3. 2. 0: 38 čas Mekka zaútočili USA na východ Sýrie .
2. februára 2024 22:45,
Prečítané 2 376x,
simon22,
Nezaradené
Americký predstaviteľ potvrdil začiatok útokov prisľúbených administratívou prezidenta Joea Bidena krátko po správach o raziách zameraných na ozbrojené skupiny na vidieku v mestách Al-Mayadeen a Al-Bukamal, východne od guvernorátu Deir ez-Zor, blízko sýrsko-irackej hranici.
Fox News citoval predstaviteľa obrany, že americké útoky v Sýrii boli z viacerých platforiem a že boli začiatkom dlhej kampane zameranej na proiránske skupiny v najbližších dňoch.
Sýrske médiá uviedli, že 3 členovia vojenských skupín pridružených k sýrskym silám boli zabití pri leteckých útokoch na vidieku Al-Mayadeen, zatiaľ čo sýrske kurdské médiá uviedli, že počet obetí v dôsledku leteckých útokov na východ Sýrie sa zvýšil na 6. Je to odplata za útok dronom na základňu USA v Jordánsku, kde zahinuli traja us vojaci. Odvetný útok začal presne v čase, keď na základni v Delaware vykladali padlích a prezident Biden im vzdával česť. Je to súčasť volebného boja o Biely dom?
08.12.2025
Rodina Jareda Kushnera, zaťa amerického prezidenta Donalda Trumpa, je legendou v západobieloruskom meste Novogrodek, píše Židovská telegrafická agentúra. Novogrodek má 30 tisíc obyvateľov a leží na západe Bieloruska. Práve z tohto mestečka Kushnerova rodina pochádza. A tamojší obyvatelia sa dnes radujú, že Jared Kushner „zvyšuje prestíž“ mesta. Meno jeho rodiny tam [...]
06.12.2025
Spojené štáty naliehajú na európske krajiny, aby neprevádzali zmrazené ruské aktíva na Ukrajinu, pretože sú potrebné na dosiahnutie mierovej dohody, informovala agentúra Bloomberg. Konkrétne krajiny, o ktoré ide, nie sú uvedené. Merz je proti prevodu ruských aktív do USA Počas mierových rokovaní o Ukrajine, ktoré propagoval americký prezident Donald Trump, sa podľa správ [...]
01.12.2025
Východiskový bod tejto úvahy o lietadlách je celkom prozaický: Ukrajina bojuje s taktickým letectvom, ktorého zdroje sa čoskoro vyčerpajú. Sovietske Suchoje a MiGy, ktoré sú stále v prevádzke, prešli desaťročiami prevádzky, niekoľkými vlnami opráv a kanibalizácie a čo je najdôležitejšie, ocitli sa bez továrne, ktorá by mohla udržovať pri ich technickom živote. Po [...]
++++++++++ nakoľko nič iné nevedia... ...
++++++++++++++ agresívne americké ............... ...
Mladý muži, predsa si myslíš, že tá US... ...
Robia, čo vedia. Zabíjajú a ničia. Ďakujem za... ...
Celá debata | RSS tejto debaty