Založ si blog

To že tam boli zariadenia ešte neznamená, že ich niekto aj využil. V 90tych rokoch nás sledovali cez telefóny aj počítače.

Po mojom nástupe na Ministerstvo obrany v roku 2000 som mal kolegu podplukovníka , ktorý predtým robil v správe zabezpečenia nazvime to telefónnych sietí a internetu. Rozpovedal mi príhodu, ktorú sám zažil a vlastne odhalil „sledovanie“ vojenskej komunikácie inou krajinou. Najčudnejšie na tom bolo, že to bol náš spojenec. Armáda prešla v 90tych rokoch zo starých ústrední na nové. Súťaž vyhrala firma ALCATEL, teda jej obchodný zástupca, ktorý vymenil snáď všetky telefónne ústredne v armáde, začal samozrejme na ministerstve obrany a generálnom štábe. Spomínate na šedé  placaté telefóny s tlačidlovým ciferníkom, ktoré pri vyťukaní čísla vydávali tóny? On mal za úlohu so servisom dodávateľa nepretržitú pohotovosť , aby bola zaručená priebežná funkčnosť systému. Raz mesačne tam chodil zahraničný pracovník , keď raz si kolega všimol, že vzal jedno zariadenie a nahradil ho iným. A toto sa zopakovalo po mesiaci znova. Vtedy si dal námahu aby zistil, čo to tam neustále mení v pravidelnom cykle. A div sa svete, v schéme systému sme to nemali a teda to nemalo žiadnu praktickú funkciu pre fungovanie nášho spojenia. Nahlásil ten prípad nadriadeným, tí sa sťažovali u  dodávateľa a div sa svete, zariadenie si vzali a už ho tam nikdy nevrátili. Takže niekoľko mesiacov , možno rokov si pravidelne brali všetko, čo uznali za vhodné. Diaľkový prenos dát  by bol odhaliteľný a takto s prístupom svojho technika to nikoho dlho nenapadlo, že tam majú iný ako servisný záujem.

Takže znova. Ak tu niekto našiel zariadenia, ktoré tam nepatria, je zrejmé že mali slúžiť na špionáž. Dali ich tam dodávatelia systému alebo naše tajné služby? Ak tam boli, boli uvedené do činnosti a mal niekto prístup k výstupu? To zverejnené nie je a asi ani nebude. Myslím, že ak to bola práca našich tajných služieb, určite ju robili na priamy príkaz niekoho a niekoho aktívna nevedomosť celé prezradila.  Toto potvrdzuje aj Erik Tomáš, šéf parlamentného výboru pre kontrolu SIS. „Poslanec Tomáš, ktorý šéfuje parlamentnému výboru na kontrolu činnosti SIS, však v stredu hovoril o tom, že podozrivé zariadenia sa na serveroch nezjavili len tak. „Vyzerá to tak, že zariadenia boli inštalované oficiálne na základe rozhodnutia štátnych orgánov. Treba teraz preveriť, či pracovali tak, ako pracovať mali,“ povedal Tomáš.“ (sme.sk)

Je teda možné, že prílišná aktivita nového neinformovaného človeka, ktorý sa chcel stať hrdinom, odhalila niečo, čo tam bolo v súlade so zákonmi a nebolo to nikým zneužité. Lebo predsa aj vláda sa musí kontrolovať rovnako ako štátni úradníci. Samozrejme presne podľa stanovených pravidiel. Možno to bude niečo, ako v Čechách vymyslení ruskí špióni traviči ricínom, ktorí nikdy neexistovali, no traja klauni dostali kôli nim špeciálnu ochranku.  Požijeme- uvidíme.

Masový odber vzoriek, problém hodený na samosprávy smrdiaci na míle ďaleko! Ako Igorodie štátne tajomstvo prezradilo.

20.10.2020

A tak to tu máme, cvičenie nevídaného rozsahu. Igorodie ( c. Chmelár) sa rozhodlo vojsť do dejín, otestuje celý národ. Dobrovoľne nasilu? Pod rizikom trestov vrátane finančných či zatváraní zdravých ľudí v karanténe to môže mať dohru aj na súdoch. No nie o tom som chcel. V prvom rade poviem takto : DOBRE PôJDEM na prvé testovanie dobrovoľne, no mám podmienku od [...]

Štátny dlžník dostal veľký džob od Štátnych hmotných rezerv v prvý deň núdzového stavu! S kým sú spriaznení?

18.10.2020

Začnem ako klišé… ak by toto urobil Fico a jeho kajetán, už by to rozoberali všetky denníky, internet aj posledný redaktor všetkých televízií. O čo ide? Firma z Trnavy Eurolab Lambda a.s. podpísala s Štátnymi hmotnými rezervami ( SŠHR) zmluvu na dodanie 500 000 kusov Skríningových testov na diagnostiku ochorenia COVID-19 práve v deň vyhlásenia núdzového [...]

O Mníchovskej zrade sa mlčí, dnes máme 82 výročie dňa, keď nás FRA, GB a ITA darovali Hitlerovi!

29.09.2020

Dnes 29.9.2020 máme 82. výročie Mníchovskej zrady, ktorou nás Británia, Francúzsko a Taliansko venovali Hitlerovému Nemecku.. NAŠE MÉDIÁ MLČIA! Za povšimnutie stojí hlavne Nemecko Anglický dodatok, kde sa mojkajú a sľubujú si nikdy viac proti sebe … Písal sa 30.október 1938.. Toto bol začiatok II.WW a nie napadnutie Poľska o rok neskôr. Všetci kričali že vojnu [...]

Nigéria / Vojak / Vojaci / Islamisti / Džihádisti /

Američania podnikli nálet na vodcov al-Káidy v Sýrii

23.10.2020 09:30

Pri nálete neidentifikovaného bezpilotného lietadla na severozápade Sýrie zahynulo údajne 14 džihádistov.

prokurátor Kováčik

Špeciálnemu prokurátorovi Kováčikovi dočasne pozastavili výkon funkcie

23.10.2020 08:47, aktualizované: 08:57

Dušana Kováčika obvinili z viacerých trestných činov. Je medzi nimi aj korupcia.

testovanie Orava Bardejov koronavírus

Pribudlo 2581 infikovaných. Na Orave a v Bardejove sa začalo trojdňové pilotné testovanie

23.10.2020 08:15, aktualizované: 09:39

V okresoch Námestovo, Tvrdošín, Dolný Kubín a Bardejov sa od piatka do nedele realizuje testovanie na ochorenie Covid-19.

biden trump

Biden viní Trumpa zo zodpovednosti za obete covidu, Trump Bidena z korupcie

23.10.2020 07:30

Americký republikánsky prezident Donald Trump a jeho demokratický rival Joe Biden sa stretli v druhej a zároveň poslednej debate pred oficiálnym termínom prezidentských volieb.

simon22

Nežijem krátko aby som nič nevedel, ale ani príliš dlho aby som všetko zabudol...

Štatistiky blogu

Počet článkov: 441
Celková čítanosť: 2033733x
Priemerná čítanosť článkov: 4612x

Autor blogu

Kategórie