Je to úplne jednoduché, stačí a pozrieť do minulosti a bude nám jasná naša politická budúcnosť. 18 rokov od vzniku do zániku jeho moci som predpovedal už pred pár rokmi , v blogu Čo bude po roku nula, teda po páde strany Smer? http://simon22.blog.pravda.sk/2016/07/27/916/ Dokonca som napísal že koniec strany Smer bude medzi rokmi 2018 a 2024. Po týchto voľbách len stratia moc, pokiaľ opozícia zmúdrie. Lebo už veľakrát mohla vládnuť, no stále sa nepoučila a VŽDY sa sama zhodila a odovzdala moc dobrovoľne Mečiarovi a neskôr Ficovi. Len si spomeňme na to ako dopadli naše voľby a čo z nich vzniklo.
Prvá vláda po revolúcii bola vláda Milana Čiča. Od decembra 89 do 26. júna 1990.
Druhá vláda od 27.6.1990 patrila Mečiarovi a jeho HZDS. Toho zhodili hlasovaním v parlamente strany VPN, KDH,DS a MNI. Nastúpil premiér Čarnogurský a všetci sa tešili že sa Mečiara v rámci Československa zbavili. Mečiar dosiahol ako súčasť VPN v roku 1990 29,35% , druhé KDH 19,21%. Ako využili protimečiarovci svoj potenciál?? ÚBOHO.
Tretia vláda vzídutá z volieb v roku 1992 bola znova Mečiarova. Jeho HZDS získalo 37,26% pred pohrobkami komunistov SDĽ so 14,70%. Takže prvé odinštalovanie Mečiara neprinieslo jeho oponentom žiaden úspech, ba ešte ho posilnilo. Tí však sú nepoučitelní a znova ho odinštalovali Mečiara v tajnom hlasovaní 11.marca 1994. Prezident Kováč vymenoval úradnícku vládu zloženú v podstate z antimečiaristov 15.3.1994.
Štvrtá vláda , ktorá vzišla z predčasných volieb z 1.10.1994 BOLA ZASA MEČIAROVA. Koľko získal? 34,97% strany združené v koalícii Spoločná voľba získali na druhom mieste úbohých 10,42% K čomu bol antimečiarovský druhý puč v poradí?? Ako využila pravica svoj nástup k moci? NIJAKO, len zasa stratila. Táto vláda konečne dovládla do konca do riadnych volieb v roku 1998.
Piata vláda z volieb bola atypická. Nezostavil ju víťaz volieb Mečiar , ktorého HZDS získalo 27%, no malo nulový koaličný potenciál, ale premiérom sa stal Dzurinda ako volebný líder SDK( spojenie piatich strán do koalície) s 26,33%. Ako naložili s mocou? Nepresvedčili voličov,lebo nasledujúce voľby nevyhrali.
Šiesta vláda vznikla vo voľbách 21.9.2002 a znova ju nepostavil Mečiar, hoci zvíťazil s 19,50% pred SDKU s 15,09%. Opakovalo sa predchádzajúce obdobie a bola na svete druhá Dzurindova vláda. Po vyčlenení z SDL v roku 2000 sme zaregistrovali aj Fica s jeho Smerom, bol favoritom volieb , no hlboko prepadol, skončil tretí s 13,60%. Dzurindu zhodili KDH a tak nedovládol. Tí mu hodili do tváre zmluvu pripravenú s Vatikánom o výhrade svedomia. Nebola schválená a tak rozbili vládu a boli zasa predčasné voľby. Ako naložila pravica so svojou mocou? Presvedčila voličov?? NIE.
Siedma vláda z volieb v júni 2006 bola prvá Ficova. Získal 29,14% pred SDKU s 18,36% Končiace HZDS so ziskom 8,79% sa spolupodieľalo na vláde rovnako ako SNS s 11,73%. Vláda dovládla celé obdobie.
