Založ si blog

NR SR musí Lipšica odvolať z funkcie Špeciálneho prokurátora na základe vlastnej chyby!

Najskôr si ujasníme  že aj PREČIN JE TRESTNÝM ČINOM spáchaným z nedbanlivosti alebo úmyselný trestný čin, za ktorý zákon ustanovuje trest odňatia slobody s hornou hranicou neprevyšujúcou päť rokov. Toto je prípad pána Lipšica.

Účelovo terajšia koalícia upravila 29.decembra 2020 Zákon o prokurátoroch č 154/2001 v tom, že sa môže stať generálnym či špeciálnym prokurátorom aj neprokurátor, zároveň vysvetlenie bezúhonnosti v § 24a odstavec(6) znie: Za bezúhonného sa na účely tohto zákona nepovažuje ten, kto bol právoplatne odsúdený za úmyselný trestný čin. Tak je právoplatne odsúdený pán Lipšic „BEZÚHONNÝM“ pre potreby zákona o Prokurátoroch. Lebo v Trestnom rozkaze je odsúdený za zabitie, čo je pri použitej sadzbe tri roky, neúmyselným trestným činom.

Zákon 300/2005 v úplnom znení :§149 Usmrtenie

  • Kto inému z nedbanlivosti spôsobí smrť, potrestá sa odňatím slobody až na tri roky.

A teraz budem citovať platný zákon 154/2001 o prokurátoroch a právnych čakateľoch prokuratúry v platnom znení

Diel 7 vymenovanie do funkcie v úrade špeciálnej prokuratúry a zánik oprávnenia vykonávať funkciu v úrade špeciálnej prokuratúry.

  • 24a (6) Za bezúhonného sa na účely tohto zákona nepovažuje ten, kto bol právoplatne odsúdený za úmyselný trestný čin, a v prípade obzvlášť závažného zločinu, trestného činu zneužívania právomoci verejného činiteľa, trestného činu prijímania úplatku, trestného činu podplácania a trestného činu nepriamej korupcie aj ten, komu bolo odsúdenie za takýto trestný čin zahladené alebo na ktorého sa hľadí, akoby nebol pre takýto trestný čin odsúdený. Bezúhonnosť sa preukazuje odpisom registra trestov. Na účel preukázania bezúhonnosti podľa tohto zákona štátny občan Slovenskej republiky poskytne údaje potrebné na vyžiadanie odpisu registra trestov. Údaje podľa tretej vety národná rada bezodkladne zašle v elektronickej podobe registru trestov generálnej prokuratúry na vydanie odpisu registra trestov.

Avšak § 24aa hovorí nasledovné:

odstavci (3) Národná rada odvolá špeciálneho prokurátora, ak špeciálny prokurátor

a) bol právoplatným rozhodnutím súdu obmedzený v spôsobilosti na právnych úkonoch

b) stratil štátne občianstvo Slovenskej republiky

c) bol právoplatným rozhodnutím súdu odsúdený za spáchanie trestného činu

Takže milá Národná rada konajte svoju povinnosť a na základe Vašej chyby pri zmene 423/2020 platnej od 29.12.2020 ktorou ste menili zákon 154/2001, kde ste ZABUDLI v § 24aa odstavec (3) písmeno c) doplniť slovíčko „úmyselného“ trestného činu Vás žiadam, aby ste si splnili zákonnú povinnosť a ODVOLALI pána Lipšica z pozície Špeciálneho prokurátora!

Slovíčko „ úmyselný“ v klasifikácie bezúhonnosti oprávňuje  Lipšicovi kandidovať na funkciu ŠP, lebo  on trestný čin spáchal, no bol klasifikovaný ako neúmyselný. ZABUDLI STE na ten paragraf § 24aa odstavec (3) písmeno c) na základe ktorého HO MUSÍTE ODVOLAŤ!

Národná rada odvolá špeciálneho prokurátora, ak špeciálny prokurátor bol právoplatným rozhodnutím súdu odsúdený za spáchanie trestného činu! Nikde nie je časovo špecifikované KEDY sa má to právoplatné odsúdenie stať, ide o fakt právoplatného odsúdenia…

Zelenskij pravdepodobne spáchal ťažký zločin proti štátu. Klamstvá neobstoja ale všetci mlčia.

14.06.2024

Musím sa znova vrátiť k neústavnému uchopeniu moci prezidentom Zelenskím, teraz 21.mája 2024. V roku 2019 vyhral voľby Vladimír Zelenskij a ujal sa úradu 21.mája 2019 na 5 ročné obdobie. Podľa ukrajinskej ústav sa mali voľby konať poslednú nedeľu v marci v piatom roku funkčného obdobia prezidenta. Marec prešiel a voľby sa nekonali. V roku 2022 zaviedla vláda po invázii [...]

Efektívne využitie „Boydovho cyklu“ určí, kto bude vo vojne úspešnejší. Môže prehrať celé ľudstvo.

04.06.2024

Prečo Ukrajina nie je stále blízko k víťazstvu ? Začnem všeobecnými ukazovateľmi. HDP Ukrajiny do začiatku vojny bolo 160 mld USD, Ruska 2,2 bilióna USD, Nemecka 4,1 bil USD, EU mala 17, bil. USD. Putin používa na vojnu priemerne 120 mld USD, čo je ročne 5,4% HDP. Európska pomoc za dva roky vojny predstavovala asi 88 miliárd USD, čo je 0,25% HDP. Reálny pomer výdavkov na vojnu [...]

Prekročíme „Rubikon“ a nebude cesty späť? Rus intenzívne zopakoval hrozbu použitia jadrových zbraní!

30.05.2024

Len prednedávnom som na otázku, ako bude pokračovať vývoj konfliktu východ západ vedeného na Ukrajine povedal, že v prípade zvyšovania tlaku na použitie západných zbraní na teritoriu Ruska a prípadnej účasti vojenských expertných síl na teritoriu Ukrajiny, či zasiahnutia ruských rakiet a dronov z území štátov NATO ( Poľsko, Slovensko, Rumunsko či Bulharsko) bude [...]

biden, obama

Už aj Obama spochybňuje Bidena: Šance na triumf klesli, mal by zvážiť životaschopnosť kandidatúry

18.07.2024 22:40

Obama údajne v zákulisí vyjadril obavy, že prieskumy verejnej mienky sa od Bidena odkláňajú a opúšťajú ho darcovia jeho kampane.

republikáni trump

Republikáni na zjazde nosia obväzy na uchu zo solidarity s Trumpom

18.07.2024 22:12

Trump prišiel na zjazd strany s obväzom na pravom uchu, ktoré mu postrelil atentátnik.

Ľupták

Poslanca Ľuptáka napadli v Humennom, v pondelok spochybňoval útok Ruska na nemocnicu v Kyjeve

18.07.2024 21:40, aktualizované: 21:53

Poslanec za SNS Ivan Ševčík a člen strany Národná koalícia informoval, že v Humennom napadli jeho kolegu Pavla Ľuptáka.

Just Stop Oil Protest

Britskí aktivisti si vypočuli bezprecedentný trest za nenásilný protest. Sudca: Ste fanatici

18.07.2024 20:32

Podľa prokurátorky Jocelyn Ledwardovej ekonomické náklady protestu dosiahli najmenej 770 000 libier.

simon22

Nežijem krátko aby som nič nevedel, ale ani príliš dlho aby som všetko zabudol...

Štatistiky blogu

Počet článkov: 555
Celková čítanosť: 3199316x
Priemerná čítanosť článkov: 5765x

Autor blogu

Kategórie

Archív