Založ si blog

Moja „účasť“ na colných podvodoch v krajskom meste! OLAF o mne nevie, noviny klamú až sa práši.

Začnem opozičným klamstvom( neviem či úmyselným, alebo len chybou) v tomto prípade odhalenia krátenia cla naprieč celou EU pri dovoze tovaru z Číny. Opozícia tvrdí že naša colná správa snáď všetko riadila a Imrecze povolil ukradnúť až 300 miliónov. Otvoril som si správu OLAF a div sa svete tam je niečo úplne iné.

In addition to the UK case, OLAF estimated that the cumulative loss to the EU budget in customs duties stemming from its investigations regarding undervaluation in the Czech Republic, the Slovak Republic, France and Malta was in excess of EUR 300 million.

PREKLAD: Okrem prípadu Spojeného kráľovstva  OLAF odhadol kumulatívnu stratu rozpočtu EÚ v colnej oblasti povinnosti vyplývajúce z jej vyšetrovaní týkajúcich sa podhodnotenie v Českej republike, v Slovenskej republike Republiky, Francúzska a Malty na sumu presahujúcu 300 EUR miliónov.

 

To fakt niekto len zle preložil, alebo chcel naložiť úmyselne SVK viac ako sme si zaslúžili ?? A aby sme vedeli, tak cez Veľkú Britániu toho malo uniknúť najviac, teda asi 1,9 miliardy Eur.Celý podvod touto metódou je odhadnutý na skrátenie cla a škodu pre EU vo výške asi 2,3 mld Euro.

Prikladám obrázky z tej správy aby bolo zrejmé cez ktoré krajiny ten tovar so zníženou hodnotou a asi v akých objemoch bol preclievaný.

Scenár bol už opísaný. Lode pristáli v Hamburgu a odtiaľ tovar na kamiónoch prebehol štátmi EU a v niektorom sa preclil so zníženou hodnotou. Podľa dostupných mapiek boli v tom colnice: Británie, Nemecka, Holandska, Francúzska, Česka, Slovenska, Poľska, Lotyšska, Litvy, Švédska, Fínska, Norska, Holandska, Belgicka, Rakúska, Bulharska, Rumunska, Írska, Španielska, Portugalska, Dánska, Luxemburska, Maďarska, Slovinska… teda VŠETKÝCH ŠTÁTOV EU… Po prijatých opatreniach sme jedným zo štátov, kde tieto úniky majú zanedbateľnú hodnotu v roku 2017….  EU prináleží z vybraného cla 75%, 25% zostáva členskému štát ktorý clo vybral.

Moja účasť na tomto megabyznise vznikla pred pár rokmi( 2012-13??), už si ani presne nepamätám. Moja práca je vedľa vnútroštátnej colnice v jednom krajskom meste, robím tam od roku 2004. Clenie tu prebiehalo do 22.12.2007, od toho dňa sme boli v Schengene a prílev kamiónov ustal skoro úplne, býval tak jeden dva týždenne. Od mája jedného roku ( 12 alebo 13) zrazu bola na prístupovej slepej ulici veľká rada kamiónov, čakajúcich na colné odbavenie. OK pomyslel som si, niekde na Slovensku niekto urobil megaobchod a preclieva ako besný. No rada bola dňom a nocou, hoci v noci sa na colnici nepracovalo. Po dvoch týždňoch, keď som nevedel prísť autom do práce a nemal kde zaparkovať, som sa odhodlal zavolať na políciu 158. „ Dobrý deň, tu Simon a chcem nahlásiť absolútne zapchatie cesty k mojej práci, už celé dva týždne tu stoja dňom i nocou kamióny a čakajú na clenie“. „ Pane, to je mestská komunikácia a my tam nemáme právomoc, skúste mestskú políciu, dovi dopo“. Nelenil som a zavolal 159…. Opakoval som sťažnosť.. po chvíli šušúkania prišla hlasná odpoveď… „ Robia výtržnosti alebo neprístojnosti? Ak nie, dopravnú situáciu my neriešime, nie je v našej kompetencii…. dovi!“  A bol som tam kde predtým, obe zložky moci, čo by to mohli vyriešiť ma odkázali do teplých krajín. Počkal som asi dva týždne a kolečko som zopakoval, že situácia sa nemení a je neúnosná. Znova sa vyhovorila štátna dopravná polícia na mestskú a obrátene. To ma dožralo. Našiel som na nete „ KRIMINÁLKU  niekde do Nitry….. Vysvetlil som čo ma trápi a o dva dni som mal návštevu. Pracujem v zabezpečenom objekte, tak pán čakal na vrátnici, vzal som ho k sebe nahor. On už bol v presnom obraze…. „ Ani neviete ako sme radi, že ste zavolal, lebo sme vedeli, že lode plné tovaru sa v Hamburgu vykladajú, no za ten svet sme nevedeli nájsť miesto kde to preclievajú, Takýchto colníc ako je táto zastrčená bude v celej Európe kopa.. no vďaka bohu za typ. Vysvetlil mi problém, ktorý vtedy nemal pre mňa veľký rozmer. „Môžeme sem dať na pár dní kameru?“ … „ Budova nie je našej firmy sme tu v prenájme, no majiteľ kamery na vchode má, stačí sa s ním dohodnúť, nech jednu otočí a krásne uvidíte tie celodenné rady… „ Berú colníci pri kontrole tovaru niečo od vodičov? Všimol ste si niečo?“ „ Veru neviem, sem tam vidím ako priamo na ulici otvoria návesy, pozrú pod plachty či do tých dlhokánskych skríň, ale či niečo berú som si nevšimol…“ Rozlúčili sme sa, on celý šťastný odišiel.. Asi po týždni zrazu kamióny ZMIZLI A UŽ SA NIKDY NEUKÁZALI.

