Založ si blog

Holandská komisia pre MH17 sa asi zbláznila. Na východe nie sú Supermani.

V amerických filmoch vidíme často, ako si hlavný hrdina sadne do hocičoho a vie s tým jazdiť, lietať, strieľať. Teraz vyšetrovacia komisia obvinila štyroch aktérov, ktorí údajne zostrelili lietadlo letu MH17. Ak aj nezostrelili, sú za to priamo zodpovední.  Pritom nás presviedčajú že protilietadlový systém patril 53. protilietadlovej raketovej brigáde z ruského mesta Kursk. BUK najskôr previezli do Donecka a postupne ho presúvali späť k ruským hraniciam. Podľa komisie sa to odohralo takto:

Je 17. júl 2014, dve minúty predtým, ako strela z odpaľovacieho systému BUK-M1 zasiahne civilný let z Amsterdamu do Kuala Lumpuru. Na jeho palube je 298 ľudí, väčšina smeruje na dovolenku do Malajzie.

„Vtáčik letí k vám,“ hlási do vysielačky Valerij Steľmach s krycím menom Žoldnier. „Prieskumné alebo veľké?“ pýta sa na typ lietadla Igor Nikolajevič Bezler, agent ruskej tajnej služby GRU. Žoldnier mu odpovedať nevie – lietadlo zakrývajú mraky a je príliš vysoko.

O dvadsať minút už Bezler ďalšiemu agentovi GRU hlási, že lietadlo bolo zostrelené.

O vyše hodinu neskôr podľa hovoru zverejneného ukrajinskou tajnou službou SBU sa dvaja muži rozprávajú o tom, že na zemi našli prvé telá – civilné. „Sakra, je to určite civilné lietadlo… K***a, trosky padli ľuďom priamo do dvorov,“ hlási muž s krycím menom Major.

Tím medzinárodných vyšetrovateľov z Holandska či Austrálie a investigatívny projekt Bellingcatzverejnili mená  ľudí, ktorí stáli za zostrelením civilného lietadla. Už doterajšie výsledky vyšetrovania ukazovali, že raketu vypálili od obce Snižné z ukrajinského územia ovládaného proruskými separatistami. Za zostrelenie lietadla sú podľa vyšetrovateľov zodpovední traja ruskí a jeden ukrajinský občan. Vtedajší minister obrany samozvanej Doneckej ľudovej republiky Igor Girkin (zvaný aj Igor Strelkov) aj šéf miestnej pobočky ruskej rozviedky GRU Sergej Dubinskij boli v čase zostrelenia lietadla v priamom kontakte s ruskými úradmi. zdroj: 

https://svet.sme.sk/c/22149225/let-mh17-zostrelili-rusi-a-klamali.html#ixzz5rKX1V1Ut

Ak komisia nemenuje ako prvého vinníka zodpovedného človeka z Kijeva , ktorý mal uzatvoriť vzdušný priestor nad oblasťou bojov, nedá sa jej absolútne veriť, koná účelovo a s vopred jasným výsledkom. Už len pri cvičných streľbách je psou povinnosťou uzatvoriť vzdušný priestor nad strelnicou, nieto ešte vzdušný priestor nad teritóriom bojov, kde  krátko predtým separatisti zostrelili An24…

Ak by BUK poslali Rusi  poslali by ho s vycvičenou posádkou, ktorá by nepotrebovala také idiotské otázky, ako sú v spisoch komisie. Žiadne vtáčik letí k vám, ani ako je vysoko.. Vycvičená obsluha by všetky údaje o cieli mala priamo z rádiolokátora. Dokonca aj len z toho navádzacieho, ktorý je na vypúšťacom bojovom vozidle 9A310, ktoré ukrajinci neustále ukazovali. Takže ako je vysoko, ako je ďaleko a akou rýchlosťou letí, by vycvičená obsluha VEDELA bez stupidnej komunikácie predkladanej vyšetrovacou komisiou. A tak by si nemohli pomýliť andulu letiacu v 4 km rýchlosťou 550km/hod s B777 letiacim v 12 000 metroch rýchlosťou skoro 900km/hod. Je nepravdepodobné až vylúčené, že BUK obsluhovaný vycvičenou ruskou posádkou by urobil takú fatálnu chybu a dokonca je vylúčené, aby sa uskutočnila  komisiou nám ponúkaná korešpondencia v étere. Neverím, že ak to bol ruský buk, poslali by ho bez obsluhy. Ani jediný z menovaných komisiou nevie také zariadenie obsluhovať, ani by vozidlo nenaštartovali, nieto ešte zachytili cieľ a úspešne naň vystrelili.

Ako vlastne vyzerá jeden komplex BUKu aby mohol pôsobiť proti lietadlám?

