Založ si blog

Sme na prahu vojny? Bude regionálna, či svetová?

Zasa sme sa ocitli  na prahu svetovej vojny veľmocí ako v roku 1962 či 2014? Putin pred dvoma dňami prehlásil. Červená čiara pre nás znamená vojská NATO na ukrajinskom území. Naša odpoveď bude dôrazná… včera 30.11. Stoltenberg konštatoval: Dúfajme v najlepšie pripravme sa na najhoršie… Severoatlantická aliancia plánuje svoje kroky v prípade ruskej vojenskej agresie proti Ukrajine. Oznámil to generálny tajomník NATO Jens Stoltenberg po prvom dni stretnutia ministrov zahraničných vecí v Rige .“Vidíme situáciu okolo Ukrajiny a vieme, že Rusko už použilo silu proti Ukrajine a Gruzínsku a že držia vojenské sily v Moldavsku. Preto je potrebné pripustiť možnosť, že Rusko opäť zvažuje možnosť použitia sily.“ „Môžeme dúfať v to najlepšie, ale musíme byť pripravení na to najhoršie,“ povedal Stoltenberg.

Hlavným cieľom dnešného dňa je podľa neho zadržať Rusko vo vykonávaní agresívnych akcií voči Ukrajine.. ONI SA ZBLÁZNILI

30.novembra, ruský prezident Vladimir Putin oznámil, že rozšírenie vojenskej infraštruktúry NATO v Poľsku a Rumunsku považuje za hrozbu. „V reakcii na to sme boli nútení začať s vývojom hypersonických zbraní,“ povedal.

Od konca októbra začali západné médiá informovať o zvyšovaní ruskej vojenskej prítomnosti pozdĺž hraníc Ukrajiny . Naposledy sa podobná vec stala na jar 2021 a vo svete tiež vyvolala vážne obavy. Ak by sa však udalosti na jar považovali za demonštráciu sily, súčasná situácia môže byť prípravou na skutočnú inváziu do Donbasu na východe Ukrajiny, domnievajú sa americké spravodajské služby.

Moskva všetky obvinenia z prípravy útoku na Ukrajinu odmieta a naopak poukazuje na zvýšenú aktivitu NATO pri ruských hraniciach. (DW) Na rozdiel od svojich amerických náprotivkov sú britskí špecialisti skeptickejší. Politológ Mark Galeotti v stĺpčeku pre Moscow Times pripomína, že mnohí už na jar predznamenali hroziacu ruskú inváziu.

A dnes verejne dostupné informácie nevysvetľujú eskaláciu americkej rétoriky, píše politológ, takže za tým môže byť tajná tajná služba.

Zdôrazňuje, že Kremeľ má málokedy podrobný akčný plán a je pravdepodobnejšie, že bude konať podľa situácie. Vojnové predpovede vo februári 2022 naznačujú úroveň plánovania, ktorá v skutočnosti nemusí existovať. najväčšou silou Kremľa

„Obavy z ruskej invázie na Ukrajinu sú bežným javom. Koncentrácia síl je značná, ale nie dostatočná na inváziu. Cieľom môže byť v prvom rade zadržiavanie s cieľom presvedčiť Ukrajinu, aby neútočila na separatistov z Donbasu, “ tweetoval Sir Lawrence Friedman. slávny britský vojenský historik.

Predpovedať ruskú vojenskú ofenzívu na Ukrajine je hlúposť, hovorí Jeff Hawn, postgraduálny študent na London School of Economics, v časopise Foreign Policy.

„Nezodpovedné správanie tlače a niektorých vlád, od panických titulkov v Bloombergu, ktoré varujú pred rozsiahlou inváziou až po rôzne vyhlásenia sľubujúce ochranu územnej celistvosti Ukrajiny, len zvyšuje napätie v už aj tak ťažkom regióne,“ píše Hone na BBC.com

Moskva. 21. októbra. INTERFAX.RU – Ruský prezident Vladimir Putin povedal, že skutočná vojenská prítomnosť NATO na Ukrajine predstavuje pre Rusko skutočnú hrozbu. „Tá hrozba (zo strany NATO – IF) má pre nás značný význam. Formálne členstvo v NATO (Ukrajina) sa možno neuskutoční, ale vojenský rozvoj územia už prebieha. A to skutočne predstavuje hrozbu pre Ruskú federáciu, „vyhlásili sme to, čo sme chceli. “ povedal Putin na stretnutí diskusného klubu Valdai v Soči. Zároveň načrtol paralelu so situáciou z konca 80. rokov, spojenej so zjednotením Nemecka. „Keď všetci zo všetkých strán hovorili, že po zjednotení toho istého Nemecka sa infraštruktúra NATO v žiadnom prípade nepohne na západ, aspoň Rusko by si tým malo byť isté. Tak povedali, boli verejné vyhlásenia. Ale čo v praxi? A teraz hovoria: kde sú tie papieriky, ukážte mi,“ povedal prezident. Zároveň poznamenal: „Takže raz to rozšírili a dvakrát rozšírili, ale aké sú vojensko-strategické dôsledky? A je to jednoduché, stačí kliknúť na tlačidlo, stačí zmeniť softvér a je to to.“ „Samozrejme, všimli sme si to,“ dodal prezident.

