Drzosť Turecka , ktorá môže len zvýšiť svetové napätie!

Boli raz dve kráľovstvá. Jedno napadlo severné územia druhého tvrdiac, že sa tam nachádzajú sily, ktoré sa snažia podkopať jeho zvrchovanosť. Pričom to severné bolo 6x väčšie a má 5x viac obyvateľov ako jeho južný sused. A zrazu, keď si južný sused začal brániť svoje územie.. kričí ten severný, že je napadnutý.. síce mimo svojho územia, ale napadnutý.. a zvoláva radu kráľovstiev aby mu prišli na pomoc!!

„Severoatlantická rada, do ktorej patria veľvyslanci všetkých 29 spojencov NATO, sa stretne v piatok 28. februára na žiadosť Turecka, aby uskutočnila konzultácie podľa článku 4 Washingtonskej zmluvy o založení NATO v súvislosti so Sýriou,“ uvádza sa vo vyhlásení Aliancie. Nálety sýrskej armády v severozápadnej sýrskej provincii Idlib vo štvrtok usmrtili najmenej 29 tureckých vojakov. Oznámil to guvernér susednej juhovýchodnej tureckej provincie Hatay Rahmi Dogan, ktorý pôvodne informoval o 22 mŕtvych. Ďalších 36 vojakov bolo podľa guvernéra zranených a prevezených do nemocnice. Podľa agentúry AP ide o najvyšší počet tureckých vojakov zabitých v Sýrii za jediný deň od začiatku ofenzívy v Idlibe vlani v decembri. Turecká agentúra Anadolu uviedla, že Turecko na útok reagovalo odvetnou paľbou.

Turecko v uplynulých mesiacoch vyslalo do severozápadnej Sýrie tisícky vojakov a ťažkú ​​vojenskú techniku ​​na pomoc povstalcom, ktorí vzdorujú ofenzíve Ruskom podporovanej armády sýrskeho prezidenta Bašára Asada. Vo štvrtok sýrski povstalci dobyli späť severosýrske mesto Sarákib.

Cieľom sýrskej ofenzívy je okrem iného zabezpečiť kľúčové trasy medzi Damaskom a severosýrskymi mestami, najmä mestom Halab (Aleppo), druhým najväčším v krajine. Tureckí vojaci, ktorých zabila sýrska armáda, boli medzi „teroristami“

Sním a či bdiem?? Ak teraz totiž NATO vyhovie žiadosti Turecka a kôli územiu Sýrie aktivuje článok 5, ukáže, že mu nejde o nič iné len SVETOVLÁDU… Už len zvolanie toho zasadania je proti všetkým normám Aliancie, lebo NEBOL napadnutý žiaden člen aliancie, ani štáty vymenované v ZMLUVE NATO…. Už teraz ide o nebezpečný precedens, ktorý určite pozorne sleduje jak Rusko tak Čína a India.. Lebo ak sa vyhovie Turecku, nabudúce sa obráti na NATO napríklad Pakistan, hoci nie je členom Aliancie.. Len preto, že sa mu bude zdať, že sa ho India snaží utláčať..

Verím v prezieravosť Aliancie, ktorá nedopustí zvýšenie svetového napätia, tým, že sa rozhodne protiprávne, v nesúlade so svojimi vlastnými pravidlami.

 

MiG 29 v ničom nezaostávali za F16 v ochrane vzdušného priestoru. Neboli určené pôvodne proti pozemným cieľom. Modernizácia, ktorú sme nekúpili.

11.08.2025

Všetci za vlády Matoviča s ministrom obrany Naďom tvrdili, že MiG-29 sú zastaralé lietadlá, hlboko zaostávajúce za F16kami. Z 12 kusov sme mali v dobe mieru schopných na výcvik asi 4-5, pre vojnu však 8 až 10, čo sa zamlčiavalo( po výmene agregátov bolo 8 pripravených na prelet vzduchom, no po zásahu zhora preleteli 4, štyri boli rozobraté a transportovali sa po zemi). Vtedy [...]

Rus asi ponúkne ústupok, bude chcieť „len“ celý Donbas.

11.08.2025

15.8.2025 sa uskutoční rokovanie Trump – Putin na Aljaške, symbolicky na území ktoré najskôr patrilo Ruska a teraz USA. Nebudú rokovať len o vojne na Ukrajine, ako si to myslia politici EU , ktorí spustili kampaň, že bez Zelenského nemá toot stretnutie žiadnu váhu. Oni zabudli, že Rus a Američan majú okrem tohoto konfliktu stále nevysporiadané diplomatické vzťahy, že [...]

Raketa BUREVESTNIK poháňaná jadrovým reaktorom je dnes pripravená na nové letové testy.

08.08.2025

To nie je vtip. Rusko ju testuje už od roku 2017, a teraz to vyzerá na odstránenie všetkých nedostatkov. O čo ide? Predstavte si že je veľké medzinárodné napätie a schyľuje sa k vojenskej konfrontácii. Vy máte zbraň ktorá vydrží vo vzduchu neobmedzene dlho v porovnaní s konkurenciu a môže niesť jadrové hlavice. Nemá stratu príletového času, poneviera sa vzduchom v [...]

Trump Putin

Trump by mohol v Rusku spustiť finančnú krízu, ak by chcel. Zásah proti tankerom s ropou by ochromil Putinovu vojnovú mašinériu

17.08.2025 21:55

Prísnejší zásah USA proti tankerom prepravujúcim ruskú ropu by podľa expertov ochromil Putinovu vojnovú mašinériu.

Donald Trump a Vladimir Putin

Trump hlási pokrok s Ruskom ohľadom Ukrajiny, Rubio hrozí novými sankciami

17.08.2025 20:55

Veľký pokrok vo vzťahoch s Ruskom. Sledujte vývoj! Napísal šéf Bieleho domu.

pátranie, pes, turista, veľká fatra

Dva dni pátrali po českom turistovi v Malej Fatre, našiel ho záchranársky pes

17.08.2025 20:53

Zranený turista prečkal vonku dve noci.

Witkoff

Witkoff: Putin súhlasí s bezpečnostnými zárukami pre Kyjev a s územnými ústupkami

17.08.2025 16:55

Osobitný vyslanec amerického prezidenta vôbec prvýkrát poskytol niektoré podrobnosti o obsahu rokovaní na Aljaške.

simon22

Nežijem krátko aby som nič nevedel, ale ani príliš dlho aby som všetko zabudol...

Štatistiky blogu

Počet článkov: 641
Celková čítanosť: 3630842x
Priemerná čítanosť článkov: 5664x

Autor blogu

Kategórie

Archív