Založ si blog

Nikdy sme neboli tak blízko veľkej vojne od 1945 roku ako dnes! Druhá polovica februára je kritickým obdobím!

Americký prezident10.2. 2022 znova vyzval všetkých občanov USA aby okamžite opustili Ukrajinu, kôli výrazne zhoršenej medzinárodnej situácii. Už pred dvoma mesiacmi prehlásil, že Rusko vtrhne na Ukrajinu v polovičke februára, keď premrzne pôda! Toto zopakoval v prvý februárový týždeň.  Každý deň lietajú americké a britské špionážne lietadlá a drony okolo ruskej hranice s Ukrajinou, a sledujú zhromažďovanie vojsk na ruskej strane hranice. Včera 10.2.2022 začalo veľké cvičenie v Bielorusku, ktoré sledoval po celý deň dron pozdĺž bieloruskej hranice s Ukrajinou. Taktiež včera 10.2. začali skúšky doplňovania paliva za letu medzi Britániou a Dánskom, vo vzduchu sa striedalo niekoľko tankerov, bojové nebolo vidno, pravdepodobne mali vypnuté odpovedače. My sme urýchlene podpísali „ obrannú dohodu s USA“ ktorá ešte nemala ani zaschnutý atrament a už ju schválil parlament! Ešte v ten istý deň ju podpísala prezidentka, čo svedčí o enormnej časovej tiesni. Zmluva tým vstúpila v platnosť a USA môžu letiská v Kuchyni a Sliači okamžite použiť. Amerika presvedčila svojich spojencov v NATO a celý svet, že Rusko pripravilo a uskutoční vojenskú akciu na Ukrajine. Rusi to popierajú Ukrajinský prezident taktiež. Všetko však smeruje k vojne. Nato sa pravdepodobne rozhodlo že preventívny úder na rusa konvenčnými zbraňami je jediné  východisko! Spoliehajú sa na Putinov pud sebazáchovy, ktorý mu nedovolí použiť jadrové zbrane. NATO prevyšuje armádou tú ruskú NIEKOĽKONÁSOBNE, len samotné USA majú nad 12 000  lietajúcich strojov, oproti asi 4500 ruským lietajúcim aparátom. O lodiach ani nehovoriac. Za vinníka bude samozrejme označené Rusko, nech sa udeje čokoľvek. ( rovnaká metóda ako pri útoku na Irak a odstránenie Saddáma. ) Je možné predpokladať, že drony napadnú niečo na bieloruskom cvičení a armáda sa pohne smer Kyjev. Vzdušné sily NATO vykonajú preventívny úder, Rusi ho opätujú… V akom rozmere je asi BIDENOVI jedno, spolieha sa na veľkú prevahu. Presun vojsk USA do východnej Európy sa ukončil, už len zostáva vykonať MOBILIZÁCIU európskych štátov NATO na posilnenie pozemných síl….. Otázkou je čo bude skôr či vyhlásenie mobilizácie alebo prvý vojenský konflikt.. Kyjevské sily sú pripravené pred Donbasom na útok, stačí iskra..

Polovica februára je tu, možno očakávať prvý výstrel…. NIKOHO po rýchlej  zničujúcej vojne nebude zaujímať kto a ako vystrelil.. ĽUDSTVO JE OHROZENÉ ako celok. NEBUDE víťaza… Je to obrovské zlyhanie DIPLOMACIE VÝCHODU AJ ZÁPADU… Všetko do seba zapadá a asi len zázrak nás uchráni od vojnového konfliktu do ktorého budeme pravdepodobne zapojený a pocítime ho na vlastnej koži! Tento víkend je možno posledným mierovým na dlhé obdobie. SVET SA ZBLÁZNIL! BOH NÁS OPATRUJ….

