Založ si blog

Máme dva zostrely civilných lietadiel, ktoré majú ovplyvniť verejnú mienku s podobným rukopisom. Kto ?

Irán musel priznať pod ťarchou dôkazov, že Ukrajinské lietadlo zostrelila jeho protivzdušná obrana. Všetci hovoria, že omyl jednotlivca. Musí byť tomu skutočne tak?

Začnime iným zostrelom  a to MH17 nad Ukrajinou. Všetci tvrdia, že to urobili proruskí separatisti omylom, mysleli si že strieľajú na bojové lietadlo Ukrajinskej armády. Teraz je verzia podobná, teda omylom.. V oboch prípadoch však tento zostrel pomohol k vyvolaniu veľkých medzinárodných antipatií, v prvom prípade proti Rusku, teraz proti Iránu.

МH17- medzinárodná vyšetrovacia komisia dospela k záveru, že lietadlo bolo zostrelené systémom BUK, ktorý bol privezený z Ruska len pre túto jedinú akciu.Buk mal patriť 53. brigáde protuivzdušnej obrany RF dislokovanej v Kursku. Komisia určila aj mená priamo zodpovedných osôb na ktorých je podaná žaloba: Rusi Igor Girkin, Sergej Dubinskij a Oleg Pulatov a Ukrajinec Leonid Charčenko.

Avšak v roku 2019 prebehol Ukrajinský plukovník SBU Vasilij Pozorov na stranu Ruska, ktorému dlhodobo poskytoval informácie. Ten tvrdí jednoznačne, že za zostrelením je tajná služba Ukrajiny, ktorá to všetko zorganizovala, vrátane vyrobenia falošných zvukových záznamov komunikácie „opolčencov“

Citujem z netky.sk „Dokumenty, ktoré máme k dispozícii, zhromaždené informácie a ich analýza nám umožňujú urobiť jednoznačný záver – katastrofa Boeingu je výsledkom provokácie, ktorá bola vopred naplánovaná a vykonaná najvyšším vedením Ukrajiny a západnými špeciálnymi službami“, uviedli to členovia ruského vyšetrovacie tímu.

 

Algoritmus tejto operácie 

v prípravnej fáze provokácie boli sfalšované zvukové nahrávky opolčencov, vzdušný priestor nad konfliktnou zónou zostal otvorený, konvenčná frontová línia na mapách Ukrajinskej rady bezpečnosti a obrany bola zámerne zničená. Uskutočnili sa predčasné pripravené vyhlásenia úradníkov a mediálne výstupy v mediálnom priestore.

 

Okrem toho, Artyomovskaja radarová stanica, ktorá bola pod kontrolou ukrajinských ozbrojených síl, bola vopred deaktivovaná a do oblasti tzv. ATO (antiteroristickej operácie) od Mariupolu postupovala druhá divízia 156-ho protilietadlového raketového pluku v súlade s bezprecedentnými maskovacími opatreniami.

 

Počas aktívnej fázy provokácie, batéria 156. pluku vypustila raketu z komplexu Buk v oblasti medzi Amvrosievkou na juhu a Šachtiorskom na severe, potom tajne opustila miesto útoku.

 

Podľa zhromaždených faktov a dôkazov boli osoby, ktoré v tom čase zastávali tieto funkcie, priamo alebo nepriamo zapojené do provokácie z ukrajinskej strany: ukrajinský prezident Petro Poroshenko, predseda rady pre národnú bezpečnosť a obranu Alexander Turchinov, náčelník generálneho štábu Viktor Muzhenko, predseda SBU Valentin Nalyvaichenko, vedúci ATC Vasily Gritsak, vedúci oddelenia kontrarozviedky Valery Kondratyuk, dôstojník SBU Vasily Burba a veliteľ 2. divízie 156. ZRP podplukovník Lyshenko.

 „Nad celou operáciou dohliadali a viedli ju dôstojníci britských špeciálnych služieb“, povedal Prozorov. Toto isté je aj zo zdroja TASS: https://tass.ru/mezhdunarodnaya-panorama/6255327

 

