Založ si blog

To že tam boli zariadenia ešte neznamená, že ich niekto aj využil. V 90tych rokoch nás sledovali cez telefóny aj počítače.

Po mojom nástupe na Ministerstvo obrany v roku 2000 som mal kolegu podplukovníka , ktorý predtým robil v správe zabezpečenia nazvime to telefónnych sietí a internetu. Rozpovedal mi príhodu, ktorú sám zažil a vlastne odhalil „sledovanie“ vojenskej komunikácie inou krajinou. Najčudnejšie na tom bolo, že to bol náš spojenec. Armáda prešla v 90tych rokoch zo starých ústrední na nové. Súťaž vyhrala firma ALCATEL, teda jej obchodný zástupca, ktorý vymenil snáď všetky telefónne ústredne v armáde, začal samozrejme na ministerstve obrany a generálnom štábe. Spomínate na šedé  placaté telefóny s tlačidlovým ciferníkom, ktoré pri vyťukaní čísla vydávali tóny? On mal za úlohu so servisom dodávateľa nepretržitú pohotovosť , aby bola zaručená priebežná funkčnosť systému. Raz mesačne tam chodil zahraničný pracovník , keď raz si kolega všimol, že vzal jedno zariadenie a nahradil ho iným. A toto sa zopakovalo po mesiaci znova. Vtedy si dal námahu aby zistil, čo to tam neustále mení v pravidelnom cykle. A div sa svete, v schéme systému sme to nemali a teda to nemalo žiadnu praktickú funkciu pre fungovanie nášho spojenia. Nahlásil ten prípad nadriadeným, tí sa sťažovali u  dodávateľa a div sa svete, zariadenie si vzali a už ho tam nikdy nevrátili. Takže niekoľko mesiacov , možno rokov si pravidelne brali všetko, čo uznali za vhodné. Diaľkový prenos dát  by bol odhaliteľný a takto s prístupom svojho technika to nikoho dlho nenapadlo, že tam majú iný ako servisný záujem.

Takže znova. Ak tu niekto našiel zariadenia, ktoré tam nepatria, je zrejmé že mali slúžiť na špionáž. Dali ich tam dodávatelia systému alebo naše tajné služby? Ak tam boli, boli uvedené do činnosti a mal niekto prístup k výstupu? To zverejnené nie je a asi ani nebude. Myslím, že ak to bola práca našich tajných služieb, určite ju robili na priamy príkaz niekoho a niekoho aktívna nevedomosť celé prezradila.  Toto potvrdzuje aj Erik Tomáš, šéf parlamentného výboru pre kontrolu SIS. „Poslanec Tomáš, ktorý šéfuje parlamentnému výboru na kontrolu činnosti SIS, však v stredu hovoril o tom, že podozrivé zariadenia sa na serveroch nezjavili len tak. „Vyzerá to tak, že zariadenia boli inštalované oficiálne na základe rozhodnutia štátnych orgánov. Treba teraz preveriť, či pracovali tak, ako pracovať mali,“ povedal Tomáš.“ (sme.sk)

Je teda možné, že prílišná aktivita nového neinformovaného človeka, ktorý sa chcel stať hrdinom, odhalila niečo, čo tam bolo v súlade so zákonmi a nebolo to nikým zneužité. Lebo predsa aj vláda sa musí kontrolovať rovnako ako štátni úradníci. Samozrejme presne podľa stanovených pravidiel. Možno to bude niečo, ako v Čechách vymyslení ruskí špióni traviči ricínom, ktorí nikdy neexistovali, no traja klauni dostali kôli nim špeciálnu ochranku.  Požijeme- uvidíme.

Zomierame po stovkách denne, sme prví v úmrtnosti na milión obyvateľov! Kde urobili soudruzi z NDR chybu?

18.02.2021

Začnem priamo s číslami. Od začiatku pandémie spred roka do 17.2.2020 na Slovensku zomrelo na COVID19 alebo s Covidom19 celkovo 6168 obyvateľov, čo je 1129 zomrelých na 1 milión obyvateľov. Týmto parametrom sme od začiatku pandémie na 28 mieste vo svete. Vedie Gibraltár s viac ako 2500 mŕtvych/milión obyvateľov, pred San Marínom s 2119 a Belgickom s 1875m/mil. Na prelome [...]

NR SR musí Lipšica odvolať z funkcie Špeciálneho prokurátora na základe vlastnej chyby!

15.02.2021

Najskôr si ujasníme že aj PREČIN JE TRESTNÝM ČINOM spáchaným z nedbanlivosti alebo úmyselný trestný čin, za ktorý zákon ustanovuje trest odňatia slobody s hornou hranicou neprevyšujúcou päť rokov. Toto je prípad pána Lipšica. Účelovo terajšia koalícia upravila 29.decembra 2020 Zákon o prokurátoroch č 154/2001 v tom, že sa môže stať generálnym či [...]

Manipulujeme počtami hospitalizovaných? Ich počet z počtu aktívnych pozitívnych stúpol za mesiac z 6% na 26, 33%!

09.02.2021

8.2.2021 máme oficiálne tieto údaje: Počet 3453, z toho na JIS 281 a pľúcnej ventilácii 316. Teda Z 3453 hospitalizovaných má ťažší priebeh 597 pacientov, no nie všetci majú ťažký priebeh kovidu, vo veľkej väčšine by boli na JIS a ventilácii asi aj tak, kôli iným nemociam. Kĺzavý 7 dňový medián je 2077, V tento deň máme 13 110 aktívnych pozitívnych, [...]

Pocuvajte pravdu, podcast, pravda, počúvajte Pravdu

Skrotila Čaputová konečne Matoviča?

27.02.2021 06:00

Ochoreniu COVID-19 podľahlo už 7 tisíc Slovákov. Odchod ministra zdravotníctva Mareka Krajčího (OĽaNO) je nevyhnutný a pre koalíciu potrebný.

Taiwan, lampión, festival,

ONLINE: Zrušte patenty na vakcíny, vyzýva WHO. Firmy nechcú

27.02.2021 06:00

WHO vyzvala farmaceutické firmy, aby pri vakcínach proti koronavírusu pozastavili platnosť patentov. Narazila však na odpor.

pocasie-27-2-2021

Víkend bude chladnejší, zlepší sa to v novom týždni?

27.02.2021 00:00

Po extrémne vysokých teplotách počas týždňa sa posledný februárový víkend predstaví v chladnejšom kabáte. Bude to tak aj začiatkom marca?

Jemen / vojak / vojaci / armáda /

Ťažké boje na severe Jemenu si vyžiadali vyše 60 životov

26.02.2021 22:56

Iránom podporovaní povstalci nedávno zintenzívnili bojové akcie s cieľom zmocniť sa strategického mesta Márib.

simon22

Nežijem krátko aby som nič nevedel, ale ani príliš dlho aby som všetko zabudol...

Štatistiky blogu

Počet článkov: 453
Celková čítanosť: 2195390x
Priemerná čítanosť článkov: 4846x

Autor blogu

Kategórie