Založ si blog

Pomôže Rusko Grécku v prípade vojenského konfliktu s Tureckom? Nemci pustili Grékov k vode!

Tomio Okamura zverejnil 23.7.2020 informáciu českého Europoslanca Davida, v znení :

Řecká vláda požádala Rusko o pomoc proti agresi Turecka. To je faktický konec NATO v současné podobě. Německo se postavilo na stranu Turecka a odmítá hájit člena EU – Řecko. Na hranicích řeckých pobřežních vod u ostrůvku Kastellorizo poblíž Kréty na sebe třetím dnem míří odjištěnými raketami skupiny tureckých a řeckých fregat. Prsty na spoušti odjištěných torpéd mají i velící důstojníci řeckých a tureckých ponorek. Ve vzdušném prostoru mezi Kyprem, řeckou Krétou a Tureckem se vzájemně nahánějí řecké a kyperské stíhačky na jedné straně s tureckými bojovými letadly na straně druhé. Situaci podrobně sleduje europoslanec SPD Ivan David.

Podle hnutí SPD ze strany Turecka dochází k bezprecedentnímu porušování mezinárodního práva. Zodpovědnost nesou kvůli své dlouhodobé nečinnosti jednoznačně NATO a EU.

Naše  mainsteamové médiá mlčia… Podľa zdroja poslancov EU z ČR Gréci telefonovali Merkelovev no nedopadlo to dobre. Řecký premiér Kyriakos Mitsotakis telefonicky požádal Angelu Merkelovou, jakožto kancléřku Německa, jež právě předsedá Evropské radě, aby zprostředkovala Řecku pomoc EU. Kancléřka Merkelová v reakci na to podle německého deníku Handelsblatt telefonovala tureckému prezidentu Recepu Erdoganovi a snažila se jej přimět k upuštění od plánu těžby ropy a plynu v řeckých a kyperských pobřežních vodách. Při telefonátu mu však ani nepohrozila uvalením sankcí na Turecko. Spokojila se s Erdoganovým vysvětlením, podle něhož Turecko nepovažuje místo, na němž chce těžit, za teritoriální vody Řecka….

 V Aténach sa okamžite ukázal minister zahraničných vecí Heiko Haas, ktorý však Grékov urazil tým, že sa postavil na stranu Turecka a územie kde chcú ťažiť Turci označil nie za grécke, ale sporné,   a tým sa postavil  na stranu Turecka. Aké zvláštne že kašlú na člena EU v spore s nečlenom EU. Grécky premiér tak zatelefonoval Putinovi, ktorého požiadal o pomoc pri prípadnom vojenskom riešení s Tureckom. Tiež hovorili o neprijateľnom kroku prezidenta Erdogana, ktorý len pred pár dňami nechal premeniť pôvodný grécky pravoslávny chrám, doteraz múzeum Hagia Sofia znovu na mešitu. Grécki poslanci  22.7. požiadali v rade EU aby sa o tejto agresii rokovalo na pôde parlamentu EU. Tá však uprednostnila strach pred pustením miliónov migrantov z Turecka do Európy a tak sa na Grécko vykašľala.

Je zvláštne, že už 8.6. 2020 napísali článok na serveri avia.pro  pod názvom „Izrael vyjadril podporu Turecku v prípade vojny s Gréckom a Ruskom.“ Turci tvrdia, že majú právo ťažiť v tých miestach, lebo sa tam nachádza ich kontinentálny šelf ( Kontinentálny šelf alebo pevninská plytčina je okrajová časť kontinentu, ktorý voľne pokračuje pod morskú hladinu. Siaha od pobrežia do hĺbky maximálne 200 metrov. Zakončením kontinentálneho šelfu je kontinentálny svah, ktorý postupne prechádza cez kontinentálne úpätie do hlbokomorských paniev.)  Podľa Dohovoru o morskom práve však existuje ďalší rozhodovací orgán, ktorý je oprávnený rozhodovať spory o delimitáciu námorných hraníc. Tým je Medzinárodný tribunál pre morské právo so sídlom v Hamburgu. Gréci oponujú medzinárodným morským právom, podľa ktorého vody omývajúce ostrovnú časť štátu sú výhradnou ekonomickou zónou daného štátu.  Turci teda vyslali ku Gréckemu ostrovu Kastelorizo svoje lode, od 21.7 do 3. augusta 2020 začali robiť akože seizmologický prieskum,, poslali loď Oruc Reis a s ňou 15 vojenských lodí  Gréci tvrdia, že im idú odtiaľ čerpať ropu a plyn, a je to loď na vrtný prieskum a nie seizmický   A tak tam stoja dve flotily, a mieria na seba zbraňami, konflikt je znova na spadnutie. Okamurove závery že toto je koniec NATO sú jeho zbožným želaním, v každom prípade sa NATO schovalo do ulity a nič nerieši.

