Založ si blog

Obrovský škandál s dopingom- nedopingom pokračuje. Arbitrážny súd ruší rozhodnutia MOV o odoberaní medailí zo Soči . . .

predseda MOV, zdroj SITA

Arbitrážny súd v Lausane je najvyššou športovou inštanciou, ktorá rieši s konečnou platnosťou športové spory. V tomto prípade z 43 potrestaných sa  naň odvolala skupina 42 Ruských športovcov, ktorým MOV na základe Mc Larenovej správy udelilo doživotný dištanc a niektorým aj  odobralo medaily dosiahnuté na OH v Soči .Dve zlaté, šesť strieborných a jedna bronzová medaila sú späť. Rusko je znova na čele hodnotenia krajín v medailovej bilancii zimných olympijských hier 2014 v Soči.
28 športovcov súd v Lausanne oslobodil. Ďalším jedenástim skrátil trest z doživotného len na tohtoročné hry.( čo nezanmená nič iné ,len politické zabránenie štartu, lebo ak by bolo preukázané previnenie, trest by zostal v platnosti)

Dôkazy vraj neboli dostatočné, aby vinu skutočne preukázali. Preto sú v platnosti aj výsledky, ktoré 28 športovcov pôvodne v Soči dosiahlo. Medzi športovcami, ktorým zrušili doživotný zákaz štartu na olympijských hrách, sú napríklad bežci na lyžiach Alexander Legkov (zlato na 50 km), Maxim Vylegžanin (3x striebro), Alexander Bessmertnych (striebro), skeletonista Alexander Tretiakov (zlato) či rýchlokorčuliarka Oľga Fatkulinová (striebro).

Medzinárodný olympijský výbor je totiž z výsledku arbitráže sklamaný. Dokonca zvažuje, že sa proti nemu odvolá. „Toto rozhodnutie môže mať vážny dosah na boj proti dopingu v budúcnosti,“ uvádza sa v stanovisku MOV.

„Stále platí, že Ruský olympijský výbor má pozastavené členstvo a ruskí športovci môžu v Pjongčangu súťažiť len na základe pozvánky od MOV. Výsledok arbitráže neznamená, že 28 športovcov dostane pozvánku na hry. Pri čítaní rozsudku arbitráže navyše generálny sekretár súdu uviedol, že toto rozhodnutie neznamená, že 28 športovcov je nevinných.“ Tomuto vyhláseniu dosť dobre nerozumiem, ak rozhodli o tom, že sa neprevinili a teda dištanc od MOV je neplatný…

 

Na súde nestačili len kecy bez priamych dôkazov, tie stačili len MOV.. Je to obrovská hanba pre MOV a tých síl, čo ich dotlačili k tým plošným zákazom. Prvý pokus o takýto plošný zákaz totiž MOV pred letnými OH 2014 ustál a nechal rozhodnutie o dištanci na jednotlivých športových asociáciách. Ten čo to organizuje bol určite vtedy sklamaný a tento pokus azda aj s uplatením niektorých funkcionárov v MOV mu vyšiel. Zákaz pre Rusov bol skoro celoplošný. Teraz však Arbitrážny súd ukázal , aká je to politická bublina, ako je WADA zneužitá na politický boj.. Príkladom opačného politického  zneužitia WADA je aj STÁLE NEPOTRESTANIE Chrisa Frooma, ktorý má obe vzorky pozitívne od septembra a NIKTO mu zatiaľ nevzal prvenstvo z Vuelty 2017 ani ho nepotrestal.. rovnako ako pripuatenie Američana , ktorý už 2x porušil dopingové pravidlá na MS v atletike do Londýna, kde vyhral šprint a vzal zlaté lúčenie legende Boltovi.  WADA predtým dlhodobo ignorovala dôkazy o inom cyklistovi Arstrongovi, ktorý dopoval celú svoju profi kariéru a oni ho oficiálne nikdy nepotrestali, hoci mal pozitívne vzorky ako u USADA tak aj u WADA.  Ruský Olympijský výbor okamžite požiadal MOV o zaradenie očistených športovcov na zoznam štartujúcich pre OH 2018. Je však pravdepodobné, že im vyhovené nebude, lebo prednedávnom sa k trojici iných, ktorým nikdy nebol preukázaný doping a teda ani o nich teraz Arbitrážny súd nerokoval, vyjadri šéf MOV BACH nasledovne:“ Nie sú dôkazy, že Šipulin, Ahn a Usťugov sú čistí…. nemá sa snád dokazovať doping?? a nie že si nedopoval?? Viktor Ahn v kariére reprezentoval Južnú Kóreu aj Rusko. Ruské občianstvo dostal pred ZOH 2014 v Soči, kde získal tri zlaté a jednu bronzovú medailu. MOV na poslednú chvíľlu vyradilo týchto rusov z listiny čistých, bez jediného dôkazu o ich dopingu. Áno pán BACH.. treba dávať bacha na čistotu športu, len by ma zaujímalo AKO PREUKÁZALI SVOJU ČISTOTU  VŠETCI TÍ, čo budú na OH štartovať… ak tí traja ju nepreukázali tým, že neboli nikdy pozitívne testovaní…ako všetci čo štartovať môžu…( dokonca štartujú aj takí čo si odpikali trest po pozitívnych nálezoch)

