Založ si blog

Pomôže Rusko Grécku v prípade vojenského konfliktu s Tureckom? Nemci pustili Grékov k vode!

Tomio Okamura zverejnil 23.7.2020 informáciu českého Europoslanca Davida, v znení :

Řecká vláda požádala Rusko o pomoc proti agresi Turecka. To je faktický konec NATO v současné podobě. Německo se postavilo na stranu Turecka a odmítá hájit člena EU – Řecko. Na hranicích řeckých pobřežních vod u ostrůvku Kastellorizo poblíž Kréty na sebe třetím dnem míří odjištěnými raketami skupiny tureckých a řeckých fregat. Prsty na spoušti odjištěných torpéd mají i velící důstojníci řeckých a tureckých ponorek. Ve vzdušném prostoru mezi Kyprem, řeckou Krétou a Tureckem se vzájemně nahánějí řecké a kyperské stíhačky na jedné straně s tureckými bojovými letadly na straně druhé. Situaci podrobně sleduje europoslanec SPD Ivan David.

Podle hnutí SPD ze strany Turecka dochází k bezprecedentnímu porušování mezinárodního práva. Zodpovědnost nesou kvůli své dlouhodobé nečinnosti jednoznačně NATO a EU.

Naše  mainsteamové médiá mlčia… Podľa zdroja poslancov EU z ČR Gréci telefonovali Merkelovev no nedopadlo to dobre. Řecký premiér Kyriakos Mitsotakis telefonicky požádal Angelu Merkelovou, jakožto kancléřku Německa, jež právě předsedá Evropské radě, aby zprostředkovala Řecku pomoc EU. Kancléřka Merkelová v reakci na to podle německého deníku Handelsblatt telefonovala tureckému prezidentu Recepu Erdoganovi a snažila se jej přimět k upuštění od plánu těžby ropy a plynu v řeckých a kyperských pobřežních vodách. Při telefonátu mu však ani nepohrozila uvalením sankcí na Turecko. Spokojila se s Erdoganovým vysvětlením, podle něhož Turecko nepovažuje místo, na němž chce těžit, za teritoriální vody Řecka….

 V Aténach sa okamžite ukázal minister zahraničných vecí Heiko Haas, ktorý však Grékov urazil tým, že sa postavil na stranu Turecka a územie kde chcú ťažiť Turci označil nie za grécke, ale sporné,   a tým sa postavil  na stranu Turecka. Aké zvláštne že kašlú na člena EU v spore s nečlenom EU. Grécky premiér tak zatelefonoval Putinovi, ktorého požiadal o pomoc pri prípadnom vojenskom riešení s Tureckom. Tiež hovorili o neprijateľnom kroku prezidenta Erdogana, ktorý len pred pár dňami nechal premeniť pôvodný grécky pravoslávny chrám, doteraz múzeum Hagia Sofia znovu na mešitu. Grécki poslanci  22.7. požiadali v rade EU aby sa o tejto agresii rokovalo na pôde parlamentu EU. Tá však uprednostnila strach pred pustením miliónov migrantov z Turecka do Európy a tak sa na Grécko vykašľala.

Je zvláštne, že už 8.6. 2020 napísali článok na serveri avia.pro  pod názvom „Izrael vyjadril podporu Turecku v prípade vojny s Gréckom a Ruskom.“ Turci tvrdia, že majú právo ťažiť v tých miestach, lebo sa tam nachádza ich kontinentálny šelf ( Kontinentálny šelf alebo pevninská plytčina je okrajová časť kontinentu, ktorý voľne pokračuje pod morskú hladinu. Siaha od pobrežia do hĺbky maximálne 200 metrov. Zakončením kontinentálneho šelfu je kontinentálny svah, ktorý postupne prechádza cez kontinentálne úpätie do hlbokomorských paniev.)  Podľa Dohovoru o morskom práve však existuje ďalší rozhodovací orgán, ktorý je oprávnený rozhodovať spory o delimitáciu námorných hraníc. Tým je Medzinárodný tribunál pre morské právo so sídlom v Hamburgu. Gréci oponujú medzinárodným morským právom, podľa ktorého vody omývajúce ostrovnú časť štátu sú výhradnou ekonomickou zónou daného štátu.  Turci teda vyslali ku Gréckemu ostrovu Kastelorizo svoje lode, od 21.7 do 3. augusta 2020 začali robiť akože seizmologický prieskum,, poslali loď Oruc Reis a s ňou 15 vojenských lodí  Gréci tvrdia, že im idú odtiaľ čerpať ropu a plyn, a je to loď na vrtný prieskum a nie seizmický   A tak tam stoja dve flotily, a mieria na seba zbraňami, konflikt je znova na spadnutie. Okamurove závery že toto je koniec NATO sú jeho zbožným želaním, v každom prípade sa NATO schovalo do ulity a nič nerieši.

