Založ si blog

Kto koho vlastne provokuje? Ako si Británia a Irán zadržali tankery , Ukrajinci zadržali tanker Rusom. . .

Všetci sme sa dozvedeli, že Irán zasa porušil medzinárodné právo a zadržal tanker plávajúci pod Britskou vlajkou 19.7.2019.Iránske revolučné gardy uviedli, že tanker Stena Impero s 23-člennou posádkou plávajúci pod britskou vlajkou zadržali v Hormuzskom prielive pre porušenie medzinárodných pravidiel námornej dopravy a eskortovali ho k svojmu pobrežiu. Nastali protesty a vyplakávanie, dokonca vyhrážky, že tento akt pirátstva treba potrestať. Pritom to bola odpoveď na rovnaký čin , teda zadržanie Iránskeho tankera Grace 1 Britským námorníctvom v Gibraltáre už 4.7.2019. Obvinili Irán, že vezie ropu do Sýrie na ktorú uvalili aj Briti embargo! Britský súd dal stanovisko, že môžu ten tanker zadržať na 14 dní. Tanker mal kapacitu do dvoch miliónov barelov ropy, a to je podľa Arakčiho príčinou, prečo plavidlo prechádzalo cez Gibraltársky prieliv a nie cez Suezský kanál. Arakčí však údaje o finálnej destinácii tankera neposkytol.

„Napriek tomu, čo tvrdí britská vláda, cieľom tohto tankera nebola Sýria. Prístav v Sýrii, ktorý zmienili, nemá totiž na takýto supertanker kapacitu. Jeho destinácia bola niekde inde. Plavil sa cez medzinárodné vody Gibraltárskeho prielivu, pričom žiadny zákon neumožňuje Británii zastavovať plavidlá. Z nášho pohľadu zadržanie tohto tankera bolo námornou lúpežou a požadujeme, aby bolo toto plavidlo oslobodené,“ povedal námestník ministra.

Gibraltárska vláda v piatok 5.7. vyhlásila, že od najvyššieho súdu dostala povolenie na zastavenie tankera na dobu 14 dní. Veliteľ Iránskych revolučných gárd (IRGC) v ten istý deň pohrozil, že na odplatu zajme britskú loď. A tak sa stalo toho 19.7. o čom nás už veľmi rýchlo naše komunikačné prostriedky bohato informovali. Zabudli však dodať jedno. Bola to len odplata za pirátstvo Veľkej Británie. 24.júla Iránsky prezident Hasan Rúhání zjavne naznačil, že by výmenou za iránsky tanker zadržaný na Gibraltári prepustil britský tanker, ktorý Teherán 19. júla zadržal v Hormuzskom prielive. „My nechceme napätie a ak budete dodržiavať pravidlá – aj na Gibraltári, dočkáte sa z našej strany priaznivého prístupu,“ povedal Rúhání počas stredajšieho stretnutia vládneho kabinetu

Divné mi je jedno. Ak vyhlásili USA embargo na dovoz tovarov do Sýrie a niektoré štáty EU sa pridali, akým právom vyžadujú, aby to embargo dodržiavali aj štáty, ktoré k nemu nepristúpili? Aký bod medzinárodného práva im umožňuje urobiť blokádu slobodného štátu a zadržiavať tovar iných štátov? TOTO je novodobé pirátstvo, tváriace sa ako demokratický nástroj spravodlivosti. Neustále sa snažíme vyprovokovať Irán k vážnejšej akcii, aby sme ho potom mohli potrestať ako vinníka, ktorý vyvoláva napätie a je hrozbou pre celý svet. Veľmi mi to pripomína rok 1939 a akciu v Gliwiciach, po ktorej strestal Hitler Poľsko….

P.S.: 24.júla 2019 Ukrajinská tajná služba SBU v spolupráci s vojenskou prokuratúrou zadržala ruský ropný tanker NEYMA( pod novým názvom Nikita Spirit), ktorý Moskva v novembri minulého roka použila na zablokovanie Kerčskeho prielivu, keď sa ho snažili preplávať ukrajinské vojnové lode.Tanker zadržali v stredu v ukrajinskom prístave Izmajil v delte Dunaja. Podľa agentúry TASS bolo na palube tankera najmenej sedem ruských námorníkov. Z Moskvy predtým zareagoval vplyvný ruský poslanec Vladimir Džabarov, podľa ktorého je zadržanie tankera „absolútne nelegálne“ a poškodí to vzťahy medzi oboma krajinami, uvádza ruská agentúra RIA. Ukrajinci ruských námorníkov už prepustili, loď budú chcieť pravdepodobne vymeniť za svoje tri vojnové, ktoré zadržiava Rusko od incidentu v Kerčskom prielive.

Môže za terajšie otepľovanie v prvom rade človek? Zamyslenie v súvislostiach, pohľad z bufetu.

15.08.2019

Ešte pred mesiacom som mal Trumpa za blázna a sebe by som, dal za takúto úvahu pár faciek...Jedno je isté, vody na planéte v rôznych skupenstvách je v sumáre konštantné množstvo.Čo spôsobuje, viac »

Maverick nám zostrelil štyri Migy a my sme sa len prizerali. Studená vojna vrcholila v roku 1986.

13.08.2019

Písal sa rok 1986 a ja som druhým rokom slúžil u bojováku s označením 1610. Našou úlohou bola ochrana hraníc Československa, ba čo viac, celého socialistického tábora. Lebo verte či nie, viac »

Svedok Tóth sa bojí o život? Prečo vyzradila Tódová jeho identitu? Dozvieme sa niekedy skutočnú pravdu o kauzách Zmenky a Kuciak?

31.07.2019

Na dnešnom pojednávaní v kauze „ ZMENKY“ mal vypovedať aj novinár a bývalý SISkár Peter Tóth. Už dávnejšie sa vyjadril pred vyšetrovateľom, že zmenky boli sfalšované a Kočnerovi ich viac »

USA / Donald Trump /

USA otestovali raketu stredného doletu

19.08.2019 19:39

Spojené štáty od INF oficiálne odstúpili 2. augusta.

šufliarsky

Bomba alebo rozstrieľanie v aute

19.08.2019 19:15

Podľa informácií Pravdy tieto dve možnosti mali zvažovať páchatelia pri plánovaní vraždy vtedajšieho prvého námestníka generálneho prokurátora Petra Šufliarskeho.

Emmanuel Macron

Macron vidí reálnu šancu pre mier na Ukrajine

19.08.2019 19:06, aktualizované: 19:42

Ruský prezident tiež povedal Macronovi, že Moskva podporuje útoky sýrskej armády proti "teroristom" v severnej provincii Idlib.

Andrej Kiska

Prokuratúra potvrdila moje slová o prepojení štátu a organizovaného zločinu, hovorí Kiska

19.08.2019 17:44

Pripomenul, že ako prezident stretol aj množstvo čestných policajtov, prokurátorov a sudcov.

simon22

Nežijem krátko aby som nič nevedel, ale ani príliš dlho aby som všetko zabudol...

Štatistiky blogu

Počet článkov: 401
Celková čítanosť: 1565209x
Priemerná čítanosť článkov: 3903x

Autor blogu

Kategórie