Štátny dlžník dostal veľký džob od Štátnych hmotných rezerv v prvý deň núdzového stavu! S kým sú spriaznení?

Začnem ako klišé… ak by toto urobil Fico a jeho kajetán, už by to rozoberali všetky denníky, internet aj posledný redaktor všetkých televízií. O čo ide? Firma z Trnavy Eurolab Lambda a.s. podpísala s Štátnymi hmotnými rezervami ( SŠHR) zmluvu na dodanie 500 000 kusov  Skríningových  testov na diagnostiku ochorenia COVID-19 práve v deň vyhlásenia núdzového stavu teda 1.10.2020. Pritom táto firma mala k 12.10.2020 dlh voči Sociálnej poisťovni 17 285,46 eur. Toto znamená, že žiadna štátna inštitúcia nesmie s dlžníkom uzatvárať kontrakty na nič. Lebo tak sú nastavené pravidlá.

Užívateľom koncových výhod tejto firmy je Ing. Peter Krajčovič, jeho príbuzní sú vo vedení firmy aj dozornej rade, pričom Peter Krajčovič figuruje v ďalších siedmych spoločnostiach ako konateľ.

Zmluva na 500 000 antigénových testov v cene 5,83 eura za kus, 2 915 000,00 eur s DPH. ( zdroj https://www.crz.gov.sk/data/att/4998107_dokument1.pdf)  Táto firma mala za rok 2019 tržby asi 4,67 mil eur, ale zisk len 31 750 eur. ( zdroj finstat)

Pritom internetom koluje správa, ktorá sa zatiaľ nedá v registri zmlúv overiť, že čerstvo podpísali s tým istým zákazníkom aj zmluvu na dalších 10 miliónov testov, cena za kus 3,95 v celkovej hodnote  43 450 000,00 eur ! A TOTO VŠETKO BEZ VÝBEROVÉHO KONANIA!! Teda vlastne bolo na tých prvých 500 000, ale absolútne neštandardné. 28.9.2018 vyhlásil:

SŠHR SR ako verejný obstarávateľ vyhlasuje zákazku na predmet „Skríningové testy na diagnostiku ochorenia COVID-19“ podľa § 81 písm. c Zákona o verejnom obstarávaní.
Dovoľujeme si požiadať záujemcov, ktorí spĺňajú stanovené požiadavky, aby svoje ponuky zasielali na adresu omrapz@reserves.gov.sk najneskôr do 29.09.2020 do 17.00 hod.
Zdroj: https://www.reserves.gov.sk/index.php/2020/09/28/zakazka-na-predmet-skriningove-testy-na-diagnostiku-ochorenia-covid-19/  dodanie tovaru do 14. kalendárnych dní od nadobudnutia účinnosti zmluvy. Zmluva nadobudla účinnosť 3.10.2020, tovar bol teda dodaný v sobotu 17.10.2020?  DOBRE VIDÍTE ani nie 24 hodín ( v návrhu zmluvy je čas predloženia ponuky 15:00 29.9.2020)  bolo v tomto obstarávaní určených na predloženie ponuky! KTO INÝ AKO TEN ČO TO VEDEL VOPRED MOHOL PREDLOŽIŤ PONUKU?? Môžeme toto považovať za formu verejného obstarávania, alebo dohodenie kšeftu vopred známemu víťazovi??

Prvých 500 000 testov je od  firmy SD Biosensor , majú pobočky v Číne, Kórejskej republike a Indii.  Tých 10 miliónov nemusí byť už od tejto firmy. Spomínate si ako veľmi sme boli rozhorčení vrátane premiéra Matoviča nad takýmto počínaním Ficovho nominanta na tom istom úrade? Dokonca je vyšetrovaný a podvod mu bol preukázaný. Ako mohol Úrad štátnych hmotných rezerv rokovať s dlžníkom štátu o tak obrovských finančných objemoch ešte pred vyhlásením núdzového stavu a nevyhlásil riadne výberové konanie?? Bol tento stav vyhlásený účelovo v deň podpisu prvej zmluvy na dodávku testov, len aby sa povedalo, že počas tohto stavu sa môže konať bez výberového konania a aj s dlžníkom štátu??  Zmluva bola od vyhlásenia obstarania podpísaná za rekordné TRI DNI!      

V každom prípade zhoda dátumu vyhlásenia núdzového stavu a dátum podpisu danej zmluvy pánom Ing. Ján Rudolf, PhD. – predseda za SŠHR je veľmi podozrivá. Ak sa potvrdí aj objednávka na 10 miliónov testov( na ktoré už som žiadne vyhlásenie objednávky nenašiel), tak toto obstaranie zaváňa riadnou krivotou, hoci sa tvári ako nevyhnutné a inak neriešiteľné, lebo všetci „musíme“ pochopiť faktor nedostatku  času.

http://sdbiosensor.com/xe/product/7672 , obrázok testu zo zmluvy z registra zmlúv. 

