Priemer Nečas sa zbláznil? Kedy sa konečne niekto zblázni aj na Slovensku?

Zatvorenie vysoko postavených politikov( bývalých poslancov) a úradníkov v Čechách  rozvírilo hladinu apatie aj na Slovensku. U nás k niečomu takému dôjsť nemôže, lebo na zatknutie potrebujete povolenie výboru parlamentu.. A to sa predsa utajiť nedá. Prečo si chránime svojich válovníkov takýmto spôsobom?

O čo ide u susedov? O zneužitie tajných vojenských služieb na súkromné účely, o úplatkárstvo a politikárčenie..

Ústava č.r.

Článek 26

Poslanci a senátoři vykonávají svůj mandát osobně v souladu se svým slibem a nejsou přitom vázáni žádnými příkazy.

Trestní zákonník

§ 333 Nepřímé úplatkářství

(1) Kdo žádá nebo přijme úplatek za to, že bude svým vlivem nebo prostřednictvím jiného působit na výkon pravomoci úřední osoby, nebo za to, že tak již učinil, bude potrestán odnětím svobody až na tři léta.
(2) Kdo z důvodu uvedeného v odstavci 1 jinému poskytne, nabídne nebo slíbí úplatek, bude potrestán odnětím svobody až na dvě léta.

§ 334 Společné ustanovení

(1)  Úplatkem se rozumí neoprávněná výhoda spočívající v přímém majetkovém obohacení nebo jiném zvýhodnění, které se dostává nebo má dostat uplácené osobě nebo s jejím souhlasem jiné osobě, a na kterou není nárok.

 

O čo v Českom parlamente šlo? No nič mimoriadne, pred rokom mala padnúť vláda, lebo traja poslanci nechceli hlasovať tak ako potreboval priemer Nečas. A vyriešili to šalamúnsky. Nehlasovali podľa svojho svedomia, ako im prikazuje ústava ale dvaja z nich za „ÚPLATU“ formou vysokých funkcií v štátnych a pološtátnych podnikoch sa vzdali mandátu. Pozrite, čo český zákon berie ako úplatok.. no každú neoprávnenú výhodu. A Nečas? To je politický obchod a nie úplatok…. nazvime to „díl“ ty podržíš mňa a j ateba.. no pekne.. a kde j eprávo voličov aby ich zastupoval zvolený poslanec? A KDE JE SPLNENIE JEHO SĽUBU? TEN ZNIE:

(2)  Slib poslance a senátora zní: „Slibuji věrnost České republice. Slibuji, že budu zachovávat její Ústavu a zákony. Slibuji na svou čest, že svůj mandát budu vykonávat v zájmu všeho lidu a podle svého nejlepšího vědomí a svědomí.“.

 

Ak chceli odísť mohli.. ale nesmeli za to vziať žiadnu výhodu. Premiér to nazval  loajalita voči svojej strane.. zákon to volá neoprávnená výhoda….

Takže zbláznil sa premiér NEČAS?

Sledovanie jeho manželky vojenskou tajnou službou nariadila šéfka jeho kancelárie( aj jeho milenka?) zároveň dala odpočúvať  a sledovať aj vlastné zamestnankyne.. smiešne?? Čím sa to líši  od nášho odpočúvania vojenskými tajnými službami šéfa TA3a nejakej novinárky?

U nás padol minister,  v Čechách ako prvú posadili do vyšetrovačky  tú, ktorá to nariadila( hoci nemala žiadnu právomoc).. určite padnú aj ďalší čo to umožnili. Traja už sedia.. U nás sa ani neskúmalo na čí pokyn to Galko robil…  Neverím, že to bola jeho osobná iniciatíva…

 

Rath  s krabicou vína za 7 miliónov KČ ,aj teraz Nečas vystúpili na obhajobu  a najviac im vadilo porušenie zákona, že akcie neboli riadené z miesta bydliska obvinených ale úplne nepríslušnými zložkami.. ale ak by v oboch prípadoch mali viesť utajované vyšetrovanie a aj zásah policajti z miesta bydliska.. ako by to dopadlo?? No nijako.. lebo doma majú všetkých zaplatených a z tajomstva by nič nezostalo.  Ako rozumný politik mal vystúpiť.. neviem o žiadnom porušení zákona a ak sa tak stalo, nech sú vinníci potrestaní.. takto by však mohol vystúpiť len v prípade, ak by o ničom nevedel a nemal z toho osobitný profit. A to odstúpenie poslancov za úplatu mu umožnilo zotrvať na poste premiéra.  Som zvedavý, čo tie stovky miliónov v korunách a zlate nie na účtoch ale v bankových schránkach urobia s ich majiteľmi. Veď kto riadne zarobí a zdaní.. nemusí sa báť mať akékoľvek peniaze na účte..

