Založ si blog

Matovič je zábudlivý klamár! Sám sa usvedčuje zo lží.

Na pár citátoch Vám ukážem ako Igor účelovo klame už od roku 2012. Vtedy v predvolebnej kampani od neho odišlo dosť ľudí z kandidátky, ktorých urazil výzvou ísť na detektor lži, pričom on sám sa oháňal negatívnym výsledkom Vtedy tesne bývalý jeho spolu kandidát   na kandidátke OĽaNO za OKS Zajac povedal 22.2.2012: Lož sa stala pracovným nástrojom lídra hnutia Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti Igora Matoviča. Povedal to líder OKS a odídenec z kandidátky hnutia Peter Zajac, ktorý ho vyzval, aby sa podrobil vyšetreniu na detektore lži a odpovedal na sedem otázok. „Vypracovali ste samostatne svoju diplomovú prácu? Zaplatili ste človeku, ktorý vypracoval podstatnú časť vašej diplomovej práce, dovolenku pri mori?“ znejú prvé otázky, ktoré mu kladie bývalý líder kandidátky Martin Mojžiš. O možnom podvodnom získaní titulu magister ho podľa jeho slov informovala dôveryhodná osoba. „Nie je možné jednoznačne usúdiť, že titul získal podvodom, preto ho vyzývam, aby na to odpovedal,“ apeloval Mojžiš.

Zajac chce zase vedieť, či Matovič osobne pozval spoločníka Penty Jozefa Špirka na rokovania o kandidátke hnutia a či pôvodná verzia volebného programu pochádza od Špirka a jeho spolupracovníkov.

František Mikloško (KDS) chce počuť odpoveď na otázku, či ho Matovič odrádzal od vystúpenia v televíznej relácii Na telo a či to bol práve Matovičov volebný štáb, ktorý dal vytvoriť transparenty vyvolávajúce dojem, že detektor lži si žiada verejnosť. Záverečná otázka pre Matoviča znie, či niekedy prijal a či niekedy dal úplatok.

Teraz po ôsmych rokoch sa Igor tvári, že o problémoch so svojou diplomovou prácou nikdy nevedel a ani o nich netušil. Jeho vyjadrenie z jeho statusu na Facebooku 17.7.2020 o 1:04 napísal : Prosba : Chcem poprosiť každú a každého z vás, ktorí cítite potrebu sa ma zastávať, aby ste to nerobili … nezaslúžim si to. Odpisovať sa v škole nemá, citovať sa musí. Naozaj úprimne – ani som len netušil, že som niečo v mojej diplomovke necitoval. Je tomu 22 rokov a žil som v presvedčení, že ju mám určite ok … a nemal som. Respektíve – ak by som tušil, že v nej je nejaký problém, tak by som nikdy nekritizoval Danka a spol. za plagiátorstvo, až taký samovrah teda nie som.

ON NEVEDEL?? NETUŠIL?? A čo ten rok 2012 pred voľbami?? ZABUDOL?? ALEBO LEN KLAME?

Pritom Danka niekoľkokrát vyzýval na odstúpenie, lebo je plagiátor a teda zlodej.. Dokonca verejne na tribúne na konci januára 2019  ho prirovnal …“pripadámi ako *****( k***t) ktorý v špajzi sadne na poličku a myslí si že je jahodový lekvár… a zakončil famózne..  „Andrej Danko, pozdravujem, máme ťa radi, bozaj nás,“ kričal z pódia Matovič. Pri plagiáte Krištúfkovej, ktorá odovzdala svoju diplomku po Dankovej afére minulý rok už ako poslankyňa,  len sucho konštatoval: Rozhodla sa, ako sa rozhodla, ja to rešpektujem a pre mňa vybavené. Nechal som rozhodnutie na pani Krištúfkovú a Sme rodina. Pri Kollárovi tiež už plagiát nebol žiaden problém a neprirovnal ho k džemu či lekváru.. Ale „štátnicky „ schválil podvádzanie záverom: „Môžeme sa pokúšať dráždiť hada bosou nohou. Potom si budeme dávať otázku, či sme to museli urobiť, keď nám vláda po lete skončí,“ ​„Ak si mám dať na misku váh jednu diplomovku a stabilitu vládnej koalície, určite bude mojou prioritou udržať vládnu koalíciu,“

Denník N konštatuje 16.7.2020 nasledovné: Už samotný názov Matovičovej práce sa pritom zhoduje s názvom publikácie ekonómov Pavla Kárásza st., Juraja Renčka a Pavla Kárásza ml., ktorú napokon vo svojej diplomovke „využil“. Knihu ekonómov cituje iba v dvoch odsekoch na strane 27. a 41. a len pri tabuľkách, ktoré rovnako vzal z menovanej knihy, autorov priznal. Problémom je, že zvyšok textu odbornej publikácie prebral od slova do slova. Použil tak celé state, ktoré nemajú nič spoločné s jeho vlastným prínosom a myšlienkami. Denník N, ktorému vysoká škola umožnila do premiérovej práce nahliadnuť, píše, že Matovič následne od strany 41. pokračoval vo vykrádaní druhej publikácie. 