A napokon som našiel aj zmluvu na tých 10 miliónov testov! Zmluva č. 130/ORŠHR/2020 podpísaná 16.10.2020, nadobudla účinnosť dnes 18.10.2020. https://www.crz.gov.sk/data/att/2448156.pdf  Znie na dodávku 10 miliónov testov v celkovej sume 43 450 000 s DPH!! Dodanie do 6.11.2020. Ide o úplne rovnaké testy ako tých 500 000 z prvej zmluvy, žiadne čiaročky v plastikovej tužke ako tehotenský test, čo ukazovali v televízii.. ale to čo je v blogu na obrázku. Celkovo teda má firma Eurolab Lambda a.s. dodať 10,5 milióna testov na dve zmluvy v hodnote 46 365 000,00 eur! Na jednu firmu dobrý džob čo poviete?? Údajne už dlh k dátumu podpisu druhej zmluvy vyrovnali, no bodaj by nie ! Avšak zákon bol porušený už pri tej prvej. takže druhá je irelevantná… zdroj druhej zmluvy v registri https://www.crz.gov.sk/zmluva/5021873/

Testy boli taktiež zazmluvnené  v počte 2 milióny kusov v hodnote 9,970 mil eur aj s firmou Abbott Laboratories Slovakia s.r.o. z Bratislavy, ktorá ich dodáva od firma Abbott , ktoré majú na obale rovnaký typ testu Covid 19,Ag, rapid test device . ( zmluva 125/ORŠHR/2020). Zmluva č. 123/ORŠHR/2020 je zasa uzatvorená s Košickou firmou JUHAPHARM, s. r. o. na milión testov za 4,290 mil. eur. Test je Biocredit covid-19 Ag, od firmy BioVendor. BioVendor Group je medzinárodná diagnostická spoločnosť so sídlom v Brne v Českej republike. BioVendor poskytuje širokú škálu technológií a schopností IVD vrátane vlastného vývoja a výroby imunotestov a molekulárnej diagnostiky pre klinický trh, ako aj širokú ponuku pre trh Life Sciences.  Spolu teda Správa Štátnych hmotných rezerv uzatvorila štyri zmluvy na celkom 13,5 milióna testov s tromi firmami.

Morálka verzus zákon. Nič neporušíš, no môžeš prispieť aj k zabitiu z nedbanlivosti.

23.05.2025

Veľa krát sme solidárni a máme radosť, ak polícii prekazíme namerať vodiča auta idúceho vyššou rýchlosťou. Polícia denne zverejňuje polohy svojich dopravných hliadok na internete a kto má záujem pred dlhšou cestou si to môže skontrolovať. Všetci sme sem tam zablikali protiidúcim autám a upozornili ich na meranie rýchlosti. Cítime to ako kolegiálnu povinnosť a [...]

Demokrati žiadajú prezidenta o odňatie právomoci Vláde pri „pandemickej dohode“. Ide o zástupný alebo ozajstný problém?

19.05.2025

Práve som videl tlačovku tzv. Demokratov, ako chcú prinútiť prezidenta aby vzal kompetenciu schválenia „Pandemickej dohody“ na seba a odňal túto delegovanú kompetenciu vláde SR. Chcú aby ju Slovensko za každú cenu odsúhlasilo, lebo je výnimočne dobrá a výhodná. Tvrdia že ide len o spoluprácu a nie diktát… Tak som sa na ňu pozrel a našiel som toto: Pandemická [...]

Perspektívne bombardéry šiestej generácie. Ruský IZDELYE 80 časovo zaostáva za USA aj Čínou.

14.05.2025

Všeobecne sa píše o vyvíjaných bombardéroch šiestej generácie asi toto: Vývoj stealth bombardérov 6. generácie je v súčasnosti v rannej fáze, s viacerými veľmocami pracujúcimi na pokročilých technológiách. Hlavné charakteristiky a projekty zahŕňajú: Kľúčové prvky 6. generácie stealth bombardérov: Vylepšená stealth technológia Pokročilé materiály a tvarovanie [...]

Vladimir Putin

Putin nechce mier a uráža Trumpa, znie z Berlína. Nemecko avizuje nové „bolestivé“ sankcie voči Rusku

25.05.2025 22:33

Ide o reakciu na najväčšiu vlnu ruských útokov na Ukrajine od začiatku vojny.

Robert Fico

Europoslanci mieria na Slovensko. Preveria využitie eurofondov i stav právneho štátu, chcú sa stretnúť s Ficom

25.05.2025 21:54

Misia nadväzuje na podobnú návštevu po vražde novinára Jána Kuciaka v roku 2018.

Helikoptéra / Vrtuľník / Alpy / Hory /

Vo Švajčiarskych Alpách našli telá piatich lyžiarov

25.05.2025 21:37

Prokuratúra v kantóne Valais začala okolnosti nehody vyšetrovať.

simon22

Nežijem krátko aby som nič nevedel, ale ani príliš dlho aby som všetko zabudol...

Štatistiky blogu

Počet článkov: 625
Celková čítanosť: 3533405x
Priemerná čítanosť článkov: 5653x

Autor blogu

Kategórie

Archív