Založ si blog

Ako sme sa na Slovensku asi všetci POMIATLI!

Toto nikdy nepochopím! Žiadna hrdosť na svoj jazyk ani korene. Nie som nacionalista, som obyčajný človek žijúci v Československu a teraz na Slovensku, v oboch štátoch som prežil asi po polovičke svojho doterajšieho života. Kedysi sme bojovali proti vnášaniu ruských slov a ich skomolenín do nášho jazyka, po rozdelení sme dlhodobo bojovali proti „bohemizmom“, teda čechizmom…. No to, čo sa deje posledných dvadsať rokov nemá obodbu! Predsa menenie svojich názvov za anglické nás neurobí ani lepšími ani svetovejšími. Deje sa to všade, „edukovanie a edukácia“ mi pijú nervy , lebo jednoduché vzdelávanie či  výchova sme zabudli, používajú to už aj učitelia a zamestnanci ministerstva školstva aj samotní ministri. Ale vrcholom „odrodilosti a vriťvlezectva“ sa mi zdá pomenovávanie reštaurácií hotelíkov či obchodíkov cudzojazyčnými výrazmi… Čo si predstavujú majitelia týchto zariadení?? Prečo to nevedia nazvať normálne, ale musí to byť cuczojazyčné?? Budú tým svetovejší? Čo si pomyslí anglický turista, ak všade má názvy ako u seba doma?? aký dojem a zážitok si odnesie z tejto krajiny?? Ani nepostrehne že bol na výlete na čarokrásnom SLOVENKSU!

P.S.: na tomto kúsku Bratislavy som našiel : Dark-finsch Wienebar  caffeshop, Crown Gallery,Maikai, Jasmin, Treppe bistorpub, Zeitlos boutique hostel, Hostel One, Zeitlos, RE:Fresh music club,The Matar Art Gallery,Gatto Matto Ristorante,,Nox Vintage Store, Mondieu panská, San Marten, Rio Grande, Ice saloon Luculus, Impact HUB Bratislava

 

Môže za terajšie otepľovanie v prvom rade človek? Zamyslenie v súvislostiach, pohľad z bufetu.

15.08.2019

Ešte pred mesiacom som mal Trumpa za blázna a sebe by som, dal za takúto úvahu pár faciek...Jedno je isté, vody na planéte v rôznych skupenstvách je v sumáre konštantné množstvo.Čo spôsobuje, viac »

Maverick nám zostrelil štyri Migy a my sme sa len prizerali. Studená vojna vrcholila v roku 1986.

13.08.2019

Písal sa rok 1986 a ja som druhým rokom slúžil u bojováku s označením 1610. Našou úlohou bola ochrana hraníc Československa, ba čo viac, celého socialistického tábora. Lebo verte či nie, viac »

Svedok Tóth sa bojí o život? Prečo vyzradila Tódová jeho identitu? Dozvieme sa niekedy skutočnú pravdu o kauzách Zmenky a Kuciak?

31.07.2019

Na dnešnom pojednávaní v kauze „ ZMENKY“ mal vypovedať aj novinár a bývalý SISkár Peter Tóth. Už dávnejšie sa vyjadril pred vyšetrovateľom, že zmenky boli sfalšované a Kočnerovi ich viac »

USA / Donald Trump /

USA otestovali raketu stredného doletu

19.08.2019 19:39

Spojené štáty od INF oficiálne odstúpili 2. augusta.

šufliarsky

Bomba alebo rozstrieľanie v aute

19.08.2019 19:15

Podľa informácií Pravdy tieto dve možnosti mali zvažovať páchatelia pri plánovaní vraždy vtedajšieho prvého námestníka generálneho prokurátora Petra Šufliarskeho.

Emmanuel Macron

Macron vidí reálnu šancu pre mier na Ukrajine

19.08.2019 19:06, aktualizované: 19:42

Ruský prezident tiež povedal Macronovi, že Moskva podporuje útoky sýrskej armády proti "teroristom" v severnej provincii Idlib.

Andrej Kiska

Prokuratúra potvrdila moje slová o prepojení štátu a organizovaného zločinu, hovorí Kiska

19.08.2019 17:44

Pripomenul, že ako prezident stretol aj množstvo čestných policajtov, prokurátorov a sudcov.

simon22

Nežijem krátko aby som nič nevedel, ale ani príliš dlho aby som všetko zabudol...

Štatistiky blogu

Počet článkov: 401
Celková čítanosť: 1565218x
Priemerná čítanosť článkov: 3903x

Autor blogu

Kategórie