Založ si blog

USA chcú vojnu, odmietli rokovanie s ministrom zahraničia Iránu!

Trump ide postupnými krokmi k vojnovému konfliktu s Iránom. Dlhodobo si to pripravuje, a myslím si, že túto vojnu použije v prezidentskej kampani vo svoj prospech. Predsa národ nevymení počas vojny vrchného veliteľa, ktorí je zárukou uznania ich krajiny v celom svete. Asi takto nejako bude argumentovať jeho štáb, s tým že treba dokončiť započaté dielo a potrestať „banditský štát, rozsievača zla“ a nestability v danom teritóriu. Je to dlhodobý cieľ, potrestať Irán a zničiť jeho priemysel. Už v roku 2012 písala vtedy ministerka zahraničných vecí nasledujúce:

Dátum: 2012-12-31

Predmet: NOVÝ IRÁN A SYRIA 2.DOC

UNCLASSIFIED US Department of State Prípad č. F-2014-20439 Číslo dokumentu C05794498 Dátum uvoľnenia z utajenia: 30.11.2015

Najlepší spôsob, ako pomôcť Izraelu riešiť rastúce jadrové kapacity Iránu, je pomôcť ľudu Sýrie aby zvrhol režim Bašára Assada. Rokovania s cieľom obmedziť iránsky jadrový program nevyriešia bezpečnostnú dilemu Izraela…. Zdá sa, že iránsky jadrový program a občianska vojna v Sýrii nie sú prepojené, ale sú. Pre Izraelčanov. Skutočnou hrozbou zo strany jadrovou zbraňou vyzbrojeného Iránu nie je vyhliadka šialeného iránskeho lídra ktorý spustí  nevyprovokovaný iránsky jadrový útoku na Izrael, čo by viedlo k zničeniu oboch krajinách. Čoho sa izraelskí vojenskí lídri skutočne obávajú – ale nesmú  o tom  hovoriť – je strata jadrového monopolu v teritóriu. Iránska spôsobilosť mať jadrové zbrane by skončila  s ich jadrovým  monopolom. Ak Irán získa atómovú zbraň, umožní Sýrii a ďalším protivníkom Izraela, ako je Saudská Arábia a Egypt, aby sa aj oni stali jadrovými mocnosťami,… Odstránenie Assada by bolo nielen masívnym prínosom pre bezpečnosť Izraela, ale tiež by to zmiernilo pochopiteľný  strach Izraela zo straty svojho jadrového monopolu. Potom by Izrael a Spojené štáty  mohli vytvoriť spoločný pohľad na to, kedy je iránsky program taký nebezpečný aby vyvolal  vojenskú akciu. Práve teraz je to kombinácia strategickej aliancie Iránu so Sýriou a neustály pokrok v iránskom programe obohacovania uránu pre vývoj jadrových zbraní, ktorý vidia Izraelskí  lídri, aby sa zamysleli nad prekvapivým útokom – v prípade potreby nad námietkami Washingtonu….

V ďalšom dokumente UNCLASSIFIED US Department of State Prípad č. F-2014-20439 Číslo dokumentu C05794498  Clintonová písala: Na rozdiel od Líbye by úspešná intervencia v Sýrii vyžadovala značné diplomatické a diplomatické úsilie vojenského vedenia od Spojených štátov. Washington by mal začať tým, že vyjadrí svoj názor a ochotu spolupracovať s regionálnymi spojencami, ako je Turecko, Saudská Arábia a Katar, organizovať, školiť  ozbrojené povstalecké sily. Oznámenie takéhoto rozhodnutia by samo osebe pravdepodobne spôsobilo akciu zo strany sýrskej armády. Potom, s využitím územia v Turecku a prípadne Jordánsko, americkí diplomati a predstavitelia Pentagonu môžu začať opozíciu posilňovať. To bude trvať určitý čas.

Víťazstvo nemusí prísť rýchlo alebo ľahko, ale príde. A návratnosť bude podstatná. Irán by bol strategicky izolovaný a nebude schopný vyvíjať svoj vplyv na Blízkom východe. Výsledný nový režim v Sýrii bude vidieť Spojené štáty ako priateľa, nie nepriateľa. Washington by získal výrazné uznanie v  boji za národy v arabskom svete , odstráni skorumpovaný režim. Izraelu by to uľahčilo bleskový útok na iránske jadrové zariadenia.  Nový sýrsky režim by mohol byť otvorený novým  opatreniam o zmrazených mierových rozhovoroch s Izraelom…..

