Založ si blog

Pripravuje sa NATO na zásah v Rusko-ukrajinskej Vojne?

1.9.2023 Rusko sa po prehratej vojne proti Ukrajine bude chcieť pomstiť a môže sa tak stať o desať rokov. Ako referuje web Ukrajinská pravda, v rozhovore pre TSN to povedal šéf ukrajinskej vojenskej spravodajskej služby Kyrylo Budanov. ( prevzali médiá celého sveta)

Michailo Podoľjak, poradca Zelenského:„Čo sa týka Ruska, narastá počet útokov neidentifikovaných dronov vypustených z územia Ruskej federácie a počet týchto útokov bude narastať,“ a dodal: „Pretože toto je štádium vojny, keď sa nepriateľské akcie postupne presúvajú na územie Ruskej federácie.“ Podoľjak taktiež zatiaľ vylúčil mierové rozhovory s tým, že akékoľvek rokovania by zo strany Ukrajiny predstavovali „kapituláciu“.

ISW: Poznámka: Uzávierka údajov pre tento produkt bola 2. septembra o 12:30 východného času. ISW bude pokrývať následné správy v hodnotení ruskej ofenzívnej kampane z 3. septembra.

Ukrajinské sily pokračovali v protiofenzívnych operáciách v západnej Záporožskej oblasti a údajne postupovali 2. septembra. Ukrajinský generálny štáb informoval, že ukrajinské sily viedli útočné operácie v smere na Melitopol (západná Záporožská oblasť).Ruskí milbloggeri, ktorí nedávno tvrdili, že ruské sily držia pozície v južnej časti Robotyne, tvrdili, že ruské sily sa stiahli z južného okraja osady na bližšie nešpecifikované pozície južnejšie. Námestníčka ukrajinského ministra obrany Hanna Malyarová 1. septembra uviedla, že ukrajinské sily prekonali ruskú „prvú obrannú líniu“ v niektorých oblastiach na Záporožskom smere, ale že situácia zostáva zložitá kvôli ďalším ruským betónovým opevneniam a hustým mínovým poliam.

Takže čo sa začalo diať v mediálnom priestore a prečo? Ukrajinci sa posunuli do hĺbky ruskej obrany na jedinom asi 5 míľovom úseku frontu o asi tri míle, čo pri dĺžke frontu 1100km a hĺbke asi 20 míľ nie je v podstate za dva mesiace žiaden zisk. K cieľu prielomu Melintopoľu chýba asi 60 míľ a k moru a teda rozdeleniu rusmi dobitého územia asi 90 míľ. Týmto tempom sa to nedá stihnúť do jesenných dažďov ani len náhodou a predpokladať kolaps ruskej obrany v priebehu mesiaca je len veľmi nepravdepodobné. Čo sa teda zmenilo, že sa zrazu začalo písať o ruskej porážke a ich pomste o desať rokov?

Myslím si, že sa chystá niečo veľké a v podstate sa na to pripravuje verejná mienka. Spomeňme si na Irak ako sa masírovala svetová verejná mienka zo strany USA o existencii ZHN v Iraku a ako ohrozuje celý svet. Ako sme vtedy napadli tento štát n a základe vymyslených „faktov“ a v rozpore s medzinárodným právom.

Ako sa zapájame na pomoc Ukrajine a ako ju stupňujeme? Najskôr sme posielali starú sovietsku techniku a strelivo, začali nasledovať novšie zbrane s podmienkou, že nesmejú byť použité proti cieľom na území Ruska. Nasledovali tanky a ťažká obrnená technika, spolu s výcvikom osádok a opravami techniky na území krajín NATO. Dodali sme rakety s doletom najskôr 80km, neskôr 300 km a teraz strely s plochou dráhou letu s doletom 500-800 km. Ideme dodať lietadlá F16, ktoré môžu niesť jadrové zbrane. Neustále stupňujeme pomoc, ale výsledok nie je dostatočný. Denne sú zostrelované drony či dopadajú na ciele v Rusku v hĺbke stoviek kilometrov. Čo teda napriek v podstate nezmenenej situácii na fronte znamenajú konštatovania o ruskej porážke a jeho pomste do 10 rokov??