Nie som znalec na medzinárodné námorné právo, len vidím, že u nás sa tíško mlčí, keď je veľmi napätá situácia medzi dvoma štátmi NATO, z ktorých je jeden naviac členom EU. Nik nerokuje, nik neprijíma sankcie, nik nikoho netrestá, nikto nie je vinníkom. Čakáme na prvý výstrel? Neviem kto má pravdu v danom spore, no viem, že to môže byť veľmi nebezpečné a médiá platené z našich daní by nás mali informovať o takýchto veciach viac ako o víťazstve diplomovaného premiéra ….

 

Zdroje: Okamura, Ria, avia.pro

Zomierame po stovkách denne, sme prví v úmrtnosti na milión obyvateľov! Kde urobili soudruzi z NDR chybu?

18.02.2021

Začnem priamo s číslami. Od začiatku pandémie spred roka do 17.2.2020 na Slovensku zomrelo na COVID19 alebo s Covidom19 celkovo 6168 obyvateľov, čo je 1129 zomrelých na 1 milión obyvateľov. Týmto parametrom sme od začiatku pandémie na 28 mieste vo svete. Vedie Gibraltár s viac ako 2500 mŕtvych/milión obyvateľov, pred San Marínom s 2119 a Belgickom s 1875m/mil. Na prelome [...]

NR SR musí Lipšica odvolať z funkcie Špeciálneho prokurátora na základe vlastnej chyby!

15.02.2021

Najskôr si ujasníme že aj PREČIN JE TRESTNÝM ČINOM spáchaným z nedbanlivosti alebo úmyselný trestný čin, za ktorý zákon ustanovuje trest odňatia slobody s hornou hranicou neprevyšujúcou päť rokov. Toto je prípad pána Lipšica. Účelovo terajšia koalícia upravila 29.decembra 2020 Zákon o prokurátoroch č 154/2001 v tom, že sa môže stať generálnym či [...]

Manipulujeme počtami hospitalizovaných? Ich počet z počtu aktívnych pozitívnych stúpol za mesiac z 6% na 26, 33%!

09.02.2021

8.2.2021 máme oficiálne tieto údaje: Počet 3453, z toho na JIS 281 a pľúcnej ventilácii 316. Teda Z 3453 hospitalizovaných má ťažší priebeh 597 pacientov, no nie všetci majú ťažký priebeh kovidu, vo veľkej väčšine by boli na JIS a ventilácii asi aj tak, kôli iným nemociam. Kĺzavý 7 dňový medián je 2077, V tento deň máme 13 110 aktívnych pozitívnych, [...]

Martin Fecko

Prokurátor uzavrel dohodu s obvinenými zo snahy uplácať štátneho tajomníka Fecka

10.05.2021 18:40

Úplatok mal byť za podpísanie zmluvy o štátnej zákazke na vytvorenie a zavádzanie informačného systému. Feckovi mali sľúbiť päť percent z hodnoty projektu alebo 60-tisíc eur v hotovosti.

pocasie-11-5-2021

Valí sa k nám tropické počasie, po ňom pád teplôt

10.05.2021 18:00

Na niektorých miestach Slovenska môžeme prvýkrát v tomto roku zažiť tropický deň. Horúčava však dlho nevydrží, teploty veľmi rýchlo klesnú. Kam až spadnú?

medveď na hrebienku

Maco nakúkal do okien kuchyne na Hrebienku

10.05.2021 17:30

Do okien kuchyne na Hrebienku nakúkal v nedeľu dopoludnia statný medveď. Zrejme mu niečo dobre zavoňalo...

Tibor Gašpar

Bývalí vysokí policajní funkcionári vrátane Gašpara z akcie Očistec zostávajú vo väzbe

10.05.2021 17:16, aktualizované: 18:00

Iba v prípade bývalého zástupcu riaditeľa Národnej jednotky finančnej polície Milan Mihálika rozhodol sudca o prepustení z väzby na slobodu. Rozhodnutie pri všetkých nie je právoplatné.

simon22

Nežijem krátko aby som nič nevedel, ale ani príliš dlho aby som všetko zabudol...

Štatistiky blogu

Počet článkov: 453
Celková čítanosť: 2233511x
Priemerná čítanosť článkov: 4930x

Autor blogu

Kategórie