej mzdy zistenej za rok 2022), presná suma príjmov však v rozhodnutí uvedená nebude. [...]

special podcast pocuvajte Pravdu novy jzbt6t

Kto vyhral prvé kolo v bitke o novelu Trestného zákona? Ani Fico, ani Čaputová

02.03.2024 06:05

Ústavný súd vystúpil z tieňa formalizmu. Zachráni tým právny štát?

Joe Biden

Biden dúfa, že prímerie v Pásme Gazy bude dohodnuté do ramadánu

02.03.2024 06:00

Americký prezident Joe Biden v piatok vyhlásil, že dúfa v dosiahnutie dohody o prímerí medzi Izraelom a palestínskym hnutím Hamas do začiatku ramadánu, tá však stále nie je spečatená, uviedla agentúra AFP.

Andrej Danko, Richard Sulík, Ľudovít Ódor

Danko, Sulík, Blaha aj Ódor v Bruseli? Strany nasadili ťažké kalibre a zmenili taktiku, politológ hovorí o tunelovaní

02.03.2024 06:00

Pritiahnu populárne tváre viac voličov k volebným schránkam?

ruský tank

Zradcovia či obete? Ako Ukrajina „loví“ kolaborantov

02.03.2024 06:00

Ukrajinskí policajti zaznamenali asi 17-tisíc kolaborantov, ktorí na okupovanom území spolupracovali s Rusmi. Robili to zo strachu alebo zradili vlasť?

simon22

Nežijem krátko aby som nič nevedel, ale ani príliš dlho aby som všetko zabudol...

Štatistiky blogu

Počet článkov: 539
Celková čítanosť: 3093235x
Priemerná čítanosť článkov: 5739x

Autor blogu

Kategórie

Archív