Založ si blog

Drzosť Turecka , ktorá môže len zvýšiť svetové napätie!

Boli raz dve kráľovstvá. Jedno napadlo severné územia druhého tvrdiac, že sa tam nachádzajú sily, ktoré sa snažia podkopať jeho zvrchovanosť. Pričom to severné bolo 6x väčšie a má 5x viac obyvateľov ako jeho južný sused. A zrazu, keď si južný sused začal brániť svoje územie.. kričí ten severný, že je napadnutý.. síce mimo svojho územia, ale napadnutý.. a zvoláva radu kráľovstiev aby mu prišli na pomoc!!

„Severoatlantická rada, do ktorej patria veľvyslanci všetkých 29 spojencov NATO, sa stretne v piatok 28. februára na žiadosť Turecka, aby uskutočnila konzultácie podľa článku 4 Washingtonskej zmluvy o založení NATO v súvislosti so Sýriou,“ uvádza sa vo vyhlásení Aliancie. Nálety sýrskej armády v severozápadnej sýrskej provincii Idlib vo štvrtok usmrtili najmenej 29 tureckých vojakov. Oznámil to guvernér susednej juhovýchodnej tureckej provincie Hatay Rahmi Dogan, ktorý pôvodne informoval o 22 mŕtvych. Ďalších 36 vojakov bolo podľa guvernéra zranených a prevezených do nemocnice. Podľa agentúry AP ide o najvyšší počet tureckých vojakov zabitých v Sýrii za jediný deň od začiatku ofenzívy v Idlibe vlani v decembri. Turecká agentúra Anadolu uviedla, že Turecko na útok reagovalo odvetnou paľbou.

Turecko v uplynulých mesiacoch vyslalo do severozápadnej Sýrie tisícky vojakov a ťažkú ​​vojenskú techniku ​​na pomoc povstalcom, ktorí vzdorujú ofenzíve Ruskom podporovanej armády sýrskeho prezidenta Bašára Asada. Vo štvrtok sýrski povstalci dobyli späť severosýrske mesto Sarákib.

Cieľom sýrskej ofenzívy je okrem iného zabezpečiť kľúčové trasy medzi Damaskom a severosýrskymi mestami, najmä mestom Halab (Aleppo), druhým najväčším v krajine. Tureckí vojaci, ktorých zabila sýrska armáda, boli medzi „teroristami“

Sním a či bdiem?? Ak teraz totiž NATO vyhovie žiadosti Turecka a kôli územiu Sýrie aktivuje článok 5, ukáže, že mu nejde o nič iné len SVETOVLÁDU… Už len zvolanie toho zasadania je proti všetkým normám Aliancie, lebo NEBOL napadnutý žiaden člen aliancie, ani štáty vymenované v ZMLUVE NATO…. Už teraz ide o nebezpečný precedens, ktorý určite pozorne sleduje jak Rusko tak Čína a India.. Lebo ak sa vyhovie Turecku, nabudúce sa obráti na NATO napríklad Pakistan, hoci nie je členom Aliancie.. Len preto, že sa mu bude zdať, že sa ho India snaží utláčať..

Verím v prezieravosť Aliancie, ktorá nedopustí zvýšenie svetového napätia, tým, že sa rozhodne protiprávne, v nesúlade so svojimi vlastnými pravidlami.

 

Masový odber vzoriek, problém hodený na samosprávy smrdiaci na míle ďaleko! Ako Igorodie štátne tajomstvo prezradilo.

20.10.2020

A tak to tu máme, cvičenie nevídaného rozsahu. Igorodie ( c. Chmelár) sa rozhodlo vojsť do dejín, otestuje celý národ. Dobrovoľne nasilu? Pod rizikom trestov vrátane finančných či zatváraní zdravých ľudí v karanténe to môže mať dohru aj na súdoch. No nie o tom som chcel. V prvom rade poviem takto : DOBRE PôJDEM na prvé testovanie dobrovoľne, no mám podmienku od [...]

Štátny dlžník dostal veľký džob od Štátnych hmotných rezerv v prvý deň núdzového stavu! S kým sú spriaznení?

18.10.2020

Začnem ako klišé… ak by toto urobil Fico a jeho kajetán, už by to rozoberali všetky denníky, internet aj posledný redaktor všetkých televízií. O čo ide? Firma z Trnavy Eurolab Lambda a.s. podpísala s Štátnymi hmotnými rezervami ( SŠHR) zmluvu na dodanie 500 000 kusov Skríningových testov na diagnostiku ochorenia COVID-19 práve v deň vyhlásenia núdzového [...]

O Mníchovskej zrade sa mlčí, dnes máme 82 výročie dňa, keď nás FRA, GB a ITA darovali Hitlerovi!

29.09.2020

Dnes 29.9.2020 máme 82. výročie Mníchovskej zrady, ktorou nás Británia, Francúzsko a Taliansko venovali Hitlerovému Nemecku.. NAŠE MÉDIÁ MLČIA! Za povšimnutie stojí hlavne Nemecko Anglický dodatok, kde sa mojkajú a sľubujú si nikdy viac proti sebe … Písal sa 30.október 1938.. Toto bol začiatok II.WW a nie napadnutie Poľska o rok neskôr. Všetci kričali že vojnu [...]

Bratislava, NR SR, Kollár, autonehoda

Kollár môže mať v aute koho chce. Matovič mu niečo povie, keď vyzdravie

26.10.2020 22:35

Minister Mikulec si nemyslí, že Kollár porušil zákaz vychádzania, ale nevie, či šéf parlamentu riešil so ženou v aute pracovné záležitosti.

Belgický policajt s ochranným rúškom, ktoré si vzal na počesť stretnutia s belgickou kráľovnou.

Belgicko sa topí aj v druhej vlne pandémie

26.10.2020 22:21

Druhá vlna pandémie k Belgičanom nie je o nič milosrdnejšia ako prvá. V pondelok zaznamenali takmer 16-tisíc nových prípadov infekcie. Účinnosť protiopatrení znižuje rozdrobenosť krajiny.

úmrtie, sviečka, pohreb

Na COVID-19 zomrel moderátor Kmeťo, ministerstvo šíri jeho odkaz

26.10.2020 21:00

Zomrel moderátor Jozef Kmeťo (47), ktorý bol infikovaný koronavírusom. Krajčího ministerstvo šíri jeho video v ťažkom stave, kde varuje pred chorobou.

STU

Akademický senát odsúhlasil návrh na odvolanie rektora STU Fikara

26.10.2020 20:19

Za odvolanie rektora STU Miroslava Fikara hlasovalo počas zasadnutia akademického senátu 25 senátorov, proti bolo 14, zdržali sa traja.

simon22

Nežijem krátko aby som nič nevedel, ale ani príliš dlho aby som všetko zabudol...

Štatistiky blogu

Počet článkov: 441
Celková čítanosť: 2035668x
Priemerná čítanosť článkov: 4616x

Autor blogu

Kategórie