Založ si blog

Začala už III. svetová vojna? Prejde cvičenie NATO do otvoreného konfliktu s Ruskom?

Všetky správy z oblasti vojenstva začínajú stále častejšie naznačovať, že sa NATO rozhodlo zapojiť do konfliktu proti Rusku. Viac ako rok sa postupne pripravuje verejná mienka na fakt, že stret mocností vyprovokovaný Ruskom je nevyhnutný . Počkali dva roky od začiatku konfliktu, zistili ako je rus pripravený na vojnu, aké má postupy a jeho spôsob logistického zabezpečenia je odkrytý ako na dlani. Preštudovali jeho operačné a strategické postupy v letnej aj zimnej fáze konfliktu, vyčerpali jeho skladové zásoby na minimum, odhalili silné a hlavne slabé miesta protivzdušnej obrany vojsk a územia. Sú presvedčení, že obrovské straty na zbraniach a životoch oslabili Rusko natoľko, že teraz je ten správny čas udrieť, získať nielen ukrajinské územia, ale pokúsiť sa o ovládnutie situácie priamo v Rusku., Dostať sa k ich nerastným a energetickým zdrojom , odstrániť hlavného nepriateľa raz a navždy. Pripomeniem, takto uvažoval aj Napoleon či Hitler, oni však nemali pred sebou mocnosť, ktorá už dva roky intenzívne bojovala.

Uvediem niekoľko citátov z informačného priestoru:

21.11.2023 Čechy , NGŠ na veliteľskom zhromaždení.

Pripravujeme sa na najhorší scenár, Na vojnu vysokej intenzity, veľkého rozsahu, s technologicky vyspelým protivníkom vybaveným jadrovými zbraňami. „Keby došlo ku stretu medzi Ruskom a Severoatlantickou alianciou, opakujem keby, boli by sme aktívnym účastníkom od prvej sekundy,“ uviedol Řehka s tým, že by sa to dotklo armády, ale aj všetkých občanov. Táto skutočnosť podľa neho zmenila postup plánovania a zaužívané postupy.

15.jnuára 2024

Nemecká armáda má rozpracovaný podrobný scenár možného konfliktu krajín NATO s Ruskom, ktorý počíta s nasadením desiatok tisíc nemeckých vojakov v Pobaltí a v Poľsku. Podľa nemeckého scenára by Rusko mohlo vo februári začať s novou mobilizáciou. Do armády by mohlo odviesť 200-tisíc mužov. Následne by vďaka obmedzenej západnej pomoci Ukrajine zaznamenalo značný úspech v jarnej ofenzíve proti ukrajinským silám.

Na vojenský postup by Moskva nadviazala rozsiahlymi kybernetickými útokmi predovšetkým v Pobaltí a tiež provokáciami, ku ktorým by v pobaltských republikách využila ruskú menšinu.

V septembri by potom Rusko využilo spoločné manévre so svojím spojencom Bieloruskom na rozmiestnenie 50-tisíc ruských vojakov na západe Ruska a v Bielorusku. Nemecký scenár počíta s ďalšou eskaláciou, kedy by v októbri Rusko premiestnilo do svojej enklávy Kaliningradu medzi Poľskom a Litvou rakety stredného doletu. Zároveň by v Kaliningrade začalo s masívnou propagandou, kedy by tvrdilo, že krajiny Severoatlantickej aliancie sa pripravujú na inváziu.

26.januára 2024 o 09:06

Briti vyzvali, aby sa pripravili na najhorší scenár konfliktu s Moskvou

Generál Shirreff povedal, že Británia sa musí pripraviť na konflikt s Ruskom Británia by nemala vylúčiť brannú povinnosť vzhľadom na rastúce hrozby konfliktu s Ruskom, píše Daily Mail s odvolaním sa na britského generála Richarda Shirreffa, bývalého zástupcu veliteľa síl NATO v Európe. Poznamenal, že veľkosť zmenšujúcej sa britskej armády, ktorá dosahuje 73-tisíc vojakov, nenaznačuje pripravenosť napadnúť Rusko, ak sa „rozhodne zapojiť do vojny s krajinou NATO“.

