Založ si blog

Ak by mal Šimečka skúsenosti Fica, teraz by vládu staval on s Hlasom!

Dovolím si zauvažovať prečo sme volili práve takto a či mohlo byť napriek takto rozdaným kartám v parlamente iné zloženie vlády.

       Štvorkoalícia OĽaNO, SaS, Za ľudí a Sme rodina mali od roku 2020 v parlamente 95 mandátov, pritom ústavná väčšina( správne kvalifikovaná väčšina je 90 mandátov- 3/5 zo 150). Mohli spravovať náš štát spôsobom, ktorý sľubovali pred vtedajšími voľbami, teda čestne, spravodlivo, s odstavením zlodejov a mafie, potrestaním neprávostí. A čo robili? Hádali sa navzájom, štekali, vydierali sa pred každým hlasovaním, trucovali, menili premiérov a stratili dôveru v parlamente, v ktorom mali na počiatku ÚSTAVNÚ VäČŠINU o 5 hlasov. ČO UŽ s takými politickými lídrami? A preto volič volil inak ako by si želali.

Ako vládli predošlí, tak dopadli voľby. Voľby sú VŽDY NASTAVENÉ ZRKADLO PREDOŠLEJ VLÁDE. Takže národ vybral podľa svojej skúsenosti. KTO CHCE INÚ VLÁDU, môže sa odsťahovať alebo prijať tú, ktorá vzišla z vôle väčšiny. Skôr vymeníš štát ako národ a teda voliča. A pritom stačilo málo po páde Smeru v 2020. UCHOPIŤ SVOJU ŠANCU S ROZUMOM A NIE EGOM A NENÁVISŤOU.. národ vám dal odpoveď.. radšej „zlodeja“ ako „psychopata“, radšej rodinu muž a žena ako 99 pohlaví… Vy čo ste zostali v opozícii STE REINKARNOVALI FICA A SMER… VY NESIETE PLNÚ ZODPOVEDNOSŤ.

Prvý povolebný deň bolo jasné, že sú len dve možnosti : prvá Smer+Hlas+ SNS alebo KDH. Druhou bola možnosť všetci proti Ficovi, teda PS+Hlas+ SaS+.. a tu sa treba zastaviť. Od počiatku Matovič povedal, že ide do opozície, lebo on s Hlasom byť nemôže. To isté prehlásil predseda KDH, vidíme sa v opozícii.. Takže bola druhá možnosť? Tri strany majú 70 mandátov, potrebovali by KDH, bez nich vládu Šimečkova partia nepostavila.

Dovolím si povedať, že tu sa ukázala politická neskúsenosť Šimečku a preto neskladá vládu on, hoci skončil druhý. Ak by bol na jeho mieste politik so skúsenosťami Fica ale bez jeho minulosti, vládu by postavil on. Šimečka totiž pred voľbami pôsobil nekoalične, len my my my.. Pracoval len pre voličov 18 až 40 rokov, v podstate urážal starších a inak ako progresívne mysliacich spolu so svojimi expertmi.. Zabudol že bude potrebovať koaličný potenciál. Prvý deň po voľbách zostával na tomto stanovisku, hoci vedel ako sú rozdané karty. Síce prehlásil, že urobí všetko preto, aby Fico nezostavil vládu, no nekonal tak. Ponúkol Hlasu pri rokovaní post premiéra, odmietol mu dať aj post ministra vnútra, čo sa ukázalo pre Hlas dôležitejším ako premiérstvo. Mal všetko v rukách, mal si okamžite poistiť KDH, čo sa tiež nestalo. Ako som spomenul, bez KDH hoci s Hlasom žiadnu vládu nepostaví.

Som presvedčený že zlyhal Šimečka a jeho tím poradcov… nechceli urobiť VŠETKO ako deklarovali, ale len minimum preto, aby nevládol Fico.

