Založ si blog

Danko pouč sa z histórie, jednoduchý recept pre idiotov čo nerozoznajú krúžok od krížika!

Nevieme zvoliť kandidátov na ústavných sudcov?? Neustále sa mýlime?? Máme tu jasný príklad z histórie, aplikoval by som ho na tento parlament.

Niečo z histórie voľby pápežov. Prvé konkláve v súčasnom zmysle slova sa konalo v roku 1241, teda v čase, keď Európu obháňala hrôza z postupujúcich hôrd Tatárov. Keďže desať kardinálov sa pre spory nedokázali dohodnúť na voľbe, ujal sa iniciatívy mocný rímsky senátor Matteo Rosso, ktorý kardinálov uväznil v schátranom paláci Septozonium. Z paláca nebolo úniku, Rosso chcel nezmieriteľne rozhádaných kardinálov prinútiť, aby dali svetu rýchlo nového pápeža. Väznenie trvalo dva mesiace a jeho podmienky boli strašné. Kardináli sa však ďalej nevedeli dohodnúť, takže konkláve ukončila až hrozba senátora, že dá exhumovať telo nedávno zomretého pápeža a ukáže ho Rimanom. To už bolo na kardinálov priveľa, a tak zvolili jedného z nich, starého mnícha Goffreda Castiglioneho.

A Druhý príklad:  Niečo podobné, hoci v menej drsnej podobe, sa zopakovalo aj o 30 rokov neskôr. Pápežské sídlo bolo vtedy v stredotalianskom meste Viterbo, pričom kardináli, Taliani, Francúzi a jeden Maďar, opäť nevedeli nájsť dvojtretinovú zhodu na budúcom pápežovi. Menšia časť z nich bola za záujmy dynastie Anjouovcov, väčšina bola proti, no nedokázala sa presadiť. Obyvatelia mesta sa nahnevali a strhli strechu z uzamknutého biskupského paláca, kde prebiehalo rozhádané konkláve. Bolo to v lete, na kardinálov raz pršalo, inokedy pražilo slnko, žili len chlebe a na vode, dvom kardinálom sa tak priťažilo, že museli stadiaľ odísť. Kardináli sa takto sporili dlhé mesiace, až kým nezvolili pápeža Gregora X.

 

Takže DANKO ŽIADNE PARLAMENTNÉ PRÁZDNINY pokiaľ nezvolia potrebný počet, ktorý majú predložiť prezidentke.. ani voľné víkendy.. SOM PRESVEDČENÝ, že za tri dni by bolo po úspešnej voľbe….Apropo, ak si FICO myslí, že nájde niečo na prezidentku, čím ju bude vydierať a tá ho odsúhlasí, myslím že sa hlboko mýli. Tá by mohla urýchliť voľbu kandidátov prehlásením, že NIKDY FICA NEVYMENUJE! A bolo by po omyloch a chybách pri hlasovaní.. Ak nie sú gramótny a nerozoznajú krúžok od krížika, nemajú v parlamente čo robiť..

Tri planetárne ohniská, ktoré môžu prerásť do svetového konfliktu v priebehu hodín.

19.04.2024

Na blízkom východe sa dnes piatok 19.4.2024 rozhorieva veľký vojenský konflikt: Blízky východ sa dnes po zasadnutí izraelského vojnového kabinetu pripravuje na izraelský „odvetný“ útok na Irán. Izraelské letectvo tvrdí, že dokončilo „prípravu“ a že útok je „bezprostredný“. Americkí predstavitelia oznámili WSJ, že sa domnievajú, že Izrael dnes [...]

Rusi bojujú poučení z minulosti. Použili znova taktiku UŤAHANIA protivníka a to všetkých štátov EU.

15.04.2024

Aby sme lepšie pochopili čo sa deje teraz na Ukrajine, musíme sa vrátiť hlboko pred druhú svetovú vojnu, do čias Ruského ťaženia spojených Európskych vojsk pod Napoleonom 1812-13. Z dejepisu registrujeme ako hlavného strojcu ruského víťazstva Kutuzova, no nebyť žiarivej hviezdy mladého pruského stratéga Carla von Clausewitza ( 1780-1831) by sa ten úspech pravdepodobne [...]

Útok Iránu sa očakával, má spojitosť s vojnou na Ukrajine?

14.04.2024

Irán v sobotu spustil rozsiahly letecký útok na Izrael v reakcii na nedávny útok na iránsky konzulát v Damasku pripisovaný židovskému štátu. Iránske revolučné gardy oznámili, že útočia desiatkami dronov a rakiet, izraelská armáda predtým uviedla, že drony z Iránu poletia niekoľko hodín. Izraelský premiér Benjamin Netanjahu vo vyhlásení povedal, že Izrael sa na [...]

Izrael Palestína Gaza Hamas Rukojemníci Prepustenie

Vojna v Gaze trvá 200 dní. Izrael zosilnil údery, nariadil nové evakuácie na severe

23.04.2024 20:55

Ostreľovanie severu palestínskeho územia bolo za posledný deň jedno z najintenzívnejších od začiatku vojny.

USA Izrael Gaza univerzity protesty

Polícia zatýkala na pro-palestínskych protestoch na univerzite v New Yorku

23.04.2024 19:49

Biely dom antisemitské vyjadrenia počas študentských protestov na viacerých univerzitách slovne odsúdil.

Thunbergová

Švédska prokuratúra obvinila Gretu Thunbergovú z občianskej neposlušnosti

23.04.2024 19:35

Súdy v minulosti už dvakrát uložili celosvetovo známej aktivistke pokutu za občiansku neposlušnosť na klimatických protestoch.

R1 BB - Slovenská Ľupča, kameň, poklepanie

Odštartovali výstavbu dôležitej cesty na R1. Šoféri sa však na tri roky musia obrniť trpezlivosťou

23.04.2024 18:52

Preťažený úsek, na ktorom pomerne často dochádzalo aj k nehodám, sa konečne skvalitní. Nová štvorprúdová rýchlostná cesta by mala byť hotová do dva a pol roka.

simon22

Nežijem krátko aby som nič nevedel, ale ani príliš dlho aby som všetko zabudol...

Štatistiky blogu

Počet článkov: 548
Celková čítanosť: 3136103x
Priemerná čítanosť článkov: 5723x

Autor blogu

Kategórie

Archív