Založ si blog

Zomierame po stovkách denne, sme prví v úmrtnosti na milión obyvateľov! Kde urobili soudruzi z NDR chybu?

Začnem priamo s číslami. Od začiatku pandémie spred roka do 17.2.2020 na Slovensku zomrelo na COVID19 alebo s Covidom19 celkovo 6168 obyvateľov, čo je 1129 zomrelých na 1 milión obyvateľov. Týmto parametrom sme od začiatku pandémie na 28 mieste vo svete. Vedie Gibraltár s viac ako 2500 mŕtvych/milión obyvateľov, pred San Marínom s 2119 a Belgickom s 1875m/mil. Na prelome októbra novembra 2020 prišiel náš premiér s geniálnym nápadom a dal nakúpiť Ag testy v masovom množstve. Doteraz sme ich zazmluvnili asi 13 a 16 miliónov, teda 29 miliónov, za priemernú cenu asi 4,50eura za test , teda v hodnote 130,5 milióna eur. Premiér vyhlásil , že toto je atómová zbraň proti korone, ktorá ju zahubí…Všade sa usmieval , lebo donútil celý národ nastúpiť na testovanie Ag testami, bol prvý na svete a chválil sa ako sa od nás svet učí!!  Čas ukazuje úplný opak. Už sme prekonali minimálne TRI CELOPLOŠNÉ VLNY Ag testovania a atómová zbraň vybuchla. Čo je výsledkom? Pripomeniem, že celý svet má skoro rovnaké podmienky šírenia vírusu a jeho mutácií, nie sme ničím zvláštny. Prvú vlnu sme zvládli bez atómovej zbrane úplne excelentne, nik nejačal že občania sú nezodpovední. Boli sme vzorom pre svet. Druhú vlnu sme chceli poraziť atómovou zbraňou. Do dnešného dňa okrem celosvetovo sledovaných a používaných PCR testov  ( v testovaní na milión) sme klesli z 40 miesta v októbri na 70 miesto vo svete s 352 878 vykonaných testov na milión obyvateľov. LEBO SME PRESTALI po nasadení Ag testov testovať PCR testami asi 20 000 denne, ich denný počet sa znížil viac ako na polovicu. Naopak Atómová zbraň sa začala používať v obrovskom meradle, a sme vydieraní, že bez papiera z testu nesmieme ani do práce ani nikam. Do dnešného dňa sme urobili v troch až štyroch celoplošných vlnách neuveriteľných 10 miliónov Ag testov, denne pribúda viac ako 140 000… oproti včerajším 13 000 PCR testami.

VÝSLEDOK?? Neustály nárast počtu mŕtvych, až sme sa dostali na špičku celosvetovej štatistiky v počte mŕtvych na milión obyvateľov v sedem dňovom kĺzavom mediáne. Citujem UK NEWS z 16. februára: Mesiace po tom, čo sa stalo Slovensko prvou krajinou na svete, ktorá otestovala celú svoju populáciu, má dnes Slovensko najvyššiu úmrtnosť na koronavírus na svete.

Národ má v súčasnosti najvyšší sedemdňový kĺzavý priemer denných úmrtí na COVID na 1 milión obyvateľov v porovnaní s ktoroukoľvek inou krajinou. K 15. februáru podľa denníka Worldometers  došlo k 17,82 novým úmrtiam na koronavírus denne na 1 milión ľudí . Nasledovali Portugalsko s 14,81, Čierna Hora s 12,63, San Maríno s 12,63 a Česko s 12,23.

Pritom v auguste 2020 malo Slovensko len 10,62 úmrtí ( 7 dňový kĺzavý medián na milion obyvateľov) , vo februári ich máme 17,82 !( 7 dňový klz. medián na milion) Počet prípadov dosiahol vrchol 6. januára na 597,08 prípadov na milión ľudí, a hoci odvtedy klesli, čísla sú ďaleko od nízkych mier zaznamenaných počas prvej vlny. Slovenská vláda obvinila britský variant vírusu z nedávneho nárastu prípadov a úmrtí. Začiatkom tohto mesiaca oznámila, že sa rýchlo sa šíriaci kmeň stal dominantným. Zdravotné úrady údajne sekvenovali všetky vzorky, ktoré boli v krajine pozitívne, za jediný deň a zistili, že britský variant bol zistený u 74%. Minister zdravotníctva Marek Krajči to podľa agentúry AP označil za „neuveriteľne vysoké číslo“

Článok končí konštatovaním o pravdepodobnej príčine: Jedným z vysvetlení, prečo sa východnej Európe v prvej vlne darilo oveľa lepšie ako zvyšku kontinentu, je podľa The Conversation to, že krajiny sa rýchlo uzatvorili, keď bol počet infekcií stále nízky . Analýza publikácie ukázala, že región potom neprišiel s prísnymi opatreniami, keď sa v októbri začali prípady prudko rozvíjať.

A reakcia našich zodpovedných? Premiér nadáva všetkým naokolo ako sabotujú jeho výbornú myšlienku, ako mu všetci podkopávajú nohy, ako za to všetci môžu okrem neho a jeho vlády. Ba čo, ani to nie.. všetci vo vláde ho sabotujú a on chudák to predsa nemôže vybojovať sám. ALE ON NÁM VŠETKŹM UKÁŽE!! Je úplne odtrhnutý od reality, nemí rozhodnutia odborníkov a bez jeho Ag testu nesmú ani deti do školy, vyžaduje tie testy v týždenných intervaloch. Vôbec nevníma ich absolútnu neúčinnosť a zbytočnosť. Vôbec nechce pochopiť že sú to vyhodené peniaze von oknom, a že vďaka nim sme sa dostali v počte úmrtí  na milión obyvateľov na prvé miesto vo svete. Všetko pripisuje nezodpovednosti obyvateľov a neprajnosti politikov. BLÁZON uverí jeho tvrdeniam. Naplnenosť nemocníc je najvyššia za rok pandémie, Hospitalizujeme už skoro 25% všetkých pozitívnych. Ešte donedávna bolo viac ako 60% pozitívnych bez príznakov.

