Založ si blog

5G a jej nebezpečenstvo pre človeka. Je to skutočne tak?

Všade na alternatívnych weboch a portáloch sa môžeme dočítať, ako veľmi sú najnovšie siete určené pre mobilné a dátové spojenie nebezpečné pre zvieratá aj človeka. Ako veľmi vedci proti nim protestujú a v ktorých štátoch už boli zakázané, či v ktorých sa práve demonštruje proti ich výstavbe. Pridal sa aj Biely dom a jeho domovník blondiak Trump, tomu však vadí len to, že by sa na ich budovaní mali podieľať vo svete čínske firmy. Že vraj budú cez ne všetkých špehovať a zhŕňať informácie. Samozrejme, lebo takto to mali naplánované oni, no čínske sú lacnejšie a rovnako dobré. Šiel až tak ďaleko, že vyhlásil budúce embargo na všetky štáty, ktoré vybudujú svoje 5G siete s čínskych komponentov a za ich účasti… No ale pozrime sa na to ich škodlivé pôsobenie na človeka a zabíjanie života na planéte.

Prečo vlastne pokračuje vývoj sietí piatou generáciou označenou ako 5G?  Mobilné siete 5. generácie prinášajú najmä vysokorýchlostný prenos dát vzduchom s veľmi nízkou latenciou -oneskorením, ktorá bola na doterajších technológiách nedosiahnuteľná. Nižšia latencia sa pohybuje na úrovni 1 – 3 ms oproti hodnotám 15 – 30 ms v 4G sieťach. Priemerná rýchlosť sťahovania v 5G sieti dosahuje 100 Mb/s, pričom špičkové hodnoty siahajú až k 1 Gb/s. To sú 2 až 4-krát vyššie hodnoty ako pri súčasných 4G sieťach. Technologické možnosti však siahajú až k rýchlostiam prekračujúcim 5 Gb/s. Základňové stanice 5G môžu v oblastiach s veľkou hustotou terminálov využívať technológiu Massive MIMO 64T64R, ktorá umožňuje podstatné zvýšenie kapacity základňovej stanice 5G, takže pri pripojení na jednu môže podstatne viac zákazníkov využívať maximálnu prenosovú rýchlosť. Nezanedbateľný aspekt 5G sietí je takzvaná vrstvená architektúra siete (tzv. Network Slicing), keď jednotlivé vrstvy siete poskytujú rôzne úrovne kvalitatívnych parametrov pre rozdielne typy služieb.

Budú ohrozovať život na planéte? V prvom rade musím povedať, že aj samotné kozmické či slnečné žiarenie je veľmi nebezpečné pre život na zemi. Proti nim nás chráni magnetické pole zeme, ktorému skoro vôbec nerozumieme, ako vzniká, čo má naň vplyv a či môže zaniknúť.  Od pánov Tomasa Alvu Edisona, Guglielmo Marchese Marconiho, Nikola  Teslu, alebo Alexandra Stepanoviča Popova   máme v atmosfére aj umelé elektromagnetické vlny vyrobené človekom. Už na konci 19. storočia sa začali šíriť tieto vlny éterom a ich využite a rozvoj trvá dodnes.

Ak by malo byť pre zdravie nebezpečné práve rozvíjanie 5G sietí, museli by sme všetky popisované symptómy škodlivosti pociťovať už v dnešnej dobe, museli by aj na Slovensu padať vtáky z oblohy mŕtve či vo veľkej miere sa vyskytovať poruchy osobnosti a plniť sa blázince…. Prezradím vám jedno tajomstvo, na ktoré konšpirátori a odporcovia 5G zabudli. UŽ TERAZ využívame všetky frekvencie určené pre siete 5G, nič nové nebude použité-….Bude len preorganizované používanie frekvenčných pásiem, ktoré boli pridelené pre Európu pre nové mobilné a dátové spojenie, nazývané 5G… Citujem:

Pásmo 700 MHz sa v súčasnosti využíva na vysielanie DVB-T a pre potreby 5G bude uvoľnené v budúcom roku. Ďalšie pásmo, ktoré sa bude v EÚ používať pre 5G, je 3,4 – 3,8 GHz. Ide o hlavné pásmo, v ktorom bude vysielať väčšina základňových staníc 5G na pokrytie miest a hustejšie osídlených oblastí. Dosah vysielačov sa tu ráta zhruba v stovkách metrov až jednotkách kilometrov. V súčasnosti sa využíva takzvaná NSA (Non Standalone Architecture), kde treba okrem hlavnej 5G frekvencie 3,4 – 3,8 GHz využiť aj sieť LTE napríklad v pásme 1,8 GHz na prenos servisných signalizačných dát. Obe tieto pásma sa doteraz bežne využívali, 1,8 GHz na zmieňované 4G LTE a 3,4 – 3,8 GHz doteraz používali operátori na poskytovanie bezdrôtového pevného internetu. Posledné frekvenčné pásmo štandardizované pre 5G siete v Európe tvoria milimetrové vlny v rozsahoch 24,25 – 27,5 GHz, 31,8 – 33,4 GHz a 40,5 – 43,5 GHz. Toto pásmo v 5G sieťach bude tvoriť kapacitnú vrstvu na lokálne pokrytie vnútorných alebo vonkajších priestorov s veľkou koncentráciou používateľov, ako sú stanice, nákupné centrá, centrá miest a podobne. Dosah týchto základňových staníc 5G je iba v desiatkach metrov, ale zvládajú veľké množstvo zariadení s vysokými rýchlosťami. Toto pásmo sa v súčasnosti bežne využíva pre mikrovlnné spoje, teda na vysokokapacitné prenosy dát, internetu či videa….“ Ako vidieť, obavy zo zavádzania 5G rozhodne nie sú na mieste. Všetky pásma určené pre 5G sú v súčasnosti bežne využívané rôznymi službami. 5G štandard však prináša efektívnejšie využitie týchto frekvencií aj vďaka zlepšeniu použitých algoritmov. Jednoducho povedané, vieme vďaka 5G zakódovať a preniesť cez tú istú frekvenciu väčší objem dát ako v prípade 4G. Analógiou prechodu zo 4G na 5G siete by mohol byť napríklad prechod televízneho vysielacieho štandardu z DVB-T na DVB-T2, kde v jednom multiplexe dokážeme preniesť viac televíznych kanálov, pričom frekvenčné pásmo sa nemení. A keďže výstavba 5G sietí a plošné pokrytie územia vyžadujú enormne vysoké investície, je predpoklad (a svedčia o tom aj skúsenosti zo zahraničia), že 5G siete si nebude budovať každý z operátorov samostatne, ale sa dohodnú na spoločnom budovaní a prevádzkovaní tejto infraštruktúry. To by, samozrejme, znamenalo aj potrebu menšieho počtu vysielačov. Desiateho júla 2019 operátor 4ka a jeho sesterská spoločnosť SWAN na Slovensku spustili prvú 5G sieť. Zatiaľ ide síce iba o pilotnú prevádzku v niekoľkých lokalitách Banskej Bystrice, no do konca roka by malo pribudnúť ešte niekoľko základňových staníc vo viacerých, ešte nespresnených lokalitách.( René Hubinský PCrevue)

