Založ si blog

Pomôže Rusko Grécku v prípade vojenského konfliktu s Tureckom? Nemci pustili Grékov k vode!

Tomio Okamura zverejnil 23.7.2020 informáciu českého Europoslanca Davida, v znení :

Řecká vláda požádala Rusko o pomoc proti agresi Turecka. To je faktický konec NATO v současné podobě. Německo se postavilo na stranu Turecka a odmítá hájit člena EU – Řecko. Na hranicích řeckých pobřežních vod u ostrůvku Kastellorizo poblíž Kréty na sebe třetím dnem míří odjištěnými raketami skupiny tureckých a řeckých fregat. Prsty na spoušti odjištěných torpéd mají i velící důstojníci řeckých a tureckých ponorek. Ve vzdušném prostoru mezi Kyprem, řeckou Krétou a Tureckem se vzájemně nahánějí řecké a kyperské stíhačky na jedné straně s tureckými bojovými letadly na straně druhé. Situaci podrobně sleduje europoslanec SPD Ivan David.

Podle hnutí SPD ze strany Turecka dochází k bezprecedentnímu porušování mezinárodního práva. Zodpovědnost nesou kvůli své dlouhodobé nečinnosti jednoznačně NATO a EU.

Naše  mainsteamové médiá mlčia… Podľa zdroja poslancov EU z ČR Gréci telefonovali Merkelovev no nedopadlo to dobre. Řecký premiér Kyriakos Mitsotakis telefonicky požádal Angelu Merkelovou, jakožto kancléřku Německa, jež právě předsedá Evropské radě, aby zprostředkovala Řecku pomoc EU. Kancléřka Merkelová v reakci na to podle německého deníku Handelsblatt telefonovala tureckému prezidentu Recepu Erdoganovi a snažila se jej přimět k upuštění od plánu těžby ropy a plynu v řeckých a kyperských pobřežních vodách. Při telefonátu mu však ani nepohrozila uvalením sankcí na Turecko. Spokojila se s Erdoganovým vysvětlením, podle něhož Turecko nepovažuje místo, na němž chce těžit, za teritoriální vody Řecka….

 V Aténach sa okamžite ukázal minister zahraničných vecí Heiko Haas, ktorý však Grékov urazil tým, že sa postavil na stranu Turecka a územie kde chcú ťažiť Turci označil nie za grécke, ale sporné,   a tým sa postavil  na stranu Turecka. Aké zvláštne že kašlú na člena EU v spore s nečlenom EU. Grécky premiér tak zatelefonoval Putinovi, ktorého požiadal o pomoc pri prípadnom vojenskom riešení s Tureckom. Tiež hovorili o neprijateľnom kroku prezidenta Erdogana, ktorý len pred pár dňami nechal premeniť pôvodný grécky pravoslávny chrám, doteraz múzeum Hagia Sofia znovu na mešitu. Grécki poslanci  22.7. požiadali v rade EU aby sa o tejto agresii rokovalo na pôde parlamentu EU. Tá však uprednostnila strach pred pustením miliónov migrantov z Turecka do Európy a tak sa na Grécko vykašľala.

Je zvláštne, že už 8.6. 2020 napísali článok na serveri avia.pro  pod názvom „Izrael vyjadril podporu Turecku v prípade vojny s Gréckom a Ruskom.“ Turci tvrdia, že majú právo ťažiť v tých miestach, lebo sa tam nachádza ich kontinentálny šelf ( Kontinentálny šelf alebo pevninská plytčina je okrajová časť kontinentu, ktorý voľne pokračuje pod morskú hladinu. Siaha od pobrežia do hĺbky maximálne 200 metrov. Zakončením kontinentálneho šelfu je kontinentálny svah, ktorý postupne prechádza cez kontinentálne úpätie do hlbokomorských paniev.)  Podľa Dohovoru o morskom práve však existuje ďalší rozhodovací orgán, ktorý je oprávnený rozhodovať spory o delimitáciu námorných hraníc. Tým je Medzinárodný tribunál pre morské právo so sídlom v Hamburgu. Gréci oponujú medzinárodným morským právom, podľa ktorého vody omývajúce ostrovnú časť štátu sú výhradnou ekonomickou zónou daného štátu.  Turci teda vyslali ku Gréckemu ostrovu Kastelorizo svoje lode, od 21.7 do 3. augusta 2020 začali robiť akože seizmologický prieskum,, poslali loď Oruc Reis a s ňou 15 vojenských lodí  Gréci tvrdia, že im idú odtiaľ čerpať ropu a plyn, a je to loď na vrtný prieskum a nie seizmický   A tak tam stoja dve flotily, a mieria na seba zbraňami, konflikt je znova na spadnutie. Okamurove závery že toto je koniec NATO sú jeho zbožným želaním, v každom prípade sa NATO schovalo do ulity a nič nerieši.

