Založ si blog

Matovič je zábudlivý klamár! Sám sa usvedčuje zo lží.

Na pár citátoch Vám ukážem ako Igor účelovo klame už od roku 2012. Vtedy v predvolebnej kampani od neho odišlo dosť ľudí z kandidátky, ktorých urazil výzvou ísť na detektor lži, pričom on sám sa oháňal negatívnym výsledkom Vtedy tesne bývalý jeho spolu kandidát   na kandidátke OĽaNO za OKS Zajac povedal 22.2.2012: Lož sa stala pracovným nástrojom lídra hnutia Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti Igora Matoviča. Povedal to líder OKS a odídenec z kandidátky hnutia Peter Zajac, ktorý ho vyzval, aby sa podrobil vyšetreniu na detektore lži a odpovedal na sedem otázok. „Vypracovali ste samostatne svoju diplomovú prácu? Zaplatili ste človeku, ktorý vypracoval podstatnú časť vašej diplomovej práce, dovolenku pri mori?“ znejú prvé otázky, ktoré mu kladie bývalý líder kandidátky Martin Mojžiš. O možnom podvodnom získaní titulu magister ho podľa jeho slov informovala dôveryhodná osoba. „Nie je možné jednoznačne usúdiť, že titul získal podvodom, preto ho vyzývam, aby na to odpovedal,“ apeloval Mojžiš.

Zajac chce zase vedieť, či Matovič osobne pozval spoločníka Penty Jozefa Špirka na rokovania o kandidátke hnutia a či pôvodná verzia volebného programu pochádza od Špirka a jeho spolupracovníkov.

František Mikloško (KDS) chce počuť odpoveď na otázku, či ho Matovič odrádzal od vystúpenia v televíznej relácii Na telo a či to bol práve Matovičov volebný štáb, ktorý dal vytvoriť transparenty vyvolávajúce dojem, že detektor lži si žiada verejnosť. Záverečná otázka pre Matoviča znie, či niekedy prijal a či niekedy dal úplatok.

Teraz po ôsmych rokoch sa Igor tvári, že o problémoch so svojou diplomovou prácou nikdy nevedel a ani o nich netušil. Jeho vyjadrenie z jeho statusu na Facebooku 17.7.2020 o 1:04 napísal : Prosba : Chcem poprosiť každú a každého z vás, ktorí cítite potrebu sa ma zastávať, aby ste to nerobili … nezaslúžim si to. Odpisovať sa v škole nemá, citovať sa musí. Naozaj úprimne – ani som len netušil, že som niečo v mojej diplomovke necitoval. Je tomu 22 rokov a žil som v presvedčení, že ju mám určite ok … a nemal som. Respektíve – ak by som tušil, že v nej je nejaký problém, tak by som nikdy nekritizoval Danka a spol. za plagiátorstvo, až taký samovrah teda nie som.

ON NEVEDEL?? NETUŠIL?? A čo ten rok 2012 pred voľbami?? ZABUDOL?? ALEBO LEN KLAME?

Pritom Danka niekoľkokrát vyzýval na odstúpenie, lebo je plagiátor a teda zlodej.. Dokonca verejne na tribúne na konci januára 2019  ho prirovnal …“pripadámi ako *****( k***t) ktorý v špajzi sadne na poličku a myslí si že je jahodový lekvár… a zakončil famózne..  „Andrej Danko, pozdravujem, máme ťa radi, bozaj nás,“ kričal z pódia Matovič. Pri plagiáte Krištúfkovej, ktorá odovzdala svoju diplomku po Dankovej afére minulý rok už ako poslankyňa,  len sucho konštatoval: Rozhodla sa, ako sa rozhodla, ja to rešpektujem a pre mňa vybavené. Nechal som rozhodnutie na pani Krištúfkovú a Sme rodina. Pri Kollárovi tiež už plagiát nebol žiaden problém a neprirovnal ho k džemu či lekváru.. Ale „štátnicky „ schválil podvádzanie záverom: „Môžeme sa pokúšať dráždiť hada bosou nohou. Potom si budeme dávať otázku, či sme to museli urobiť, keď nám vláda po lete skončí,“ ​„Ak si mám dať na misku váh jednu diplomovku a stabilitu vládnej koalície, určite bude mojou prioritou udržať vládnu koalíciu,“

Denník N konštatuje 16.7.2020 nasledovné: Už samotný názov Matovičovej práce sa pritom zhoduje s názvom publikácie ekonómov Pavla Kárásza st., Juraja Renčka a Pavla Kárásza ml., ktorú napokon vo svojej diplomovke „využil“. Knihu ekonómov cituje iba v dvoch odsekoch na strane 27. a 41. a len pri tabuľkách, ktoré rovnako vzal z menovanej knihy, autorov priznal. Problémom je, že zvyšok textu odbornej publikácie prebral od slova do slova. Použil tak celé state, ktoré nemajú nič spoločné s jeho vlastným prínosom a myšlienkami. Denník N, ktorému vysoká škola umožnila do premiérovej práce nahliadnuť, píše, že Matovič následne od strany 41. pokračoval vo vykrádaní druhej publikácie. 