Takže ak dodnes nik nezaznamenal žiadne smrteľné ochorenia spôsobené elektromagnetickými vlnami , či nebodaj psychické poruchy vo vyššej miere na našom území, určite ich nezaznamená ani prípadným vybudovaním 5G sietí, lebo NIČ NOVÉ V ÉTERI NAD EURÓPOU NEPRIBUDNE… Máme to tu už dávno… Vo Francúzsku je už 624 komerčných 5G vysielačov, v Rakúsku asi 30, vo svete asi 6690…

Masový odber vzoriek, problém hodený na samosprávy smrdiaci na míle ďaleko! Ako Igorodie štátne tajomstvo prezradilo.

20.10.2020

A tak to tu máme, cvičenie nevídaného rozsahu. Igorodie ( c. Chmelár) sa rozhodlo vojsť do dejín, otestuje celý národ. Dobrovoľne nasilu? Pod rizikom trestov vrátane finančných či zatváraní zdravých ľudí v karanténe to môže mať dohru aj na súdoch. No nie o tom som chcel. V prvom rade poviem takto : DOBRE PôJDEM na prvé testovanie dobrovoľne, no mám podmienku od [...]

Štátny dlžník dostal veľký džob od Štátnych hmotných rezerv v prvý deň núdzového stavu! S kým sú spriaznení?

18.10.2020

Začnem ako klišé… ak by toto urobil Fico a jeho kajetán, už by to rozoberali všetky denníky, internet aj posledný redaktor všetkých televízií. O čo ide? Firma z Trnavy Eurolab Lambda a.s. podpísala s Štátnymi hmotnými rezervami ( SŠHR) zmluvu na dodanie 500 000 kusov Skríningových testov na diagnostiku ochorenia COVID-19 práve v deň vyhlásenia núdzového [...]

O Mníchovskej zrade sa mlčí, dnes máme 82 výročie dňa, keď nás FRA, GB a ITA darovali Hitlerovi!

29.09.2020

Dnes 29.9.2020 máme 82. výročie Mníchovskej zrady, ktorou nás Británia, Francúzsko a Taliansko venovali Hitlerovému Nemecku.. NAŠE MÉDIÁ MLČIA! Za povšimnutie stojí hlavne Nemecko Anglický dodatok, kde sa mojkajú a sľubujú si nikdy viac proti sebe … Písal sa 30.október 1938.. Toto bol začiatok II.WW a nie napadnutie Poľska o rok neskôr. Všetci kričali že vojnu [...]

matovič

Matovič vyzval poslancov k jednote, požiadal o zvolanie grémia

23.10.2020 09:55, aktualizované: 10:37

Predseda parlamentu Boris Kollár zvolal poslanecké grémium na 10.00 hodinu.

Nigéria / Vojak / Vojaci / Islamisti / Džihádisti /

Američania podnikli nálet na vodcov al-Káidy v Sýrii

23.10.2020 09:30

Pri nálete neidentifikovaného bezpilotného lietadla na severozápade Sýrie zahynulo údajne 14 džihádistov.

prokurátor Kováčik

Špeciálnemu prokurátorovi Kováčikovi dočasne pozastavili výkon funkcie

23.10.2020 08:47, aktualizované: 08:57

Dušana Kováčika obvinili z viacerých trestných činov. Je medzi nimi aj korupcia.

testovanie Orava Bardejov koronavírus

Pribudlo 2581 infikovaných. Na Orave a v Bardejove sa začalo trojdňové pilotné testovanie

23.10.2020 08:15, aktualizované: 10:35

V okresoch Námestovo, Tvrdošín, Dolný Kubín a Bardejov sa od piatka do nedele realizuje testovanie na ochorenie Covid-19. Vyskytli sa už prvé problémy.

simon22

Nežijem krátko aby som nič nevedel, ale ani príliš dlho aby som všetko zabudol...

Štatistiky blogu

Počet článkov: 441
Celková čítanosť: 2033768x
Priemerná čítanosť článkov: 4612x

Autor blogu

Kategórie