Založ si blog

Rozhovor „Oligarchu“ s ambicióznym politikom v týchto dňoch . .. .

O- dobrý deň, konečne sme Vás mohli prijať, viem že to trvalo dlho, no tie brexitové problémy s biznisom nám zabrali veľa času..

P- pekné popoludnie, som rád, že ste si na nás našli čas. Myslím, že vysvetlenie si vzájomných pozícií môže posunúť vzájomný stupeň dôvery.

Podávajú si ruky a sadajú do pohodlných vysokých kresiel jedného uzatvoreného hotelového salónika. Na stretnutie sa tešil hlavne politik,  schôdzka veľa napovie vývoj k budúcim parlamentným voľbám, ktoré vyzerajú, že skončia patom.

O- pôsobíme na scéne počas všetkých vlád, politická situácia sa nám veľmi zamotáva a to nie je dobré pre stabilitu biznisu ani politiky.

P- aj našim cieľom je udržať stabilné politické prostredie, ktoré by zaručilo prosperitu všetkým…. úsmev. Do volieb je síce ďaleko, no už teraz musíme pracovať, aby sme dosiahli plynulé nahradenie doterajšieho hegemóna, ktorý je pre verejnosť stále menej prijateľný.

O- netajíme sa tým, že sme mu vytvorili pred asi dvadsiatimi rokmi všetky podmienky , aby bol úspešný. Tiež nás znepokojuje jeho strata súdnosti, od tých volieb , do ktorých sme mu neodporučili kandidovať sa úplne…, ako by som to jemne povedal, začal byť nevypočítateľný.

Šumenie nalievaného nápoja sa mieša s vrznutím kresla….

O- poďme ku koreňu veci, obaja vieme o čo ide….

P- áno, obom nám je jasné, že Váš predchádzajúci koník, pomaličky svoju politickú káru doťahal, myslíme si, že aj bez akéhokoľvek vplyvu na voličov, by preťahovanie jeho zotrvania v našej špičke bolo pre všetkých kontraproduktívne.

O- čo nám viete ponúknuť, aby sme mali istotu, že naše aktivity nebudú doma ohrozené v prípade že by ste bol úspešní? Viete, že máme dostatočný mediálny dosah na tvorbu verejnej mienky, ktorá by mohla byť naklonená vašim programovým predstavám…

P-  to by bola skvelá správa hlavne pre Slovensko, samozrejme aj pre našu víziu správy vecí verejných…. Má to však niekoľko medzikrokov, bez ktorých nemôžeme uspieť. Všetkým nám ej jasné, že s „obyčajným človekom“ sa nedá vôbec nič tvoriť, vládnutie s ním nie je pre nikoho predstaviteľné. Dokonca si vieme predstaviť, že  po vyčistení „ smerovníka „ od jeho skompromitovaných ľudí by sa črtala aj možná spolupráca.

O- veď sme od nich už upratali „hlavu aj krk“ , škoda len že sa veci minulý rok nedotiahli do konca. Predpoklad sme vytvorili, no národ akosi nevydržal v tlaku. Ešte „maznáka“ a pár jedincov, a myslím , že by ste s novou zostavou mohli rokovať….. ticho, obaja si upijú z nápoja…

P- mysleli sme, že ho upraceme na ten súd, no prvý občan nie  a nie ustúpiť… aj som mu to celé vysvetlil, že ak už nemá ambíciu v straníckej práci nového subjektu, že by túto službu Slovensku s tým vymenovaním mohol urobiť…. veľká škoda, nedokázali  sme ho zatiaľ presvedčiť.

O- teraz je to zablokované, on asi už o ničom rozhodovať nebude. Spoločne musíme pripraviť krok dva, čo po voľbe prvého občana…čo po parlamentných ….

P- ak by ste vytvorili priaznivé mediálne prostredie, ktoré by nám zaručilo zostavovanie budúcej vlády, vieme vám zabezpečiť rovnaké benefity ako títo končiaci. O všetkom sa dá dohodnúť, som presvedčený že naše riešenia by boli sofistikovanejšie ako tie ich…. Dokonca máme predbežné prísľuby zo smerovky, že nové zdravé jadro by sa koalícii nestránilo. Mnoho  možností totiž nie je pre stabilné štvorročné vládnutie. Mantinel ľudákov a obyčajného človeka nedáva veľa stabilných  variácií.