Wada sa utrhla z reťaze a namiesto čistoty športu začalo jej politikárčenie, ku ktorému sa pridal aj MOV…  Ak by mali každému čistému , čo pozastavili činnosť či ho doživotne dištancovali platiť náhradu , tak by sa asi spamätali. Zatiaľ nepovedia ani „prepáčte“ ako sme videli u Kreuziegera či nášho Tótha. Smutný fakt absolútnej arogancie !

Ideme vstúpiť priamo aj s vojskami do vojny na Ukrajine? Bude otvorený stret NATO -RUSKO, dúfajúc že neprekročí konvenčný rámec?

26.02.2024

Neustále popierame, že sme priamymi účastníkmi konfliktu na Ukrajine. No sme, lebo sme tam dodali zbrane, muníciu ľudí a opravujeme im vojenskú techniku, ktorá sa znova vracia do boja. Ukrajina je výrobnými kapacitami a opravárenskou logistikou PRIAMO závislá do štátov NATO. Písal som to už od samotného začiatku, že to čo sa deje na Ukrajine od roku 2014 nie je len [...]

Vznik strategickej lži, vytvoríme podmienky a obviníme oponenta!

22.02.2024

Obe svetové vojny vznikli na základe strategickej lži, rovnako aj vojna v zálive druhá či tretia. Ba aj Vietnamská vojna začala na základe „samonapadnutia“ americkej lode USS Maddox v Tonkinskom zálive. Svet má s touto formou rozpútania konfliktu dlhoveké skúsenosti. Takto sa vyrába strategická LOŽ. Najskôr sľúbime RUSOM NEROZŠIROVANIE NATO NA VÝCHOD (nikdy to nebolo [...]

Minister Erik Tomáš sa mýli, nikto nie je diskriminovaný pri rodičovskom bonuse.

21.02.2024

V nedeľnej diskusii otvoril minister Erik Tomáš zasa „nespravodlivosť a diskrimináciu“ rodičovského bonusu – teda rodičovského dôchodku od detí svojim rodičom. V prípade, ak bol priemerný vymeriavací základ dieťaťa nad 1 564,80 € (suma vyššia ako 1,2-násobok priemernej mesačnej mzdy zistenej za rok 2022), presná suma príjmov však v rozhodnutí uvedená nebude. [...]

Izrael Palestínčania Gaza

Izrael zväčša súhlasil s rámcovou dohodou o prímerí v Pásme Gazy

02.03.2024 22:16

Delegácia Hamasu by mala podľa médií pricestovať do Káhiry na nedeľňajšie rokovania.

Jemen Rubymar loď potopenie

Nákladná loď, ktorú vo februári raketou zasiahli húsíovia, sa potopila

02.03.2024 21:46

Ide o vôbec prvú loď, ktorú jemenskí povstalci potopili v rámci svojich útokov na lodnú dopravu v Červenom mori.

Taurus

Nemecké ministerstvo obrany potvrdilo závažný únik informácií z armády o pomoci Ukrajine

02.03.2024 20:36

Nemecké úrady vyšetrujú nahrávku zverejnenú Ruskom, v ktorej údajne nemeckí vojenskí predstavitelia hovoria o podpore Ukrajiny vrátane potenciálneho použitia striel dlhého doletu Taurus.

Izrael Palestína Hamas Vojna humanitárna pomoc

Americké lietadlá zhodili humanitárnu pomoc pre civilistov v Gaze

02.03.2024 18:06

Do palestínskej enklávy bolo zhodených 66 balíkov, ktoré obsahovali 38 000 dávok potravinovej pomoci.

simon22

Nežijem krátko aby som nič nevedel, ale ani príliš dlho aby som všetko zabudol...

Štatistiky blogu

Počet článkov: 539
Celková čítanosť: 3093527x
Priemerná čítanosť článkov: 5739x

Autor blogu

Kategórie

Archív