Pripravuje sa NATO na zásah v Rusko-ukrajinskej Vojne?

1.9.2023 Rusko sa po prehratej vojne proti Ukrajine bude chcieť pomstiť a môže sa tak stať o desať rokov. Ako referuje web Ukrajinská pravda, v rozhovore pre TSN to povedal šéf ukrajinskej vojenskej spravodajskej služby Kyrylo Budanov. ( prevzali médiá celého sveta)

Michailo Podoľjak, poradca Zelenského:„Čo sa týka Ruska, narastá počet útokov neidentifikovaných dronov vypustených z územia Ruskej federácie a počet týchto útokov bude narastať,“ a dodal: „Pretože toto je štádium vojny, keď sa nepriateľské akcie postupne presúvajú na územie Ruskej federácie.“ Podoľjak taktiež zatiaľ vylúčil mierové rozhovory s tým, že akékoľvek rokovania by zo strany Ukrajiny predstavovali „kapituláciu“.

ISW: Poznámka: Uzávierka údajov pre tento produkt bola 2. septembra o 12:30 východného času. ISW bude pokrývať následné správy v hodnotení ruskej ofenzívnej kampane z 3. septembra.

Ukrajinské sily pokračovali v protiofenzívnych operáciách v západnej Záporožskej oblasti a údajne postupovali 2. septembra. Ukrajinský generálny štáb informoval, že ukrajinské sily viedli útočné operácie v smere na Melitopol (západná Záporožská oblasť).Ruskí milbloggeri, ktorí nedávno tvrdili, že ruské sily držia pozície v južnej časti Robotyne, tvrdili, že ruské sily sa stiahli z južného okraja osady na bližšie nešpecifikované pozície južnejšie. Námestníčka ukrajinského ministra obrany Hanna Malyarová 1. septembra uviedla, že ukrajinské sily prekonali ruskú „prvú obrannú líniu“ v niektorých oblastiach na Záporožskom smere, ale že situácia zostáva zložitá kvôli ďalším ruským betónovým opevneniam a hustým mínovým poliam.

Takže čo sa začalo diať v mediálnom priestore a prečo? Ukrajinci sa posunuli do hĺbky ruskej obrany na jedinom asi 5 míľovom úseku frontu o asi tri míle, čo pri dĺžke frontu 1100km a hĺbke asi 20 míľ nie je v podstate za dva mesiace žiaden zisk. K cieľu prielomu Melintopoľu chýba asi 60 míľ a k moru a teda rozdeleniu rusmi dobitého územia asi 90 míľ. Týmto tempom sa to nedá stihnúť do jesenných dažďov ani len náhodou a predpokladať kolaps ruskej obrany v priebehu mesiaca je len veľmi nepravdepodobné. Čo sa teda zmenilo, že sa zrazu začalo písať o ruskej porážke a ich pomste o desať rokov?

Myslím si, že sa chystá niečo veľké a v podstate sa na to pripravuje verejná mienka. Spomeňme si na Irak ako sa masírovala svetová verejná mienka zo strany USA o existencii ZHN v Iraku a ako ohrozuje celý svet. Ako sme vtedy napadli tento štát n a základe vymyslených „faktov“ a v rozpore s medzinárodným právom.

Ako sa zapájame na pomoc Ukrajine a ako ju stupňujeme? Najskôr sme posielali starú sovietsku techniku a strelivo, začali nasledovať novšie zbrane s podmienkou, že nesmejú byť použité proti cieľom na území Ruska. Nasledovali tanky a ťažká obrnená technika, spolu s výcvikom osádok a opravami techniky na území krajín NATO. Dodali sme rakety s doletom najskôr 80km, neskôr 300 km a teraz strely s plochou dráhou letu s doletom 500-800 km. Ideme dodať lietadlá F16, ktoré môžu niesť jadrové zbrane. Neustále stupňujeme pomoc, ale výsledok nie je dostatočný. Denne sú zostrelované drony či dopadajú na ciele v Rusku v hĺbke stoviek kilometrov. Čo teda napriek v podstate nezmenenej situácii na fronte znamenajú konštatovania o ruskej porážke a jeho pomste do 10 rokov??

