Založ si blog

V havarovanom lietadle CIA bol údajne riaditeľ pre operácie na Blízkom východe.

zdroj Twiter veterans today

27 januára spadlo v odľahlej časti Afganistanu lietadlo, ktoré nikomu nechýbalo. Ukázalo sa, že predsa len má majiteľa a to CIA, ktoré bo používalo pre svoje operácie. V civilných farbách Bombardier 6000 sa mohol ľubovoľne pohybovať vo vzdušnom priestore celého sveta bez podozrenia. Teraz vysvitá, že na jeho palube pravdepodobne zahynul šéf CIA pre operácie na blízkom východe aj s členmi svojho štábu. Práve on nedávno riadil operáciu na zabitie 25 ľudí z dronu, kde hlavným cieľom bol Iránsky generál Solejmání.

Middle east monitor a Amerivcan herald tribune píšu toto :

Michael vedúci operácií CIA v Iráne a ktorý organizoval atentát na iránskeho generála Qassema Soleimaniho, bol v afganskom Ghazni zabitý v americkom špionážnom lietadle.

Lietadlo s označením US Air Force údajne slúžilo ako mobilné velenie CIA pre D’Andrea, ktorý získal niekoľko prezývok vrátane: Ayatollah Mike, Temný princ a Undertaker. Je to jeden z najvýznamnejších predstaviteľov CIA v regióne, ktorého v roku 2017 vymenoval za vedúceho iránskeho misijného centra agentúry. Pod jeho vedením bola agentúra vnímaná ako „agresívnejší postoj k Iránu“.

Taliban tvrdil, že zostrelil lietadlo, ale ešte musí poskytnúť dôkazy, zatiaľ čo USA toto tvrdenie odmietli, ale uznali stratu lietadla Bombardier E-11A v strednom Afganistane.

Pentagon nakoniec vydal krátku správu o  tom, že katastrofa  sa je pravdepodobne zapríčinená zlým počasím a ešte neskôr uviedol, že pilot a druhý pilot, obaja dôstojníci letectva, zahynuli. Vo vyhlásení pre médiá sa výslovne neuvádzalo, či na palube lietadla bol niekto iný, ktorý je schopný prepraviť ďalších členov posádky a cestujúcich. CIA všetko odmietla komentovať. Celých štyridsaťosem hodín po havárii vydal Pentagon druhé vyhlásenie potvrdzujúce, že dvaja členovia posádky boli pplk. Paul K. Voss, 46 ročný , z Yiga, na ostrove Guam; a kapitán Ryan S. Phaneuf, 30 ročný, z mesta Hudson v  New Hampshire.

Hlavné médiá v USA poslušne prevzali vládnu verziu toho, čo sa stalo, ale to nezastavilo vlnu špekulácií týkajúcich sa možného zakrytia. Niektorí argumentovali, že Iránci, ktorí spolupracujú s Talibanom proti americkým silámboli prví na mieste katastrofy, čo naznačuje, že mohli vedieť, čo sa stalo v reálnom čase, pretože boli v spojení s ozbrojenou jednotkou Talibanu, ktorá mohol zostreliť lietadlo pomocou ruského prenosného protilietadlového raketového komplexu.

Ruské média rovnako prevzali správu o tom, že na palube bol Michael D’Andrea, doložili to aj odvolaním sa na svoje tajné služby. Tento vysoký dôstojník CIA vstúpil do organizácie v roku 1979,svoju kariéru začínal v Afrike, v Dar es Salame, Káhire, či Bagdade.V roku 2006 sa stal vedúcim protiteroristického centra CIA. Konvertoval na Islam aby sa mohol oženiť s Faridah Currimjee D’Andrea ktorá bola  dcérou bohatej moslimskej rodiny z Maurícia s pôvodom. V roku 2017 bol vymenovaný za riaditeľa misie pre Blízky východ.

Už len fakt, že USA priznali stratu len dvoch pilotov naznačuje, že ozajstná strata musela byť veľmi dôležitá a osoby na palube neboli radovými agentmi CIA.

 

Chýba mi.

18.05.2020

Čas letí ako splašené kone, myšlienka nová nezvyklá, začala prebývať vo mne.. Častejšie ako si želám, chýba mi vôňa Vášho tela… Neustále v ušiach počujem, štebotavý smiech, šepkajúce slová, len tak tiché mlčanie, keď Vaša dlaň sa v mojej schová. Pohľad túžbou naplnený, usmiate kútiky úst, vzrušenie vo vzduchu visiace, ležiace na lúčke [...]

COVID19 na Slovensku nebesnie. Od počiatku „pandémie“ sa správa ako každá iná chrípka.

28.04.2020

Dobre sa pozrime na fakty a začnime ich konečne vyhodnocovať. Svet je presvedčený o „PANDÉMII“ nového vírusu Sars-Cov-2, keď hlási viac ako TRI MILIÓNY pozitívnych , z ktorých zomrelo už asi 213 000 . Vyliečených je pritom už skoro 940 000 pacientov. Vo svete sa pohybuje počet ťažkých prípadov k všetkým aktívnym na hranici 3%, avšak úmrtnosť k vyliečeným [...]

Matoviča sabotuje vlastné ego! ! Zistil že jeho výmysel nefunguje. ..

09.04.2020

Odcitujem podstatnú časť z UZNESENIA VLÁDY č.207 zo 6. apríla 2020 „obmedzuje B.1. podľa čl. 5 ods. 3 písm. g) ústavného zákona č. 227/2002 o bezpečnosti štátu v čase vojny, vojnového stavu, výnimočného stavu a núdzového stavu v znení neskorších predpisov slobodu pohybu a pobytu zákazom vychádzania od 8. apríla 2020 0.00 hod do 13. apríla 2020 23.59, toto [...]

Juraj Šeliga

Šeliga podáva podnet Čižnárovi pre zmenu kvalifikácie v prípade Jankovskej

04.06.2020 11:27

Špeciálny prokurátor Dušan Kováčik podľa Šeligu zmenil kvalifikáciu tak, aby mohla Jankovská vyviaznuť s podmienkou.

NR SR schôdza

Poslanci rokujú o vládnych návrhoch

04.06.2020 10:53

Na rad by mala prísť aj novela zákona o prokuratúre, očakáva sa diskusia k zmenám v spôsobe voľby generálneho prokurátora.

Ide o pravdu, Monika Beňová

Ide o pravdu s Monikou Beňovou: Zo Smeru neodchádzam

04.06.2020 09:57

O situácii na slovenskej politickej scéne, o Smere, aj o prokuratúre s europoslankyňou Monikou Beňovou (Smer-SD) v relácii Ide o pravdu.

Bratislava koronavírus

Pribudol jeden pozitívny prípad, je z Bratislavy

04.06.2020 09:50

V stredu sa urobilo 2 135 testov, laboratóriá spolu otestovali už takmer 184-tisíc vzoriek.

simon22

Nežijem krátko aby som nič nevedel, ale ani príliš dlho aby som všetko zabudol...

Štatistiky blogu

Počet článkov: 429
Celková čítanosť: 1899590x
Priemerná čítanosť článkov: 4428x

Autor blogu

Kategórie