Výsledkom je 79 mandátov novej koalície, ktorú sa snažia rozbíjať poukazovaním na odlišnosti v prioritách a dopredu odsudzujú túto vládu na neúspech. Zabúdajú na podstatný fakt. FICOVE TRI VLÁDY VŽDY DOVLÁDLI, on je totiž majster kompromisov, akým bol napríklad Béla Bugár. Vie nájsť slabé miesta koaličných partnerov, vie odhadnúť čo sú ich priority a na tie im nesiaha. Politika je umením MOŽNÉHO a hlavne kompromisov.

Teraz to ešte skomplikuje prezident, ktorý sa vloží do situácie odmietnutím vymenovať niektorého z predložených ministrov a tým vyprší 14 dňové poverenie dané Ficovi??? Toto je cieľ?

Požijeme a uvidíme. Verím, že môžem mať svoj názor aj ho vyjadriť, že to trestné nie je.. 

Lipšic sa chcel obetovať? Za zrušenie Úradu špeciálnej prokuratúry môže jeho spolitizovanie.

06.12.2023

Daniel Lipšic bol ministrom spravodlivosti v druhej Dzurindovej vláde medzi rokmi 2002-6. Za jeho ministrovania sa vytvoril zákon o Špeciálnom súde a Špeciálnej prokuratúre, on bojoval za to, aby najťažšie kauzy v boji proti mafii riešili LEN TÍ NAJSKÚSENEJŠÍ prokurátori a sudcovia. Preto boli požiadavky nastavené tak prísne, Za špeciálneho prokurátora mohol byť zvolený [...]

Chcem, ak by som mohol.

04.12.2023

Počúval som pieseň našej najlepšej šansonierky hany Hegerovej a uvedomil som si, že život zložený z rôznych dielov má lepšie aj horšie časy. Nie sú závislé od majetku, dostatku , financií či áut a dovoleniek. Kto hodnotí svoj život len podľa toho v ktorom období mal koľko financií, kedy mal lepšie auto, tak je prototypom konzumnej spoločnosti, ktorá práve toto v [...]

Spomienka na lásku 2.

30.11.2023

Spomínam na úsmev Tvojich očí, na sladkosť Tvojich pier, na prsia v mojich dlaniach, na leto krásne, plné hier. Na tichý smiech po konci milovania, keď ležali sme vedľa seba, na oči plné iskierok, hlboký dych, na vôňu našich tiel. Mladosť odfúkol neúprosný čas, však spomienka na krásu celú dobu v mojej mysli zostáva, to v nekonečnom priestore neustále [...]

Benjamin Netanjahu

Netanjahu: Ak Hizballáh rozpúta vojnu s Izraelom, južný Libanon sa zmení na Gazu

08.12.2023 09:22

Varovanie prišlo niekoľko hodín po tom, ako protitanková strela vypálená z Libanonu zabila na severe Izraela 54-ročného farmára.

pocasie hmla petržalka petrzalka bratislava

Na mnohých miestach Slovenska sa môže tvoriť hmla, hrozia aj povodne

08.12.2023 08:47

V okresoch Michalovce a Trebišov-bez Roňavy platí výstraha druhého stupňa pred povodňami.

Nemecko, Rakúsko, Hranice, Migranti

Nemecko predĺži kontroly na hraniciach s Poľskom, Českom a Švajčiarskom o 2 mesiace

08.12.2023 08:40

Účelom opatrenia je zastaviť nelegálnu migráciu.

izrael, hamas, rukojemníci

Izrael zriaďuje bezpečnú zónu v Pásme Gazy, no podľa Palestínčanov je to slabá náplasť

08.12.2023 08:15

V oblasti nie je tečúca voda ani kúpeľne, pomoc a medzinárodné humanitárne skupiny nie sú nikde k dispozícii.

simon22

Nežijem krátko aby som nič nevedel, ale ani príliš dlho aby som všetko zabudol...

Štatistiky blogu

Počet článkov: 529
Celková čítanosť: 3030220x
Priemerná čítanosť článkov: 5728x

Autor blogu

Kategórie

Archív