Založ si blog

Prvé kolo som absolvoval. Prečo nepôjdem na druhé kolo testov!

Vírusy tu sú, boli aj budú. Máme tu jeden nový, ktorý všetci označujú za pandemický a smrteľný. OK, nepopieram že tu je, nenapádam dodržiavanie prijatých opatrení, ktoré sa mi nepáčia, rešpektujem ich. Kritizovať mi ich nezmyselnosť však nikto nezabráni.

Hoci som dôchodca a nechodím do zamestnania, šiel som na prvé kolo povinných testov aby som získal ten „certifikát voľného pohybu“. Nechcem byť väzňom toho klauna čo si myslí, že je najchytrejší na svete. To že je hlupák, dokázal aj keď nazval štúdiu profesora John P.A Ioannidisa z renomovanej univerzity Stanford o smrtnosti koronavírusu kotlebovským hoaxom, ten nad tým krúti hlavou. Jeho odpoveď: „Nechápem, ako je možné moju štúdiu nazvať hoaxom. Je to recenzovaný článok v oficiálnom vedeckom časopise Svetovej zdravotníckej organizácie (WHO). Výsledky založené na 82 meraniach z celého sveta sú robustné: medián miery smrtnosti (IFR-Infection Fatality Rate. ďalej iba IFR) je oveľa nižší, ako sme si mysleli v prvých dňoch pandémie a je veľmi závislý od vekovej štruktúry a od toho, či sú domy opatrovateľskej služby zasiahnuté alebo nie. Pre ľudí, ktorí majú menej ako 70 rokov, je medián miery IFR nižší ako 0,05%.“ povedal pre Lekárske noviny.

Od 24.10. k zákazu zhromažďovania pribudol  zákaz vychádzania, okrem nevyhnutných nákupov. TOTO zafungovalo a po siedmych dňoch  pri klasickom PCR testovaní poklesla pozitivita od 23.októbra z  21,37% pri vyhlásení zákazu pohybu , na 8% v nedeľu 1.11. POKLES VĎAKA ZÁKAZU VYCHÁDYANIA, nie vďaka plošnému testovaniu! Za to isté obdobie stúpol počet PCR testov denne z 13 525 na 21 477.

Prvé kolo otestovalo nepresnými testami 3 milióny 600 tisíc ľudí, a odhalilo 1% pozitívnych, teda asi 38 000. To je vskutku veľmi málo na tak vynaložené obrovské prostriedky a sily. Napriek poslušnosti národa si Igorodie vymohlo aj druhé kolo pre okresy s výsledkom nad 0,7% teda okrem 25 okresov a Košíc s Bratislavou všetky ostatné! Epidemiológovia podľa Rybníčka navrhovali hranicu pre druhé kolo nad 1,6%. Napriek tomu že premiér vidí, že zabrali opatrenia od 1.10., sprísnené od 24.10 a prírastky pozitívnych klesajú výrazným spôsobom, trvá na masívnom druhom kole!

Bol som samozrejme negatívny, lebo sa správam celú dobu zodpovedne, dokonca aj pred koronou som bol vždy zodpovedný a moja zdravotná karta za 60 rokov má len niekoľko strán. Pravidelne sa nechávam očkovať proti vírusu chrípky a tento rok po dovŕšení veku aj proti zápalu pľúc. Nosím rúško a nezhromažďujem sa.. PRETO NA DRUHÉ KOLO NEPôJDEM! Vyhláška hlavného hygienika č.16 vydaná 30.10. požadujúca preukazovanie sa negatívnym testom znie nasledovne:

Zákaz podľa § 1 ods. 1 sa nevzťahuje na: a) osobu, ktorá sa preukáže potvrdením o negatívnom výsledku RT-PCR testu vykonaným od 29. októbra 2020 do 1. novembra 2020 alebo certifikátom vydaným Ministerstvom zdravotníctva Slovenskej republiky s negatívnym výsledkom antigénového testu na ochorenie COVID-19 vykonaným od 29. októbra 2020 do 1. novembra 2020 subjektom podieľajúcim sa na celoplošnom testovaní „Spoločná zodpovednosť“, b) osobu pôsobiacu v bezpečnostnom systéme Slovenskej republiky a osobu v štátnozamestnaneckom pomere, osobu vykonávajúcu prácu vo verejnom záujme a príslušníka záchranných a bezpečnostných zborov alebo ozbrojených zborov plniacich úlohy na úseku krízového riadenia, krízových situácií, mimoriadnych udalostí, stavov tiesne, bezpečnostného manažmentu, ochrany kritickej infraštruktúry, ochrany verejného poriadku a obrany štátu, ktorý sa preukáže potvrdením o negatívnom výsledku RT-PCR testu vykonaným od 28. októbra 2020 do 30. októbra 2020 alebo certifikátom vydaným Ministerstvom zdravotníctva SR s negatívnym výsledkom antigénového testu na ochorenie COVID-19 vykonaným od 28. októbra 2020 do 30. októbra 2020 subjektom podieľajúcim sa na celoplošnom testovaní „Spoločná zodpovednosť“,

