Založ si blog

Minister Erik Tomáš sa mýli, nikto nie je diskriminovaný pri rodičovskom bonuse.

V nedeľnej diskusii otvoril minister Erik Tomáš zasa „nespravodlivosť a diskrimináciu“ rodičovského bonusu – teda rodičovského dôchodku od detí svojim rodičom.

V prípade, ak bol priemerný vymeriavací základ dieťaťa nad 1 564,80 € (suma vyššia ako 1,2-násobopriemernej mesačnej mzdy zistenej za rok 2022), presná suma príjmov však v rozhodnutí uvedená nebude. Uvedená bude táto informácia spolu s tým, že v tomto prípade je rodičovský dôchodok 23,50 eura, teda maximálna možná suma za jedno dieťa.

Pri 1000 eurách je bonus 15 eur mesačne pre rodiča a pri 1200 je to 18 eur.

Ja konkrétne mám tri deti, a teda spolu s manželkou dostaneme každý asi 45 eur mesačne, no v jednorázovej výplate… To som diskriminovaný, lebo moje deti zarábajú menej ako 1650 a nedostanem teda 70,50? Takto to myslel minister? On hovoril o tom, že bezdetní manželia na dôchodku sú týmto „diskriminovaní“!! HLUPÁK JE TO, opakuje Sulíkovú mantru o diskriminácii, obaja však zabudli na jedinú vec. Bezdetní minuli vždy všetok svoj zárobok jedine na seba, nikoho nevychovali , nik nepokračuje vo vytváraní hodnôt. Teda pre budúcnosť spoločnosti sa ničím nepričinili. Vychovať dieťa sú OBROVSKÉ NÁKLADY, oni to čo zarobili, všetko minuli na seba. A je úplne jedno či nemohli mať deti, alebo nechceli. Deti pracujúce v zahraničí?, NO prepáčte, toto je v podstate sociálna dávka nášho systému, aby zachoval náš národ a aj tým pomohol plodeniu detí, ktoré budú o dvadsať rokov vytvárať hodnoty. Ak deti terajších dôchodcov pracujú v zahraničí a teda svojimi daňami podporujú zahraničné štáty a ich sociálny či zdravotný systém, tak samozrejme že pre svojich rodičov nemôžu očakávať túto pomoc z nášho sociálneho systému. Nič im nebráni prispievať svojim rodičom na dôchodku mesačne omnoho viac, ako je to v prípade tohto bonusu, teda max 23,50!

Rovnako, ako nedostávajú bezdetní detské prídavky, keď nevychovávajú deti, nemôžu to považovať za diskrimináciu. A ak žiješ v zahraničí a pracuješ, dostávaš rodinné prídavky v štáte v ktorom pracuješ a v podstatne väčšej výške ako na Slovensku. Tiež nenapadlo Sulíka či teraz Tomáša vykrikovať, že my na Slovensku sme diskriminovaní malými prídavkami oproti Rakúsku!

Preto som presvedčený, že NIKTO NIE JE DISKRIMINOVANÝ, ide o sociálnu dávku zohladňujúcu počet pracujúcich detí a ich momentálne príjmy s dvojročným oneskorením.

Zdroj pre výpočet bonusu pre rok 2024

 https://www.podnikajte.sk/socialne-a-zdravotne-odvody/rodicovsky-dochodok-bonus-2024 

Tri planetárne ohniská, ktoré môžu prerásť do svetového konfliktu v priebehu hodín.

19.04.2024

Na blízkom východe sa dnes piatok 19.4.2024 rozhorieva veľký vojenský konflikt: Blízky východ sa dnes po zasadnutí izraelského vojnového kabinetu pripravuje na izraelský „odvetný“ útok na Irán. Izraelské letectvo tvrdí, že dokončilo „prípravu“ a že útok je „bezprostredný“. Americkí predstavitelia oznámili WSJ, že sa domnievajú, že Izrael dnes [...]

Rusi bojujú poučení z minulosti. Použili znova taktiku UŤAHANIA protivníka a to všetkých štátov EU.

15.04.2024

Aby sme lepšie pochopili čo sa deje teraz na Ukrajine, musíme sa vrátiť hlboko pred druhú svetovú vojnu, do čias Ruského ťaženia spojených Európskych vojsk pod Napoleonom 1812-13. Z dejepisu registrujeme ako hlavného strojcu ruského víťazstva Kutuzova, no nebyť žiarivej hviezdy mladého pruského stratéga Carla von Clausewitza ( 1780-1831) by sa ten úspech pravdepodobne [...]

Útok Iránu sa očakával, má spojitosť s vojnou na Ukrajine?

14.04.2024

Irán v sobotu spustil rozsiahly letecký útok na Izrael v reakcii na nedávny útok na iránsky konzulát v Damasku pripisovaný židovskému štátu. Iránske revolučné gardy oznámili, že útočia desiatkami dronov a rakiet, izraelská armáda predtým uviedla, že drony z Iránu poletia niekoľko hodín. Izraelský premiér Benjamin Netanjahu vo vyhlásení povedal, že Izrael sa na [...]

Systém Patriot, PVO

Le Monde: Mnohé krajiny EÚ sa nechcú s Kyjevom deliť o svoju protivzdušnú obranu

23.04.2024 21:45

Šéfovia vlád jednotlivých krajín si dávali dobrý pozor, aby neurobili žiadny konkrétny sľub.

Izrael Palestína Gaza Hamas Rukojemníci Prepustenie

Vojna v Gaze trvá 200 dní. Izrael zosilnil údery, nariadil nové evakuácie na severe

23.04.2024 20:55

Ostreľovanie severu palestínskeho územia bolo za posledný deň jedno z najintenzívnejších od začiatku vojny.

USA Izrael Gaza univerzity protesty

Polícia zatýkala na pro-palestínskych protestoch na univerzite v New Yorku

23.04.2024 19:49

Biely dom antisemitské vyjadrenia počas študentských protestov na viacerých univerzitách slovne odsúdil.

Thunbergová

Švédska prokuratúra obvinila Gretu Thunbergovú z občianskej neposlušnosti

23.04.2024 19:35

Súdy v minulosti už dvakrát uložili celosvetovo známej aktivistke pokutu za občiansku neposlušnosť na klimatických protestoch.

simon22

Nežijem krátko aby som nič nevedel, ale ani príliš dlho aby som všetko zabudol...

Štatistiky blogu

Počet článkov: 548
Celková čítanosť: 3136196x
Priemerná čítanosť článkov: 5723x

Autor blogu

Kategórie

Archív