Písal som dávno, uzatvorme krajinu na 14 dní totálnym zrušením pohybu a výroby, utrpíme jednorazovú stratu, no dostaneme šírenie vírusu pod kontrolu. Neustále sľuby, otestujme sa a budeme slobodní, nahrádza, zaočkuj sa a budeš slobodný, prekonaj a budeš slobodný. NO ANI JENO PREMIER NEDODRŽAL, a stále trvá na nezmyselnom 7 dňovom testovaní…Vírus nie je v politickom drese, nevyberá si….on nevie že tu vládne ZMATkovič.. vírusu to je jedno…

Treba pripomenúť, že nové mutácie nie sú len u nás, ale VŠADE VO SVETE a NIKDE okrem nás sa tak rapídne nezvýšila úmrtnosť na milión obyvateľov. TAKŽE TO NEBUDE NOVÝMI MUTÁCIAMI ale niečim, čo robíme inak ako zbytok sveta… A TO „INAK“ JE CELOPLOŠNÉ TESTOVANIE AG TESTAMI.. (mantra atómovej zbrane nášho premiéra), lebo zbytok robíme rovnako ako celý svet. Kto to nevidí a nechápe, je asi politicky a ekonomicky závislý na tom celoplošnom Ag testovaní, iné vysvetlenie asi nebude… ČI?

zdroje: https://www.worldometers.info/coronavirus/  uk.news.yahoo.com 16.2. Krajina, ktorá testovala celú populáciu na Covid, má teraz najvyššiu úmrtnosť na svete.

prehľad očkovania v Európe.je lož , že sme na tom najlepšie..

Ukrajina , blízky východ či Čínske more, všade vidieť tieň USA. Chce niekto vojnu veľkého rozsahu?

07.06.2023

Na Ukrajine sme v prvých dňoch protiofenzívy, ktorú podľa oficiálneho Kremľa Rusko odráža a nedopustilo žiaden postup ukrajinských síl. Front má asi 1200 km po dĺžke no majiteľ Wagner group to vidí inak. Začnem vyjadrením hovorcu Kremľa Peskova, ktorý odpovedal na otázku, či chcú zamrznutý vojenský konflikt. „Kórejská remíza na Ukrajine nie je cieľom ruskej [...]

Oligarcha Prigožin( majiteľ Wagner group) to vidí pre Rusko veľmi čierne. Alebo sa chce hrať na spasiteľa?

06.06.2023

Dnes som našiel asi 10 videí, kde šéf Wagnerovcov Prigožin hodnotí situáciu na fronte a neberie si servítky. Prepíšem najvážnejšie slová z troch videí. Už 5.5. 2023 na TIKTOK v kanále informant zverejnil video , kde objasňuje prečo bol odvolaný generál Mizincev. Podstata bola v tom že keď začal veliť tylu, pristúpil pragmaticky k svojim úlohám. Začal opravovať [...]

Kto vyhodil Kachovskú priehradu a zatopil územie? Môj názor.

06.06.2023

Ukrajina tvrdí že Rusi vyhodili do vzduchu Kachovskú priehradu a tým zatopili civilne obyvateľstvo…. MALO BY NASLEDOVAŤ POTRESTANIE TERORISTU OD NATO!!! Myslím si, že toto je cieľ a nie obrana proti ukrajinskej ofenzíve… prečo? RUS OBSADIL KACHOVSKU PRIEHRADU v prvých dňoch vojny lebo odtiaľ ide voda kanálom na KRYM, KTORÚ UKRAJINCI ODSTAVILI V 2014… obsadil [...]

SR Ružomberok medvede cintorín plašenie ŠOP ZAX

Problémové medvede z cintorína chcú ochranári pochytať a usmrtiť

10.06.2023 10:00

Medvede na ružomberský mestský cintorín láka prímes bravčového alebo hovädzieho loja vo sviečkach.

mogadišo

Výbuch granátu zabil v Somálsku 27 ľudí, v Mogadišu zaútočili islamisti na hotel

10.06.2023 09:10, aktualizované: 10:27

Skupina detí našla nevybuchnutý mínometný granát, ktorý pri manipulácii explodoval.

Ropucha, prenos, Moravany nad Váhom

Dievčatá ich neváhajú pobozkať. Piešťanskí žiaci získali cenu za ekočin, ročne zachraňujú stovky žiab

10.06.2023 08:30

Už roky chodia piešťanskí školáci pomáhať ropuchám dostať sa cez cestu k vode. Pri Pustých Úľanoch zas dobrovoľníci ovplyvňujú nielen krajinu, ale i ľudí vďaka stromom.

Mikuláš Dzurinda, SDK, Peter Šťastný

Dzurindovci si opäť sadnú na bicykle, na programe Modrých pracujú aj Mikloš s Kaníkom

10.06.2023 08:21

Mimoparlamentná strana Modrí, Most-Híd (MM) spolupracuje pri tvorbe programu aj s bývalými ministrami financií a sociálnych vecí.

simon22

Nežijem krátko aby som nič nevedel, ale ani príliš dlho aby som všetko zabudol...

Štatistiky blogu

Počet článkov: 498
Celková čítanosť: 2865323x
Priemerná čítanosť článkov: 5754x

Autor blogu

Kategórie

Archív