NIČ O CERTIFIKÁTE Z DRUHÉHO KOLA 7. a 8. 11. link: https://www.uvzsr.sk/docs/info/ut/vestnik_ciastka_12_2020.pdf

Pre mňa je zodpovednosť voči KAŽDÉMU vírusu rovnaká, bojujem proti zveličovaniu jedného na úkor iných. Všetky sú nebezpečné a na všetky sa zomiera. Ak bude zabezpečená dostatočne dlhodobá imunita po očkovaní, dám sa očkovať aj proti sars cov-2! Viac ako milión ľudí nešlo ani na prvé kolo, a stali sa dobrovoľne občanmi „druhej kategórie“ v domácej desaťdňovej karanténe! Ja sa k nim pridám v druhom kole, ktoré považujem za úplne zbytočné! Moje očkovanie proti chrípke aj zápalu pľúc. Tí čo ma budú kritizovať, ukážte najskôr ako ste proti virózam zodpovední vy!

Tajné služby dostali telefónne čísla 3, 8 milióna Slovákov. Z nazbieraných databáz sme nič nevyťažili!

08.11.2020

To bolo rečí, že bude celoplošné testovanie dobrovoľné a anonymné! Ani jedno nebolo, ani dobrovoľné ani anonymné. Vojaci dali všetky získané údaje z prvého kola do databáz, z ktorých polícia čerpala pri stíhaní duplicitne testovaných za šírenie nákazlivej choroby. Ak by nebola vytvorená databáza, nemali by ako vedieť, že niekto pozitívne testovaný ráno doma, šiel [...]

Celoplošné testovanie ako sme ho vykonali a interpretácia výsledku sú v príkrom rozpore s inštrukciami z príbalového letáku daného testu!

03.11.2020

Firma z Trnavy Eurolab Lambda a.s. podpísala s Štátnymi hmotnými rezervami ( SŠHR) dve zmluvy na dodanie 10,5 milióna kusov Skríningových testov na diagnostiku ochorenia COVID-19 v hodnote 46 365 000,00 eur! Zvyšné testy v počte 3 milióny boli dodané inými firmami od iných výrobcov. Testy majú certifikát EU, o čom svedčí aj značka EU na ich obale. Pán Harabin vo [...]

Masový odber vzoriek, problém hodený na samosprávy smrdiaci na míle ďaleko! Ako Igorodie štátne tajomstvo prezradilo.

20.10.2020

A tak to tu máme, cvičenie nevídaného rozsahu. Igorodie ( c. Chmelár) sa rozhodlo vojsť do dejín, otestuje celý národ. Dobrovoľne nasilu? Pod rizikom trestov vrátane finančných či zatváraní zdravých ľudí v karanténe to môže mať dohru aj na súdoch. No nie o tom som chcel. V prvom rade poviem takto : DOBRE PôJDEM na prvé testovanie dobrovoľne, no mám podmienku od [...]

Igor Matovič / Marek Krajčí

Konzílium neodporúča plošné testovanie, podľa Krajčího treba ich názor zobrať do úvahy

25.11.2020 09:36

Konzílium upozorňuje, že ďalšie kolo vo forme, ktorú presadzuje premiér Matovič, by zbytočne odčerpalo sily už teraz unaveným zdravotníkom.

maternica, brucho, menštruácia, bolesť

Škótsky parlament schválil zákon o bezplatnom poskytovaní menštruačných potrieb

25.11.2020 06:48

Škótsko sa stalo vôbec prvou krajinou na svete, ktorá pristúpila k takémuto rozhodnutiu.

Igor Matovič, Zuzana Čaputová

Baránek: Prezidentka Matoviča neponížila, mala vystúpiť skôr

25.11.2020 06:30

Prezidentka pokarhala premiéra, premiér sa ospravedlnil na sociálnej sieti. Podľa politického analytika to nebolo ospravedlnenie, len výzva k sebeovládaniu.

simon22

Nežijem krátko aby som nič nevedel, ale ani príliš dlho aby som všetko zabudol...

Štatistiky blogu

Počet článkov: 444
Celková čítanosť: 2068108x
Priemerná čítanosť článkov: 4658x

Autor blogu

Kategórie