Chystáme sa zapojiť do vojny silami a prostriedkami NATO? Teda prejsť od priamej účasti dodávaním techniky, munície , výcviku a podpory k bojovej činnosti jednotkami NATO?? Predsa treba znemožniť tú ruskú pomstu o desať rokov, ktorá by zasiahla nás všetkých a nielen Ukrajinu. JE TOTO PRÍPRAVA NA VSTUP SÍL NATO DO BOJOVÝCH OPERÁCIÍ LETECTVOM, ČI VŠETKÝM? Usúdili generáli Pentagonu, že rus vyčerpal svoje zásoby  a rezervy natoľko, že by spoločnému konvenčnému útoku nemal šancu odolať?

Neviem to presne vyhodnotiť, no zmena rétoriky bez zásadnej zmeny situácie na fronte je podivná a nebude samoúčelnou. Konštatovanie o víťazstve Ukrajiny a zároveň hrozenie ruskou odvetou do desiatich rokov je novým prvkom v informačnom a dezinformačnom boji.

Na mapkách situácia k 12:30 2.3.2023 modrou sú zisky protiofenzívy, žltou zisky rusov, zdroj ISW

Láska až za hrob, existuje?

19.09.2023

Býva to fráza poväčšine v rozprávkach alebo romantických filmoch. Reálny život je tak rýchly a komplikovaný, že niečo podobné v samej podstate vylučuje. Ja som sa však s niečím veľmi podobným vo svojom živote stretol. Kde bolo tam bolo, v roku 1980 sa stretli v jednom čase a na jednom mieste traja mladí muži zo Slovenska. Každý bol z iného mesta a každý úplne iný. [...]

Lavičky v parku.

10.09.2023

Stoja nenápadne na kraji uličiek, spočinúť na nich môžu unavené nohy. Zatienené stromom či v skrytom zákutí, poznajú tajomstvá ľudí. Plačúce deti, či starec plný smútku, po odchode životnej družky, lavička prichýli bez otázok všetkých, kŕmiča holubov, študenta pred skúškou, milencov, či krížovkára lámuceho tužky. Počuli šepotov tisíce, videli bozky, [...]

Marek Ťapák o nás a našej slabosti. A ČO VY?

05.09.2023

Takto to vidím tiež https://www.facebook.com/1633160333/videos/7001610973205207 S každým slovom súhlasím….

fico, pellegrini, šimečka, rtvs

Strety lídrov pokračovali aj v poslednej diskusii. Fico, Šimečka a Pellegrini debatovali o potrebe rastu i suverénneho štátu

27.09.2023 22:06

Pellegrini zopakoval, že Hlas má bližšie k Ficovmu Smeru a Šimečku pozná len z televíznych diskusií.

Počúvajte pravdu, víkendový podcast

Budú voliči zachraňovať strany v ohrození? Výsledky volieb môžu byť najtesnejšie v histórii Slovenska

27.09.2023 21:13

Je to pol na pol medzi Ficom a Šimečkom, naznačujú prieskumy. Reálny výsledok však môže stále prekvapiť

voľby 2023, urny

Strany minuli v závere kampane rekordné sumy. Analytici ich za viaceré rozhodnutia kritizujú

27.09.2023 21:00

Rekordne drahá kampaň. Na čo strany míňali najviac?

simon22

Nežijem krátko aby som nič nevedel, ale ani príliš dlho aby som všetko zabudol...

Štatistiky blogu

Počet článkov: 514
Celková čítanosť: 2948835x
Priemerná čítanosť článkov: 5737x

Autor blogu

Kategórie

Archív