Založ si blog

Malá domov Sorosovej dcérskej neziskovke Open Society Foundation Bratislava od dočasnej vlády!

Druhého júna 2023 bola uzatvorená zmluva na nenávratnú finančnú pôžičku pre Nadáciu otvorenej spoločnosti, Bratislava /Open Society Foundation/ NOS-OSF od Ministerstva práce, sociálnych vecí a rodiny vo výške 21 705 898,89 eur! Podpísala ju dočasná Ministerka tohto rezortu Soňa Gaborčáková a za prijímateľa Fedor Blaščák.

Zo zmluvy vyberám – Financovanie bude takto : Celkové oprávnené výdavky na Realizáciu aktivít Projektu predstavujú sumu 21 706 898,89 (slovom: dvadsaťjeden milión sedemstošesťtisíc osemstodeväťdesiatosem EUR a osemdesiatdeväť centov ), b) Poskytovateľ poskytne Prijímateľovi NFP maximálne do výšky 13 000 000,00 EUR (slovom: trinásť milión eur) v rámci skupiny výdavkov 1.1, 1.2 a 1.4 ( 100 % NFP), z celkových oprávnených výdavkov na Realizáciu aktivít Projektu podľa odseku 3.1. písmeno a) tohto článku zmluvy, financovanie Projektu z vlastných zdrojov vo výške 8 706 898,89 ( slovom osem miliónov sedemstošesťtisíc osemstodeväťdesiatosem eur a osemdesiatdeväť centov) z Celkových oprávnených výdavkov na Realizáciu aktivít Projektu podľa odseku 3.1. písmeno a) tohto článku zmluvy zrealizuje prostredníctvom Vecného príspevku..

Zmluva bola uzatvorení na základe VÝZVY – Vyzvanie OPĽZ-NP-2023/11.1.1/03 Pomoc osobám z Ukrajiny pri ich vstupe a integrácii na území SR- MNO zverejnenej 27.03.2023 ktorej predmetom bolo: 11.1 Aktívne začlenenie, a to aj s cieľom podporovať rovnaké príležitosti a aktívnu účasť a zlepšenie zamestnateľnosti. Maximálna výška nenávratného finančného príspevku predstavuje sumu 13 000 000 EUR.

Takže podľa výzvy 13 miliónov eur, a k tomu v zmluve prihodili „ z vlastných zdrojov nazvaných Vecný príspevok“ 8 706 898,89.. teda zo zdrojov rozpočtu štátu, KTORÉ VO VÝZVE NEBOLI SPOMENUTÉ a prípadní iní uchádzači o nich vôbec nevedeli, takže boli v podstate pri predložení svojich projektov diskriminovaní….

link na výzvu: https://www.mpsvr.sk/files/slovensky/esf/op-ludske-zdroje/vyzvania-2023/vyzvanie-pomoc-osobam-z-ukrajiny-pri-ich-vstupe-integracii-uzemi-sr-mno.pdf

link na zmluvu: https://www.crz.gov.sk/data/att/4185003.pdf

link na register zmlúv: https://www.crz.gov.sk/zmluva/7942931/

Zmluva nadobudla platnosť 6.6.2023 . Ódorova vláda prevzala moc od Hegera po svojom vymenovaní od prezidentky 15.5.2023. 15.6. pri hlasovaní parlament pomerom hlasov za 34, proti 43, zdržal sa 54, nehlasoval 5 NEZÍSKALA Ódorova vláda dôveru v parlamente, teda nemala oficiálny mandát vládnuť. Napriek tomu DAROVALA už 2. júna tých 21.7 milióna eur nadácii otvorenej spoločnosti, Bratislava /Open Society Foundation/ NOS-OSF ktorú za Sorosove peniaze spoluzaložil aj Šimečka starší ešte v roku 1992. Toto majú na svojej stránke:

Nadácia vznikla v novembri 1992 ako nezávislý grantovo-operačný slovenský právny subjekt z prostriedkov Open Society Institute so sídlom v New Yorku( predtým Soros Foudation, Open Society Foundation), . Finančné prostriedky boli určené na granty pre vznikajúce slovenské mimovládne organizácie a vlastné nadačné programy. Stala sa súčasťou rodiny nadácií známych ako Open Society Foundations, pôsobiacich vo viac ako 70 krajinách na celom svete. Ich zakladateľom je filantrop a finančník George Soros, ktorému patrí osobité miesto v demokratickej transformácii a modernizácii krajín strednej a východnej Európy.

