Založ si blog

Obrovský škandál s dopingom- nedopingom pokračuje. Arbitrážny súd ruší rozhodnutia MOV o odoberaní medailí zo Soči . . .

predseda MOV, zdroj SITA

Arbitrážny súd v Lausane je najvyššou športovou inštanciou, ktorá rieši s konečnou platnosťou športové spory. V tomto prípade z 43 potrestaných sa  naň odvolala skupina 42 Ruských športovcov, ktorým MOV na základe Mc Larenovej správy udelilo doživotný dištanc a niektorým aj  odobralo medaily dosiahnuté na OH v Soči .Dve zlaté, šesť strieborných a jedna bronzová medaila sú späť. Rusko je znova na čele hodnotenia krajín v medailovej bilancii zimných olympijských hier 2014 v Soči.
28 športovcov súd v Lausanne oslobodil. Ďalším jedenástim skrátil trest z doživotného len na tohtoročné hry.( čo nezanmená nič iné ,len politické zabránenie štartu, lebo ak by bolo preukázané previnenie, trest by zostal v platnosti)

Dôkazy vraj neboli dostatočné, aby vinu skutočne preukázali. Preto sú v platnosti aj výsledky, ktoré 28 športovcov pôvodne v Soči dosiahlo. Medzi športovcami, ktorým zrušili doživotný zákaz štartu na olympijských hrách, sú napríklad bežci na lyžiach Alexander Legkov (zlato na 50 km), Maxim Vylegžanin (3x striebro), Alexander Bessmertnych (striebro), skeletonista Alexander Tretiakov (zlato) či rýchlokorčuliarka Oľga Fatkulinová (striebro).

Medzinárodný olympijský výbor je totiž z výsledku arbitráže sklamaný. Dokonca zvažuje, že sa proti nemu odvolá. „Toto rozhodnutie môže mať vážny dosah na boj proti dopingu v budúcnosti,“ uvádza sa v stanovisku MOV.

„Stále platí, že Ruský olympijský výbor má pozastavené členstvo a ruskí športovci môžu v Pjongčangu súťažiť len na základe pozvánky od MOV. Výsledok arbitráže neznamená, že 28 športovcov dostane pozvánku na hry. Pri čítaní rozsudku arbitráže navyše generálny sekretár súdu uviedol, že toto rozhodnutie neznamená, že 28 športovcov je nevinných.“ Tomuto vyhláseniu dosť dobre nerozumiem, ak rozhodli o tom, že sa neprevinili a teda dištanc od MOV je neplatný…

 

Na súde nestačili len kecy bez priamych dôkazov, tie stačili len MOV.. Je to obrovská hanba pre MOV a tých síl, čo ich dotlačili k tým plošným zákazom. Prvý pokus o takýto plošný zákaz totiž MOV pred letnými OH 2014 ustál a nechal rozhodnutie o dištanci na jednotlivých športových asociáciách. Ten čo to organizuje bol určite vtedy sklamaný a tento pokus azda aj s uplatením niektorých funkcionárov v MOV mu vyšiel. Zákaz pre Rusov bol skoro celoplošný. Teraz však Arbitrážny súd ukázal , aká je to politická bublina, ako je WADA zneužitá na politický boj.. Príkladom opačného politického  zneužitia WADA je aj STÁLE NEPOTRESTANIE Chrisa Frooma, ktorý má obe vzorky pozitívne od septembra a NIKTO mu zatiaľ nevzal prvenstvo z Vuelty 2017 ani ho nepotrestal.. rovnako ako pripuatenie Američana , ktorý už 2x porušil dopingové pravidlá na MS v atletike do Londýna, kde vyhral šprint a vzal zlaté lúčenie legende Boltovi.  WADA predtým dlhodobo ignorovala dôkazy o inom cyklistovi Arstrongovi, ktorý dopoval celú svoju profi kariéru a oni ho oficiálne nikdy nepotrestali, hoci mal pozitívne vzorky ako u USADA tak aj u WADA.  Ruský Olympijský výbor okamžite požiadal MOV o zaradenie očistených športovcov na zoznam štartujúcich pre OH 2018. Je však pravdepodobné, že im vyhovené nebude, lebo prednedávnom sa k trojici iných, ktorým nikdy nebol preukázaný doping a teda ani o nich teraz Arbitrážny súd nerokoval, vyjadri šéf MOV BACH nasledovne:“ Nie sú dôkazy, že Šipulin, Ahn a Usťugov sú čistí…. nemá sa snád dokazovať doping?? a nie že si nedopoval?? Viktor Ahn v kariére reprezentoval Južnú Kóreu aj Rusko. Ruské občianstvo dostal pred ZOH 2014 v Soči, kde získal tri zlaté a jednu bronzovú medailu. MOV na poslednú chvíľlu vyradilo týchto rusov z listiny čistých, bez jediného dôkazu o ich dopingu. Áno pán BACH.. treba dávať bacha na čistotu športu, len by ma zaujímalo AKO PREUKÁZALI SVOJU ČISTOTU  VŠETCI TÍ, čo budú na OH štartovať… ak tí traja ju nepreukázali tým, že neboli nikdy pozitívne testovaní…ako všetci čo štartovať môžu…( dokonca štartujú aj takí čo si odpikali trest po pozitívnych nálezoch)