Tentokrát išlo o publikáciu Juraja Renčka, Pavla Kárásza, Jána Oravca, Pavla Kárásza ml. a Ján Marušinca s názvom Potreba deregulácie daňových systémov v krajinách strednej Európy. Rovnakým spôsobom ako v prvom prípade prevzal aj z tejto publikácie všetky odseky až po stranu 78. Knihu, z ktorej čerpal, pritom vo svojej práci necitoval. 

Až na strane 79. sa nachádza záver práce, ktorý Matovič zrejme napísal sám. Denník N v tomto kontexte pripomína, že za plagiát je možné považovať takú záverečnú prácu, v ktorej študent odpíše cudzie texty, vydáva ich za vlastné a pri odpísaných statiach neuvádza ich skutočných autorov. 

Takže ak teraz prehlásil že ak by čo i len tušil.. nie je predsa sebevrah ( citát vyššie) , TAK KLAMAL… Lebo 2012 sa jeho plagiát rozoberal jebo bývalými straníckymi kolegami a dobre vedel že nie je jeho práca v poriadku. Prečo napriek tomu vyvádzal ako šašo pri Dankovi? A ešte čosi, je veľká pravdepodobnosť, že to nie je vôbec jeho práca, on priznal prepis a formálnu úpravu sestre svojho spolužiaka, ale poznámky že boli jeho. Odkedy sú poznámky vypracovanie diplomovej práce??

 

P.S.: výrok odstúpim až splním všetky sľuby dané voličom, je potvrdením že neodstúpi. Lebo už dva sľuby nesplnil a teda nemôže odstúpiť. Dosadením svojich ľudí na 72 postov okresných prednostov neodpolitizoval štátnu správu a teda politika svojich ľudí ostala. Česť a morálka dostala na frak pri kauze plagiátov, teda nová politika založená na morálke a cti neprišla. Tieto dva sľuby splnené nebudú a on jasne povedal.. odstúpim až splním všetky.. kruh sa uzatvoril.

 

Zdroje: Denník N2020, HN2012, Pravda 2012, HD2020

 

 

Zomierame po stovkách denne, sme prví v úmrtnosti na milión obyvateľov! Kde urobili soudruzi z NDR chybu?

18.02.2021

Začnem priamo s číslami. Od začiatku pandémie spred roka do 17.2.2020 na Slovensku zomrelo na COVID19 alebo s Covidom19 celkovo 6168 obyvateľov, čo je 1129 zomrelých na 1 milión obyvateľov. Týmto parametrom sme od začiatku pandémie na 28 mieste vo svete. Vedie Gibraltár s viac ako 2500 mŕtvych/milión obyvateľov, pred San Marínom s 2119 a Belgickom s 1875m/mil. Na prelome [...]

NR SR musí Lipšica odvolať z funkcie Špeciálneho prokurátora na základe vlastnej chyby!

15.02.2021

Najskôr si ujasníme že aj PREČIN JE TRESTNÝM ČINOM spáchaným z nedbanlivosti alebo úmyselný trestný čin, za ktorý zákon ustanovuje trest odňatia slobody s hornou hranicou neprevyšujúcou päť rokov. Toto je prípad pána Lipšica. Účelovo terajšia koalícia upravila 29.decembra 2020 Zákon o prokurátoroch č 154/2001 v tom, že sa môže stať generálnym či [...]

Manipulujeme počtami hospitalizovaných? Ich počet z počtu aktívnych pozitívnych stúpol za mesiac z 6% na 26, 33%!

09.02.2021

8.2.2021 máme oficiálne tieto údaje: Počet 3453, z toho na JIS 281 a pľúcnej ventilácii 316. Teda Z 3453 hospitalizovaných má ťažší priebeh 597 pacientov, no nie všetci majú ťažký priebeh kovidu, vo veľkej väčšine by boli na JIS a ventilácii asi aj tak, kôli iným nemociam. Kĺzavý 7 dňový medián je 2077, V tento deň máme 13 110 aktívnych pozitívnych, [...]

Pocuvajte pravdu, podcast, pravda, počúvajte Pravdu

Skrotila Čaputová konečne Matoviča?

27.02.2021 06:00

Ochoreniu COVID-19 podľahlo už 7 tisíc Slovákov. Odchod ministra zdravotníctva Mareka Krajčího (OĽaNO) je nevyhnutný a pre koalíciu potrebný.

Taiwan, lampión, festival,

ONLINE: Zrušte patenty na vakcíny, vyzýva WHO. Firmy nechcú

27.02.2021 06:00

WHO vyzvala farmaceutické firmy, aby pri vakcínach proti koronavírusu pozastavili platnosť patentov. Narazila však na odpor.

pocasie-27-2-2021

Víkend bude chladnejší, zlepší sa to v novom týždni?

27.02.2021 00:00

Po extrémne vysokých teplotách počas týždňa sa posledný februárový víkend predstaví v chladnejšom kabáte. Bude to tak aj začiatkom marca?

Jemen / vojak / vojaci / armáda /

Ťažké boje na severe Jemenu si vyžiadali vyše 60 životov

26.02.2021 22:56

Iránom podporovaní povstalci nedávno zintenzívnili bojové akcie s cieľom zmocniť sa strategického mesta Márib.

simon22

Nežijem krátko aby som nič nevedel, ale ani príliš dlho aby som všetko zabudol...

Štatistiky blogu

Počet článkov: 453
Celková čítanosť: 2195383x
Priemerná čítanosť článkov: 4846x

Autor blogu

Kategórie