Martin Milan Šimečka ( otec Michala Šimečku) kedysi povedal : George Soros je trúfam si povedať že môj priateľ, … okrem toho že to je finančný žralok a položil britskú libru a zarobil na tom miliardu dolárov …. časť tých peňazí dáva na to , aby pomáhal liberálnej demokracii. Dal k dispozícii 18 miliárd dolárov do nadácie, ktorá bude podporovať vo svete liberálnu demokraciu.. Na Slovensku sa už finančná pomoc Sorosa k politickej zmene výrazne prejavila pri porážke Vladimíra Mečiara v roku 1998…. Toto vystúpenie je k dispozícii na sieti dodnes:

link https://www.youtube.com/watch?v=RWdTwUoIzWk

Vláda, ktorá nemala mandát od svojho začiatku až po svoj koniec, urobila rozhodnutie o darovaní 21,7 milióna ešte skôr, ako bolo hlasované o dôvere v parlamente.

TOTO BOLA PRIORITA ČÍSLO 1.??

Projekt na základe výzvy hovoril výhradne o pomoci začlenenia utečencov z Ukrajiny ( osobám z Ukrajiny, nie teda výhradne Ukrajincom, ale každému utečencovi, ktorý k nám príde cez ukrajinskú hranicu) do pracovného a životného procesu na Slovensku. NIE O VŠETKÝCH UTEČENCOCH SVETA… Rád by som videl zverejnené čísla, koľko utečencov tu máme v roku 2023, keď dostala táto mimovládka také prostriedky. Príde mi to ako malá domov pre Progresívcov pred voľbami. A tým že to nebudú len občania Ukrajiny, môže vzniknúť veľké bezpečnostné riziko, lebo tadiaľ k nám prichádzajú aj obyvatelia stredného východu, ktorí sa vydávajú za Sýrčanov bez dokladov.

Túto zmluvu by mal prešetriť okamžite zodpovedný orgán a vyvodiť z jej uzatvorenia trestno-právne dôsledky. Mne to pripadá ako otvorená krádež bez kontroly. Výzva bola uzatvorená a určená výhradne pre Nadáciu otvorenej spoločnosti Bratislava…

Lipšic sa chcel obetovať? Za zrušenie Úradu špeciálnej prokuratúry môže jeho spolitizovanie.

06.12.2023

Daniel Lipšic bol ministrom spravodlivosti v druhej Dzurindovej vláde medzi rokmi 2002-6. Za jeho ministrovania sa vytvoril zákon o Špeciálnom súde a Špeciálnej prokuratúre, on bojoval za to, aby najťažšie kauzy v boji proti mafii riešili LEN TÍ NAJSKÚSENEJŠÍ prokurátori a sudcovia. Preto boli požiadavky nastavené tak prísne, Za špeciálneho prokurátora mohol byť zvolený [...]

Chcem, ak by som mohol.

04.12.2023

Počúval som pieseň našej najlepšej šansonierky hany Hegerovej a uvedomil som si, že život zložený z rôznych dielov má lepšie aj horšie časy. Nie sú závislé od majetku, dostatku , financií či áut a dovoleniek. Kto hodnotí svoj život len podľa toho v ktorom období mal koľko financií, kedy mal lepšie auto, tak je prototypom konzumnej spoločnosti, ktorá práve toto v [...]

Spomienka na lásku 2.

30.11.2023

Spomínam na úsmev Tvojich očí, na sladkosť Tvojich pier, na prsia v mojich dlaniach, na leto krásne, plné hier. Na tichý smiech po konci milovania, keď ležali sme vedľa seba, na oči plné iskierok, hlboký dych, na vôňu našich tiel. Mladosť odfúkol neúprosný čas, však spomienka na krásu celú dobu v mojej mysli zostáva, to v nekonečnom priestore neustále [...]

COP28 summit klimatický

Slovensko znížilo emisie skleníkových plynov o 44 percent oproti roku 1990

08.12.2023 10:38

Slovensko predložilo na svetovej klimatickej konferencii COP28 v Dubaji správu o dosiahnutom pokroku v environmentálnej oblasti.

Stratocaching

Taiwan spozoroval nad prielivom, ktorý ho delí od Číny, "meteorologický balón"

08.12.2023 09:59

Balón bol detegovaný vo vzdialenosti 187 kilometrov juhozápadne od severotaiwanského mesta Ťi-lung.

Benjamin Netanjahu

Netanjahu: Ak Hizballáh rozpúta vojnu s Izraelom, južný Libanon sa zmení na Gazu

08.12.2023 09:22

Varovanie prišlo niekoľko hodín po tom, ako protitanková strela vypálená z Libanonu zabila na severe Izraela 54-ročného farmára.

pocasie hmla petržalka petrzalka bratislava

Na mnohých miestach Slovenska sa môže tvoriť hmla, hrozia aj povodne

08.12.2023 08:47

V okresoch Michalovce a Trebišov-bez Roňavy platí výstraha druhého stupňa pred povodňami.

simon22

Nežijem krátko aby som nič nevedel, ale ani príliš dlho aby som všetko zabudol...

Štatistiky blogu

Počet článkov: 529
Celková čítanosť: 3030263x
Priemerná čítanosť článkov: 5728x

Autor blogu

Kategórie

Archív