Založ si blog

Nikdy sme neboli tak blízko veľkej vojne od 1945 roku ako dnes! Druhá polovica februára je kritickým obdobím!

Americký prezident10.2. 2022 znova vyzval všetkých občanov USA aby okamžite opustili Ukrajinu, kôli výrazne zhoršenej medzinárodnej situácii. Už pred dvoma mesiacmi prehlásil, že Rusko vtrhne na Ukrajinu v polovičke februára, keď premrzne pôda! Toto zopakoval v prvý februárový týždeň.  Každý deň lietajú americké a britské špionážne lietadlá a drony okolo ruskej hranice s Ukrajinou, a sledujú zhromažďovanie vojsk na ruskej strane hranice. Včera 10.2.2022 začalo veľké cvičenie v Bielorusku, ktoré sledoval po celý deň dron pozdĺž bieloruskej hranice s Ukrajinou. Taktiež včera 10.2. začali skúšky doplňovania paliva za letu medzi Britániou a Dánskom, vo vzduchu sa striedalo niekoľko tankerov, bojové nebolo vidno, pravdepodobne mali vypnuté odpovedače. My sme urýchlene podpísali „ obrannú dohodu s USA“ ktorá ešte nemala ani zaschnutý atrament a už ju schválil parlament! Ešte v ten istý deň ju podpísala prezidentka, čo svedčí o enormnej časovej tiesni. Zmluva tým vstúpila v platnosť a USA môžu letiská v Kuchyni a Sliači okamžite použiť. Amerika presvedčila svojich spojencov v NATO a celý svet, že Rusko pripravilo a uskutoční vojenskú akciu na Ukrajine. Rusi to popierajú Ukrajinský prezident taktiež. Všetko však smeruje k vojne. Nato sa pravdepodobne rozhodlo že preventívny úder na rusa konvenčnými zbraňami je jediné  východisko! Spoliehajú sa na Putinov pud sebazáchovy, ktorý mu nedovolí použiť jadrové zbrane. NATO prevyšuje armádou tú ruskú NIEKOĽKONÁSOBNE, len samotné USA majú nad 12 000  lietajúcich strojov, oproti asi 4500 ruským lietajúcim aparátom. O lodiach ani nehovoriac. Za vinníka bude samozrejme označené Rusko, nech sa udeje čokoľvek. ( rovnaká metóda ako pri útoku na Irak a odstránenie Saddáma. ) Je možné predpokladať, že drony napadnú niečo na bieloruskom cvičení a armáda sa pohne smer Kyjev. Vzdušné sily NATO vykonajú preventívny úder, Rusi ho opätujú… V akom rozmere je asi BIDENOVI jedno, spolieha sa na veľkú prevahu. Presun vojsk USA do východnej Európy sa ukončil, už len zostáva vykonať MOBILIZÁCIU európskych štátov NATO na posilnenie pozemných síl….. Otázkou je čo bude skôr či vyhlásenie mobilizácie alebo prvý vojenský konflikt.. Kyjevské sily sú pripravené pred Donbasom na útok, stačí iskra..

Polovica februára je tu, možno očakávať prvý výstrel…. NIKOHO po rýchlej  zničujúcej vojne nebude zaujímať kto a ako vystrelil.. ĽUDSTVO JE OHROZENÉ ako celok. NEBUDE víťaza… Je to obrovské zlyhanie DIPLOMACIE VÝCHODU AJ ZÁPADU… Všetko do seba zapadá a asi len zázrak nás uchráni od vojnového konfliktu do ktorého budeme pravdepodobne zapojený a pocítime ho na vlastnej koži! Tento víkend je možno posledným mierovým na dlhé obdobie. SVET SA ZBLÁZNIL! BOH NÁS OPATRUJ….

