Založ si blog

Zomierame po stovkách denne, sme prví v úmrtnosti na milión obyvateľov! Kde urobili soudruzi z NDR chybu?

Začnem priamo s číslami. Od začiatku pandémie spred roka do 17.2.2020 na Slovensku zomrelo na COVID19 alebo s Covidom19 celkovo 6168 obyvateľov, čo je 1129 zomrelých na 1 milión obyvateľov. Týmto parametrom sme od začiatku pandémie na 28 mieste vo svete. Vedie Gibraltár s viac ako 2500 mŕtvych/milión obyvateľov, pred San Marínom s 2119 a Belgickom s 1875m/mil. Na prelome októbra novembra 2020 prišiel náš premiér s geniálnym nápadom a dal nakúpiť Ag testy v masovom množstve. Doteraz sme ich zazmluvnili asi 13 a 16 miliónov, teda 29 miliónov, za priemernú cenu asi 4,50eura za test , teda v hodnote 130,5 milióna eur. Premiér vyhlásil , že toto je atómová zbraň proti korone, ktorá ju zahubí…Všade sa usmieval , lebo donútil celý národ nastúpiť na testovanie Ag testami, bol prvý na svete a chválil sa ako sa od nás svet učí!!  Čas ukazuje úplný opak. Už sme prekonali minimálne TRI CELOPLOŠNÉ VLNY Ag testovania a atómová zbraň vybuchla. Čo je výsledkom? Pripomeniem, že celý svet má skoro rovnaké podmienky šírenia vírusu a jeho mutácií, nie sme ničím zvláštny. Prvú vlnu sme zvládli bez atómovej zbrane úplne excelentne, nik nejačal že občania sú nezodpovední. Boli sme vzorom pre svet. Druhú vlnu sme chceli poraziť atómovou zbraňou. Do dnešného dňa okrem celosvetovo sledovaných a používaných PCR testov  ( v testovaní na milión) sme klesli z 40 miesta v októbri na 70 miesto vo svete s 352 878 vykonaných testov na milión obyvateľov. LEBO SME PRESTALI po nasadení Ag testov testovať PCR testami asi 20 000 denne, ich denný počet sa znížil viac ako na polovicu. Naopak Atómová zbraň sa začala používať v obrovskom meradle, a sme vydieraní, že bez papiera z testu nesmieme ani do práce ani nikam. Do dnešného dňa sme urobili v troch až štyroch celoplošných vlnách neuveriteľných 10 miliónov Ag testov, denne pribúda viac ako 140 000… oproti včerajším 13 000 PCR testami.

VÝSLEDOK?? Neustály nárast počtu mŕtvych, až sme sa dostali na špičku celosvetovej štatistiky v počte mŕtvych na milión obyvateľov v sedem dňovom kĺzavom mediáne. Citujem UK NEWS z 16. februára: Mesiace po tom, čo sa stalo Slovensko prvou krajinou na svete, ktorá otestovala celú svoju populáciu, má dnes Slovensko najvyššiu úmrtnosť na koronavírus na svete.

Národ má v súčasnosti najvyšší sedemdňový kĺzavý priemer denných úmrtí na COVID na 1 milión obyvateľov v porovnaní s ktoroukoľvek inou krajinou. K 15. februáru podľa denníka Worldometers  došlo k 17,82 novým úmrtiam na koronavírus denne na 1 milión ľudí . Nasledovali Portugalsko s 14,81, Čierna Hora s 12,63, San Maríno s 12,63 a Česko s 12,23.

Pritom v auguste 2020 malo Slovensko len 10,62 úmrtí ( 7 dňový kĺzavý medián na milion obyvateľov) , vo februári ich máme 17,82 !( 7 dňový klz. medián na milion) Počet prípadov dosiahol vrchol 6. januára na 597,08 prípadov na milión ľudí, a hoci odvtedy klesli, čísla sú ďaleko od nízkych mier zaznamenaných počas prvej vlny. Slovenská vláda obvinila britský variant vírusu z nedávneho nárastu prípadov a úmrtí. Začiatkom tohto mesiaca oznámila, že sa rýchlo sa šíriaci kmeň stal dominantným. Zdravotné úrady údajne sekvenovali všetky vzorky, ktoré boli v krajine pozitívne, za jediný deň a zistili, že britský variant bol zistený u 74%. Minister zdravotníctva Marek Krajči to podľa agentúry AP označil za „neuveriteľne vysoké číslo“

Článok končí konštatovaním o pravdepodobnej príčine: Jedným z vysvetlení, prečo sa východnej Európe v prvej vlne darilo oveľa lepšie ako zvyšku kontinentu, je podľa The Conversation to, že krajiny sa rýchlo uzatvorili, keď bol počet infekcií stále nízky . Analýza publikácie ukázala, že región potom neprišiel s prísnymi opatreniami, keď sa v októbri začali prípady prudko rozvíjať.