Ôsma vláda z volieb konaných 12.6.2010 zasa nepatrila víťazovi volieb Smeru so ziskom 34,80% , lebo do parlamentu nepostúpili SNS ani HZDS. A tak znova využilo SDKU nulový koaličný potenciál víťaza a z pozície druhého SDKU s 15,42% postavili Radičovej vládu. Ako to pravica využila? Richard Sulík držal balóník no aj slovo. A tak intrigán Dzurinda presvedčil premiérku že on( Sulík) podľahne a nechal ju spojiť hlasovanie o Eurovale s hlasovaním o dôvere vláde. Sulík dodržal slovo a vláda po intrigách vo vnútri SDKU sama spadla a darovali moc Ficovi a jeho Smeru.Pravica zasa nič nevyťažil za pobytu pri kormidle, dokonca oslabila.
Deviata vláda bola totálnym triumfom Smeru na čele s Ficom. Zvíťazili s nevídaným ziskom 44,41% pred KDH s 8,82% Intirgánske SDKU sa nedostalo do parlamentu rovnako ako HZDS vypadli na smetisko dejín. Jednofarebná vláda Smeru nemala žiadne problémy dovládnuť, no začala mať problémy s aroganciou moci a slušnosťou.
Desiata vláda z volieb bola tretia Ficova, Smer získal 28,8% pred druhou stranou SaS s 12,10 a tretím OĽaNO s 11,02%. Smer sa spojil so SNS a MOST-HÍT, ako aj stranou Sieť neúspešného kandidáta na prezidenta Procházku. Jemu sa hneď po voľbách stranička rozpadla a tak zo štvorice zostala trojica mocných. Teraz sú po známych preukázaných súvislostiach a nepokojoch na pádovom režime. Bugár nepodržal a zachraňuje svoju stranu v budúcom parlamente, Danko nepochopil situáciu a bude strácať. Celá pravica vyskakuje každý deň z televíznych kanálov so svojimi bombastickými obvineniami, ktoré sú zmäťou poloprávd , právd a lží. Nik ich neskúma máme tu predsa revolúciu,, ľudia v uliciach potrebujú „potravu“ a tak im ju predhadzujú, denne.
OK Smer nezvládol po 18 rokoch od svojho vzniku vlastnú AROGANCIU MOCI a musí riešiť predčasné voľby. Strana ešte prežije, ale vládu po nich pravdepodobne nezostaví. KTO JU ZOSTAVÍ??? To je základná otázka. Bude to niečo podobné ako „ vláda národného porozumenia“ ktorá vznikla pod vedením Mariána Čalfu v roku 1989 ako rýchla reakcia na zvrhnutie moci komunistov a obsiahla prierez celého vtedajšieho politického spektra?? Neviem si predstaviť vládu zloženú zo všetkých čo padnú po voľbách do parlamentu bez SMERU a strany KOTLEBA poprípade SNS. Museli by to poskladať úplne všetci a tak nestabilná vláda nemôže priniesť okrem zmeny pre zmenu absolútne nič. Toto očakávame od predčasných volieb?? Pravica NIKDY v našej krátkej histórii nevedela naložiť s mocou tak, aby presvedčila voliča, že je hodná viesť opakovane tento štát.
Zasa sa potvrdilo, že hranica dospelosti , teda 18 rokov je kritická pre strany jedného muža. Doplatil na to Mečiar, Dzurinda a teraz aj Fico… Ich HZDS, SDKU či SMER stratili silu práve po osemnástich rokoch…
Čo očakávame okrem pádu SMERU a Fica?? Zachráni ich finta s odstúpivším Maďaričom? Pochopil Fico, že je doficované a Smer s ním nemôže uspieť? Pochová celú stranu ako Kaliňák okamžitým neodstúpením pochoval túto vládu? AJ JA CHCEM SLUŠNÉ SLOVENSKO, ktoré tu ešte nikdy nebolo.
ale je koho voliť - Kotlebu - je potrebné aby ...
Mas predstavu ,ze ich ucim v zmysle,aby vystudovali... ...
Učíš deti parazitovať. Som rád, že sa ...
Hihi vraj paskvil. To je tvoj novy nick? Vravim,ze... ...
JA CHCEM TIEŽ SLUŠNÉ SLOVENSKO, ale aj pre ...
Celá debata | RSS tejto debaty