Založ si blog

Drzosť Turecka , ktorá môže len zvýšiť svetové napätie!

Boli raz dve kráľovstvá. Jedno napadlo severné územia druhého tvrdiac, že sa tam nachádzajú sily, ktoré sa snažia podkopať jeho zvrchovanosť. Pričom to severné bolo 6x väčšie a má 5x viac obyvateľov ako jeho južný sused. A zrazu, keď si južný sused začal brániť svoje územie.. kričí ten severný, že je napadnutý.. síce mimo svojho územia, ale napadnutý.. a zvoláva radu kráľovstiev aby mu prišli na pomoc!!

„Severoatlantická rada, do ktorej patria veľvyslanci všetkých 29 spojencov NATO, sa stretne v piatok 28. februára na žiadosť Turecka, aby uskutočnila konzultácie podľa článku 4 Washingtonskej zmluvy o založení NATO v súvislosti so Sýriou,“ uvádza sa vo vyhlásení Aliancie. Nálety sýrskej armády v severozápadnej sýrskej provincii Idlib vo štvrtok usmrtili najmenej 29 tureckých vojakov. Oznámil to guvernér susednej juhovýchodnej tureckej provincie Hatay Rahmi Dogan, ktorý pôvodne informoval o 22 mŕtvych. Ďalších 36 vojakov bolo podľa guvernéra zranených a prevezených do nemocnice. Podľa agentúry AP ide o najvyšší počet tureckých vojakov zabitých v Sýrii za jediný deň od začiatku ofenzívy v Idlibe vlani v decembri. Turecká agentúra Anadolu uviedla, že Turecko na útok reagovalo odvetnou paľbou.

Turecko v uplynulých mesiacoch vyslalo do severozápadnej Sýrie tisícky vojakov a ťažkú ​​vojenskú techniku ​​na pomoc povstalcom, ktorí vzdorujú ofenzíve Ruskom podporovanej armády sýrskeho prezidenta Bašára Asada. Vo štvrtok sýrski povstalci dobyli späť severosýrske mesto Sarákib.

Cieľom sýrskej ofenzívy je okrem iného zabezpečiť kľúčové trasy medzi Damaskom a severosýrskymi mestami, najmä mestom Halab (Aleppo), druhým najväčším v krajine. Tureckí vojaci, ktorých zabila sýrska armáda, boli medzi „teroristami“

Sním a či bdiem?? Ak teraz totiž NATO vyhovie žiadosti Turecka a kôli územiu Sýrie aktivuje článok 5, ukáže, že mu nejde o nič iné len SVETOVLÁDU… Už len zvolanie toho zasadania je proti všetkým normám Aliancie, lebo NEBOL napadnutý žiaden člen aliancie, ani štáty vymenované v ZMLUVE NATO…. Už teraz ide o nebezpečný precedens, ktorý určite pozorne sleduje jak Rusko tak Čína a India.. Lebo ak sa vyhovie Turecku, nabudúce sa obráti na NATO napríklad Pakistan, hoci nie je členom Aliancie.. Len preto, že sa mu bude zdať, že sa ho India snaží utláčať..

Verím v prezieravosť Aliancie, ktorá nedopustí zvýšenie svetového napätia, tým, že sa rozhodne protiprávne, v nesúlade so svojimi vlastnými pravidlami.

 

Kde robia Taliani chybu? Sú štatistikou anomáliou alebo len nepresnou evidenciou?

29.03.2020

K 29. marcu bolo vo svete pozitívnych na COVID-19 711 480 ľudí, zomrelo 33 565, čo predstavuje 4,7% . . V Číne bolo celkom pozitívnych 81 439 ľudí, zomrelo 3300 čo prestavuje 4 % z pozitívnych , teda vyliečených je 96%, aktívnych prípadov majú v Číne už len 2690.Taliansko sa vymyká v hlásenej úmrtnosti na COVID-19 všetkým okolitým krajinám a to už rádovo. Nie [...]

Odkiaľ pochádza SARS-CoV-2, ktorý spôsobuje COVID-19? Je Čínsky či z USA?

17.03.2020

13.3. označil čínsky diplomat Zhao Lijian za pôvodcu vírusu USA. Všetci sme mávli rukou a nevenovali tomu pozornosť s poznámkou „tak určite“. Písali o tom hlavne portáli šíriace obyčajne zvláštne až konšpiračné teórie. Rovnako som tú informáciu bral aj ja, až pokiaľ sa neobjavila znova aj so zdrojom , ktorí použili pred pár dňami Číňania. Tým zdrojom je [...]

O Šašovi a Kráľovi.

23.02.2020

Bolo malé kráľovstvo , kde panoval vždy kráľ. Podľa dávnej tradície samotný ľud z času na čas rozhodol, ktože bude ich nový kráľ. Boli dvaja poslední, čo len k sebe hrabali, prišiel mladý človiečik a všetkých presviedčal, že on je ten správny, že on bude, najspravodlivejší, najlepší pre všetkých nekradnúci nový kráľ… A tak ľud mu uveril [...]

Koaliční poslanci / Bratislavský hrad / Koaličná dohoda / Matovič / Heger /

Štvorkoalícia zverejnila znenie koaličnej dohody

06.04.2020 19:28

Jej uzatvorením členovia koalície vyjadrili plnú podporu vláde zvolenej na obdobie rokov 2020 až 2024.

Donald Trump, koronavírus

USA zaradili na zoznam teroristických organizácií Ruské imperiálne hnutie

06.04.2020 18:55

Ide o prvý prípad, keď sa do tohto zoznamu dostalo hnutie propagujúce nadradenosť bielej rasy.

Poľsko / Jaroslaw Kaczynski /

Poľskí poslanci odmietli korešpondenčné hlasovanie v prezidentských voľbách

06.04.2020 18:31

Odmietnutím návrhu došlo k nárastu neistoty, či sa počas aktuálnej pandémie koronavírusu prezidentské voľby v Poľsku - plánované na máj - vôbec uskutočnia.

počasie 7. 4. 2020

Počasie bude ako maľované, môže ho pokaziť dážď?

06.04.2020 18:00

Apríl veľa zrážok zatiaľ ešte nepriniesol, ale nemusí to tak byť stále. Aká je šanca, že by mohlo aspoň trochu spŕchnuť?

simon22

Nežijem krátko aby som nič nevedel, ale ani príliš dlho aby som všetko zabudol...

Štatistiky blogu

Počet článkov: 426
Celková čítanosť: 1834988x
Priemerná čítanosť článkov: 4307x

Autor blogu

Kategórie