AP Biden 10.2.2022:

Vo štvrtkovom rozhovore pre NBC News americký prezident Joe Biden zopakoval svoje varovanie, že všetci Američania, ktorí sú stále na Ukrajine, by mali čo najskôr odísť.“Nie je to tak, že máme do činenia s teroristickou organizáciou.“ Máme čo do činenia s jednou z najväčších armád na svete. Je to veľmi odlišná situácia a veci sa môžu rýchlo zblázniť,“ povedal. Na otázku, či existujú nejaké scenáre, ktoré by ho prinútili poslať amerických vojakov na Ukrajinu, aby zachránili Američanov, prezident odpovedal: „Nie. To je svetová vojna, keď Američania a Rusko začnú po sebe strieľať.“

Ukrajina , blízky východ či Čínske more, všade vidieť tieň USA. Chce niekto vojnu veľkého rozsahu?

07.06.2023

Na Ukrajine sme v prvých dňoch protiofenzívy, ktorú podľa oficiálneho Kremľa Rusko odráža a nedopustilo žiaden postup ukrajinských síl. Front má asi 1200 km po dĺžke no majiteľ Wagner group to vidí inak. Začnem vyjadrením hovorcu Kremľa Peskova, ktorý odpovedal na otázku, či chcú zamrznutý vojenský konflikt. „Kórejská remíza na Ukrajine nie je cieľom ruskej [...]

Oligarcha Prigožin( majiteľ Wagner group) to vidí pre Rusko veľmi čierne. Alebo sa chce hrať na spasiteľa?

06.06.2023

Dnes som našiel asi 10 videí, kde šéf Wagnerovcov Prigožin hodnotí situáciu na fronte a neberie si servítky. Prepíšem najvážnejšie slová z troch videí. Už 5.5. 2023 na TIKTOK v kanále informant zverejnil video , kde objasňuje prečo bol odvolaný generál Mizincev. Podstata bola v tom že keď začal veliť tylu, pristúpil pragmaticky k svojim úlohám. Začal opravovať [...]

Kto vyhodil Kachovskú priehradu a zatopil územie? Môj názor.

06.06.2023

Ukrajina tvrdí že Rusi vyhodili do vzduchu Kachovskú priehradu a tým zatopili civilne obyvateľstvo…. MALO BY NASLEDOVAŤ POTRESTANIE TERORISTU OD NATO!!! Myslím si, že toto je cieľ a nie obrana proti ukrajinskej ofenzíve… prečo? RUS OBSADIL KACHOVSKU PRIEHRADU v prvých dňoch vojny lebo odtiaľ ide voda kanálom na KRYM, KTORÚ UKRAJINCI ODSTAVILI V 2014… obsadil [...]

Ropucha, prenos, Moravany nad Váhom

Dievčatá ich neváhajú pobozkať. Piešťanskí žiaci získali cenu za ekočin, ročne zachraňujú stovky žiab

10.06.2023 08:30

Už roky chodia piešťanskí školáci pomáhať ropuchám dostať sa cez cestu k vode. Pri Pustých Úľanoch zas dobrovoľníci ovplyvňujú nielen krajinu, ale i ľudí vďaka stromom.

Mikuláš Dzurinda, SDK, Peter Šťastný

Dzurindovci si opäť sadnú na bicykle, na programe Modrých pracujú aj Mikloš s Kaníkom

10.06.2023 08:21

Mimoparlamentná strana Modrí, Most-Híd (MM) spolupracuje pri tvorbe programu aj s bývalými ministrami financií a sociálnych vecí.

Beluj, povodeň

Voda sa rútila celou dedinou od skorého rána. Ľudia ratovali, čo sa dalo

10.06.2023 08:00

Živel sa valil hlavným ťahom až na dolný koniec dediny. Po vybrežení tamojších potokov zaplavilo desať rodinných domov, záhrady, futbalové ihrisko aj miestne múzeum.

Záporožská jadrová elektráreň

ONLINE: Voda po záplavách opadáva, chladiaca nádrž jadrovej elektrárne je pod tlakom

10.06.2023 06:50

Hrádza chladiacej nádrže Záporožskej jadrovej elektrárne je po zničení Kachovskej priehrady vystavená rastúcemu tlaku, uviedla MAAE.

simon22

Nežijem krátko aby som nič nevedel, ale ani príliš dlho aby som všetko zabudol...

Štatistiky blogu

Počet článkov: 498
Celková čítanosť: 2865250x
Priemerná čítanosť článkov: 5754x

Autor blogu

Kategórie

Archív