Aj som pomaličky zabudol na tú príhodu, keď tu zrazu OLAF uverejnil svoju správu. Hneď som si spomenul, že aj u nás v krajskom meste to bol asi tento prípad a jedno malinké kolečko toho biznisu som pomohol zastaviť. Ako vidno, kriminálka spolu s colným úradom okamžite vtedy zasiahla a ten nenažraný válov v našom meste rozmetala. No KTO SA POZREL NA OBE POLÍCIE?? Podľa ich schopnosti NERIEŠIŤ daný problém a zamiesť ho pod koberec som presvedčený, že niekto od nich za to bral peniaze….

OLAF nevyčíslil odhadovanú škodu , ktorú mala spôsobiť naša colná správa na 300 melónov, ako som ukázal hore, je to suma Česka, Francúzska, Malty a Slovenska, Najväčší hriešnik Veľká Británia uteká z EU a ich 1,9 miliardy asi nikdy neuvidíme späť. Podiel však mali všetky štáty EU.. Naši politici by mali k tomu pristúpiť pragmaticky a nekydať na nás viac , ako si zaslúžime…

P.S.: Správa hovorí ešte o inom podvode na daniach a to konkrétne podvode na DPH, kde jeden štát doviezol a preclil tovar ale DPH sa mala odviesť až v štáte konečného určenia pre tovar.. A Cestou tam obchodník prestal existovať. Táto škoda je vyčíslena na neodvedenej DPH na 3,2 miliardy Eur. Tu však Slovensko nie je spomenuté. The investigation also revealed a substantial VAT evasion, estimated at approximately EUR 3.2 billion for the period between 2013 and 2016. This was related to the abuse of customs procedure 42, a mechanism an EU importer can use in order to obtain a VAT exemption when goods imported from outside the EU into one Member State will be transported to another Member State. In such cases, the VAT is due in the latter Member State. However, in this case, traders “disappeared” and VAT was never paid. As the goods were largely destined for the markets of other countries, the revenues of Member States such as Spain, Germany and Italy were mainly affected by the loss. 

 

Link na OLAF: https://ec.europa.eu/anti-fraud/sites/antifraud/files/olaf_report_2017_en.pdf 

Str. 25-27

Tri planetárne ohniská, ktoré môžu prerásť do svetového konfliktu v priebehu hodín.

19.04.2024

Na blízkom východe sa dnes piatok 19.4.2024 rozhorieva veľký vojenský konflikt: Blízky východ sa dnes po zasadnutí izraelského vojnového kabinetu pripravuje na izraelský „odvetný“ útok na Irán. Izraelské letectvo tvrdí, že dokončilo „prípravu“ a že útok je „bezprostredný“. Americkí predstavitelia oznámili WSJ, že sa domnievajú, že Izrael dnes [...]

Rusi bojujú poučení z minulosti. Použili znova taktiku UŤAHANIA protivníka a to všetkých štátov EU.

15.04.2024

Aby sme lepšie pochopili čo sa deje teraz na Ukrajine, musíme sa vrátiť hlboko pred druhú svetovú vojnu, do čias Ruského ťaženia spojených Európskych vojsk pod Napoleonom 1812-13. Z dejepisu registrujeme ako hlavného strojcu ruského víťazstva Kutuzova, no nebyť žiarivej hviezdy mladého pruského stratéga Carla von Clausewitza ( 1780-1831) by sa ten úspech pravdepodobne [...]

Útok Iránu sa očakával, má spojitosť s vojnou na Ukrajine?

14.04.2024

Irán v sobotu spustil rozsiahly letecký útok na Izrael v reakcii na nedávny útok na iránsky konzulát v Damasku pripisovaný židovskému štátu. Iránske revolučné gardy oznámili, že útočia desiatkami dronov a rakiet, izraelská armáda predtým uviedla, že drony z Iránu poletia niekoľko hodín. Izraelský premiér Benjamin Netanjahu vo vyhlásení povedal, že Izrael sa na [...]

Systém Patriot, PVO

Le Monde: Mnohé krajiny EÚ sa nechcú s Kyjevom deliť o svoju protivzdušnú obranu

23.04.2024 21:45

Šéfovia vlád jednotlivých krajín si dávali dobrý pozor, aby neurobili žiadny konkrétny sľub.

Izrael Palestína Gaza Hamas Rukojemníci Prepustenie

Vojna v Gaze trvá 200 dní. Izrael zosilnil údery, nariadil nové evakuácie na severe

23.04.2024 20:55

Ostreľovanie severu palestínskeho územia bolo za posledný deň jedno z najintenzívnejších od začiatku vojny.

USA Izrael Gaza univerzity protesty

Polícia zatýkala na pro-palestínskych protestoch na univerzite v New Yorku

23.04.2024 19:49

Biely dom antisemitské vyjadrenia počas študentských protestov na viacerých univerzitách slovne odsúdil.

Thunbergová

Švédska prokuratúra obvinila Gretu Thunbergovú z občianskej neposlušnosti

23.04.2024 19:35

Súdy v minulosti už dvakrát uložili celosvetovo známej aktivistke pokutu za občiansku neposlušnosť na klimatických protestoch.

simon22

Nežijem krátko aby som nič nevedel, ale ani príliš dlho aby som všetko zabudol...

Štatistiky blogu

Počet článkov: 548
Celková čítanosť: 3136151x
Priemerná čítanosť článkov: 5723x

Autor blogu

Kategórie

Archív