AP Biden 10.2.2022:

Vo štvrtkovom rozhovore pre NBC News americký prezident Joe Biden zopakoval svoje varovanie, že všetci Američania, ktorí sú stále na Ukrajine, by mali čo najskôr odísť.“Nie je to tak, že máme do činenia s teroristickou organizáciou.“ Máme čo do činenia s jednou z najväčších armád na svete. Je to veľmi odlišná situácia a veci sa môžu rýchlo zblázniť,“ povedal. Na otázku, či existujú nejaké scenáre, ktoré by ho prinútili poslať amerických vojakov na Ukrajinu, aby zachránili Američanov, prezident odpovedal: „Nie. To je svetová vojna, keď Američania a Rusko začnú po sebe strieľať.“

14 dní trvajúca vojna na Ukrajine. Kto čo dosiahol a aká je prognóza.

09.03.2022

Ruský poslanec Žirinovskij vykrikoval už v decembri, že vojna začne 22.2. o štvrtej hodine ráno. Prečo tento dátum a táto hodina? Je jedna ruská pieseň o tom že 22 o štvrtej ráno padajú bomby na Kyjev… kedy? 22.6.1941 začalo hitlerovské Nemecko bombardovať Kyjev. Asociácia bola zrejmá, prečo sa niekto snažil aby ruská invázia začala 22 a o štvrtej ráno. [...]

Dead hand- PERIMETER system- doomsday machine! In the worst case scenario, it will make the US and its allies a nuclear hell.

08.03.2022

Have you ever heard of the PERIMETER- DEAD HAND system of last ditch retaliatory nuclear strike? It’s a child of the cold war , designed to provide an automatic retaliatory strike in the event of a nuclear attack on the Soviet Union on all targets that were pre-specified in the system. The system operates autonomously, without „any“ human intervention after losing contact with [...]

Výber niektorých ustanovení zmluvy o obrannej spolupráci na počiatočné obdobie 10 rokov

12.01.2022

ČLÁNOK 3 PRÍSTUP K DOHODNUTÝM ZARIADENIAM A PRIESTOROM A ICH VYUŽÍVANIE Na podporu týchto činností a účelov Slovenská republika oprávňuje ozbrojené sily USA vykonávať kontrolu vstupu do dohodnutých zariadení a priestorov alebo ich častí, ktoré boli poskytnuté na výhradné použitie ozbrojenými silami USA, a koordinovať vstup so slovenskými orgánmi do dohodnutých [...]

súdna rada, súdy, kancelária

Bola razia NAKA na súde neslýchaná? Súdna rada sa nezhodla

26.05.2022 06:40

Došlo k zásahu do nezávislosti súdu alebo policajti pri razii postupovali zákonne? Súdna rada nedokázala prijať stanovisko.

vojna na Ukrajine, Odesa

ONLINE: Zelenskyj: Nevymeníme územie za mier, bol by to Mníchov 1938

26.05.2022 05:45, aktualizované: 08:31

Podľa Zelenského sa Ukrajina musí starať o ľudí, ktorí žijú na okupovaných územich, nie o politikov, ktorí sa už ponáhľajú znovu stretávať s Putinom.

Gautam A. Rana

Ako veľvyslanec USA má prísť na Slovensko Gautam A. Rana

26.05.2022 05:37

Americký prezident Joe Biden nominuje na post mimoriadneho a splnomocneného veľvyslanca na Slovensku amerického diplomata indického pôvodu Gautama A. Ranu. Biely dom v stredajšom vyhlásení oznámil prezidentov zámer poslať Ranovu nomináciu na ďalšiu ratifikáciu.

Ide o pravdu, Milan Krajniak

Krajniak v Ide o pravdu o zdanení firiem: Je mi jedno, že Pente budú tiecť slzy až do Dunaja

26.05.2022 05:00

Príde ďalšia finančná pomoc od štátu pre ohrozené skupiny a dôchodcov: „Asi áno. Rozhodneme o tom v auguste,“ povedal minister Milan Krajniak (Sme rodina).

simon22

Nežijem krátko aby som nič nevedel, ale ani príliš dlho aby som všetko zabudol...

Štatistiky blogu

Počet článkov: 464
Celková čítanosť: 2425124x
Priemerná čítanosť článkov: 5227x

Autor blogu

Kategórie

Archív