Držím susedom palce, nech to nejde dostratena, ako u nás obálka v kufríku v Banskej Bystrici  . hoci nafilmovaná, no nedokázaná.. Ako bielikovské vysekanie sa z problému, kedy sa stratili originály..  Ako skartovanie výpovede poslanca, ktorý vypovedal o kupovaní poslancov v slovenskom parlamente… po zopakovanej výpovede šlo aj tak všetko dostratena.  

Kedy sa konečne aj u nás niekto odváži siahnuť na nedotknuteľných?? 

U nás sa predsa nič takéto nedeje a ani nemôže diať… asi tak sa dajú vysvetliť odpovede niektorých dnes opýtaných politikov a šéfa špeciálneho súdu.. no čo už iný kraj iný mrav. .. skutočne?

Toto bola moja láska z detstva, dnes som sa s ňou zasa stretol.

20.02.2025

Mali ste lásku, ktorá vás držala celý život, v zdraví aj chorobe, v zime či lete? Ja som sa ako osem ročný zamiloval a láska pretrvala až do dnešných dní… V našom okresnom mestečku som býval ako dieťa v okrajovej štvrti, vzdialenej asi 15 minút chôdzou od centra. Nedeľa doobeda bola chlapskou. Vtedy nás tatko vzal s bratom za ruky a šli sme na vander. Mamka doma [...]

Vládna delegácia? Žobráci sú to. . .

17.02.2025

Tak ako ste dopadli? Bola otázka dňa, večer položená trom nádejajúcim sa mladým slečnám, ktoré sprevádzali štyroch účastníkov „vládnej delegácie“ v Moskve. V jeden koniec zimy niekedy v polovici 90tych rokov som bol členom vládnej delegácie ministerstva obrany vyslanej do Moskvy na medzinárodné rokovania o vojenskom všeličom. Skupina mala asi 20 členov a riešili sme [...]

Trump tlačí na pilu, chce mier na Ukrajine čo najskôr, netuším čo bude prioritou č. 1 pre USA. Víťazom tohto konfliktu sú USA.

14.02.2025

V jedinom prejave amerického ministra obrany Peta Hegsetha tento týždeň najmocnejší člen NATO uvrhol najväčšiu svetovú vojenskú alianciu do chaosu, čím vyvolal znepokojujúce otázky o záväzku Ameriky voči európskej bezpečnosti. Hegseth v stredu povedal takmer 50 ukrajinským západným podporovateľom, že sa pripojil k ich stretnutiu, „aby priamo a jednoznačne vyjadril, [...]

Donald Trump

Trump na konferencii CPAC: Peniaze vložené do Ukrajiny dostaneme späť. Z tribúny pozdravil aj Fica

22.02.2025 22:30, aktualizované: 23:11

Trump uviedol, že USA Ukrajine poskytli 350 miliárd dolárov výmenou za nič, čo bola chyba predchádzajúcej "neschopnej" administratívy.

nemecko, protest, demonštranti

Nenávisť nie je alternatíva. V Nemecku deň pred voľbami demonštrovali desaťtisíce ľudí proti krajnej pravici

22.02.2025 22:00

AfD je kvôli podozreniu z pravicovo extrémistických aktivít v hľadáčiku spolkovej kontrarozviedky.

Francúzsko Paríž útok zranení, polícia, francúzsko,

Po útoku nožom vo Francúzsku zomrel jeden človek, dvaja policajti utrpeli zranenia

22.02.2025 21:34

Podozrivým z útoku je 37-ročný muž, ktorý je na zozname osôb zameranom na prevenciu teroristickej radikalizácie.

Vatikán pápež františek

Pápežovi Františkovi sa priťažilo a je v kritickom stave. Potreboval prísun kyslíka aj krvnú transfúziu

22.02.2025 19:50

Pápež najnovšie prekonal astmatickú respiračnú krízu. Prognóza je nateraz zdržanlivá.

simon22

Nežijem krátko aby som nič nevedel, ale ani príliš dlho aby som všetko zabudol...

Štatistiky blogu

Počet článkov: 606
Celková čítanosť: 3441171x
Priemerná čítanosť článkov: 5679x

Autor blogu

Kategórie

Archív