Založ si blog

NR SR musí Lipšica odvolať z funkcie Špeciálneho prokurátora na základe vlastnej chyby!

Najskôr si ujasníme  že aj PREČIN JE TRESTNÝM ČINOM spáchaným z nedbanlivosti alebo úmyselný trestný čin, za ktorý zákon ustanovuje trest odňatia slobody s hornou hranicou neprevyšujúcou päť rokov. Toto je prípad pána Lipšica.

Účelovo terajšia koalícia upravila 29.decembra 2020 Zákon o prokurátoroch č 154/2001 v tom, že sa môže stať generálnym či špeciálnym prokurátorom aj neprokurátor, zároveň vysvetlenie bezúhonnosti v § 24a odstavec(6) znie: Za bezúhonného sa na účely tohto zákona nepovažuje ten, kto bol právoplatne odsúdený za úmyselný trestný čin. Tak je právoplatne odsúdený pán Lipšic „BEZÚHONNÝM“ pre potreby zákona o Prokurátoroch. Lebo v Trestnom rozkaze je odsúdený za zabitie, čo je pri použitej sadzbe tri roky, neúmyselným trestným činom.

Zákon 300/2005 v úplnom znení :§149 Usmrtenie

  • Kto inému z nedbanlivosti spôsobí smrť, potrestá sa odňatím slobody až na tri roky.

A teraz budem citovať platný zákon 154/2001 o prokurátoroch a právnych čakateľoch prokuratúry v platnom znení

Diel 7 vymenovanie do funkcie v úrade špeciálnej prokuratúry a zánik oprávnenia vykonávať funkciu v úrade špeciálnej prokuratúry.

  • 24a (6) Za bezúhonného sa na účely tohto zákona nepovažuje ten, kto bol právoplatne odsúdený za úmyselný trestný čin, a v prípade obzvlášť závažného zločinu, trestného činu zneužívania právomoci verejného činiteľa, trestného činu prijímania úplatku, trestného činu podplácania a trestného činu nepriamej korupcie aj ten, komu bolo odsúdenie za takýto trestný čin zahladené alebo na ktorého sa hľadí, akoby nebol pre takýto trestný čin odsúdený. Bezúhonnosť sa preukazuje odpisom registra trestov. Na účel preukázania bezúhonnosti podľa tohto zákona štátny občan Slovenskej republiky poskytne údaje potrebné na vyžiadanie odpisu registra trestov. Údaje podľa tretej vety národná rada bezodkladne zašle v elektronickej podobe registru trestov generálnej prokuratúry na vydanie odpisu registra trestov.

Avšak § 24aa hovorí nasledovné:

odstavci (3) Národná rada odvolá špeciálneho prokurátora, ak špeciálny prokurátor

a) bol právoplatným rozhodnutím súdu obmedzený v spôsobilosti na právnych úkonoch

b) stratil štátne občianstvo Slovenskej republiky

c) bol právoplatným rozhodnutím súdu odsúdený za spáchanie trestného činu

Takže milá Národná rada konajte svoju povinnosť a na základe Vašej chyby pri zmene 423/2020 platnej od 29.12.2020 ktorou ste menili zákon 154/2001, kde ste ZABUDLI v § 24aa odstavec (3) písmeno c) doplniť slovíčko „úmyselného“ trestného činu Vás žiadam, aby ste si splnili zákonnú povinnosť a ODVOLALI pána Lipšica z pozície Špeciálneho prokurátora!

Slovíčko „ úmyselný“ v klasifikácie bezúhonnosti oprávňuje  Lipšicovi kandidovať na funkciu ŠP, lebo  on trestný čin spáchal, no bol klasifikovaný ako neúmyselný. ZABUDLI STE na ten paragraf § 24aa odstavec (3) písmeno c) na základe ktorého HO MUSÍTE ODVOLAŤ!

Národná rada odvolá špeciálneho prokurátora, ak špeciálny prokurátor bol právoplatným rozhodnutím súdu odsúdený za spáchanie trestného činu! Nikde nie je časovo špecifikované KEDY sa má to právoplatné odsúdenie stať, ide o fakt právoplatného odsúdenia…

Za MiGy 29 bojové vrtuľníky AH-1Z Viper s výzbrojou. Dobrá protihodnota.

22.03.2023

Minister Naď oznámil, že protihodnotu za darované MiG29 obdržíme za doplatok asi 340 miliónov USD dvanásť kusov bojových vrtuľníkov AH-1Z Viper, ktoré má vo výzbroji námorníctvo armády USA od roku 2010. Tie naše budú samozrejme nové, s výzbrojou aj preškolením personálu. Tento balík ak by sme kupovali, mal by hodnotu niečo okolo miliardy USD, preto je to výhodný deal. [...]

Aj darovanie lietadiel či systémov protivzdušnej obrany musí podliehať licenicii a pravidlám zákona o obchodovaní s výrobkami obranného priemyslu 392/2011.

19.03.2023

Dostal sa aku mne text darovacej zmluvy, ktorý neciem posúdiť či je pravý, ak áno , tak si myslím že porušuje naše aj medzinárodné právne normy a zvyklosti pri obchodovaní s výrobkami obranného priemyslu. Tam sa totiž píše: § 2 Základné ustanovenia (1) Na účely tohto zákona sa rozumie a) obchodovaním s výrobkami obranného priemyslu predaj alebo kúpa výrobkov [...]

Nepravdepodobné video poškodenia drona MQ-9. Niečo na videu chýba.

17.03.2023

Vysvetlím čo nie je na videu a malo by byť. USA tvrdia, že ruský Su27 2x preletel ponad dron, pričom naň vypúšťal palivo ( palivo vo videu USA vypúšťajú z oboch motorov, pričom rusi púšťajú cez ľavý.. pravý musí mať ťah) a pri druhom prielete mu poškodil list vrtule, kôli čomu dron spadol do mora a doložili video incidentu. Nuž na videu je že atakovali dron [...]

nábor vojakov, Rusko, Petrohrad, vojna na Ukrajine

ONLINE: Rusku chýbajú tanky, Putin ich chce mať trikrát viac ako Ukrajina

26.03.2023 08:05

Vojenskí experti podľa agentúry Reuters tvrdia, že Rusom chýbajú zbrane, najmä ťažké tanky. Putin chce výrazne navýšiť ich výrobu.

Čína / Taiwan / Vojenská loď /

Honduras prerušil diplomatické styky s Taiwanom

26.03.2023 07:06

Honduras prerušil diplomatické vzťahy s Taiwanom a zaviazala sa, že s ním nebude udržiavať žiadne oficiálne vzťahy ani kontakty.

Pápež František

Pápež František rozšíril opatrenia na boj proti zneužívaniu v cirkvi

25.03.2023 22:02

Rozšíril ich pôsobnosť aj na laických lídrov a špecifikoval, že obeťami môžu byť maloletí i dospelí.

Izrael, protesty

Izraelský minister obrany vyzval vládu na pozastavenie reformy súdnictva

25.03.2023 21:57

Ide o prvý verejný nesúhlas s touto reformou z radov izraelskej vlády.

simon22

Nežijem krátko aby som nič nevedel, ale ani príliš dlho aby som všetko zabudol...

Štatistiky blogu

Počet článkov: 487
Celková čítanosť: 2660447x
Priemerná čítanosť článkov: 5463x

Autor blogu

Kategórie

Archív