Chystáme sa zapojiť do vojny silami a prostriedkami NATO? Teda prejsť od priamej účasti dodávaním techniky, munície , výcviku a podpory k bojovej činnosti jednotkami NATO?? Predsa treba znemožniť tú ruskú pomstu o desať rokov, ktorá by zasiahla nás všetkých a nielen Ukrajinu. JE TOTO PRÍPRAVA NA VSTUP SÍL NATO DO BOJOVÝCH OPERÁCIÍ LETECTVOM, ČI VŠETKÝM? Usúdili generáli Pentagonu, že rus vyčerpal svoje zásoby  a rezervy natoľko, že by spoločnému konvenčnému útoku nemal šancu odolať?

Neviem to presne vyhodnotiť, no zmena rétoriky bez zásadnej zmeny situácie na fronte je podivná a nebude samoúčelnou. Konštatovanie o víťazstve Ukrajiny a zároveň hrozenie ruskou odvetou do desiatich rokov je novým prvkom v informačnom a dezinformačnom boji.

Na mapkách situácia k 12:30 2.3.2023 modrou sú zisky protiofenzívy, žltou zisky rusov, zdroj ISW

Neprijatý hovor.

29.03.2025

Zvoní, pozrieš na displej a necháš tak, máš starostí dosť, nechceš počúvať. Mladý si a tvoj život ide v diaľ, znova ťa niekto nahneval, alebo si len zle spal. Problém riešiš neustále, kde svoju kotvu spustiť máš, na odpoveď rodičom , nie vždy zostáva ten správny čas. Deň za dňom uteká, znova je tu leta deň, radosť z bytia , dovolenka, ešte stále aspoň jedej [...]

Politika je umením možného a vojna je len jej pokračovaním inými prostriedkami. Trump a Musk potrebujú peniaze na Vesmír, nie na vojny.

28.03.2025

Spojil som citáty Otta von Bismarka a Carla von Klausewitza, oboch Prušiakov, jeden bol zakladateľom Nemecka a druhý vojnovým teoretikom v službách Ruského cára v napoleonských vojnách. Oba výroky by mali jasne poukazovať na neoddeliteľnosť týchto dvoch stavov. Teda mierového a vojnového, oba sú jedným a tým istým. Sú neoddeliteľnou súčasťou vzťahov medzi národmi za [...]

Bezpečnostný škandál v najvyšších poschodiach Ministerstva obrany USA. Niekto konal s jasným cieľom.

25.03.2025

Trumpova administratíva mi náhodou napísala svoje vojnové plány Článok sa začína konštatovaním že: Trumpova administratíva plánovala svoje útoky na Húsíov pomocou skupinového chatu – a náhodne zahrnula Jeffreyho Goldberga z The Atlantic : Toto považujem za nepravdu, lebo žiadn anáhoda v systéme bezpečnosti neexistuje, Ide o úmysel niekoho, kto chcel poškodiť [...]

Volodymyr Zelenskyj

Zelenskyj vraj už na leto pripravuje voľby. A má dobré šance vyhrať

31.03.2025 20:00

Volodymyr Zelenskyj vydal pokyn, aby sa na Ukrajine po uzavretí prímeria konali prezidentské voľby. Najprv však treba zrušiť stanné právo. Informoval o tom britský týždenník The Economist.

Tomáš Taraba

Viaceré organizácie odmietajú plán ministra Tarabu na odstrel 350 medveďov

31.03.2025 19:38

Pripomínajú, že plošný odstrel je v rozpore s medzinárodnými záväzkami.

medveď hnedý

Medveď zabil 59-ročného muža v Detve. Ľuďmi lomcujú emócie, podľa miestnych sa na tragédiu len čakalo

31.03.2025 18:45

V meste vládnu strach a nervozita. Nahnevaní ľudia zdôrazňujú, že veľkým počtom šeliem sú obklopení už roky, no problém sa neriešil.

EÚ / Donald Tusk / Donald Trump /

Poľsko apeluje na rozum v Bielom dome. Tusk vyzval Trumpa, aby si rozmyslel uvalenie ciel na najbližších priateľov

31.03.2025 18:38

Spolupráca je vždy lepšia ako konfrontácia, apeloval Tusk.

simon22

Nežijem krátko aby som nič nevedel, ale ani príliš dlho aby som všetko zabudol...

Štatistiky blogu

Počet článkov: 615
Celková čítanosť: 3483092x
Priemerná čítanosť článkov: 5664x

Autor blogu

Kategórie

Archív