Nie som znalec na medzinárodné námorné právo, len vidím, že u nás sa tíško mlčí, keď je veľmi napätá situácia medzi dvoma štátmi NATO, z ktorých je jeden naviac členom EU. Nik nerokuje, nik neprijíma sankcie, nik nikoho netrestá, nikto nie je vinníkom. Čakáme na prvý výstrel? Neviem kto má pravdu v danom spore, no viem, že to môže byť veľmi nebezpečné a médiá platené z našich daní by nás mali informovať o takýchto veciach viac ako o víťazstve diplomovaného premiéra ….

 

Zdroje: Okamura, Ria, avia.pro

Masový odber vzoriek, problém hodený na samosprávy smrdiaci na míle ďaleko! Ako Igorodie štátne tajomstvo prezradilo.

20.10.2020

A tak to tu máme, cvičenie nevídaného rozsahu. Igorodie ( c. Chmelár) sa rozhodlo vojsť do dejín, otestuje celý národ. Dobrovoľne nasilu? Pod rizikom trestov vrátane finančných či zatváraní zdravých ľudí v karanténe to môže mať dohru aj na súdoch. No nie o tom som chcel. V prvom rade poviem takto : DOBRE PôJDEM na prvé testovanie dobrovoľne, no mám podmienku od [...]

Štátny dlžník dostal veľký džob od Štátnych hmotných rezerv v prvý deň núdzového stavu! S kým sú spriaznení?

18.10.2020

Začnem ako klišé… ak by toto urobil Fico a jeho kajetán, už by to rozoberali všetky denníky, internet aj posledný redaktor všetkých televízií. O čo ide? Firma z Trnavy Eurolab Lambda a.s. podpísala s Štátnymi hmotnými rezervami ( SŠHR) zmluvu na dodanie 500 000 kusov Skríningových testov na diagnostiku ochorenia COVID-19 práve v deň vyhlásenia núdzového [...]

O Mníchovskej zrade sa mlčí, dnes máme 82 výročie dňa, keď nás FRA, GB a ITA darovali Hitlerovi!

29.09.2020

Dnes 29.9.2020 máme 82. výročie Mníchovskej zrady, ktorou nás Británia, Francúzsko a Taliansko venovali Hitlerovému Nemecku.. NAŠE MÉDIÁ MLČIA! Za povšimnutie stojí hlavne Nemecko Anglický dodatok, kde sa mojkajú a sľubujú si nikdy viac proti sebe … Písal sa 30.október 1938.. Toto bol začiatok II.WW a nie napadnutie Poľska o rok neskôr. Všetci kričali že vojnu [...]

matovič

Matovič vyzval poslancov k jednote, požiadal o zvolanie grémia

23.10.2020 09:55, aktualizované: 10:37

Predseda parlamentu Boris Kollár zvolal poslanecké grémium na 10.00 hodinu.

Nigéria / Vojak / Vojaci / Islamisti / Džihádisti /

Američania podnikli nálet na vodcov al-Káidy v Sýrii

23.10.2020 09:30

Pri nálete neidentifikovaného bezpilotného lietadla na severozápade Sýrie zahynulo údajne 14 džihádistov.

prokurátor Kováčik

Špeciálnemu prokurátorovi Kováčikovi dočasne pozastavili výkon funkcie

23.10.2020 08:47, aktualizované: 08:57

Dušana Kováčika obvinili z viacerých trestných činov. Je medzi nimi aj korupcia.

testovanie Orava Bardejov koronavírus

Pribudlo 2581 infikovaných. Na Orave a v Bardejove sa začalo trojdňové pilotné testovanie

23.10.2020 08:15, aktualizované: 10:35

V okresoch Námestovo, Tvrdošín, Dolný Kubín a Bardejov sa od piatka do nedele realizuje testovanie na ochorenie Covid-19. Vyskytli sa už prvé problémy.

simon22

Nežijem krátko aby som nič nevedel, ale ani príliš dlho aby som všetko zabudol...

Štatistiky blogu

Počet článkov: 441
Celková čítanosť: 2033773x
Priemerná čítanosť článkov: 4612x

Autor blogu

Kategórie