Schizofrénia mocných, alebo dobre premyslený dlhodobý plán?

kerry usa USA schválili pomoc Ukrajine vo výške  53 miliónov USD na dodávky vojenského vybavenia a humanitárnu pomoc( asi 7 mil,. z tej sumy). Petro Porošenko tak neodíde s prázdnymi rukami z návštevy  Ameriky. Nie je síce uspokojený, lebo ani za jediný cent nedostane žiadne smrtiace zbrane v ktoré dúfal. Všetko je len na podporné vybavenie, nepriestrelné vesty,  odmínovacie zariadenia atd.  Naopak pre povstalcov v Sýrii schválili pomoc v podobe výzbroje, napriek hroziacemu riziku, že sa táto dostane do rúk ISIL ( ISIS). Kde je zdravý rozum a logika? Je toto schizofrénia mocných, alebo USA presne vedia čo robia????   Myslia desať rokov napred a ponechajú si miesto konfliktu otvorená, aby potom prišli ako záchranca a vyriešili problém?

Na slovensku sa ide vyjadriť náš parlament k dianiu na Ukrajine. Zaujal ma postoj pána Šebeja, ktorý ma ráno z rádia presviedčal, že USA nie sú a Rusi sú účastníci konfliktu. Možno by som aj súhlasil, ak by som ešte dávno pred vypuknutím občianskej vojny nevidel na vlastné oči Johna Kerryho na Majdane. Najskôr 21. Februára , ke´d ešte držal moc starý prezident vyhlásil „Násilie na Ukrajine musí skončiť, vyhlásil dnes americký minister zahraničných vecí John Kerry. Ako dodal, Spojené štáty „jednomyseľne odsudzujú použitie sily zo strany bezpečnostných zložiek proti civilistom“ a požadujú, aby sa tieto zložky okamžite stiahli. Na svojej webovej stránke to uviedla britská spravodajská stanica BBC.“

A potom sám 4.3. 2014 po zhodení zvoleného prezidenta a vlády Ukrajiny navštívil Majdan a sľúbil pomoc novo tvoriacej sa moci v podobe minimálne jednej miliardy USD.

Vtedy ešte nebola žiadna občianska vojna, a keď začala, tak akosi pozabudol vyzvať nové vedenie Ukrajiny aby okamžite stiahla ozbrojené sily späť, tak ako to urobil vo februári.

Zabudol lebo je schizofrenik, ako chceli vtedy USA riešiť problémy mierovo a rokovaním???? Alebo sa rokuje len keď to prináša osoh jednej a nie obom zo strán?

Takže pán Šebej, máte tiež schizofréniu a nepamätáte si, kto sa priamo zúčastňuje riadenia konfliktu  na Ukrajine, ktorý prešiel v otvorenú občiansku vojnu?

Ktoré vojská začali  cvičenie na Ukrajine? Nie sú to náhodou vojská NATO??? Ruskí vojaci samozrejme na Ukrajine bojovali, podľa ruskej strany ako dobrovoľníci, ktorých je na každom svetovom bojisku mnoho. Ale nezakrývajme si oči a netvrďme , že na Ukrajine je USA ako nezúčastnený pozorovateľ. Práve tam Amerika rieši momentálne svoje záujmy a neraz to Obama povedal… takže ich účasť v konflikte je zrejmá… rovnako ako tá Ruská.

 

P.S.: kontrolní otázka vojíne Kefalíne.. Co by udělali soudruzi z USA, kdyby zítra začali rusové vojenské cvičení na území Kuby??

O histórii vážne či nevážne, ako sa mohol Český kráľovský rod volať úplne inak. ..

21.07.2026

Knieža Krok, otec troch dcér a zakladateľ českého marketingu, sedel na Vyšehrade a mal obrovský hlavybôľ, dnes to aj migrénou zovú. Potreboval vymyslieť názov pre svoj vládnuci rod, nemal totiž syna, ktorému by odovzdal žezlo. Jeho tri dcéry mali o budúcnosti krajiny úplne odlišné predstavy. Zavolal si ich k stolu a udrel päsťou do dubovej dosky.„Takže, dcérky moje! [...]

Čo sa deje v ukrajinských ozbrojených silách a politike? Druhá veľká chyba Zelenského v snahe udržať si kontrolu nad „všetkým“.

20.07.2026

Ukrajinská politická a vojenská scéna prechádza mimoriadne búrlivým obdobím. Na povrch vyvierajú hlboké rozpory medzi starou vojenskou školou, progresívnymi politickými reformátormi, tlakom verejnosti kvôli mobilizácii a predovšetkým bojom o kontrolu nad masívnymi finančnými tokmi v obrannom sektore. Čo sa v skutočnosti deje za oponou kyjevského vedenia? „Busifikácia“ [...]

Cena vojny: Ako zbrojenie požiera rozpočty svetových mocností.

13.07.2026

Globálna bezpečnostná architektúra prechádza od roku 2022 najradikálnejšou transformáciou od konca studenej vojny. Konflikt na Ukrajine a rastúce geopolitické napätie v Tichomorí prinútili kľúčových svetových hráčov premeniť svoje ekonomiky a prehodnotiť priority. Kým v roku 2000 svet veril v „mierovú dividendu“, v roku 2026 sa vojna a príprava na ňu stali hlavným [...]

simon22

Nežijem krátko aby som nič nevedel, ale ani príliš dlho aby som všetko zabudol...

Štatistiky blogu

Počet článkov: 688
Celková čítanosť: 4011788x
Priemerná čítanosť článkov: 5831x

Autor blogu

Kategórie

Archív