Nie som znalec na medzinárodné námorné právo, len vidím, že u nás sa tíško mlčí, keď je veľmi napätá situácia medzi dvoma štátmi NATO, z ktorých je jeden naviac členom EU. Nik nerokuje, nik neprijíma sankcie, nik nikoho netrestá, nikto nie je vinníkom. Čakáme na prvý výstrel? Neviem kto má pravdu v danom spore, no viem, že to môže byť veľmi nebezpečné a médiá platené z našich daní by nás mali informovať o takýchto veciach viac ako o víťazstve diplomovaného premiéra ….

 

Zdroje: Okamura, Ria, avia.pro

Materiál z brífingu náčelníka Oddielu radiačnej, chemickej, a biologickej ochrany Ozbrojených síl RF 30. 1. 2023 16: 15

31.01.2023

Prinášam tento materiál bez komentára a akejkoľvek zmeny preložený automatickým prekladačom, každý nech posúdi nakoľko je pravdivý a koľko z neho je len propaganda. Ministerstvo obrany Ruskej federácie opakovane poukázalo na náznaky implementácie „programov dvojakého použitia“ zo strany USA a ich spojencov mimo územia štátu, a to aj v rámci fungovania nimi [...]

58 ku 42, aká je pravdepodobnosť opakovania? Manipuluje niekto výsledky volieb?

30.01.2023

Petr Pavel zvíťazil v druhom kole prezidentských volieb v Čechách pomerom hlasov 58,32 ku 41,68 percent. Teda zaokrúhlene 58 ku 42 v národe s 10,5 milióna obyvateľov. Aká je pravdepodobnosť dosiahnutia rovnakého pomeru hlasov v iných voľbách v iných štátoch? Matematik by povedal že limitne blížiaca sa nule, teda veľmi malá. TO VŠAK V PRAXI NIE JE PRAVDOU! Prelomili sme v [...]

Kto to tu velí, čriepky zo štúdia z 80tych rokov.

23.01.2023

Býval som v areáli vysokej školy ktorá bola od centra Košíc vzdialená asi 2 km vzdušnou čiarou. Jedného dňa som sa vybral na tréning spoločenských tancov, ktorému som sa venoval asi tri roky. Vyrazil som tak, aby som prišiel asi 10 minút pred tréningom, ktorý začínal o 17:00 v Lipe patriacej ZŤS. Po asi 300 metroch pri železničnom priecestí som zistil, že ma akosi [...]

Olexij Reznikov

Reznikov skončil ako ukrajinský minister obrany, nahradil ho Kyrylo Budanov

05.02.2023 21:33

K výmene na kľúčovom ministerskom poste dochádza v kritickom období, keď sa očakáva rozsiahla ruská ofenzíva.

Pápež František

Pápež obvinil kruhy v katolíckej cirkvi zo zneužívania smrti Benedikta XVI.

05.02.2023 21:25

Pápež František tvrdí, že fámy o jeho nezhodách s Benediktom alebo o tom, že Benedikt bol zatrpknutý niektorými rozhodnutiami, ktoré prijal, sú nepravdivé.

Ruský vojak / Russký vojak / Okupant /

Ruská armáda verbuje do vojny na Ukrajine aj odsúdené ženy

05.02.2023 18:38

Medzi už naverbovanými je aj asi 50 žien zo ženského nápravnovýchovného tábora v Ruskom okupovanom meste Snižne v Doneckej oblasti.

Robert Kaliňák

Kaliňák nevylúčil návrat do politiky. Podľa neho ho tam volajú "nezákonné obvinenia"

05.02.2023 17:24

Exminister vnútra a člen predsedníctva Smeru tvrdí, že volebná kampaň sa bude spájať s kriminalizáciou opozície.

simon22

Nežijem krátko aby som nič nevedel, ale ani príliš dlho aby som všetko zabudol...

Štatistiky blogu

Počet článkov: 473
Celková čítanosť: 2534694x
Priemerná čítanosť článkov: 5359x

Autor blogu

Kategórie

Archív