Ak sa spýtame, komu to prospelo, tak zistíme že Rusku a Donbaskej separatistickej armáde určite nie. Aký by mala motív? OMYLOM?? Rovnaký omyl sa teraz prisudzuje obsluhe BUKu v Iráne pri Teheránskom letisku. Je dokázané že to lietadlo zostrelili oni, údajne omylom, lebo mali pocit, že letí príliš blízko zariadenia domácej armády. NO ALE… chvíľku si neodpustím konštrukciu komu to má poslúžiť a prečo. Výsledok vidíme, domáce nepokoje, demonštrácie proti Iránskej moci priamo v Teheráne, údiv nad nezodpovednosťou Iránskej PVO na celom svete… Ak bol práve toto cieľ, natíska sa otázka… nezorganizoval tento zostrel niekto iný? Nekúpil si náhodou pár ľudí ktorí asi položia život, a tí to urobili podľa niečich pokynov? Viem si predstaviť, že ak by som ja organizoval podkopanie Iránskeho režimu zvnútra, presne o toto by som sa snažil. Mal by som v podstate neobmedzené prostriedky, určite by som niekoho takto kúpil. A zabil by som dve muchy jednou ranou. Vohnal by som domácich do ulíc a oslabil režim zvnútra a zároveň by som prekryl môj prúser, ktorý som spôsobil. Uhlom pohľadu komu to prospelo  mi vychádza práve táto možnosť ako veľmi pravdepodobná. Prvoradou úlohou tajných služieb okrem poznania nepriateľa, je vytvoriť vhodné medzinárodne- politické podmienky pre moju vojnu. Týmto zostrelom sme si naklonili verejnú mienku na svoju stranu… my sme vám zabili zlého generála, ale vy ste predsa zabili 174 nevinných. Scenár je rovnaký ako na Ukrajine pri lete ?MH17.

Kde je skutočná pravda neviem, len vidím podobnosť oboch zostrelov a k čomu poslúžili…

 

P.S.: v oboch prípadoch okamžite tajné služby jednej veľmoci tvrdili, že presne vedia KTO zostrelil dané lietadlo… bez vyšetrovania a hneď… tweet Trumpa z 12.1.2020 Nezabíjajte Vašich protestujúcich. Tisíce ste už zabili alebo uväznili a svet sa pozerá. Čo je dôležitejšie, USA to sledujú. Zapnite opäť  svoj internet a dovoľte  novinárom  slobodne sa pohybovať! Zastavte zabíjanie vašich skvelých Iránčanov! Vysvetlenie šéfa iránskej PVO: 

„Lietadlo bolo identifikované ako riadená strela,“ citovala generála iránska tlačová agentúra ISNA, ktorej spravodajstvo prebrala agentúra TASS. „Operátor mal len desať sekúnd na rozhodnutie,“ vysvetlil veliteľ.

Navyše, o tom, či objekt zostreliť alebo nie, sa musel operátor rozhodnúť sám, pretože mal v tej chvíli prerušené s okolitým svetom rádiové spojenie, priblížil generál Hádžízáde podľa agentúry AFP vo vysielaní iránskej štátnej televízie…. takže úplne náhodné vypadnuté( zarušené?) spojenie v okamih mylného identifikovania riadenej strely…..

V Afganistane sa zrútilo „neznáme“ lietadlo! Komu patrí?

27.01.2020

Prvotná informácia Reuters ( potom AFP) sa pravdepodobne nezakladá na pravde. Tí písali, že lietadlo ktoré sa zrútilo patrilo štátnej spoločnosti Ariane. Tá v súčasnosti prevádzkuje tri viac »

Iránska protivzdušná obrana je jedna z modernejších. Nedá sa vypnúť ako tá Iracká, keď im to urobili Francúzi.

08.01.2020

Na naše pomery má Irán mohutnú a modernú protivzdušnú obranu, vybudovanú v poslednom desaťročí výhradne zo svojich zdrojov aj keď za pomoci priemyselnej špionáže. Staršie systémy ako viac »

Iránske ozbrojené sily a iné podstatné informácie.

08.01.2020

Irán dnes 8.1. o 1:30 ráno urobil prvý odvetný úder za zabitie ich generála Sulejmáního. Raketami napadol dve vojenské základne na území Iraku, na ktorých sú rozmiestnené aj americké jednotky. viac »

POPRAD: Otvorenie nových ambulancií

V rámci akcie 'špitál' obvinila NAKA tri osoby

29.01.2020 15:37

NAKA v rámci tejto akcie zasahovala v popradskej nemocnici.

Peter Kažimír, minesterstvo financii,

Slovensko má stabilnú kondíciu, oceňujú to aj ratingové agentúry

29.01.2020 15:08

Všetky tri medzinárodné ratingové agentúry potvrdili Slovensku stabilný vývoj ekonomiky. Rovnako to vidia aj premiér a guvernér NBS.

Mikuláš Černák

Černák usvedčil sýkorovcov z vraždy mafiána Holuba

29.01.2020 15:06

Pojednávanie sa uskutočňuje pred senátom Špecializovaného trestného súdu (ŠTS) v Banskej Bystrici.

Rusko / Sachalin / rybári / ľadová kryha /

V Rusku zachránili vyše 500 rybárov, ktorí uviazli na ľadovej kryhe

29.01.2020 14:56

Podľa výpovedí niektorých rybárov sa kryha dostala do vzdialenosti takmer 200 metrov od pevniny.

simon22

Nežijem krátko aby som nič nevedel, ale ani príliš dlho aby som všetko zabudol...

Štatistiky blogu

Počet článkov: 418
Celková čítanosť: 1759329x
Priemerná čítanosť článkov: 4209x

Autor blogu

Kategórie