Založ si blog

Danko pouč sa z histórie, jednoduchý recept pre idiotov čo nerozoznajú krúžok od krížika!

Nevieme zvoliť kandidátov na ústavných sudcov?? Neustále sa mýlime?? Máme tu jasný príklad z histórie, aplikoval by som ho na tento parlament.

Niečo z histórie voľby pápežov. Prvé konkláve v súčasnom zmysle slova sa konalo v roku 1241, teda v čase, keď Európu obháňala hrôza z postupujúcich hôrd Tatárov. Keďže desať kardinálov sa pre spory nedokázali dohodnúť na voľbe, ujal sa iniciatívy mocný rímsky senátor Matteo Rosso, ktorý kardinálov uväznil v schátranom paláci Septozonium. Z paláca nebolo úniku, Rosso chcel nezmieriteľne rozhádaných kardinálov prinútiť, aby dali svetu rýchlo nového pápeža. Väznenie trvalo dva mesiace a jeho podmienky boli strašné. Kardináli sa však ďalej nevedeli dohodnúť, takže konkláve ukončila až hrozba senátora, že dá exhumovať telo nedávno zomretého pápeža a ukáže ho Rimanom. To už bolo na kardinálov priveľa, a tak zvolili jedného z nich, starého mnícha Goffreda Castiglioneho.

A Druhý príklad:  Niečo podobné, hoci v menej drsnej podobe, sa zopakovalo aj o 30 rokov neskôr. Pápežské sídlo bolo vtedy v stredotalianskom meste Viterbo, pričom kardináli, Taliani, Francúzi a jeden Maďar, opäť nevedeli nájsť dvojtretinovú zhodu na budúcom pápežovi. Menšia časť z nich bola za záujmy dynastie Anjouovcov, väčšina bola proti, no nedokázala sa presadiť. Obyvatelia mesta sa nahnevali a strhli strechu z uzamknutého biskupského paláca, kde prebiehalo rozhádané konkláve. Bolo to v lete, na kardinálov raz pršalo, inokedy pražilo slnko, žili len chlebe a na vode, dvom kardinálom sa tak priťažilo, že museli stadiaľ odísť. Kardináli sa takto sporili dlhé mesiace, až kým nezvolili pápeža Gregora X.

 

Takže DANKO ŽIADNE PARLAMENTNÉ PRÁZDNINY pokiaľ nezvolia potrebný počet, ktorý majú predložiť prezidentke.. ani voľné víkendy.. SOM PRESVEDČENÝ, že za tri dni by bolo po úspešnej voľbe….Apropo, ak si FICO myslí, že nájde niečo na prezidentku, čím ju bude vydierať a tá ho odsúhlasí, myslím že sa hlboko mýli. Tá by mohla urýchliť voľbu kandidátov prehlásením, že NIKDY FICA NEVYMENUJE! A bolo by po omyloch a chybách pri hlasovaní.. Ak nie sú gramótny a nerozoznajú krúžok od krížika, nemajú v parlamente čo robiť..

Môže za terajšie otepľovanie v prvom rade človek? Zamyslenie v súvislostiach, pohľad z bufetu.

15.08.2019

Ešte pred mesiacom som mal Trumpa za blázna a sebe by som, dal za takúto úvahu pár faciek...Jedno je isté, vody na planéte v rôznych skupenstvách je v sumáre konštantné množstvo.Čo spôsobuje, viac »

Maverick nám zostrelil štyri Migy a my sme sa len prizerali. Studená vojna vrcholila v roku 1986.

13.08.2019

Písal sa rok 1986 a ja som druhým rokom slúžil u bojováku s označením 1610. Našou úlohou bola ochrana hraníc Československa, ba čo viac, celého socialistického tábora. Lebo verte či nie, viac »

Svedok Tóth sa bojí o život? Prečo vyzradila Tódová jeho identitu? Dozvieme sa niekedy skutočnú pravdu o kauzách Zmenky a Kuciak?

31.07.2019

Na dnešnom pojednávaní v kauze „ ZMENKY“ mal vypovedať aj novinár a bývalý SISkár Peter Tóth. Už dávnejšie sa vyjadril pred vyšetrovateľom, že zmenky boli sfalšované a Kočnerovi ich viac »

USA / Donald Trump /

USA otestovali raketu stredného doletu

19.08.2019 19:39

Spojené štáty od INF oficiálne odstúpili 2. augusta.

šufliarsky

Bomba alebo rozstrieľanie v aute

19.08.2019 19:15

Podľa informácií Pravdy tieto dve možnosti mali zvažovať páchatelia pri plánovaní vraždy vtedajšieho prvého námestníka generálneho prokurátora Petra Šufliarskeho.

Emmanuel Macron

Macron vidí reálnu šancu pre mier na Ukrajine

19.08.2019 19:06, aktualizované: 19:42

Ruský prezident tiež povedal Macronovi, že Moskva podporuje útoky sýrskej armády proti "teroristom" v severnej provincii Idlib.

Andrej Kiska

Prokuratúra potvrdila moje slová o prepojení štátu a organizovaného zločinu, hovorí Kiska

19.08.2019 17:44

Pripomenul, že ako prezident stretol aj množstvo čestných policajtov, prokurátorov a sudcov.

simon22

Nežijem krátko aby som nič nevedel, ale ani príliš dlho aby som všetko zabudol...

Štatistiky blogu

Počet článkov: 401
Celková čítanosť: 1565188x
Priemerná čítanosť článkov: 3903x

Autor blogu

Kategórie