Založ si blog

NR SR musí Lipšica odvolať z funkcie Špeciálneho prokurátora na základe vlastnej chyby!

Najskôr si ujasníme  že aj PREČIN JE TRESTNÝM ČINOM spáchaným z nedbanlivosti alebo úmyselný trestný čin, za ktorý zákon ustanovuje trest odňatia slobody s hornou hranicou neprevyšujúcou päť rokov. Toto je prípad pána Lipšica.

Účelovo terajšia koalícia upravila 29.decembra 2020 Zákon o prokurátoroch č 154/2001 v tom, že sa môže stať generálnym či špeciálnym prokurátorom aj neprokurátor, zároveň vysvetlenie bezúhonnosti v § 24a odstavec(6) znie: Za bezúhonného sa na účely tohto zákona nepovažuje ten, kto bol právoplatne odsúdený za úmyselný trestný čin. Tak je právoplatne odsúdený pán Lipšic „BEZÚHONNÝM“ pre potreby zákona o Prokurátoroch. Lebo v Trestnom rozkaze je odsúdený za zabitie, čo je pri použitej sadzbe tri roky, neúmyselným trestným činom.

Zákon 300/2005 v úplnom znení :§149 Usmrtenie

  • Kto inému z nedbanlivosti spôsobí smrť, potrestá sa odňatím slobody až na tri roky.

A teraz budem citovať platný zákon 154/2001 o prokurátoroch a právnych čakateľoch prokuratúry v platnom znení

Diel 7 vymenovanie do funkcie v úrade špeciálnej prokuratúry a zánik oprávnenia vykonávať funkciu v úrade špeciálnej prokuratúry.

  • 24a (6) Za bezúhonného sa na účely tohto zákona nepovažuje ten, kto bol právoplatne odsúdený za úmyselný trestný čin, a v prípade obzvlášť závažného zločinu, trestného činu zneužívania právomoci verejného činiteľa, trestného činu prijímania úplatku, trestného činu podplácania a trestného činu nepriamej korupcie aj ten, komu bolo odsúdenie za takýto trestný čin zahladené alebo na ktorého sa hľadí, akoby nebol pre takýto trestný čin odsúdený. Bezúhonnosť sa preukazuje odpisom registra trestov. Na účel preukázania bezúhonnosti podľa tohto zákona štátny občan Slovenskej republiky poskytne údaje potrebné na vyžiadanie odpisu registra trestov. Údaje podľa tretej vety národná rada bezodkladne zašle v elektronickej podobe registru trestov generálnej prokuratúry na vydanie odpisu registra trestov.

Avšak § 24aa hovorí nasledovné:

odstavci (3) Národná rada odvolá špeciálneho prokurátora, ak špeciálny prokurátor

a) bol právoplatným rozhodnutím súdu obmedzený v spôsobilosti na právnych úkonoch

b) stratil štátne občianstvo Slovenskej republiky

c) bol právoplatným rozhodnutím súdu odsúdený za spáchanie trestného činu

Takže milá Národná rada konajte svoju povinnosť a na základe Vašej chyby pri zmene 423/2020 platnej od 29.12.2020 ktorou ste menili zákon 154/2001, kde ste ZABUDLI v § 24aa odstavec (3) písmeno c) doplniť slovíčko „úmyselného“ trestného činu Vás žiadam, aby ste si splnili zákonnú povinnosť a ODVOLALI pána Lipšica z pozície Špeciálneho prokurátora!

Slovíčko „ úmyselný“ v klasifikácie bezúhonnosti oprávňuje  Lipšicovi kandidovať na funkciu ŠP, lebo  on trestný čin spáchal, no bol klasifikovaný ako neúmyselný. ZABUDLI STE na ten paragraf § 24aa odstavec (3) písmeno c) na základe ktorého HO MUSÍTE ODVOLAŤ!

Národná rada odvolá špeciálneho prokurátora, ak špeciálny prokurátor bol právoplatným rozhodnutím súdu odsúdený za spáchanie trestného činu! Nikde nie je časovo špecifikované KEDY sa má to právoplatné odsúdenie stať, ide o fakt právoplatného odsúdenia…

Odviata vetrom

16.10.2022

Láska mierne odviata. Život dúškami plnými sme pili, radosť strach či tajomstvo, zakázané ovocie, veniec z lúčnych kvetov vili. Krásne roztopašné letá, chladné zimy v teplom aute, bozkov všade tisíce… o spoločných raňajkách hovorili, snili. Darček virtuálny spomienkový, posielam Ti skrytý v myšlienkach, keď si bola ponorená na lúke, v bodkovaných lienkach. [...]

Nemecko a EU bude v zime mrznúť, CUI BONO?

29.09.2022

16. septembra som písal o tom, prečo si myslím, že generátorom vojny na Ukrajine je plyn ropa, elektrická energia, teda energo nosiče určené pre EU z Ruska. https://simon22.blog.pravda.sk/2022/09/16/plyn-a-surovinove-zdroje-ako-generator-vojny-na-ukrajine/ V Nemecku prebehli cez víkend veľké demonštrácie za spustenie NS II… a tak to niekto vyriešil vyhodením oboch nord [...]

Plyn a surovinové zdroje ako generátor vojny na Ukrajine.

16.09.2022

Všetkých nás presviedčajú, že Rusko bez vyprovokovania zákerne napadlo Ukrajinu a vedie tam vojnu proti Ukrajine. Skutočne je toto pravda? Je jedinou príčinou terajšej agresie Ruska len jeho nenažratosť a falošná obava o svoju bezpečnosť? V krátkosti zhrniem jednu z príčin dnešného konfliktu o ktorej som presvedčený, že je jednou z najdôležitejších. Citáciami z [...]

košice, nehoda, alkohol za volantom

Ďalší ožran za volantom: Auto prevrátil na strechu, nafúkal takmer tri promile

26.11.2022 13:28

Hrozivo vyzerajúca nehoda sa stala krátko pred polnocou v piatok v Košiciach.

WC, toaleta, záchody

Ktoré európske mestá majú najšpinavšie verejné záchody? Bratislava prekvapila

26.11.2022 12:30

Experti britskej webovej stránky showersforyou (sprchy pre vás) urobili zaujímavý prieskum pri príležitosti Svetového dňa toaliet.

Robert Fico

Fico volá po zrušení obvinenia šéfa Národnej banky Slovenska Kažimíra

26.11.2022 12:27

Exminister financií Peter Kažimír je opätovne trestne stíhaný za podplácanie.

ischia

Dažde a zosuv pôdy na talianskej Ischii: Zahynulo najmenej osem ľudí

26.11.2022 12:13, aktualizované: 12:30

Stredné a južné Taliansko sužujú silné búrky.

simon22

Nežijem krátko aby som nič nevedel, ale ani príliš dlho aby som všetko zabudol...

Štatistiky blogu

Počet článkov: 467
Celková čítanosť: 2500080x
Priemerná čítanosť článkov: 5353x

Autor blogu

Kategórie

Archív