Založ si blog

Vzdušné sily NATO sú zhromaždené, spustí jadrové zamorenie pri Záporožskej elektrárni ich účasť v konflikte?

Dnes zverejnila Ukrajinská pravda tento článok. Od dnešného dňa 23. júna začínajú na Ukrajine pracovať veliteľstvá, ktoré sú nasadené pre prípad ruského teroristického útoku v jadrovej elektrárni Záporožie.

Oznámil to minister vnútra Igor Klymenko vo vysielaní telethonu, uvádza Liga.net .Minister povedal, čo bude centrála robiť, čo by mali občania vedieť v prípade teroristického útoku a ako bude koordinovaná súhra vládnych predstaviteľov, špecialistov a obyvateľstva. Do práce ústredia sú podľa neho zapojení energetici, zástupcovia ŠtB, policajti, lekári. Hovoríme o 200-kilometrovej zóne okolo ZNPP. Jasne dáme všetky pokyny a všetky pravidlá správania,“ povedal Klymenko. Poznamenal, že všetky zariadenia na meranie žiarenia, ktorými Ukrajina disponuje, sú pripravené na použitie. V najbližších dňoch sa budú konať cvičenia s uzávierkami ciest a rozmiestnením sanitárnych kontrolných bodov..

Čo je to „špinavá jadrová bomba“?

Na rozdiel od jadrových zbraní, ktoré sa spoliehajú na ničivú energiu generovanú reakciami, špinavá bomba využíva konvenčné výbušniny obohatené o rádioaktívne látky. Pri odpálení nálože sa nádoba s rádioaktívnou látkou zničí a rázová vlna a vietor ju rozpráši na veľkú plochu. Medzi „špinavé bomby“ patrí aj úmyselné odpálenie civilných zariadení, ktoré používajú rádioaktívne materiály.Amerícium-241, kalifornium-252, cézium-137, kobalt-60, irídium-192, plutónium-238, polónium-210, rádium možno použiť v špinavej bombe, podľa rádiologického dispergačného zariadenia, bulletinu ministerstva USA zdravotníctva a sociálnych služieb. Na rádioaktívny základ špinavej bomby stačí miniatúrne množstvo jedného z prvkov. Ich pôvod je dohľadateľný a preto som so záujmom zachytil správu, že rusi chytili diverznú skupinu, ktorá sa snažila v Rusku zaobstarať rádioaktívne cézium, aby jeho pôvod na mieste použitia jasne ukázal odkiaľ bolo a kto je za zamorenie zodpovedný.

19. júna na „kanal 24“ napísala Angelika Babiakova: Ruskí propagandisti dlho nespomínali IPSO so „špinavou bombou“, no so začiatkom útočných operácií Ozbrojených síl Ukrajiny si spomenuli na zabudnuté rozprávky. Kremeľské médiá tvrdia, že zahraničná spravodajská služba dostala dôkazy, že „Ukrajina pracuje na špinavej bombe“. Propagandisti tvrdia, že údajne dostali informáciu o „rozhodnutí Štátnej inšpekcie jadrovej regulácie Ukrajiny poslať dávku ožiareného paliva“. Kremeľskí poskoci si vymysleli, že ho údajne previezli z Rivne do jadrovej elektrárne v Černobyle.

https://24tv.ua/ru/grjaznaja-bomba-rossijane-v-ocherednoj-raz-obvinili-ukrainu-v-razrabotke-oruzhija-24-kanal_n2337237

Už 4. marca 2022 sa odohralo toto : V piatok 4. marca v noci ukrajinský prezident  Volodymyr Zelenskyj   urobil video odkaz celému svetu v súvislosti s ruským ostreľovaním jadrovej elektrárne Záporožie v Energodare a následným požiarom na jej území. Ako zdôraznila hlava ukrajinského štátu,  ruská armáda   mieri na stanicu a podľa všetkého sa na takýto útok špeciálne pripravovala. Európa sa musí zobudiť…

Zelenskyj vo videospráve 22. júna 2023 ráno povedal: „ Spravodajská služba a Bezpečnostná služba Ukrajiny mu oznámili možnú prípravu teroristického útoku. „Pripravili na to všetko,“ povedal Zelenskyj s odkazom na ruskú armádu.

Dva dni predtým šéf Hlavného spravodajského riaditeľstva Ukrajiny Kirill Budanov povedal, že ruská armáda dodatočne zamínovala chladič na stanici.

Aký by mohol byť účel prípadného teroristického útoku a ako presne by mohol byť vykonaný, Zelenskyj nepovedal. Poznamenal, že radiácia „nepozná štátne hranice“ a tiež povedal, že Ukrajina odovzdá dôkazy, ktoré má, do zahraničia vrátane Číny, Brazílie, Indie, afrických štátov a arabského sveta. Zelenskyj tiež poukázal na paralely s haváriou vodnej priehrady Kachovskaja, ktorá viedla k rozsiahlym následkom a stratám na životoch. Ukrajina obviňuje Rusko, že ju úmyselne podkopáva. Hovorca Kremľa Dmitrij Peskov uviedol, že Zelenského vyhlásenia „sú ďalšou lžou“.

