Založ si blog

NR SR musí Lipšica odvolať z funkcie Špeciálneho prokurátora na základe vlastnej chyby!

Najskôr si ujasníme  že aj PREČIN JE TRESTNÝM ČINOM spáchaným z nedbanlivosti alebo úmyselný trestný čin, za ktorý zákon ustanovuje trest odňatia slobody s hornou hranicou neprevyšujúcou päť rokov. Toto je prípad pána Lipšica.

Účelovo terajšia koalícia upravila 29.decembra 2020 Zákon o prokurátoroch č 154/2001 v tom, že sa môže stať generálnym či špeciálnym prokurátorom aj neprokurátor, zároveň vysvetlenie bezúhonnosti v § 24a odstavec(6) znie: Za bezúhonného sa na účely tohto zákona nepovažuje ten, kto bol právoplatne odsúdený za úmyselný trestný čin. Tak je právoplatne odsúdený pán Lipšic „BEZÚHONNÝM“ pre potreby zákona o Prokurátoroch. Lebo v Trestnom rozkaze je odsúdený za zabitie, čo je pri použitej sadzbe tri roky, neúmyselným trestným činom.

Zákon 300/2005 v úplnom znení :§149 Usmrtenie

  • Kto inému z nedbanlivosti spôsobí smrť, potrestá sa odňatím slobody až na tri roky.

A teraz budem citovať platný zákon 154/2001 o prokurátoroch a právnych čakateľoch prokuratúry v platnom znení

Diel 7 vymenovanie do funkcie v úrade špeciálnej prokuratúry a zánik oprávnenia vykonávať funkciu v úrade špeciálnej prokuratúry.

  • 24a (6) Za bezúhonného sa na účely tohto zákona nepovažuje ten, kto bol právoplatne odsúdený za úmyselný trestný čin, a v prípade obzvlášť závažného zločinu, trestného činu zneužívania právomoci verejného činiteľa, trestného činu prijímania úplatku, trestného činu podplácania a trestného činu nepriamej korupcie aj ten, komu bolo odsúdenie za takýto trestný čin zahladené alebo na ktorého sa hľadí, akoby nebol pre takýto trestný čin odsúdený. Bezúhonnosť sa preukazuje odpisom registra trestov. Na účel preukázania bezúhonnosti podľa tohto zákona štátny občan Slovenskej republiky poskytne údaje potrebné na vyžiadanie odpisu registra trestov. Údaje podľa tretej vety národná rada bezodkladne zašle v elektronickej podobe registru trestov generálnej prokuratúry na vydanie odpisu registra trestov.

Avšak § 24aa hovorí nasledovné:

odstavci (3) Národná rada odvolá špeciálneho prokurátora, ak špeciálny prokurátor

a) bol právoplatným rozhodnutím súdu obmedzený v spôsobilosti na právnych úkonoch

b) stratil štátne občianstvo Slovenskej republiky

c) bol právoplatným rozhodnutím súdu odsúdený za spáchanie trestného činu

Takže milá Národná rada konajte svoju povinnosť a na základe Vašej chyby pri zmene 423/2020 platnej od 29.12.2020 ktorou ste menili zákon 154/2001, kde ste ZABUDLI v § 24aa odstavec (3) písmeno c) doplniť slovíčko „úmyselného“ trestného činu Vás žiadam, aby ste si splnili zákonnú povinnosť a ODVOLALI pána Lipšica z pozície Špeciálneho prokurátora!

Slovíčko „ úmyselný“ v klasifikácie bezúhonnosti oprávňuje  Lipšicovi kandidovať na funkciu ŠP, lebo  on trestný čin spáchal, no bol klasifikovaný ako neúmyselný. ZABUDLI STE na ten paragraf § 24aa odstavec (3) písmeno c) na základe ktorého HO MUSÍTE ODVOLAŤ!

Národná rada odvolá špeciálneho prokurátora, ak špeciálny prokurátor bol právoplatným rozhodnutím súdu odsúdený za spáchanie trestného činu! Nikde nie je časovo špecifikované KEDY sa má to právoplatné odsúdenie stať, ide o fakt právoplatného odsúdenia…

14 dní trvajúca vojna na Ukrajine. Kto čo dosiahol a aká je prognóza.

09.03.2022

Ruský poslanec Žirinovskij vykrikoval už v decembri, že vojna začne 22.2. o štvrtej hodine ráno. Prečo tento dátum a táto hodina? Je jedna ruská pieseň o tom že 22 o štvrtej ráno padajú bomby na Kyjev… kedy? 22.6.1941 začalo hitlerovské Nemecko bombardovať Kyjev. Asociácia bola zrejmá, prečo sa niekto snažil aby ruská invázia začala 22 a o štvrtej ráno. [...]

Dead hand- PERIMETER system- doomsday machine! In the worst case scenario, it will make the US and its allies a nuclear hell.

08.03.2022

Have you ever heard of the PERIMETER- DEAD HAND system of last ditch retaliatory nuclear strike? It’s a child of the cold war , designed to provide an automatic retaliatory strike in the event of a nuclear attack on the Soviet Union on all targets that were pre-specified in the system. The system operates autonomously, without „any“ human intervention after losing contact with [...]

Nikdy sme neboli tak blízko veľkej vojne od 1945 roku ako dnes! Druhá polovica februára je kritickým obdobím!

11.02.2022

Americký prezident10.2. 2022 znova vyzval všetkých občanov USA aby okamžite opustili Ukrajinu, kôli výrazne zhoršenej medzinárodnej situácii. Už pred dvoma mesiacmi prehlásil, že Rusko vtrhne na Ukrajinu v polovičke februára, keď premrzne pôda! Toto zopakoval v prvý februárový týždeň. Každý deň lietajú americké a britské špionážne lietadlá a drony okolo [...]

Covid-19 / Koronavírus /

Počet obetí covidu stúpol o 3, pozitivita testovania dosiahla 13 percent

26.05.2022 10:10

V nemocniciach je v súčasnosti 220 pacientov s koronavírusom.

F-16 / Stíhačka /

USA a Japonsko vykonali vojenské cvičenie letectva nad Japonským morom

26.05.2022 09:35

Tokio a Washington chceli demonštrovať spoločné odhodlanie po tom, ako Pchjongjang v stredu odpálil tri balistické rakety.

súdna rada, súdy, kancelária

Bola razia NAKA na súde neslýchaná? Súdna rada sa nezhodla

26.05.2022 06:40

Došlo k zásahu do nezávislosti súdu alebo policajti pri razii postupovali zákonne? Súdna rada nedokázala prijať stanovisko.

vojna na Ukrajine, Odesa

ONLINE: Zelenskyj: Nevymeníme územie za mier, bol by to Mníchov 1938

26.05.2022 05:45, aktualizované: 10:17

Podľa Zelenského sa Ukrajina musí starať o ľudí, ktorí žijú na okupovaných územich, nie o politikov, ktorí sa už ponáhľajú znovu stretávať s Putinom.

simon22

Nežijem krátko aby som nič nevedel, ale ani príliš dlho aby som všetko zabudol...

Štatistiky blogu

Počet článkov: 464
Celková čítanosť: 2425159x
Priemerná čítanosť článkov: 5227x

Autor blogu

Kategórie

Archív