Pád vlády? ? No a čo. . vždy je nejaké pozitívum. . .

Tak to tu máme.. padla nám vláda.. už zasa.. minule ju porazili pre nezmyselnú zmluvu čierni, včera zasa modrozelení…  S pobavením som včera sledoval  argumentáciu oboch strán, aj keď obe strany vedeli, že už to ni je o eurovale, ani o peniazoch daňových poplatníkov do neho vložených. Bolo to o tom, či je možné sa dohodnúť za akúkoľvek cenu. Ak by totiž SaS ustúpilo, nemalo by nieže koaličný potenciál po budúcich voľbách, oni by ani neboli v parlamente. A to bola pravá príčina včerajšieho položenia vlády. Lebo všetky témy, ktoré im získali voličov hlavne mladých, všetky do jednej by vyšumeli ako nesplnené. A tak v záujme zachovania strany zvolili stratégiu , ktorá im zachová tvár a  nádej na zisk  potrebného počtu hlasov, aby padli do parlamentu. Vedia, že v koalícii nebudú.. lebo … síce tajne dúfajú, že antifico bude zasa silná téma a nakoniec  im môže zabezpečiť aj účasť vo vláde.. lebo nikto iný ako terajšie strany do parlamentu nepadnú.. a aj ak.. tak sa nespoja s Ficom..

SaS vedeli, že euroval prejde tak či tak.. aj bez nich.. predsa nie sú hlupáci.. a teda drísty o zachránených nejakých 300 mld  eurách pre daňových poplatníkov Európy sú len drístami..

SaS zachraňovala svoju budúcu existenciu za cenu rozpadu vlády. Či sa im to podarilo, uvidíme v najbližších voľbách.. nech budú predčasné či normálne.

A teraz pozitíva….. Nie je to blamáž, že sme povedali nie.. blamáž by bola , až by sme to nadobro zablokovali.. a to všetci zúčastnení VEDELI.. že NEHROZÍ…  Takže aké pozitíva??

–          Celý svet vie kde je Slovensko a aké je maličké..

–          Celý svet ocení náš druhý krok a to schválenie eurovalu II.

–          Celý svet sa aspoň na chvíľku zamyslí, či ten Sulík nemá v niečom.. či v mnohom pravdu..( má)

–          Celý svet si má možnosť zlepšiť kontrolné mechanizmy pri míňanie peňazí daňovníkov, čo aj robí, zároveň budú vyzdvihovať fakt, že aj maličký má rovnaký hlas ako najväčší.. to je demokracia.. 🙂

–          Napokon Grécko riadene krachne, odpíšu mu dlh ako kedysi Poliakom …a tí div sa svete nekrachli..

–          Celé politické Slovensko sa aspoň na chvíľku zamyslí, či majú koalície založené len na boji proti niekomu( Mečiarovi, či Ficovi) a nie za niečo zmysel.. obe totiž krachli.. a ukázali sa ako vysoko nestabilné.. teda mačkopes.. alebo zlepenec..

–          Celé Sovensko bude mať snahu nedovoliť nikomu mať takú väčšinu ako mal Fico vo svojej vláde…

Takže včerajší pád vlády by som nevidel vôbec tragicky, lebo má svoje pozitíva a nie je ich málo.. či pre Európu alebo Slovensko.. a to som takto narýchlo ani na všetky neprišiel.. môžete ich doplniť v diskusii.. ďakujem..

Ja len toľko..

P.S.: včerajšiu noc mi pripomenul ELÁN.. DRESY….. oblečme si dresy, keď sme takto v kope, nech …

veď aha..

http://www.youtube.com/watch?v=60R-pmTpCiU

Homo nie si Bohu rovný, ani Bohom.

21.03.2026

Krásna je naša planéta, hlavne modrá a zelená, sem tam hnedou horstiev a žltou púští, aby nebola nudná , je sfarbená. Boh stvoril ľudstvo na svoj obraz ho urobil, nikdy mu neprikázal, aby sa každý za svoj kus sveta, do krvi so susedmi neustále bil. Boli sme si rovní, pred bohom aj vesmírom, až raz niekto si zmysle, ŽE ON BUDE BOHOM. Chcel deliť a panovať, chcel všetko [...]

Keď hviezdy padali, sny sa plnili.

14.03.2026

Kam podela sa láska človeka k človeku? Prečo ovláda nás nenávisť a zášť? Kde zostala doba minulá, kde muž so ženou sníva, o milovaní, rodine, budúcnosti? Keď jej šepká v svite mesiaca, milujem ťa, prichádza skvelá doba žitia, pre rodinu našu vhodný čas? A padala hviezda, sny sa plnili. Teraz padá a plnia sa hroby, duše blúdia medzi ľuďmi, nastáva ticho, smrť si [...]

Vojna na Blízkom východe bude mať následky aj pre obranu Ukrajiny a hlavne ekonomiku celého sveta!

05.03.2026

Skúsim opísať momentálnu svetovú situáciu na pozadí dvoch prebiehajúcich hlavných vojenských konfliktov a riziká s tým spojené. Neosobujem si patent na pravdu ani CML( Návštevníci- Kamenice ), je to môj uhol pohľadu na základe mne dostupných faktov a informácií. Na prelome februára a marca 2026 (konkrétne od 28.2.) prebiehala nad Iránom intenzívna a koordinovaná [...]

Trump rubio

Trump hrozí, že na letiská pošle „skvelých“ agentov ICE: Bezpečnosť zaistia tak, ako to ešte nikto nevidel

21.03.2026 21:51

Republikáni a demokrati sa nevedie dohodnúť o ďalšom financovaní ministerstva vnútornej bezpečnosti.

Orbán

Orbán chce „MEGA“ Európu. Progresívne sily sa „zabarikádovali“ v Bruseli, povedal pred konzervatívcami

21.03.2026 21:01

Od návratu Trumpa do Bieleho domu sa podľa maďarského premiéra stal západný svet lepším miestom a začal sa "zlatý vek" v maďarsko-amerických vzťahoch.

USA-TRUMP/RUSSIA-POLL

Vyšetroval Donalda Trumpa. Zomrel niekdajší šéf FBI Robert Mueller. Som rád, reagoval prezident

21.03.2026 20:02

Dobre, som rád, že je mŕtvy, napísal prezident USA.

South Korea Fire

Počet obetí požiaru v juhokórejskej továrni stúpol na 14

21.03.2026 19:57

Zásah záchranných služieb sťažovalo riziko zrútenia budovy a nebezpečenstvo výbuchu.

simon22

Nežijem krátko aby som nič nevedel, ale ani príliš dlho aby som všetko zabudol...

Štatistiky blogu

Počet článkov: 668
Celková čítanosť: 3862073x
Priemerná čítanosť článkov: 5782x

Autor blogu

Kategórie

Archív