A reakcia našich zodpovedných? Premiér nadáva všetkým naokolo ako sabotujú jeho výbornú myšlienku, ako mu všetci podkopávajú nohy, ako za to všetci môžu okrem neho a jeho vlády. Ba čo, ani to nie.. všetci vo vláde ho sabotujú a on chudák to predsa nemôže vybojovať sám. ALE ON NÁM VŠETKŹM UKÁŽE!! Je úplne odtrhnutý od reality, nemí rozhodnutia odborníkov a bez jeho Ag testu nesmú ani deti do školy, vyžaduje tie testy v týždenných intervaloch. Vôbec nevníma ich absolútnu neúčinnosť a zbytočnosť. Vôbec nechce pochopiť že sú to vyhodené peniaze von oknom, a že vďaka nim sme sa dostali v počte úmrtí  na milión obyvateľov na prvé miesto vo svete. Všetko pripisuje nezodpovednosti obyvateľov a neprajnosti politikov. BLÁZON uverí jeho tvrdeniam. Naplnenosť nemocníc je najvyššia za rok pandémie, Hospitalizujeme už skoro 25% všetkých pozitívnych. Ešte donedávna bolo viac ako 60% pozitívnych bez príznakov.

Písal som dávno, uzatvorme krajinu na 14 dní totálnym zrušením pohybu a výroby, utrpíme jednorazovú stratu, no dostaneme šírenie vírusu pod kontrolu. Neustále sľuby, otestujme sa a budeme slobodní, nahrádza, zaočkuj sa a budeš slobodný, prekonaj a budeš slobodný. NO ANI JENO PREMIER NEDODRŽAL, a stále trvá na nezmyselnom 7 dňovom testovaní…Vírus nie je v politickom drese, nevyberá si….on nevie že tu vládne ZMATkovič.. vírusu to je jedno…

Treba pripomenúť, že nové mutácie nie sú len u nás, ale VŠADE VO SVETE a NIKDE okrem nás sa tak rapídne nezvýšila úmrtnosť na milión obyvateľov. TAKŽE TO NEBUDE NOVÝMI MUTÁCIAMI ale niečim, čo robíme inak ako zbytok sveta… A TO „INAK“ JE CELOPLOŠNÉ TESTOVANIE AG TESTAMI.. (mantra atómovej zbrane nášho premiéra), lebo zbytok robíme rovnako ako celý svet. Kto to nevidí a nechápe, je asi politicky a ekonomicky závislý na tom celoplošnom Ag testovaní, iné vysvetlenie asi nebude… ČI?

zdroje: https://www.worldometers.info/coronavirus/  uk.news.yahoo.com 16.2. Krajina, ktorá testovala celú populáciu na Covid, má teraz najvyššiu úmrtnosť na svete.

prehľad očkovania v Európe.je lož , že sme na tom najlepšie..

14 dní trvajúca vojna na Ukrajine. Kto čo dosiahol a aká je prognóza.

09.03.2022

Ruský poslanec Žirinovskij vykrikoval už v decembri, že vojna začne 22.2. o štvrtej hodine ráno. Prečo tento dátum a táto hodina? Je jedna ruská pieseň o tom že 22 o štvrtej ráno padajú bomby na Kyjev… kedy? 22.6.1941 začalo hitlerovské Nemecko bombardovať Kyjev. Asociácia bola zrejmá, prečo sa niekto snažil aby ruská invázia začala 22 a o štvrtej ráno. [...]

Dead hand- PERIMETER system- doomsday machine! In the worst case scenario, it will make the US and its allies a nuclear hell.

08.03.2022

Have you ever heard of the PERIMETER- DEAD HAND system of last ditch retaliatory nuclear strike? It’s a child of the cold war , designed to provide an automatic retaliatory strike in the event of a nuclear attack on the Soviet Union on all targets that were pre-specified in the system. The system operates autonomously, without „any“ human intervention after losing contact with [...]

Nikdy sme neboli tak blízko veľkej vojne od 1945 roku ako dnes! Druhá polovica februára je kritickým obdobím!

11.02.2022

Americký prezident10.2. 2022 znova vyzval všetkých občanov USA aby okamžite opustili Ukrajinu, kôli výrazne zhoršenej medzinárodnej situácii. Už pred dvoma mesiacmi prehlásil, že Rusko vtrhne na Ukrajinu v polovičke februára, keď premrzne pôda! Toto zopakoval v prvý februárový týždeň. Každý deň lietajú americké a britské špionážne lietadlá a drony okolo [...]

Zuzana Čaputová

Bratislava odmieta protiinflačný balíček, žiada prezidentku, aby zákon nepodpísala

26.05.2022 11:01

Hlavné mesto upozorňuje, že protiinflačný balíček zákonov má byť financovaný zásadným obmedzením služieb a rozvoja a údržby infraštruktúry v mestách a obciach.

sud, vrazda kuciak, Marcek,

Miroslav Marček odmietol vypovedať v kauze Kuciak a prípravy vrážd prokurátorov

26.05.2022 10:38

Zdôvodnil to tým, že je v prípade prípravy vrážd prokurátorov obvinený. V kauze vraždy novinára Kuciaka a jeho snúbenice je právoplatne odsúdený na 25 rokov väzenia.

Covid-19 / Koronavírus /

Počet obetí covidu stúpol o 3, pozitivita testovania dosiahla 13 percent

26.05.2022 10:10

V nemocniciach je v súčasnosti 220 pacientov s koronavírusom.

F-16 / Stíhačka /

USA a Japonsko vykonali vojenské cvičenie letectva nad Japonským morom

26.05.2022 09:35

Tokio a Washington chceli demonštrovať spoločné odhodlanie po tom, ako Pchjongjang v stredu odpálil tri balistické rakety.

simon22

Nežijem krátko aby som nič nevedel, ale ani príliš dlho aby som všetko zabudol...

Štatistiky blogu

Počet článkov: 464
Celková čítanosť: 2425189x
Priemerná čítanosť článkov: 5227x

Autor blogu

Kategórie

Archív