Hon na obohatený urán pre jadrové zbrane Iránu mi pripomína LOŽ O IRAKU 2002.

Spomínate, ako USA a Británia cestou MI6 a CIA presvedčili celý svet, že Irak nedodržal dohody s 90tych rokov a stále vlastní zbrane hrOmadného ničenia( chemické či biologické)?? Následne ho napadli, zabili vodcu a dosadili svoju okupačnú vládu, okupujú ho ešte aj dnes teda v roku 2026. Pritom sa ukázalo, že Irak a Saddám žiadne zbrane hromadného ničenia nevlastnil, bola to lož USA , aby ospravedlnili napadnutie tohto dovtedy bohatého štátu s veľkými zásobami ropy.
V roku 2002 vyhlásil FATVU na jadrové zbrane a iné zbrane hromadného ničenia vtedajší Ajatoláh Chameneí. „Vodca Iránskej islamskej republiky ajatolláh Alí Chameneí vydal fatwu, podľa ktorej je výroba, skladovanie a používanie jadrových zbraní v islame zakázané a že Iránska islamská republika si tieto zbrane nikdy nezíska.“
Napriek tomuto platnému zákazu a aj kontroly z MAEE , ktorá prebiehala neustále Spojené štáty americké oficiálne odstúpili od jadrovej dohody s Iránom (známej pod skratkou JCPOA) dňa 8. mája 2018. Podľa americkej administratívy dohoda dostatočne neriešila iránsky program balistických rakiet ani jeho aktivity v regióne.
USA opätovne zaviedli prísne sankcie na iránsky ropný, energetický a finančný sektor, tvrdiac, že Irán porušil svoje záväzky.
VIDÍTE TÚ PODOBNOSŤ S IRAKOM? Takto si pripravil Trump pôdu na napadnutie Iránu.
Jún 2025 (12-dňová vojna):
Izraelské nálety (od 13. júna): Izrael spustil sériu útokov na iránsku jadrovú infraštruktúru, balistické rakety a energetické zariadenia s cieľom zastaviť vývoj jadrovej zbrane.
Americká operácia „Midnight Hammer“ (21. – 22. jún): USA sa priamo zapojili do vojny. Bombardéry B-2 Spirit a rakety Tomahawk zasiahli tri kľúčové jadrové zariadenia: Fordow, Natanz a Isfahán.
Február a marec 2026 (Rozsiahla ofenzíva):
28. február 2026: Spojené štáty a Izrael začali novú, rozsiahlu vlnu náletov. Tentoraz boli ciele širšie a zahŕňali nielen jadrové a raketové programy, ale aj vojenské velenie a infraštruktúru.
21. marec 2026: Došlo k ďalšiemu bombardovaniu zariadenia v Natanze. ZNIĆILI SME ICH JADROVÝ PROGRAM N ADESIATKY ROKOV… POVEDAL V LETE 2025 TRUMP.
CIA a MOSAD nepredložili žiadne oficiálne dôkazy na podporu svojich tvrdení a na základe ich informácií USA s Izraelom NAPADLI IRÁN už druhý krát za posledné dva roky. Teraz TRUMP podmieňuje ukončenie bombardovania odovzdaním 406kg obohateného uránu do rúk USA, a zaviazanie sa, že nikdy nebudú vyrábať jadrové zbrane.. ALE TOTO PREDSA UROBILI V ROKU 2002 A NIKTO ODVTEDY NEDOKÁZAL, ŽE SVOJ ZÁVäZOK PORUŚILI.
Dôkaz? Správy MAAE (IAEA): Agentúra vydáva pravidelné monitorovacie správy (napr. posledná dôverná správa z 27. februára 2026), ktoré vychádzajú z údajov z monitorovacích zariadení (OLEM) a satelitných snímok….. ako môže niekto zo satelitných snímok zistiť percento a množstvo obohateného uránu??
A tak presne ako pri Iraku aj teraz, začalo bombardovanie v rozpore s medzinárodným právom, len na základe informácií tajných služieb, bez relevantného praktického dôkazu. Nútia ich ako vtedy Saddáma k prehláseniu, ktoré v podstate nie je možné, lebo oni sa nemôžu vzdať niečoho, čo podľa nich nemajú. Špecialisti Medzinárodnej agentúry pre atómovú energiu (MAAE) definitívne opustili Irán dňa 4. júla 2025. Obmedzenie prístupu (jún 2025): Inšpektori stratili prístup k jadrovým zariadeniam ihneď po začatí izraelských a amerických náletov (13. júna 2025). V Teheráne v tom čase zostala len hŕstka pracovníkov.
Legislatívne zastavenie (25. jún 2025): Iránsky parlament schválil zákon, ktorý zakázal vstup inšpektorom a inštaláciu monitorovacích kamier. Iránski predstavitelia obvinili MAAE, že jej správy poslúžili ako podklad pre vojenské útoky.
Úplné stiahnutie (4. júl 2025): Posledný tím inšpektorov MAAE, ktorý počas bojov zostával v Teheráne, bezpečne odcestoval do Viedne.
Takže si to zhrňme: MAEE kontrolovala všetky Iránske jadrové zariadenia ešte aj po začiatku bombardovania v júni 2025, mala plný prístup. Napriek tomu USA a Izrael obvinili Irán, že nespolupracuje a porušuje dohody, ktoré predtým samotné USA vypovedali.
A teraz chcú sľub o ukončení snahy získať jadrové zbrane a urán, ktorý podľa Iránu neexistuje, čo mohla kontrolovať nepretržite MAEE. Niekto sa však postaral, aby MAEE neprotestovala, aby nevydala stanovisko proti USA ale radšej mlčala, alebo vydala stanovisko v súlade s informáciami tajných služieb USA a Izraela. Ak by však zistila tieto fakty, už dávno by boli predmetom správ MAEE! A tak Irán v podstate nemá ako vyhovieť USA, lebo správa MAEE je .. na základe inšpekcie a satelitných snímok.. nie na základe faktov.
p.s.: na jadrovú zbraň je potrebné mať obohatený izotop uránu na 99%, nie na 60 ani na 40. Podľa údajov USA( NIER MAEE) má Irán:

