Založ si blog

Kto koho vlastne provokuje? Ako si Británia a Irán zadržali tankery , Ukrajinci zadržali tanker Rusom. . .

Všetci sme sa dozvedeli, že Irán zasa porušil medzinárodné právo a zadržal tanker plávajúci pod Britskou vlajkou 19.7.2019.Iránske revolučné gardy uviedli, že tanker Stena Impero s 23-člennou posádkou plávajúci pod britskou vlajkou zadržali v Hormuzskom prielive pre porušenie medzinárodných pravidiel námornej dopravy a eskortovali ho k svojmu pobrežiu. Nastali protesty a vyplakávanie, dokonca vyhrážky, že tento akt pirátstva treba potrestať. Pritom to bola odpoveď na rovnaký čin , teda zadržanie Iránskeho tankera Grace 1 Britským námorníctvom v Gibraltáre už 4.7.2019. Obvinili Irán, že vezie ropu do Sýrie na ktorú uvalili aj Briti embargo! Britský súd dal stanovisko, že môžu ten tanker zadržať na 14 dní. Tanker mal kapacitu do dvoch miliónov barelov ropy, a to je podľa Arakčiho príčinou, prečo plavidlo prechádzalo cez Gibraltársky prieliv a nie cez Suezský kanál. Arakčí však údaje o finálnej destinácii tankera neposkytol.

„Napriek tomu, čo tvrdí britská vláda, cieľom tohto tankera nebola Sýria. Prístav v Sýrii, ktorý zmienili, nemá totiž na takýto supertanker kapacitu. Jeho destinácia bola niekde inde. Plavil sa cez medzinárodné vody Gibraltárskeho prielivu, pričom žiadny zákon neumožňuje Británii zastavovať plavidlá. Z nášho pohľadu zadržanie tohto tankera bolo námornou lúpežou a požadujeme, aby bolo toto plavidlo oslobodené,“ povedal námestník ministra.

Gibraltárska vláda v piatok 5.7. vyhlásila, že od najvyššieho súdu dostala povolenie na zastavenie tankera na dobu 14 dní. Veliteľ Iránskych revolučných gárd (IRGC) v ten istý deň pohrozil, že na odplatu zajme britskú loď. A tak sa stalo toho 19.7. o čom nás už veľmi rýchlo naše komunikačné prostriedky bohato informovali. Zabudli však dodať jedno. Bola to len odplata za pirátstvo Veľkej Británie. 24.júla Iránsky prezident Hasan Rúhání zjavne naznačil, že by výmenou za iránsky tanker zadržaný na Gibraltári prepustil britský tanker, ktorý Teherán 19. júla zadržal v Hormuzskom prielive. „My nechceme napätie a ak budete dodržiavať pravidlá – aj na Gibraltári, dočkáte sa z našej strany priaznivého prístupu,“ povedal Rúhání počas stredajšieho stretnutia vládneho kabinetu

Divné mi je jedno. Ak vyhlásili USA embargo na dovoz tovarov do Sýrie a niektoré štáty EU sa pridali, akým právom vyžadujú, aby to embargo dodržiavali aj štáty, ktoré k nemu nepristúpili? Aký bod medzinárodného práva im umožňuje urobiť blokádu slobodného štátu a zadržiavať tovar iných štátov? TOTO je novodobé pirátstvo, tváriace sa ako demokratický nástroj spravodlivosti. Neustále sa snažíme vyprovokovať Irán k vážnejšej akcii, aby sme ho potom mohli potrestať ako vinníka, ktorý vyvoláva napätie a je hrozbou pre celý svet. Veľmi mi to pripomína rok 1939 a akciu v Gliwiciach, po ktorej strestal Hitler Poľsko….

P.S.: 24.júla 2019 Ukrajinská tajná služba SBU v spolupráci s vojenskou prokuratúrou zadržala ruský ropný tanker NEYMA( pod novým názvom Nikita Spirit), ktorý Moskva v novembri minulého roka použila na zablokovanie Kerčskeho prielivu, keď sa ho snažili preplávať ukrajinské vojnové lode.Tanker zadržali v stredu v ukrajinskom prístave Izmajil v delte Dunaja. Podľa agentúry TASS bolo na palube tankera najmenej sedem ruských námorníkov. Z Moskvy predtým zareagoval vplyvný ruský poslanec Vladimir Džabarov, podľa ktorého je zadržanie tankera „absolútne nelegálne“ a poškodí to vzťahy medzi oboma krajinami, uvádza ruská agentúra RIA. Ukrajinci ruských námorníkov už prepustili, loď budú chcieť pravdepodobne vymeniť za svoje tri vojnové, ktoré zadržiava Rusko od incidentu v Kerčskom prielive.

II. Spadol MiG-29. Pilot má k dispozícii aj údaj o vzdialenosti ktorú preletí pri okamžitej zásobe paliva a momentálnej spotrebe.

06.10.2019

Ospravedlňujem sa za mierne odbornejší blog, myslím si že pre informovanie je vcelku dobré mať prehľad ako to funguje. Lietadlo má na palube zásobu paliva 4200 litrov v nádržiach rozmiestnených viac »

Pád MiG-29 v sobotu zavinila pravdepodobne ľudská chyba a nie počasie. To bolo len spolupôsobiacou príčinou.

30.09.2019

[caption id="attachment_1044" align="alignleft" width="300"] mig pri delení 1992[/caption] V sobotu nám spadol ďalší MiG-29, čo je veľmi smutná vec. Najdôležitejšie je, že pilot prežil normálnu viac »

Protesty za ochranu života? Len populizmus nestojaci na žiadnom reálnom základe!

25.09.2019

V roku 1990 bolo nenarodených detí z dôvodu umelého prerušenia tehotenstva 47 901, v roku 2000 to bolo už iba 16580, 2006 toto číslo pokleslo na 11 971, v 2014tom roku to bolo iba 7497 nenarodených viac »

VLÁDA Rokovanie 178. schôdza Sobrance pellegrini raši

Pre okres Sobrance rozdelila vláda 1,42 milióna eur

22.10.2019 22:09

Pôvodne plánovanú sumu jeden milión eur počas rokovania kabinet zvýšil.

hacker

Moskva nepriznáva, že jej Česi rozbili špiónsku sieť

22.10.2019 19:05

Českej kontrarozviedke sa vlani údajne podarilo rozbiť sieť agentov FSB, ktorí chceli z Prahy podnikať hekerské útoky.

Ministerka vnútra Denisa Saková

Čo spája ministerku Sakovú s mužom obvineným z vraždy?

22.10.2019 19:00, aktualizované: 22:36

Ministerka vnútra odmieta, že by spáchala nejaký trestný čin. Rovnako aj minister práce Ján Richter.

DANKO: Vyjadrenie po Koaliènej rade

SNS nebude podporovať návrhy Mosta-Híd

22.10.2019 18:04, aktualizované: 19:05

Bugár Dankovi podľa neho vrazil dýku do chrbta, keď nepodporil návrh na zriadenie ministerstva cestovného ruchu a športu.

simon22

Nežijem krátko aby som nič nevedel, ale ani príliš dlho aby som všetko zabudol...

Štatistiky blogu

Počet článkov: 408
Celková čítanosť: 1667217x
Priemerná čítanosť článkov: 4086x

Autor blogu

Kategórie