Chudobu sveta nevyrieši prijímanie emigrantov v Európe a USA. Ilegálnych už vôbec nie!

Na svete je momentálne asi 7 miliárd 300 miliónov pozemšťanov. Každý deň sa narodí približne 300 000 ľudí a zomrie asi 190 000. Ročný prírastok populácie je asi 80 MILIÓNOV ľudí. V Európskej únii, ak by nebolo prisťahovalcov, by populácia STAGNOVALA, v niektorých štátoch klesala. Európania dávno pochopili, že môžu mať LEN toľko detí, koľko stačia uživiť. Takže ten prírastok 80 miliónv každoročne príde na svet v podstate v jeho chudobnejších a najchudobnejších častiach… Afrika  a Ázia.    Videl som výborný príklad  , aj keď trošku demagogicky prikreslený z USA ako to vlastne je ak USA musia prijať ročne jeden milión emigrantov. Komu tým pomôžu, ak sa medzi tým v chudobných štátoch sveta zatiaľ narodí ďalších  80 MILIONOV ľudí odsúdených žiť na hranici extrémnej chudoby či za ňou? https://www.youtube.com/watch?v=Q9OHapuhzs4( zapnite si titulky ak chcete)

Svetové organizácie stanovili hranicu extrémnej chudoby na 1,25 USD na deň, pod touto hranicou žije  asi 1,3 MLD ľudí.( to je teda  necelých 38 USD na mesiac). Pod hranicou 2 USD na deň viac ako tretina ľudstva, niektoré zdroje udávajú viac ako polovica, teda 3,5 miliardy ľudí. ( wikipedia)

V Európe Hranica chudoby bola podľa EU SILC 2013 stanovená na 337 eur na mesiac pre jednočlennú domácnosť. Na Slovensku máme v súčasnosti až viac ako 30 % seniorov, to znamená, že viac ako 300.000 seniorov s príjmom pod hranicou chudoby a viac ako 83 %, čo je skoro 200.000 ZŤP ľudí, ktorí majú tiež vlastne príjem pod touto hranicou, Ak by sme brali túto hranicu , tak je na svete viac ako 6,5 miliardy ľudí čo sú pod touto hranicou.. (teraz.sk)

Ľudstvo sa v prvých tisícročiach nepremnožovalo. Odhady hovoria, že  asi 8000 rokov pnl žilo na zemi 5 miliónov ľudí. Tento počet sa zvýšil na 200 miliónov niekde v rokoch 500-600 nl. Prvú miliardu sme dosiahli  niekde v roku 1805 za Napoleona. Druhú miliardu sme stihli za necelých i 130 rokov, v roku 1927.

Keď som chodil ja do základnej školy, tak nás učili  že zem má 3,5 miliardy obyvateľov. Tretia bola dosiahnutá v roku 1959, o 15 rokov sme mali o ďalšiu miliardu viac. Teda 4 miliardy v roku 1974.  11.júla 1987 vyhlásilo OSN dňom PIATEJ miliardy. 1999-6 miliárd, 2011-7 MILIÁRD…

Ako pomôžeme celosvetovej chudobe tým že prijmeme do Európy napríklad milión utečencov ročne?? NIČ. Len to viac destabilizuje sociálne pomery na našom kontinente, nepomôže to v boji so svetovou chudobou ani o milimeter. Prečo  máme brať ILEGÁLNYCH bežencov? Že im ide o život? Niektorým áno, ale tí nemajú na cestu do Európy ani náhodou. To čo vidíme, je ekonomicko politická emigrácia mladých mužov, ktorý tu vytvoria predpolie pre príchod masového islamu. Založia rodiny, ktoré majú tradične 10 a viac detí. Kto bude pracovať za 20 rokov na sociálny systém aby bol udržateľný?

