Moja prvá jarná klasika. . . Saganovi nasledovníci.

Zoológovia určite klamú, bola moja prvá myšlienka keď som si sadol dnes prvý krát v tomto roku  na bajk.  Tvrdia, že medvede v zime výrazne schudnú a po prebudení zháňajú ostošesť potravu aby nabrali svoju pôvodnú váhu. Mne okolie hovorí maco a na mňa táto teória vôbec neplatí.. Ja som v zime nabral a bolo to cítiť hneď od prvého šliapnutia do pedálov.

Dal som si malý tréning, na veľký kopec som sa ešte necítil.  Peťo Sagan predvčerom po výborných výsledkoch na „ jarných klasikách“ vytuhol  v cieľovom legendárnom kopci MUR DE HUY.. slovák číta „múr na chuj“ a skončil na pre neho neúspešnom ale pre ostatných na krásnom 12tom mieste.

Ja som jeho výkon sledoval so zatajeným dychom a len čo ma pustil agrotechnický termín, tak som vyskočil na bajk a hor sa na svoju prvú jarnú klasiku. Dres mi je akýsi tesnejší, knedlík na zadku v cyklogatiach mierne vytŕča. Prehodím brucho nad štanglu , zacvaknem tretry do pedálov na druhý pokus a vyrážam.  Najskôr rovinka a slalom medzi autami, potom prudko vpravo a šup do terénu. Cesta sa láme z rovinky do mierneho asi 3% stúpania… lovím v prevodoch, chcem udržať kadenciu asi 80. Až po prvý kravín za dedinou to ide vcelku dobre, obehnem  troch rekreačných , cítim sa ako pretekár. Tam však príde druhý obrovský zlom, z 3% na  5%…. vpredu zhadzujem na strednú šajbu, vzadu som v strede… ale nie nadlho.. na krku mi navrela žila, tep ide na 165, kadenciu držím na 80. Začína mi padať ako zlato na svetovej burze, behom sto metrov padá na 65. Vzadu nemám už kde brať, vpredu to nechcem dať na minimum, aby som sa necítil ako na Mont Evereste. Tak sa zahryznem a šliapem…. frekvencia padá na 55, rýchlosť kopíruje tento pád.. asi by som šiel rýchlejšie keby som tlačil. Som na seba hrdý, lebo vydržím, už menej , keď ma obehne jeden chlapík asi dvojnásobnou rýchlosťou. Vyjdem na kopec, kde sa môžem napiť.. chvíľku rovinka a potom hor sa domov.  Po  hodinke mám prvú jarnú klasiku šťastne za sebou.

Potvrdila sa mi stará pravda, že zima bola mimoriadne dlhá a nie všetky medvede v zime schudli na kosť… ja rozhodne nie. Ale nedám sa a pozývam aj všetkých ostatných   na bajk, veď ide len o vlastné zdravie….. Športu zdar a bicyklistom  zvlášť.. A čo zbytok? Ideme?

 

MiG 29 v ničom nezaostávali za F16 v ochrane vzdušného priestoru. Neboli určené pôvodne proti pozemným cieľom. Modernizácia, ktorú sme nekúpili.

11.08.2025

Všetci za vlády Matoviča s ministrom obrany Naďom tvrdili, že MiG-29 sú zastaralé lietadlá, hlboko zaostávajúce za F16kami. Z 12 kusov sme mali v dobe mieru schopných na výcvik asi 4-5, pre vojnu však 8 až 10, čo sa zamlčiavalo( po výmene agregátov bolo 8 pripravených na prelet vzduchom, no po zásahu zhora preleteli 4, štyri boli rozobraté a transportovali sa po zemi). Vtedy [...]

Rus asi ponúkne ústupok, bude chcieť „len“ celý Donbas.

11.08.2025

15.8.2025 sa uskutoční rokovanie Trump – Putin na Aljaške, symbolicky na území ktoré najskôr patrilo Ruska a teraz USA. Nebudú rokovať len o vojne na Ukrajine, ako si to myslia politici EU , ktorí spustili kampaň, že bez Zelenského nemá toot stretnutie žiadnu váhu. Oni zabudli, že Rus a Američan majú okrem tohoto konfliktu stále nevysporiadané diplomatické vzťahy, že [...]

Raketa BUREVESTNIK poháňaná jadrovým reaktorom je dnes pripravená na nové letové testy.

08.08.2025

To nie je vtip. Rusko ju testuje už od roku 2017, a teraz to vyzerá na odstránenie všetkých nedostatkov. O čo ide? Predstavte si že je veľké medzinárodné napätie a schyľuje sa k vojenskej konfrontácii. Vy máte zbraň ktorá vydrží vo vzduchu neobmedzene dlho v porovnaní s konkurenciu a môže niesť jadrové hlavice. Nemá stratu príletového času, poneviera sa vzduchom v [...]

Robert Fico a Michal Šimečka

Augustový prieskum SANEP: PS pred Smerom, Republika aj Hlas postupne rastú

23.08.2025 06:00

Na čele bez zmeny. V prieskume SANEP vedie PS pred Smerom. Pod nimi prebieha súperenie o tretie miesto. Republika a Hlas posledné tri mesiace stúpajú.

APTOPIX Trump Putin

Trump sa rozhoduje medzi uvalením sankcií alebo vycúvaním z konfliktu. Putin dúfa v obnovenie vzťahov s USA

22.08.2025 22:30

Trump sa do dvoch týždňov rozhodne, ako sa postaví k vojne na Ukrajine. Putin zase vidí "svetlo na konci tunela" vo vzťahoch Ruska a USA.

nord stream

Nebol som tam. Zadržaný Ukrajinec poprel účasť na útoku na plynovody Nord Stream

22.08.2025 21:39

Ukrajinec Serhij Kuznecov, ktorého zatkli pre podozrenie z účasti na útoku na plynovody Nord Stream v roku 2022, poprel vznesené obvinenia.

nohy, chôdza, lúka, prechádzka, turistika

Ochladilo sa. Meteorológovia varujú pred prízemným mrazom

22.08.2025 21:15

V niektorých častiach severného, stredného a východného Slovenska sa môže v noci vyskytnúť prízemný mráz.

simon22

Nežijem krátko aby som nič nevedel, ale ani príliš dlho aby som všetko zabudol...

Štatistiky blogu

Počet článkov: 641
Celková čítanosť: 3634462x
Priemerná čítanosť článkov: 5670x

Autor blogu

Kategórie

Archív