Obe bojujúce strany sa obviňujú z toho, že to tí druhí spustia jadrové zamorenie. Komu to má a ako prospieť? Ak by to urobila Ukrajina no s tvrdením že to rusi, okamžite bude žiadať zásah NATO, lebo rádioaktívny spad môže prekročiť hranice členských štátov a tým budú priamo zasiahnuté konfliktom. Mimochodom dvaja senátori v USA Lindsey Graham a Richard Blumenthal už vyzvali prezidenta, aby v prípade jadrového zamorenia okamžite aktivoval článok 5 NATO, lebo spad zasiahne štáty NATO. Ak by to urobili rusi, čo by malo byť cieľom? Ukrajina tvrdí, že zamorenie územia a zabránenie postupu jej vojsk smerom ku Krymu. No to by sa stalo len v prípade prúdenia zo severozápadu, čo je skoro nepravdepodobné, a naviac by rusi vystavili zamoreniu územie, ktoré majú v držaní aj so svojimi vojskami. Ak by bolo prúdenie opačné, zamorilo by síce ukrajinské územie za Dneprom, no hrozilo by prechodom do susedných štátov a Kyjevom želanú reakciu NATO.

        TERAZ TO ZAČÍNA DÁVAŤ ZMYSEL… už pripravujú svet na tento scenár…. priehrada nepohla NATO ani o centimeter. Najväčšie vzdušné cvičenie NATO končí dnes piatok 23.6.2023….. na východ boli presunuté tanky a iná obrnená technika. .KYJEV IDE ĎALEJ… Bude fingovaný ruský útok na elektráreň, ktorú má rus v držaní, spúšťačom zapojenia sa NATO do vojny na Ukrajine?? Je možné, že sa nájde niekto kto uverí tomuto scenáru?? TIK TAK TIK TAK…. Verím, že k tomu nedôjde a v mene zdravého rozumu sa konečne začne hovoriť o mieri… no to čo som informačne zhrnul  v blogu je reálny výber zverejnených textov a záver  pravdepodobné pokračovanie sledu udalostí, ktoré niekto do toho bodu smeruje.. 

Efektívne využitie „Boydovho cyklu“ určí, kto bude vo vojne úspešnejší. Môže prehrať celé ľudstvo.

04.06.2024

Prečo Ukrajina nie je stále blízko k víťazstvu ? Začnem všeobecnými ukazovateľmi. HDP Ukrajiny do začiatku vojny bolo 160 mld USD, Ruska 2,2 bilióna USD, Nemecka 4,1 bil USD, EU mala 17, bil. USD. Putin používa na vojnu priemerne 120 mld USD, čo je ročne 5,4% HDP. Európska pomoc za dva roky vojny predstavovala asi 88 miliárd USD, čo je 0,25% HDP. Reálny pomer výdavkov na vojnu [...]

Prekročíme „Rubikon“ a nebude cesty späť? Rus intenzívne zopakoval hrozbu použitia jadrových zbraní!

30.05.2024

Len prednedávnom som na otázku, ako bude pokračovať vývoj konfliktu východ západ vedeného na Ukrajine povedal, že v prípade zvyšovania tlaku na použitie západných zbraní na teritoriu Ruska a prípadnej účasti vojenských expertných síl na teritoriu Ukrajiny, či zasiahnutia ruských rakiet a dronov z území štátov NATO ( Poľsko, Slovensko, Rumunsko či Bulharsko) bude [...]

Útok nad Charkovom, jeho intenzita a ciele.

22.05.2024

Aby sme si urobili predstavu o operácii nad Charkovom , dám príklad z roku 1968 a obsadení Československa. 1968. intervenční vojska pravděpodobně disponovali 6.300 tanky, 2.000 děly, 550 bojovými a 250 dopravními letouny. Souhrnné počty vojsk byly odhadovány na více něž 500.000 osob. 1989-91 odišlo z ČSSR 75 000 vojakov, 1220 tankov, 1250 diel,96 lietadiel a [...]

irán, izrael, útok

Irán nainštaloval nové centrifúgy v stredisku na spracovanie uránu

13.06.2024 21:14

Západné krajiny Irán dlhodobo podozrievajú, že má v úmysle vyrobiť jadrovú zbraň.

Emmanuel Macron

Zacharovová: Francúzsko sa príliš angažuje v konflikte na Ukrajine, hrozí mu stret s Ruskom

13.06.2024 18:15

Podľa hovorkyne ruskej diplomacie je načase, aby sa ľudia vo Francúzsku prebudili a uvedomili si, do čoho sú zaťahovaní.

Putin Gold

Veľká sedmička prinúti úspory Moskvy pracovať pre Kyjev

13.06.2024 18:04, aktualizované: 22:27

Šéf Kremľa s nimi kedysi sedel za jedným stolom. Z niekdajšej Veľkej osmičky je ale dnes Veľká sedmička, a jej lídri na summite G7 v Taliansku chystajú veľké zúčtovanie s Vladimirom Putinom za jeho agresiu proti Ukrajine.

Emmanuel Macron

Macron hrá po prehre v eurovoľbách vabank. Ako môže jeho pád ovplyvniť úniu?

13.06.2024 18:00

Vráti sa Smer po eurovoľbách do rodiny európskych socialistov? Analytici sú skeptickí.

simon22

Nežijem krátko aby som nič nevedel, ale ani príliš dlho aby som všetko zabudol...

Štatistiky blogu

Počet článkov: 554
Celková čítanosť: 3176109x
Priemerná čítanosť článkov: 5733x

Autor blogu

Kategórie

Archív