24.1.2024 Severoatlantická aliancia v stredu spustila najrozsiahlejšie manévre za uplynulé desaťročia. Do vojenského cvičenia, ktoré potrvá do konca mája, sa zapojí 90-tisíc vojakov. Aliancia ním chce preveriť schopnosť spojencov zapojiť sa do konfliktu s takým schopným protivníkom, akým je Rusko. Informuje o tom správa agentúry AFP. Manévre, ktoré budú pozostávať zo série menších individuálnych cvičení, budú prebiehať od Severnej Ameriky až po východné krídlo NATO v blízkosti hraníc s Ruskom. Na cvičeniach bude aj 50 bojových lodí, 80 bojových lietadiel a viac než 1100 bojových vozidiel. Pripomeniem, že už na jeseň 2023 bolo v Európe dislokovaných 100 000 vojakov USA.

Každá veľká vojna má svoju predohru, ktorá je v podstate mimo pozornosti verejnosti rozohraná dávno pred prvým stretom hlavných síl. Na odpútanie pozornosti môže slúžiť konflikt na Blízkom východe, ktorý má odviesť pozornosť od toho čo sa pripravuje. Najskôr Izrael so svojou operáciou v Pásme Gazy, potom Huthiovia a bombardovanie ich pozícií, s vyhrážaním sa Iránu. Jeden by si myslel, že v takejto situácii by bolo nezmyslom trieštiť svoje úsilie a začať aj konflikt proti Rusku. Ak sa však niekto rozhodol k strategickému kroku, tak je toto len spôsob ako od svojho rozhodnutia odvrátiť pozornosť.

Rusko začalo vojnu na Ukrajine 24.2.2022, teda skoro pred dvoma rokmi. Vtedy USA tvrdili, že je to najvhodnejší termín na začatie pozemných operácií, lebo pôda na predpokladanom bojisku bude ešte dva mesiace premrznutá a je vhodná na veľké pozemné operácie. Toto predsa platí aj v roku 2024, kedy ja osobne očakávam na prelome januára a februára začiatok Ruskej ofenzívy na zisk ďalších území na juhovýchode Ukrajiny, teda na obsadenie teritórií, ktoré im ešte nepatria v Chersonskej, Doneckej Záporožskej, Luhanskej a asi aj Charkovskej oblasti. Tým by uzatvorili nárazníkový pás okolo svojej východnej hranice.

NATO teda 24.1. spustilo obrovské vojenské ŠTVORMESAČNÉ cvičenie, ktoré má pripraviť vojská všetkých 31 členských štátov aliancie na možný konflikt. Pod zámienkou cvičenia rusi pripravili svoj nástup na Ukrajinu, scenár sa opakuje? Presne tak nás to učili. Zhromaždi potrebný počet síl a prostriedkov na hranici pod zámienkou cvičenia, odkiaľ ich ľahko použiješ na prvé dni bojov. Mesiac predstihu pred očakávanou ruskou ofenzívou slúži na zaujatie pozícií a spresnenie plánov podľa konkrétnych podmienok. Z Ruska sa ozývajú extrémistické hlasy o použití jadrovej taktickej zbrane, aby ukázali svoje odhodlanie ísť až za hranu v presvedčení, že práve toto odradí Západ od svojich plánov.

Hodiny súdneho dňa sú 90 sekúnd pred dvanástou, takto blízko neboli NIKDY v histórii, ktorá sa ráta od roku 1947 po vypuknutí studenej vojny. Týmto vedci sveta upozorňujú na veľké riziko sebazničenia civilizácie.

Pri pohľade na mapu Európy spolu s pohľadom do Nemeckého scenára vojny vidíme, prečo vlastne nás všetkých prijali do NATO tak rýchlo. Bojovať sa v prípade konfliktu totiž nebude v Nemecku, Francúzsku či Taliansku, ako by tomu bolo pred rokom 1989, ale práve v Poľsku, Pobaltí, Slovensku, Maďarsku či Bulharsku s Rumunskom. Operačná hĺbka je totiž práve tých niekoľko sto kilometrov, ktoré NATO získalo našim vstupom do Aliancie. Bude využitá východná Európa na ochranu tej západnej? Západ poskytne svoju techniku, logistiku a plánovanie, východ svoje územie , vojenské a civilné životy. Veď sme predsa spolu v kolektívnej ochrane, ktorá má zabezpečiť bezpečnosť všetkým.

Bude mobilizovaný vojak sedieť v zákope, unavený z niekoľkodňových bojov a spať opretý o svoju zbraň? Stratí tam svoje sny o živote, láske , rodine?