Wada sa utrhla z reťaze a namiesto čistoty športu začalo jej politikárčenie, ku ktorému sa pridal aj MOV…  Ak by mali každému čistému , čo pozastavili činnosť či ho doživotne dištancovali platiť náhradu , tak by sa asi spamätali. Zatiaľ nepovedia ani „prepáčte“ ako sme videli u Kreuziegera či nášho Tótha. Smutný fakt absolútnej arogancie !

Je spomienka v nás na august 1968 taká dramatická ako ju vykresľujú politici?

19.08.2018

Spomienky ľudí sú zvláštne selektovanou pravdou o prežitých veciach. Sme asi nastavení tak, že to nepríjemné sa snažíme mierne potlačiť, zjemniť zápornú spomienku, aj keď ju nemôžeme viac »

Tri zmluvy, ktoré nezabezpečili mier. 98. výročie Trianonu.

04.06.2018

4.júna 1920 bola v zámku Veľký Trianon vo Versailles podpísaná tzv. Trianonská mierová zmluva, ktorá určila hranice novovzniknutého Maďarska a okolitých štátov, ktoré predtým patrili buď viac »

Výsledok Ukrajinského Majdanu II, posunutie vojsk NATO k hraniciam Ruska. Hrozba pre Európu!

29.05.2018

Dva krát v novodobej histórii samostatnej Ukrajiny prišlo k zvrhnutiu vlády. Oba razy to bolo namierené proti rusky hovoriacim predstaviteľom. Po Majdane II v 2014, ktorý Rusko považuje za ozbrojený viac »

SIAF 2016, lietadlo, bombardér, bombardér B-52,

Česi sa pripravujú na masívne vojenské cvičenie, priletí aj americký bombardér B-52

20.08.2018 12:29

Jedno z najväčších cvičení na českom území Ample Strike sa bude tento rok konať 3. až 14. septembra.

nemocnica, rascochy,

Nová nemocnica: Penta predbieha štát

20.08.2018 12:00

Nová štátna nemocnica v Bratislave mala podľa pôvodných plánov fungovať od jesene minulého roka. V skutočnosti sa termíny výstavby stále posúvajú.

SR cigarety colníci únik clo daň KEX

Colníci vo Vyšnom Nemeckom odhalili státisíce pašovaných cigariet

20.08.2018 11:55

Po kontrole návesu colníci odhalili celkom 623-tisíc kusov cigariet, ktoré boli uložené v priestore určenom na izoláciu strechy návesu.

Peter Pellegrini

Minimálnu mzdu 520 eur považuje premiér za primeranú

20.08.2018 11:45

Návrh na zvýšenie minimálnej mzdy na 520 eur je podľa premiéra Petra Pellegriniho primeraný.

simon22

Nežijem krátko aby som nič nevedel, ale ani príliš dlho aby som všetko zabudol...

Štatistiky blogu

Počet článkov: 355
Celková čítanosť: 1254747x
Priemerná čítanosť článkov: 3534x

Autor blogu

Kategórie