V septembri 2014 začala medzinárodná koalícia pod velením USA podnikať v Sýrii útoky zamerané na „zosadenie a konečné zničenie“ kalifátu. Koalícia sa však vyhla bombardovaniu, z ktorého by mohli vyťažiť jednotky prezidenta Assada.  USA sa tvárili , že bojujú proti ISIL, teda neželanému Islamskému kalifátu, no ich cieľom bolo pomocou domácich povstalcov zvrhnúť Assada. Počas osem rokov trvajúcej občianskej vojny táto má na svedomí 370 000 mŕtvych vrátane 120 000 civilistov, do okolitých krajín ušlo asi 5,6 milióna ľudí( z 18,27 mil obyvateľov).  Hillary podcenila Rusov, investície do vyzbrojenia asi 20 000 povstalcov sa ukázali zbytočnými. V každom prípade to objasňuje, prečo cieľ, ktorý nebol prostredníctvom plánovaného zvrhnutia Assada dosiahnutý, je po rokoch znova aktuálny. A to je oslabenie Iránu ako preukázanie pomoci Izraelu. Verím že zvíťazí zdravý rozum a nedožijeme sa ňou spomínanej „širšej vojny“ na Strednom východe.

Takže ak nebol dosiahnutý cieľ zvrhnutím Assada v Sýrii, jednoducho musí nasledovať priamo útok na Irán. Iné východisko dlhodobé plány USA neumožňujú. Avšak pre prijateľnú medzinárodnú mienku , vytvorenie si minimálne odôvodniteľného pochopenia , musia USA vytvoriť takú situáciu, aby mohli vinu za nasledujúci konflikt prisúdiť práve napadnutému Iránu. Z toho dôvodu jednostranne odstúpili od „jadrovej dohody“ veľmocí s Iránom, nehľadiac na nesúhlasné stanoviská  európskych signatárov a partnerov v aliancii NATO. Irán žiadal opakovane Britániu,, Nemecko a Francúzsko, aby vyvinuli tlak na prezidenta USA smerom k zmene názoru. Trpezlivo dodržiavali podmienky zmluvy aj po jej vypovedaní. Ak EU partneri neuspeli u Trumpa, Irán začal postupne tiež nedodržiavať podmienky zmluvy, najskôr začal obohacovať urán nad stanovený limit, neskôr aj zvýšil množstvo obohacovania uránu. Okamžite bol zo strany USA obvinený z porušenia dohôd, ktoré samotné USA zrušili.

V máji 2019 som sa venoval téme Komu toto všetko prospeje.. https://simon22.blog.pravda.sk/2019/05/21/kto-posuva-trumpa-do-vojny-s-iranom-aky-bude-jeho-dalsi-krok-na-svetovej-sachovnici/

6.1.2020 o 15:48 na twitteri  Trump vyhlásil  „ Irán NIKDY nebude mať nukleárnu zbraň“. V tomto článku som poukázal ako nesmierne ďaleko je k výrobe jadrovej zbrane, lebo aj po prekročení limitov obohacovania z 3,67% na 5% nič neznamená. Do potrebných 90% pre vyrobenie bomby je nesmierne ďaleko.

https://simon22.blog.pravda.sk/2019/07/08/1515/

To že sa USA rozhodli „potrestať Irán“ je nad slnko jasnejšie. Nasledovalo zabitie ich generála,ktorý bojoval proti ISIL, za ktoré sa očakáva odveta. Okamžite na to USA zasiahnu 52 cieľov v Iráne a rozpútajú nový blízkovýchodný konflikt s tým, že predsa oni boli napadnuté. Čas na rokovania podľa nich vypršal, stiahli svoju diplomatickú misiu z Iránu a dnes 7.1.20202 nedali víza ministrovi zahraničných vecí Iránu Mohammadovi Džavádovi Zarífovi. Tým jasne ukázali že niet sa o čom sa baviť. Ak by aj Irán nezaútočil na žiaden cieľ, nátlak USA bude pokračovať , lebo ciele sú stanovené. Za všetko v podstate môžu Rusi, ktorí nedovolili zvrhnúť prezidenta v Sýrii a tým zabránili USA splniť si cieľ v danom teritóriu. Avšak po zvrhnutí Asada by aj tak pokračoval tlak na Irán, presne tak, ako o tom písala vtedy ministerka zahraničia Clintonová.