 

O chvíľu noc mi viečka zatvorí,

snom bláznivým sa však priestor otvorí.

Myšlienky vo dne tíško schované,

vyskočia do sveta v snovom prievane.

Nezbedne hrajú s fantáziou svoje hry,

milujem sa v nich s tebou do rána,

keď náhle schovajú sa pod perinu rannej hmly.

A skôr než oči otvorím,

priletí kúsok kovu z ďaleka,

vypustí zo mňa život,

zaženie posledné krásne sny…

 

…požijeme, uvidíme ak prežijeme…

P.S.: Rusko nemá síl už dva roky pohnúť sa viac ako 10 km od Donecka smerom na západ. Tam kde sa vybudovala obrana v 2014, zostala aj celé dva roky otvoreného konfliktu. Držať 1500km líniu vo východnej Ukrajine je veľmi náročné, neverím, že by mali silu na útok v Pobaltí či nebodaj v Poľsku. To je to, o čom sa nás snažia presvedčiť generáli NATO.

Ideme vstúpiť priamo aj s vojskami do vojny na Ukrajine? Bude otvorený stret NATO -RUSKO, dúfajúc že neprekročí konvenčný rámec?

26.02.2024

Neustále popierame, že sme priamymi účastníkmi konfliktu na Ukrajine. No sme, lebo sme tam dodali zbrane, muníciu ľudí a opravujeme im vojenskú techniku, ktorá sa znova vracia do boja. Ukrajina je výrobnými kapacitami a opravárenskou logistikou PRIAMO závislá do štátov NATO. Písal som to už od samotného začiatku, že to čo sa deje na Ukrajine od roku 2014 nie je len [...]

Vznik strategickej lži, vytvoríme podmienky a obviníme oponenta!

22.02.2024

Obe svetové vojny vznikli na základe strategickej lži, rovnako aj vojna v zálive druhá či tretia. Ba aj Vietnamská vojna začala na základe „samonapadnutia“ americkej lode USS Maddox v Tonkinskom zálive. Svet má s touto formou rozpútania konfliktu dlhoveké skúsenosti. Takto sa vyrába strategická LOŽ. Najskôr sľúbime RUSOM NEROZŠIROVANIE NATO NA VÝCHOD (nikdy to nebolo [...]

Minister Erik Tomáš sa mýli, nikto nie je diskriminovaný pri rodičovskom bonuse.

21.02.2024

V nedeľnej diskusii otvoril minister Erik Tomáš zasa „nespravodlivosť a diskrimináciu“ rodičovského bonusu – teda rodičovského dôchodku od detí svojim rodičom. V prípade, ak bol priemerný vymeriavací základ dieťaťa nad 1 564,80 € (suma vyššia ako 1,2-násobok priemernej mesačnej mzdy zistenej za rok 2022), presná suma príjmov však v rozhodnutí uvedená nebude. [...]

Spišská Nová Ves ZSSK rušeň vlak

V Spišskej Novej Vsi sa samovoľne pohol rušeň. Zastavili ho až o 17 kilometrov ďalej

02.03.2024 22:56

Uvoľnený rušeň patril podľa železníc nákladnému dopravcovi.

Izrael Palestínčania Gaza

Izrael zväčša súhlasil s rámcovou dohodou o prímerí v Pásme Gazy

02.03.2024 22:16

Delegácia Hamasu by mala podľa médií pricestovať do Káhiry na nedeľňajšie rokovania.

Jemen Rubymar loď potopenie

Nákladná loď, ktorú vo februári raketou zasiahli húsíovia, sa potopila

02.03.2024 21:46

Ide o vôbec prvú loď, ktorú jemenskí povstalci potopili v rámci svojich útokov na lodnú dopravu v Červenom mori.

Taurus

Nemecké ministerstvo obrany potvrdilo závažný únik informácií z armády o pomoci Ukrajine

02.03.2024 20:36

Nemecké úrady vyšetrujú nahrávku zverejnenú Ruskom, v ktorej údajne nemeckí vojenskí predstavitelia hovoria o podpore Ukrajiny vrátane potenciálneho použitia striel dlhého doletu Taurus.

simon22

Nežijem krátko aby som nič nevedel, ale ani príliš dlho aby som všetko zabudol...

Štatistiky blogu

Počet článkov: 539
Celková čítanosť: 3093583x
Priemerná čítanosť článkov: 5739x

Autor blogu

Kategórie

Archív