Zelenskyj sa pripravuje na začatie rokovaní o prímerí. Rozhovor s pravicovým ukrajinským politikom.

Ihor Mosiychuk sa narodil v roku 1972 v Lubnom v regióne Poltava. Po službe v armáde roku 1990, keď slúžil v sovietskej armáde, Mosiychuk vytvoril skupinu „ukrajinskej nacionalistickej mládeže“. V roku 1991 si na ruku vytetoval trojzubec, aby podporil ukrajinskú deklaráciu nezávislosti. Preto strávil niekoľko dní v cele, spomína to v rozhovoroch.

V roku 1994 sa pripojil k nacionalistickému hnutiu UNA-UNSO 

informačná referencia

Ukrajinské národné zhromaždenie (politické krídlo) — Ukrajinská ľudová sebaobrana (vojenské krídlo) — nacionalistická organizácia založená v roku 1990. Dobrovoľnícky zbor UNSO sa zúčastnil vojen v Podnestersku a Gruzínsku. V roku 1993 členovia organizácie protestovali proti zväzovej zmluve s Ruskom. Počas Majdanu v rokoch 2013-2014 sa členovia UNSO pripojili k „Pravému sektoru“. V roku 2014 sa Mosiychuk stal zástupcom veliteľa práporu Azov pre styk s verejnosťou 

informačná referencia

V roku 2010 vstúpil Mosiychuk do Sociálneho národného zhromaždenia, ktoré sa v roku 2014 preformátovalo na prápor Azov. V roku 2011 viedol tlačovú službu Sociálneho národného zhromaždenia. Dospelo to s ním až tak ďaleko, že ho samotní Ukrajinci označili za proruského len preto, že poukazuje na nezákonnosť Zelenského a pripisuje jeho vláde zlyhania na fronte a stratu území.

Tu je jeho rozhovor z 3.11. na UKRLIFE TV, hlavné tézy ktoré tam zazneli:

  • Zelenského mierový plán víťazstva je len súpis jeho želaní a nie je žiadnym plánom

  • západní partneri ho odmietli a vôbec sa ním nemienia zaoberať okrem podpory v dodávkach zbraní a financií

  • Zelenskij ho predložil z jediného dôvodu, aby vinu za neúspech mohol hodiť na západné štáty… my sme mali plán, no vy ste nás nepodporili a tak MUSÍME začať rokovať o mieri s Ruskom. Toto je pre obyvateľov Ukrajiny, ktorý už väčšinovo podporujú ukončenie vojny.

  • Jeho hlavnou otázkou je- kto je zodpovedný za fakt, že teraz budú musieť súhlasiť s omnoho horšími podmienkami mieru, ako boli v apríli 2022 v Istanbule. Kto ponesie zodpovednosť za straty územia a hlavne za straty stoviek tisícov ľudských životov? Kto ponesie zodpovednosť za rozbitý priemysel a energetickú sústavu?

K čomu nám bude Ukrajina v hraniciach 1991 roku no bez Ukrajincov? My sme si zničili národ. Teraz stojí Ukrajina na hrane- buď začne mierové rokovania, alebo nastane totálna vojna, v ktorej môžeme stratiť štát aj národ. Ukrajina pripravuje tri body na svetové rokovanie o mieri, chce dosiahnuť podporu „Globálneho Juhu“. Prvá dohoda však musí byť o aj keď dočasnom ukončení bojovej činnosti, aby sa mohli viesť rokovania. Vzájomné rozhovory a konzultácie medzi Ukrajinou a Ruskom sa vedú od samého začiatku konfliktu, hlavne o humanitárnych otázkach výmeny mŕtvych a zajatcov. Je možné že sa rokovalo aj o neútočení na energetiku. Toto nie je hlavné, najhlavnejšia otázka je, kedy a ako sa odrazia tieto „šedé zákulisné“ rozhovory do oficiálnych diplomatických rokovaní.

Link na video prikladám, a poprosím hlúpe diskusné príspevky , ktoré sa budú snažiť mňa kritizovať za tieto názory, aby si to odpustili. Nič v blogu nie je mojim názorom, len Vás informujem o tom, ako to vidí jeden z pravičiarov na ukrajinskej politickej scéne, a čo si myslí ON o momentálnej situácii na fronte.

https://www.youtube.com/watch?v=bsKJQqox0FE

F35 v Británii majú jen 30% schopnosť plniť misie. Chýbajú im integrované rakety vzduch-zem dlhého dosahu. .

12.07.2025

Príčiny daného stavu sú kombináciou viacerých nedostatkov celého projektu ich zavedenia v Británii., ako aj technických problémov výrobcu. Investícia Spojeného kráľovstva do flotily lietadiel F-35 Lightning II predstavuje najmodernejšiu bojovú leteckú kapacitu, akú kedy Kráľovské námorníctvo alebo RAF vybavilo. V správe, ktorú dnes zverejnil Národný audítorský úrad, [...]

Európska komisia sa rozhodla podporiť v Maďarsku opozíciu a svojvoľne mení pravidlá v rozpore s Lisabonskou zmluvou.

11.07.2025

Za totáča naspievala trenčianska kapela Bez ladu a skladu pieseň s textom: Píšte všetci modrým perom Iná farba nebude Píšte všetci rovnakoRovnaké A, rovnaké O Rovnaké písmoRovnaké vzdialenosti Kúpte si všetci modrý atrament Ako keby tušili, že po totalite socializmu príde totalita modrých „akožedemokratov a liberálov“. Európska komisia sa chystá [...]

Fico s Pellegrinim sľúbili NATO NEMOŽNÉ. Koľko je 5% HDP v rozpočte?

10.07.2025

Aby sme vedeli o čom píšem musíme si najskôr objasniť čo to HDP vlastne je. HDP je celková peňažná hodnota tovarov a služieb vytvorených v ekonomike za dané obdobie. Charakterizuje VÝKONNOSŤ EKONOMIKY, nie príjem štátu. HDP Slovenska, teda hrubý domáci produkt, predstavoval v posledných rokoch približne 130 miliárd eur. V minulom roku vzrástol o 2%, pričom rast [...]

počasie leto teplo bratislava

Páchateľ pobodal v Bratislave 17-ročného chlapca, je na úteku

13.07.2025 10:47

Polícia začala trestné stíhanie.

Rosie O'Donnell

Trump zvažuje odobrať občianstvo prominentnej komičke, vraj je hrozbu pre ľudstvo

13.07.2025 09:31

O'Donnellová sa s Trumpom vzájomne verejne kritizujú už roky, pričom podľa CNN ich spor trvá prinajmenšom od roku 2006.

gaza

Izraelské jatky v Pásme Gazy pokračujú: zabili 27 ľudí vrátane detí, za sobotu je 110 obetí

13.07.2025 09:13, aktualizované: 10:34

Najmenej 27 ľudí vrátane detí zabili v Pásme Gazy izraelské údery z rána.

Mrakodrap Trump Tower v New Yorku v USA

Trump sa chystá do Rumunska. Chce postaviť luxusný vežiak v centre Bukurešti

13.07.2025 08:55

Rodinná firma amerického prezidenta Donalda Trumpa plánuje postaviť v rumunskom hlavnom meste vežový dom s luxusnými bytmi.

simon22

Nežijem krátko aby som nič nevedel, ale ani príliš dlho aby som všetko zabudol...

Štatistiky blogu

Počet článkov: 634
Celková čítanosť: 3586990x
Priemerná čítanosť článkov: 5658x

Autor blogu

Kategórie

Archív