Otázka nestojí či bude vojna, ale kedy začne. Európa sa len vágne vyjadrila k zabitiu Iránskeho generála, NIKTO z oficiálnych predstaviteľov to neodsúdil. USA budú chcieť morálnu podporu pred nasledujúcim krokom od EU a všetkých svojich spojencov v NATO. Veľmi som zvedavý či sa niekto opováži niečo namietať a či budeme len nemo, mlčky súhlasiť. USA prestáva byť spoľahlivým partnerom, začína byť pre nás spojencov  DIKTÁTOROM, ktorý nehľadí na nikoho , len na seba a svoje záujmy. Vyhlásenie embarga na firmy a štáty stavajúce NORD STREAM 2, ktorý zruší riziko nestability dodávok plynu na západ z Ruska pre nestabilné vzťahy Rusko-Ukrajina, je zjavným nepriateľským aktom proti celej EU.. A EU len mlčí. Švajčiari stiahli svoje lode kladúce podmorské potrubie , keď chýba položiť posledných 160 km. USA chce predávať do EU svoj plyn a urobia pre to všetko. Neustále nám hrozí novými clami či embargami na mnoho výrobkov. Takto sa partner nespráva, toto sú praktiky DIKTÁTOROV.

P.S.: ciele USA v danom teritóriu: 1- udržať jadrovú hegemóniu na blízkom východe pre Izrael.. 2- posilniť svoj vplyv v arabskom svete.. 3- zvýšiť kontrolu nad všetkými štátmi produkujúcimi ropu a zemný plyn… a to sa týka aj Nord stream 2 v EU či  Venezuely…

Zelenskij pravdepodobne spáchal ťažký zločin proti štátu. Klamstvá neobstoja ale všetci mlčia.

14.06.2024

Musím sa znova vrátiť k neústavnému uchopeniu moci prezidentom Zelenskím, teraz 21.mája 2024. V roku 2019 vyhral voľby Vladimír Zelenskij a ujal sa úradu 21.mája 2019 na 5 ročné obdobie. Podľa ukrajinskej ústav sa mali voľby konať poslednú nedeľu v marci v piatom roku funkčného obdobia prezidenta. Marec prešiel a voľby sa nekonali. V roku 2022 zaviedla vláda po invázii [...]

Efektívne využitie „Boydovho cyklu“ určí, kto bude vo vojne úspešnejší. Môže prehrať celé ľudstvo.

04.06.2024

Prečo Ukrajina nie je stále blízko k víťazstvu ? Začnem všeobecnými ukazovateľmi. HDP Ukrajiny do začiatku vojny bolo 160 mld USD, Ruska 2,2 bilióna USD, Nemecka 4,1 bil USD, EU mala 17, bil. USD. Putin používa na vojnu priemerne 120 mld USD, čo je ročne 5,4% HDP. Európska pomoc za dva roky vojny predstavovala asi 88 miliárd USD, čo je 0,25% HDP. Reálny pomer výdavkov na vojnu [...]

Prekročíme „Rubikon“ a nebude cesty späť? Rus intenzívne zopakoval hrozbu použitia jadrových zbraní!

30.05.2024

Len prednedávnom som na otázku, ako bude pokračovať vývoj konfliktu východ západ vedeného na Ukrajine povedal, že v prípade zvyšovania tlaku na použitie západných zbraní na teritoriu Ruska a prípadnej účasti vojenských expertných síl na teritoriu Ukrajiny, či zasiahnutia ruských rakiet a dronov z území štátov NATO ( Poľsko, Slovensko, Rumunsko či Bulharsko) bude [...]

Ľupták

Poslanca Ľuptáka napadli v Humennom, v pondelok spochybňoval útok Ruska na nemocnicu v Kyjeve

18.07.2024 21:40, aktualizované: 21:44

Poslanec za SNS Ivan Ševčík a člen strany Národná koalícia informoval, že v Humennom napadli jeho kolegu Pavla Ľuptáka.

Just Stop Oil Protest

Britskí aktivisti si vypočuli bezprecedentný trest za nenásilný protest. Sudca: Ste fanatici

18.07.2024 20:32

Podľa prokurátorky Jocelyn Ledwardovej ekonomické náklady protestu dosiahli najmenej 770 000 libier.

Meloniová

Hanobenie tela. Novinárka si uťahovala z Meloniovej výšky, musí zaplatiť pokutu

18.07.2024 20:15

Právnik šéfky talianskej vlády uviedol, že premiérka akékoľvek odškodné venuje na charitu.

Drogová kriminalita / Drogy /

Pri kontrole okrem občianskeho predložil policajtom aj to, čo nemal. Skončil vo väzení

18.07.2024 18:11

Policajná hliadka spozorovala na Svetlej ulici dve osoby, jedna z nich sa podobala na osobu v pátraní.

simon22

Nežijem krátko aby som nič nevedel, ale ani príliš dlho aby som všetko zabudol...

Štatistiky blogu

Počet článkov: 555
Celková čítanosť: 3199249x
Priemerná čítanosť článkov: 5764x

Autor blogu

Kategórie

Archív