Deň predtým sa vyjadril aj minister obrany RF Šojgu: Počet letov prieskumných a taktických lietadiel vzdušných síl NATO v ruskej pohraničnej oblasti sa v porovnaní s minulým rokom zvýšil takmer o tretinu, uviedol ruský minister obrany Sergej Šojgu. „Počet letov prieskumného a taktického letectva vzdušných síl NATO v oblastiach hraničiacich s Ruskou federáciou sa zvýšil o tridsať percent,“ uviedol Šojgu na spoločnom zasadnutí predstavenstva vojenských rezortov Ruska a Bieloruska. Podľa neho zostáva „vysoká intenzita operačného a bojového výcviku pod záštitou NATO“. „Každoročne sa v blízkosti západnej hranice štátu Únie koná viac ako 30 cvičení, ktorých scenár je založený na ozbrojenej konfrontácii s Ruskom, Poľskom, Baltským morom,“ – poznamenal minister obrany Ruskej federácie. .

Obe strany sa začínajú utŕhať z reťaze a jedna druhú obviňujú zo zvyšovania napätia Rusko-Ukrajinskej hranici. Nezabúdam, že v Kyjeve bol v 21.storočí vykonaný 2x štátny prevrat, pri ktorom boli zvrhnutí 2x zákonne zvolení predstavitelia Ukrajiny. Od toho druhého Majdanu  z Vianoc 2014 sa neustále zvyšuje napätie v okolí Donbasu, výsledkom čoho môže byť ozbrojený konflikt nezvrátiteľných rozmerov…A bude úplne jedno kto a prečo, ak sila zvíťazí nad politikou, nebude víťaza.. porazení budeme všetci.

Najnovšia Putinova reakcia.

Dnes 1.12.2021 pri príležitosti odovzdania poverovacích listín 20 novým veľvyslancom v Moskve Putin okrem iného povedal. V dialógu  s USA a ich spojencami budeme trvať na vypracovaní konkrétnych dohovorov ktoré vylúčia akékoľvek ďalšie posúvanie NATO na východ a rozmiestnenie systémov zbraní, ktoré nás ohrozujú v bezprostrednej blízkosti od územia Ruska. Navrhujeme začať o tomto cielené rokovania. Zvlášť upozorňujem, že potrebujeme právne garancie, pretože západní kolegovia nedodržali  existujúce ústne dohody, všetkým je známy prísľub, že NATO sa nebude rozširovať na východ. Urobili však presný  opak, naša starosť o Ruskú bezpečnosť bola odignorovaná, a pokračujú v jej ignorovaní. Pre seba nežiadame žiadne špeciálne podmienky. Chápeme, že akékoľvek dohody musia uspokojiť jak potreby Ruska, tak aj všetkých štátov Euro Atlantického priestoru. Pokojná a stabilná situácia musí byť zabezpečená pre všetkých a je potrebná všetkým bez výnimky.

 

Nemecko a EU bude v zime mrznúť, CUI BONO?

29.09.2022

16. septembra som písal o tom, prečo si myslím, že generátorom vojny na Ukrajine je plyn ropa, elektrická energia, teda energo nosiče určené pre EU z Ruska. https://simon22.blog.pravda.sk/2022/09/16/plyn-a-surovinove-zdroje-ako-generator-vojny-na-ukrajine/ V Nemecku prebehli cez víkend veľké demonštrácie za spustenie NS II… a tak to niekto vyriešil vyhodením oboch nord [...]

Plyn a surovinové zdroje ako generátor vojny na Ukrajine.

16.09.2022

Všetkých nás presviedčajú, že Rusko bez vyprovokovania zákerne napadlo Ukrajinu a vedie tam vojnu proti Ukrajine. Skutočne je toto pravda? Je jedinou príčinou terajšej agresie Ruska len jeho nenažratosť a falošná obava o svoju bezpečnosť? V krátkosti zhrniem jednu z príčin dnešného konfliktu o ktorej som presvedčený, že je jednou z najdôležitejších. Citáciami z [...]

14 dní trvajúca vojna na Ukrajine. Kto čo dosiahol a aká je prognóza.

09.03.2022

Ruský poslanec Žirinovskij vykrikoval už v decembri, že vojna začne 22.2. o štvrtej hodine ráno. Prečo tento dátum a táto hodina? Je jedna ruská pieseň o tom že 22 o štvrtej ráno padajú bomby na Kyjev… kedy? 22.6.1941 začalo hitlerovské Nemecko bombardovať Kyjev. Asociácia bola zrejmá, prečo sa niekto snažil aby ruská invázia začala 22 a o štvrtej ráno. [...]

Ľubica Balgová, Sliač, primátorka

Sliačsku primátorku „vytočili“ vyjadrenia ministra Naďa. Odkazuje mu, aby si doštudoval zákony

05.10.2022 07:00

Referendum o základni amerických vojakov v Sliači vyvoláva vášne.

Severná Kórea / test / armáda / raketa /

Kórea a USA v reakcii na severokórejský test odpálili štyri rakety

05.10.2022 06:46

Utorkový severokórejský test, ktorý bol piatym počas desiatich dní, ostro odsúdili tak Spojené štáty, ako aj NATO.

vojna na Ukrajine, Rusko, mobilizácia

ONLINE: USA zatiaľ nevidia snahu Rusov použiť jadrové zbrane

05.10.2022 06:15, aktualizované: 07:17

USA berú vážne každé slová o použití jadrových zbraní, ale nemajú ani náznaky, že by sa Rusko chystalo okamžite použiť jadrové zbrane.

Tomáš Taraba

Taraba Matovičovi určite nepomohol zadarmo a čoskoro sa to ukáže, tvrdí politológ

05.10.2022 06:15

Politológ Tomáš Koziak tiež hovorí, že demonštratívny nesúhlas s Matovičom zo strany jeho deviatich poslancov z klubu OľaNO netreba brať na ľahkú váhu.

simon22

Nežijem krátko aby som nič nevedel, ale ani príliš dlho aby som všetko zabudol...

Štatistiky blogu

Počet článkov: 466
Celková čítanosť: 2479744x
Priemerná čítanosť článkov: 5321x

Autor blogu

Kategórie

Archív