Ak chceme niekoho prijímať na náš kontinent, v prvom rade by to malo  byť riadené a regulované. Koľko štátov sme demokraticky zbombardovali a teraz z nich ľudia utekajú k nám? Urobme na ich územiach zberné tábory, chráňme ich pred zverstvom ich vlád či teroristických skupín  na ich území. Je to tam omnoho lacnejšie a prekazme čierny obchod s emigráciou. Všetkých „načierno „ pricestovaných a dovezených vracajme do týchto záchytných táborov. Tam im dajme vzdelanie a hygienické návyky. Naučme ich regulovať pôrodnosť.. Ak im nepomôžeme v ich rodiskách či na ich územiach, v Európe im nemáme ako pomôcť. Vyselektujme ekonomických od politických a prenasledovaných. Tých ochráňme presídlení na náš kontinent. Zbytok naučme zvyšovať si životnú úroveň u nich doma. To by bol záslužný čin. Presídlením milióna či dvoch ročne k nám alebo do USA nevyriešime NIČ.. lebo ich za ten rok pribudne ďalších 80 MILIONOV do absolútnej extrémnej chudoby.  Tento nami zvolený spôsob podporuje korupciu a kšefty, nič nikomu neprináša okrem bohatstva priekupníkom s ľuďmi. Obyvatelia všetkých štátov Európy nesúhlasia a právom .  Znížme výdaje na z brojenie, prestaňme sa hrať na vojakov a rázne riešme chudobu sveta… LEBO NÁS ZABIJE.. Už starogrécka veštica Sibyla veštila skaza ľudstva príde z východu…..

P.S. : online počet obyvateľstva zeme.. http://www.worldometers.info/sk/

Európska komisia sa rozhodla podporiť v Maďarsku opozíciu a svojvoľne mení pravidlá v rozpore s Lisabonskou zmluvou.

11.07.2025

Za totáča naspievala trenčianska kapela Bez ladu a skladu pieseň s textom: Píšte všetci modrým perom Iná farba nebude Píšte všetci rovnakoRovnaké A, rovnaké O Rovnaké písmoRovnaké vzdialenosti Kúpte si všetci modrý atrament Ako keby tušili, že po totalite socializmu príde totalita modrých „akožedemokratov a liberálov“. Európska komisia sa chystá [...]

Fico s Pellegrinim sľúbili NATO NEMOŽNÉ. Koľko je 5% HDP v rozpočte?

10.07.2025

Aby sme vedeli o čom píšem musíme si najskôr objasniť čo to HDP vlastne je. HDP je celková peňažná hodnota tovarov a služieb vytvorených v ekonomike za dané obdobie. Charakterizuje VÝKONNOSŤ EKONOMIKY, nie príjem štátu. HDP Slovenska, teda hrubý domáci produkt, predstavoval v posledných rokoch približne 130 miliárd eur. V minulom roku vzrástol o 2%, pričom rast [...]

Oblečte si dresy, kto za koho kope v EU ? !

03.07.2025

Európskou úniou rezonuje 800 miliárd eur na zbrojenie. Nikto nikdy neupresnil načo , aký cieľ a od koho komu. Európska komisia navrhuje zrušiť limity stanovené pravidlami EÚ pre štátne výdavky na investície do obrany. „Ak členské štáty zvýšia svoje výdavky na obranu v priemere o 1,5 % HDP, mohlo by to vytvoriť fiškálny priestor vo výške takmer 650 miliárd [...]

SR Bratislava NRSR odvolávanie uznášanianeschopnosť vláda

Fico reaguje na Marcinkovú: Návrhom na podporu protiruských sankcií sa vôbec nezaoberáme

12.07.2025 12:48

„To, čo predložili opoziční poslanci, nemá žiadnu právnu legitimitu, žiadnu právnu záväznosť,“ odkázal premiér.

Freycinet, Tasmánia, Austrália, pláž, more, dovolenka

Bez topánok, 24 km od auta. Stratená nemecká turistka prežila v austrálskej divočine 11 nocí

12.07.2025 12:20

Carolina Wilgaová bola už presvedčená, že ju už nikto nenájde.

Slučka, povraz, obesiť, obesenie, poprava

Irán verejne popravil muža odsúdeného za znásilnenie a vraždu dievčaťa

12.07.2025 11:36

Rodina obete zo severozápadného mesta Búkán sa zúčastnila na právnom konaní a požiadala o verejnú popravu.

Železničná stanica v Malackách.

Obrovský hazard. Muž kráčal po vozni, zasiahol ho prúd. Utrpel rozsiahle popáleniny

12.07.2025 11:14

Polícia už začala trestné stíhanie vo veci trestného činu ublíženia na zdraví.

simon22

Nežijem krátko aby som nič nevedel, ale ani príliš dlho aby som všetko zabudol...

Štatistiky blogu

Počet článkov: 633
Celková čítanosť: 3584422x
Priemerná čítanosť článkov: 5663x

Autor blogu

Kategórie

Archív