Turci zostrelili ruské Su-24, Rusi stratu lietadla potvrdili! (doplnené video a vyjadrenie Putina)

su24down1Dňa 24.11. Su-24 ( stíhací bombardér) operovalo vo výške 6000 metrov na severom provincie Latakia, po zásahu zvonka sa piloti katapultovali a horiace lietadlo spadlo na zem, piloti sa katapultovali.  Rusi tvrdia o pravdepodobnom zásahu zo zeme, Turci zasa o zostrele svojimi dvoma F16. Tvrdia že lietadlo varovali, nedostali odpoveď a tak ho nad svojim územm zostrelili.

Turci SAMOZREJME vedeli komu lietadlo patrí a aj čo tam robí. V začiatku ruskej  operácie sa stalo niekoľko krát, že ruské lietadlá narušili vzdušný prietor Turecka, lebo protivládne sily operujú v tesnej blízkosti tureckých hraníc na území Sýrie. Ako všetci vyhlasujú, ide im o potlačenie ISIL , no tento prípad dáva jasne najavo o čo turkom ide v skutočnosti: Ruské bombardovanie vzalo ľahkú obživu bohatým priekupníkom s ropou, kotrú vykupovali od ISIL, predávali na čiernom trhu a tak pomáhali znižovať svetové ceny tejto komodity. To priamo pôsobilo na oslabenie rubľa, ktorý je silne naviazaný na ceny plynu a ropy.. Turci tvrdia, že viac ako 5 minút sa snažili o nadviazanie kontaktu a identifikáciu lietadla, a až potom ho zostrelili. Ja sa pýtam… ČO SI MYSLELI?? KTO TO TAM LETÍ na Su-24?? Marťania??  Turci veľmi dobre vedeli čo je to za lietadlo a prečo tam je. Ak by aj bolo nad ich územím, zvykom je ho sprevádzať a nie zostreliť. Zostreluje sa až vtedy, ak prejaví výslovne nepriateľské správanie.  Prečo pristúpili hneď k zostrelu? Je im ľúto, že rusi zničili ich čierny obchod s ISIL a ropou vyťaženou nezákonne , ktorú turci predávali na čiernom trhu? Alebo dokonca chcú ruskú reakciu aby mohlo vzniknúť konflikt Rus-NATO???

Ak by bola podpísaná koaličná dohoda o pôsobení rusov, američanov či turkov nad územím Sýrie, mali by vymenené kódy automatického systému rozpoznania cieľov a vedeli by sa identifikovať. Dohodu Turci a USA nechceli podpísať. Prečo?

Turek vedel že strieľa na rusa a že tento neohrozuje jeho územie ani jeho osobne….. či bol kilometer v Turecku alebo neustále nad Sýriou je nepodstatné….

P.S.: na nete sa zjavilo video, ako nad mŕtvym pilotom vykrikujú mierumilovní araby allahu akbar.. to ej tá umiernená opozícia?? ( neviem posúdiť, či je to video originál)

Vyhlásenie Putina:

Ruský prezident Vladimir Putin na stretnutí s kráľom  Jordánska Abdullaha II  v Soči povedal, že zostrelenie  SU-24 v Sýrii presahuje boj proti terorizmu. Podľa prezidenta je to zásah  Rusku do chrbta komlicami  teroristov. „Táto udalosť presahuje boj proti terorizmu. Naša armáda  vedie hrdinský boj proti terorizmu, bez toho, aby šetrila seba, alebo svoje životy.“ Samozrejme budeme  starostlivo analyzovať všetko, čo sa stalo. A dnešná tragická udalosť bude mať vážne dôsledky pre rusko-tureckej vzťahy, „- povedal Putin.Podľa prezidenta, ruské vojenské lietadlo bolo zostrelené nad územím Sýrie, tureckým lietadlom F-16 a spadlo na Sýrske územie 4 kilometre od hranice s Tureckom.

Turkami zverejnená dráha letu ruského lietadla.  To územie Turecka čo malo byť porušené je široké DVA kilometre. Ako tam mohlo byť ruské lietadlo 5 minút?? to by muselo stáť vo vzduchu… A nie je tam opakovaný prelet( modrá hranica , červená dráha letu Su-24 )su24mapa

F35 v Británii majú jen 30% schopnosť plniť misie. Chýbajú im integrované rakety vzduch-zem dlhého dosahu. .

12.07.2025

Príčiny daného stavu sú kombináciou viacerých nedostatkov celého projektu ich zavedenia v Británii., ako aj technických problémov výrobcu. Investícia Spojeného kráľovstva do flotily lietadiel F-35 Lightning II predstavuje najmodernejšiu bojovú leteckú kapacitu, akú kedy Kráľovské námorníctvo alebo RAF vybavilo. V správe, ktorú dnes zverejnil Národný audítorský úrad, [...]

Európska komisia sa rozhodla podporiť v Maďarsku opozíciu a svojvoľne mení pravidlá v rozpore s Lisabonskou zmluvou.

11.07.2025

Za totáča naspievala trenčianska kapela Bez ladu a skladu pieseň s textom: Píšte všetci modrým perom Iná farba nebude Píšte všetci rovnakoRovnaké A, rovnaké O Rovnaké písmoRovnaké vzdialenosti Kúpte si všetci modrý atrament Ako keby tušili, že po totalite socializmu príde totalita modrých „akožedemokratov a liberálov“. Európska komisia sa chystá [...]

Fico s Pellegrinim sľúbili NATO NEMOŽNÉ. Koľko je 5% HDP v rozpočte?

10.07.2025

Aby sme vedeli o čom píšem musíme si najskôr objasniť čo to HDP vlastne je. HDP je celková peňažná hodnota tovarov a služieb vytvorených v ekonomike za dané obdobie. Charakterizuje VÝKONNOSŤ EKONOMIKY, nie príjem štátu. HDP Slovenska, teda hrubý domáci produkt, predstavoval v posledných rokoch približne 130 miliárd eur. V minulom roku vzrástol o 2%, pričom rast [...]

Jeffrey Epstein trump

Je na zozname aj Trump? Americký prezident bagatelizuje kauzu Epstein: Nikoho jeho prípad nezaujíma

13.07.2025 11:02

Vláda pred americkou verejnosťou údajne skrýva informácie o Epsteinovi.

počasie leto teplo bratislava

Chlapec, ktorého pobodali v centre Bratislavy, je mimo ohrozenia života. Páchateľ je na úteku

13.07.2025 10:47, aktualizované: 11:48

V prípade už začala polícia trestné stíhanie vo veci trestného činu ublíženia na zdraví.

pellegrini vycvik

Pellegrini a Kaliňák majú za sebou ostré streľby aj dlhý pochod. Prezident: Jednoducho pecka!

13.07.2025 10:41

Prezident, minister, influenceri a dobrovoľníci vstúpili do štvrtého dňa výcviku.

Rosie O'Donnell

Trump zvažuje odobrať občianstvo prominentnej komičke, vraj je hrozbu pre ľudstvo

13.07.2025 09:31

O'Donnellová sa s Trumpom vzájomne verejne kritizujú už roky, pričom podľa CNN ich spor trvá prinajmenšom od roku 2006.

simon22

Nežijem krátko aby som nič nevedel, ale ani príliš dlho aby som všetko zabudol...

Štatistiky blogu

Počet článkov: 634
Celková čítanosť: 3587067x
Priemerná čítanosť článkov: 5658x

Autor blogu

Kategórie

Archív