Najnovší predvolebný prieskum- jedna horšia možnosť ako druhá . . . alebo , každý národ má takú vládu, akú si zaslúži.

Neuveriteľné výsledky dávajú predvolebné prieskumy pod Tatranským Tralalandom . ( http://spravy.pravda.sk/focus-99-i-matovicovci-preskocili-sdku-sas-aj-most-hid-pct-/sk_domace.asp?c=A120214_123404_sk_domace_p60 ) Znova má šancu pravica, lebo SNS vyzerá pod hranou zvoliteľnosti. A tak máme perspektívu v novej „stabilnej vláde“ zloženej zo všetkého možného, od svätožiary až po psie chlpy od chodníka.Hlavne že budú z pravého boku toho psa.  Bude úplne jedno z akej rasy s akým rodokmeňom… dôležitá bude len a len tá strana z ktorej odpadli. .. teda pravá.

Takto nejako to vyzerá necelý mesiac pred voľbami. Koho to neteší??? No určite SMER, lebo jeho slabučkých 37,5 % bez koaličného potenciálu bude nanič. Zato tí čo sa chcú spojiť so všetkými, len aby zabránili oranžovo-červenému dostať sa k moci si môžu mädliť ruky. Znova sa s 10timi % prehlásia za víťaza a znova si dajú do programu len to čo sa bude prelínať z programov spod Babylónskej veže.

Teda skoro nič, lebo ich rozdielnosti budú pohltené mocou a vidinou kšeftov. Pre ne sa predsa oplatí ustúpiť z nejakých tých principiálnych požiadaviek zo svojho predvolebného programu. Za cenu „stability“ a prosperity pre Slovensko… a hlavne seba samého… Len mi nie je jasné, ako chce niekto spolupracovať s neriadeným Šachmatom a Percentami, ktoré sú stále jedna lobistická neznáma…

Ale je ešte aj iná možnosť. Že sa už dohodli Smer, KDH a Most( Híd tam dávať nebudem, však načo) a vtedy by bolo úplne ideálne ak by pod 5% klesli SNS a SDKU… tým pádom by skončili kam patria, v prepadlisku dejín. Parlament by sa presvetlil a možno by to bolo k prospechu. Konečne by sme nemuseli počúvať pokrytecké rečičky o nebezpečenstve z juhu a „boji proti korupcii iných okrem seba“. Vždy keď to počujem, je mi na vracanie. Prečo?? Lebo dobré myšlienky boli sprofanované a rečičkám ktoré vychádzajú z tých dier zvaných ústami , už neveria ani tí, čo ich vypúšťajú.

Takže sa máme načo tešiť, lebo MY si zvolíme, ale ONI si vyberú ako a koho sme si zvolili. Vôbec sa nerozhodne vo voľbách, ale v zákulisných rokovaniach v prvých dňoch po nich. Lebo ani 45% nemusí stačiť na zostavenie vlády , lebo ani 6% nemusí byť málo na obsadenie ministerských kresiel. Takže hurá  a vpred politickí obchodníci.. nastáva VÁŠ čas.. lebo karty sú rozdané a naklonené priaznivo k akémukoľvek svinstvu. Od absolutistickej  monarchie po zlepenec trpaslíkov bažiacich po spoločnom kšefte. Obe možnosti sú výstrahou pre obyčajných voličov.. nemôžem napísať ľudí.. lebo aj to už niekto ukradol……. či sprivatizoval?? Ani neviem tak narýchlo.. ja len toľko.

 

P.S.: jediné čo ma teší je skutočnosť, že Šachmat vyšachoval na smetisko politické múmie, ktoré by znova zasmradili parlament ako naposledy. K tomu mu zo srdca blahoželám….

 

P.S.2: skoro som okoktavel , že MORA od CHRUŇA zaujala až toľko percent.. to je čo?? sme Slovač ozaj až tak zúfalí?? sa radšej zastreľme a zasebevraždime .. ako tamto.. veď ak bude mať nad 3%, tak ju živíme z našich penez po celé 4 roky.. sa spamatajme.. to snád nie.. podvodníčku a exibicionistku … hoc aj z východu pôvodom zo západu…

EU na hrane energetického kolapsu, USA a Trump kráľovsky bohatnú na vojne s Iránom aj embargu Ruska, Casus Belli?

09.06.2026

Niektoré vyjadrenia prezidenta Trumpa o vojne na Ukrajine a s Iránom sa zdajú zmätočné, protirečiace si, až začneme uvažovať prečo pôsobí tak neisto? Ak sa však pozrieme na ekonomické súvislosti a hlavne dopady pre jeho osobný majetok aj pre profit USA, prestaneme pochybovať o jeho zdravom rozume. On nehrá politické hry, on nie je politikom, hoci si to o ňom myslíme. On [...]

Pre Zelenského potreby nezostalo USA vôbec nič, samy majú málo, nebezpečne málo. Hry v kozme.

02.06.2026

Ukrajina doteraz od začiatku ruskej invázie spotrebovala odhadom viac ako 2 000 až 2 500 rakiet typu Patriot. Do konca roka 2026 potrebuje na spoľahlivú obranu svojho územia získať minimálne ďalších 1 500 až 2 000 kusov interceptorov. Spojené štáty majú po rozsiahlych operáciách proti Iránu k dispozícii približne 2 500 rakiet Tomahawk. Z pôvodných zásob presahujúcich 4 [...]

Vysídlenie občanov nemeckej národnosti z Československa po konci vojny prebehlo na základe Postupimskej dohody. Vysídlenie občanov maďarskej národnosti NEPREBEHLO na základe „Benešových dekrétov. “

18.05.2026

Druhá svetová vojna bola zatiaľ najhoršou ozbrojenou skúsenosťou ľudstva samého so sebou. Jej rozpútanie začalo dávno pred oficiálnym dátumom začiatku , ktorý je zapísaný v histórii 1.9.1939. Dovtedy Japonci okupovali nejednu krajinu v Ázii a Nemecko okupovalo Rakúsko a Československo rozbité na dve časti. Po konci vojny nastalo skladanie účtov, ktoré sa nedajú [...]

autobus nehoda

V Sobranciach došlo k nehode autobusu a dvoch vozidiel

13.06.2026 22:00

Pri dopravnej nehode sa zranili tri osoby.

laboratórium, vedci, vedkyňa, žena, pokus, chémia, skúmavka

Šéfka tajných služieb Gabbardová: USA financovali 120 biologických laboratórií v 30 krajinách, vrátane Ukrajiny

13.06.2026 21:00

Spojené štáty dlhodobo financovali biolaboratória v desiatkach krajín sveta, uviedla šéfka amerických tajných služieb Tulsi Gabbardová.

Gay, gej homosexuáli, LGBTI, dúhový pochod,

Rakúsko vo farbách dúhy: Viedeň zažila najväčší pochod za práva LGBT+ v histórii

13.06.2026 20:17

320-tisíc ľudí sa dnes podľa organizátorov vo Viedni zúčastnilo na pochode na podporu LGBT+ komunity.

simon22

Nežijem krátko aby som nič nevedel, ale ani príliš dlho aby som všetko zabudol...

Štatistiky blogu

Počet článkov: 682
Celková čítanosť: 3971886x
Priemerná čítanosť článkov: 5824x

Autor blogu

Kategórie

Archív