  • Obohatenie na 20 %: Približne 800 až 900 kg. Tento materiál je kľúčovým medzistupňom, ktorý sa dá v prípade potreby rýchlo premeniť na zbrojný urán. Arms Control Association uvádzala v novembri 2024 zásobu 840 kg.
    Pre porovnanie s predchádzajúcim údajom:
    Zatiaľ čo najnebezpečnejšieho 60 % uránu má Irán „len“ niečo cez 460 kg

    Obohatenie na 5 % (a menej): Približne 2 500 až 6 500 kg (v závislosti od formy a čistoty).

  • Celková hmotnosť zásob: Celkové zásoby všetkých úrovní obohatenia presahujú 9 800 kg Al Arabiya.Tento materiál tvorí „masu“ iránskych zásob. Väčšina je v podobe hexafluoridu uránu  ktorý sa používa ako plyn do odstrediviek.

F35, 25 rokov vývoja a neustále odstraňovanie nedostatkov s chladením. Čo prinesie modernizácia BLOCK 4?

12.04.2026

Všade sa píše už asi 10 rokov o pretrvávajúcom probléme s chladiacou kapacitou lietadla F35, ktoré je preplnené elektronickými senzormi a rôznymi modernými zariadeniami. Každý kto má doma počítač vie, koľko tepla treba odviesť od procesorov či grafickej karty, aby zvládal moderné výpočtové programy, nebodaj hry. A teraz si predstavte tisíce takých počítačov [...]

Zveličovať spravodajské informácie, ale aj kašlať na ne a riadiť sa „lúpaním v kostiach“ je nezmysel.

05.04.2026

Byť teraz šéfom spravodajských služieb v USA je „o hubu“. Na niekoho sa ten v podstate „neúspech a vrtenie psom“ zvaliť musí. V roku 2005 komisia zákonodarcov a bezpečnostných expertov dospela k záveru, že „spravodajské služby sa takmer vo všetkých svojich predvojnových úsudkoch o irackých zbraniach hromadného ničenia úplne mýlili“. Americkí [...]

Návrat na mesiac sa začal. Artemis II odštartovala svoju misiu.

02.04.2026

Artemis 2 úspešne odštartovala asi o 0:35 dnes 2.4.2026. Je zaujímavosťou, že LEGO RAKETA je poskladaná zo starých častí, ktoré sa používali na vynášanie raketoplánov a nových častí navrhnutých pre túto misiu. Tým chceli zlacniť a hlavne skrátiť vývoj. Misia Artemis II poletí na kombinácii rakety SLS (Space Launch System) vo verzii Block 1 a kozmickej lode Orion. 1. [...]

dubéci bartek

Koniec volieb poštou aj boj o lacnú ropu: Dubéci a Bartek sa ostro stretli v televíznom dueli

15.04.2026 06:00

Predmetom diskusie bola aj otázka zmrazenia paušálnych náhrad členov vlády.

Péter Magyar, Robert Fico

Nový líder, staré traumy. Magyar skloňuje Benešove dekréty. Aké budú vzťahy po ére Orbána?

15.04.2026 06:00

Prvá zahraničná cesta budúceho premiéra Maďarska nepovedie na Slovensko.

Kazakhstan Russia

Prečo Putin negratuloval Magyarovi k víťazstvu? Peskov má slabú pamäť alebo si vymýšľa

15.04.2026 06:00

V Moskve používajú dvojaký meter na Viktora Orbán a a Pétera Magyara. Vyplýva to z porovnania, ako k nim v Kremli pristupovali po ich volebnej výhre.

simon22

Nežijem krátko aby som nič nevedel, ale ani príliš dlho aby som všetko zabudol...

Štatistiky blogu

Počet článkov: 676
Celková čítanosť: 3893019x
Priemerná čítanosť článkov: 5759x

Autor blogu

Kategórie

Archív