Toto je zostava potrebná k bojovému pôsobeniu na vzdušné ciele. Prehľad od lokátora 9S18 KUPOL je do 100km a do výšok 35km. Pôsobenie na ciele je od výšky 60 m do 25km, do vzdialenosti od 3,5km do 35km. Cieľ ako B777 je nemanévrovateľný s veľkou odrazovou plochou, nebol by žiaden problém. Avšak posádka bez výcviku nemá šancu. Na východe nie sú supermani z amerických filmov, ktorí vždy všetko zvládnu. Bez zachytenia a sprevádzania cieľa nejde odpáliť raketa a teda žiaden zostrel. SOU – samochodnaja ognevaja ustanovka  9A310 môže pôsobiť aj samostatne, vtedy sú jej parametre nájdenia cieľa a bojové použitie asi takéto:

objavenie cieľa, do 90km, zóna vyhľadávania +-60 stupňov, výškovo +-30 st. vzdiaľenosti odpalu rakiet zostávajú rovnaké, ako s prehľadovým rádiolokátorom systém KUPOL .

 

 

 

 

 

Pre názornosť dám foto bojovej kabíny odpaľovacieho vozidla BUK, ktoré má označenie samochodnaja ognevaja ustanovka (SOU) 9A310.. obsluha TRAJA ľudia….

Kto je presvedčený že by vedel z takejto bojovej kabíny nájsť rádiolokátorom cieľ, zachytiť ho sprevádzať a vykonať odpal bez výcviku?? NO ja určite nie.

Takže ak nás komisia presviedča, že niekto priviezol samostatné vozidlo 9A310 so  štyrmi kusmi rakiet 9M38, postavil ho na lúku, a zostrelil z neho nevycvičenými rebelmi  jednou raketou lietadlo v 12 km , tak je fantasta, alebo stratil zdravý rozum. Žiaden nevycvičený rebel by to nedokázal, a myslím si že ani superman nie.  Takže Strelkov a jeho komunikácia sú buď podvrhom, alebo tam musela byť vycvičená posádka.  Otázkou zostáva  čia, bola, a ako sa mohla pomýliť…  Moja odpoveď znie, vycvičená ruská posádka by si NIKDY takto nepomýlila dva absolútne rozdielne ciele, výškou , rýchlosťou aj veľkosťou. Takže zostáva jediná možnosť. Ak komisia trvá na svojom, muselo to lietadlo byť zostrelené VEDOME a ÚČELOVO. Hneď na to, by nám mala odpovedať  na základnú otázku V ČÍ PROSPECH?? CUI BONO??

 

Zverejnená časť záveru holandskej vyšetrovacej  komisie mi príde absolútne amatérska a rád si počkám na pokračovanie. Ako keby chceli skúsiť až kam môžu v svojich teóriách ísť. Buk lietadlo zostrelil, na tom sa zhodli všetci, zbytok zostáva zatiaľ neobjasnený. ja neviem kto to bol, len viem že amatéri bez výcviku to byť nemohli..

 

 

 

 

 

 

 

V Afganistane sa zrútilo „neznáme“ lietadlo! Komu patrí?

27.01.2020

Prvotná informácia Reuters ( potom AFP) sa pravdepodobne nezakladá na pravde. Tí písali, že lietadlo ktoré sa zrútilo patrilo štátnej spoločnosti Ariane. Tá v súčasnosti prevádzkuje tri viac »

Máme dva zostrely civilných lietadiel, ktoré majú ovplyvniť verejnú mienku s podobným rukopisom. Kto ?

13.01.2020

Irán musel priznať pod ťarchou dôkazov, že Ukrajinské lietadlo zostrelila jeho protivzdušná obrana. Všetci hovoria, že omyl jednotlivca. Musí byť tomu skutočne tak? Začnime iným zostrelom viac »

Iránska protivzdušná obrana je jedna z modernejších. Nedá sa vypnúť ako tá Iracká, keď im to urobili Francúzi.

08.01.2020

Na naše pomery má Irán mohutnú a modernú protivzdušnú obranu, vybudovanú v poslednom desaťročí výhradne zo svojich zdrojov aj keď za pomoci priemyselnej špionáže. Staršie systémy ako viac »

joj, televizia, logo,

TV Joj dostala za reláciu V siedmom nebi pokutu 30-tisíc eur

29.01.2020 15:39

Rada pre vysielanie a retransmisiu začala právne konanie aj voči TA3, Markíze či RTVS. Sankcie dostali aj regionálne televízie.

POPRAD: Otvorenie nových ambulancií

V rámci akcie 'špitál' obvinila NAKA tri osoby

29.01.2020 15:37, aktualizované: 16:07

Obvinenia súvisia s utorkovým zásahom NAKA v popradskej nemocnici.

Peter Kažimír, minesterstvo financii,

Slovensko má stabilnú kondíciu, oceňujú to aj ratingové agentúry

29.01.2020 15:08

Všetky tri medzinárodné ratingové agentúry potvrdili Slovensku stabilný vývoj ekonomiky. Rovnako to vidia aj premiér a guvernér NBS.

Mikuláš Černák

Černák usvedčil sýkorovcov z vraždy mafiána Holuba

29.01.2020 15:06

Pojednávanie sa uskutočňuje pred senátom Špecializovaného trestného súdu (ŠTS) v Banskej Bystrici.

simon22

Nežijem krátko aby som nič nevedel, ale ani príliš dlho aby som všetko zabudol...

Štatistiky blogu

Počet článkov: 418
Celková čítanosť: 1759353x
Priemerná čítanosť článkov: 4209x

Autor blogu

Kategórie