Tentokrát išlo o publikáciu Juraja Renčka, Pavla Kárásza, Jána Oravca, Pavla Kárásza ml. a Ján Marušinca s názvom Potreba deregulácie daňových systémov v krajinách strednej Európy. Rovnakým spôsobom ako v prvom prípade prevzal aj z tejto publikácie všetky odseky až po stranu 78. Knihu, z ktorej čerpal, pritom vo svojej práci necitoval. 

Až na strane 79. sa nachádza záver práce, ktorý Matovič zrejme napísal sám. Denník N v tomto kontexte pripomína, že za plagiát je možné považovať takú záverečnú prácu, v ktorej študent odpíše cudzie texty, vydáva ich za vlastné a pri odpísaných statiach neuvádza ich skutočných autorov. 

Takže ak teraz prehlásil že ak by čo i len tušil.. nie je predsa sebevrah ( citát vyššie) , TAK KLAMAL… Lebo 2012 sa jeho plagiát rozoberal jebo bývalými straníckymi kolegami a dobre vedel že nie je jeho práca v poriadku. Prečo napriek tomu vyvádzal ako šašo pri Dankovi? A ešte čosi, je veľká pravdepodobnosť, že to nie je vôbec jeho práca, on priznal prepis a formálnu úpravu sestre svojho spolužiaka, ale poznámky že boli jeho. Odkedy sú poznámky vypracovanie diplomovej práce??

 

P.S.: výrok odstúpim až splním všetky sľuby dané voličom, je potvrdením že neodstúpi. Lebo už dva sľuby nesplnil a teda nemôže odstúpiť. Dosadením svojich ľudí na 72 postov okresných prednostov neodpolitizoval štátnu správu a teda politika svojich ľudí ostala. Česť a morálka dostala na frak pri kauze plagiátov, teda nová politika založená na morálke a cti neprišla. Tieto dva sľuby splnené nebudú a on jasne povedal.. odstúpim až splním všetky.. kruh sa uzatvoril.

 

Zdroje: Denník N2020, HN2012, Pravda 2012, HD2020

 

 

Masový odber vzoriek, problém hodený na samosprávy smrdiaci na míle ďaleko! Ako Igorodie štátne tajomstvo prezradilo.

20.10.2020

A tak to tu máme, cvičenie nevídaného rozsahu. Igorodie ( c. Chmelár) sa rozhodlo vojsť do dejín, otestuje celý národ. Dobrovoľne nasilu? Pod rizikom trestov vrátane finančných či zatváraní zdravých ľudí v karanténe to môže mať dohru aj na súdoch. No nie o tom som chcel. V prvom rade poviem takto : DOBRE PôJDEM na prvé testovanie dobrovoľne, no mám podmienku od [...]

Štátny dlžník dostal veľký džob od Štátnych hmotných rezerv v prvý deň núdzového stavu! S kým sú spriaznení?

18.10.2020

Začnem ako klišé… ak by toto urobil Fico a jeho kajetán, už by to rozoberali všetky denníky, internet aj posledný redaktor všetkých televízií. O čo ide? Firma z Trnavy Eurolab Lambda a.s. podpísala s Štátnymi hmotnými rezervami ( SŠHR) zmluvu na dodanie 500 000 kusov Skríningových testov na diagnostiku ochorenia COVID-19 práve v deň vyhlásenia núdzového [...]

O Mníchovskej zrade sa mlčí, dnes máme 82 výročie dňa, keď nás FRA, GB a ITA darovali Hitlerovi!

29.09.2020

Dnes 29.9.2020 máme 82. výročie Mníchovskej zrady, ktorou nás Británia, Francúzsko a Taliansko venovali Hitlerovému Nemecku.. NAŠE MÉDIÁ MLČIA! Za povšimnutie stojí hlavne Nemecko Anglický dodatok, kde sa mojkajú a sľubujú si nikdy viac proti sebe … Písal sa 30.október 1938.. Toto bol začiatok II.WW a nie napadnutie Poľska o rok neskôr. Všetci kričali že vojnu [...]

prokurátor Kováčik

Špeciálnemu prokurátorovi Kováčikovi dočasne pozastavili výkon funkcie

23.10.2020 08:47, aktualizované: 08:57

Dušana Kováčika obvinili z viacerých trestných činov. Je medzi nimi aj korupcia.

testovanie Orava Bardejov koronavírus

Na Orave a v Bardejove sa začína trojdňové pilotné testovanie

23.10.2020 08:15

V okresoch Námestovo, Tvrdošín, Dolný Kubín a Bardejov sa od piatka do nedele realizuje testovanie na ochorenie Covid-19.

biden trump

Biden viní Trumpa zo zodpovednosti za obete covidu, Trump Bidena z korupcie

23.10.2020 07:30

Americký republikánsky prezident Donald Trump a jeho demokratický rival Joe Biden sa stretli v druhej a zároveň poslednej debate pred oficiálnym termínom prezidentských volieb.

India koronavírus testovanie

Koľko ľudí otestujú za hodinu?

23.10.2020 06:30

Kľúčové pre testovanie bude, koľko jeden odberný tím dokáže otestovať a spracovať výsledkov napríklad za jednu hodinu.

simon22

Nežijem krátko aby som nič nevedel, ale ani príliš dlho aby som všetko zabudol...

Štatistiky blogu

Počet článkov: 441
Celková čítanosť: 2033722x
Priemerná čítanosť článkov: 4612x

Autor blogu

Kategórie