O- nevieme si predstaviť stabilitu a ovládanie finančných tokov pri viac ako  troch maximálne štyroch subjektov. Do päť subjektovej vlády by bolo veľké riziko investovať čas aj úsilie, lebo sa nám do roka rozsype…

P- v tomto sme na rovnakej lajne… dá sa skoro všetko, iba chcieť. Stále platí už historické „ kde je vôľa, tam je cesta“ …. hlasný smiech oboch… Znova vás ubezpečujem, že sme schopní vytvoriť pre vás stabilné prostredie so všetkým na čo ste boli zvyknutí doteraz.

O- po voľbách prvého občana budeme múdrejší , kam sa dajú upratať preživší politici, aby sa ich strana mohla obnoviť.  Som rád že sme si na seba našli čas, mám z toho celkom dobrý pocit.. Je veľkou škodou, že dobrí prezidentskí kandidáti si berú navzájom voličov. Toto sa nám trošku vymklo z rúk, snáď to nebude fatálnou chybou…

O svojim postavením sa naznačil, že bolo nateraz povedané všetko, formálne sa lúčia.

P- veľmi ma tešilo, že sme si mohli navzájom priblížiť svoje postoje a uhly pohľadu…. Dovidenia čoskoro.

P odchádza , je chrbtom k O, usmieva sa… žeby sa len predsa podarilo vystúpiť až na vrchol?

O- sedí a pozorne sleduje reč tela odchádzajúceho.  Nie je si celkom istý, či vsádzajú na toho správneho koňa, chybu ktorú urobili naposledy, keď chceli vymeniť postupne smerník nebol príliš šťastný….. Veľa možností teraz však nemajú. Vytvorenie úplne nového subjektu stojí veľa prostriedkov a teraz je už málo času… Nových, čo začali pomaličky vytvárať si sformujú postupne, aby o dve volebné obdobia bol víťaz úplne jasný… Spokojne prehltne dúšok nápoja,hlavou mu prebehne myšlienka… kapitál je večný… kto to povedal nevie si však rýchlo spomenúť….

 

Bolo? Nebolo? Mohlo byť? Ukáže nám najbližšia prítomnosť..

Diskriminácia hokejových fanúšikov podľa veku a navádzanie k hazardu!

16.09.2019

Takto jednoducho sa dá špecifikovať krok SZĽH a ich marketingu, ktorý urobili pred tohtoročnou hokejovou sezónou. Jedenej internetovej televízii vypršala licencia a nebola obnovená. Licenciu viac »

Výročie okupácie 68 je mementom nechania napospas.

21.08.2019

Dnes si pripomíname smutné 51. výročie okupácie Československa vojskami Waršavskej zmluvy. Okrem Rumunov sa zúčastnili všetci, lebo museli preukázať solidaritu za ropu. Tento akt ochrany „svojho“ viac »

Môže za terajšie otepľovanie v prvom rade človek? Zamyslenie v súvislostiach, pohľad z bufetu.

15.08.2019

Ešte pred mesiacom som mal Trumpa za blázna a sebe by som, dal za takúto úvahu pár faciek...Jedno je isté, vody na planéte v rôznych skupenstvách je v sumáre konštantné množstvo.Čo spôsobuje, viac »

Katarína Cséfalvayová

Cséfalvayová vládu nepodrazí. Matovičovu šou bude ignorovať

16.09.2019 18:38

„Z politiky sa stáva divočina,“ povedala pre TV Pravda poslankyňa Katarína Cséfalvayová. Priznáva, že sa jej páči Druckerova vízia.

Boris Kollár

Hnutie Sme rodina podporí reformu nemocníc

16.09.2019 18:24

Kollárovci mienia, že ak zmeny pocíti občan a nie finančné skupiny, politické farby môžu ísť bokom.

Fico - Kiska

Spor Kiska - Fico: polícia zastavila vyšetrovanie

16.09.2019 17:28, aktualizované: 19:01

Informáciu pre Pravdu potvrdila hovorkyňa Prezídia PZ Denisa Bárdyová.

Euro, peniaze, ekonomika, graf

Grécko chce predčasne splatiť časť dlhov v MMF, sú pre neho drahé

16.09.2019 17:17

Grécko chce predčasne splatiť 2,9 miliardy eur z takmer deviatich miliárd, ktoré doteraz dlhuje Medzinárodnému menovému fondu (MMF).

simon22

Nežijem krátko aby som nič nevedel, ale ani príliš dlho aby som všetko zabudol...

Štatistiky blogu

Počet článkov: 403
Celková čítanosť: 1612105x
Priemerná čítanosť článkov: 4000x

Autor blogu

Kategórie