Založ si blog

Fico je vychytralý narcis.

Iné vysvetlenie totiž nie je možné. Ako inak si vysvetliť tieto jeho rozhodnutia?

  • Šiel do kandidatúry na prezidenta, kde pohorel, lebo rovnako ako Mečiar kandidoval z pozície premiéra, a to dosť nenávideného premiéra.
  • Jeho vták prevládol nad mozgom a nechal si v kancelárii pichňu, ktorú mu tam dosadili z tituliek erotického časopisu, čo mu nevadilo. Dokonca sa jej nevzdal, ani keď sa preukázalo jej podnikateľské úsilie so stíhanými ľuďmi. Určite mu tajné služby doložili, že tadiaľ cesta nevedie.. zabudli že vták nepoužíva cesty … Stále mal vták prevahu nad rozumom…
  • Ako odstúpivší premiér, znova kandiduje na významnú verejnú funkciu, hoci vie, že maximálna časť verejnosti je PROTI nemu a jeho kandidatúre. Nemal liezť do politiky, ak chcel zastávať najvyššie odborné funkcie svojho povolania..

Z toho celého vyplýva, že nemá rozum v hlave ale nohaviciach a nevie si seba samého predstaviť inak ako vo vrcholových funkciách. A preto ako narcis, ľúbiaci svoju výnimočnosť, kandiduje, namiesto toho  by mal triezvo uvažovať a vycestovať niekam veľmi ďaleko, pokiaľ má ešte k dispozícii pas.. 20% podpora jeho osoby je mizivá, a vôbec nič mu nezaručuje. Skrytie sa na ústavný súd nie je riešením….

P.S.. Tvrdenie že Fico nespĺňa základnú podmienku pre vymenovanie za ústavného sudcu. Jednou z podmienok podľa čl. 134 ods. 3 ústavy je, že „je najmenej 15 rokov činný v právnickom povolaní“. A práve s naplnením tejto podmienky má Fico problém. Hoci, ako si uvádza v životopise, je viac ako 32 rokov zamestnancom ministerstva spravodlivosti, takmer 27 rokov poslancom parlamentu alebo premiérom a už 19. rok je členom Slovenskej advokátskej komory.

Tu by som polemizoval s autorom tvrdenia že nespĺňa, lebo hoci je poslancom alebo premiérom nepretržite od roku 1992, tak popri poslancovaní môže vykonávať aj právnu prax, toto je v zákone povolené.. čl.77 ústavy.(1) Funkcia poslanca je nezlučiteľná s výkonom funkcie sudcu, prokurátora, verejného ochrancu práv, príslušníka ozbrojených síl, príslušníka ozbrojeného zboru a poslanca Európskeho parlamentu.

 

Diskriminácia hokejových fanúšikov podľa veku a navádzanie k hazardu!

16.09.2019

Takto jednoducho sa dá špecifikovať krok SZĽH a ich marketingu, ktorý urobili pred tohtoročnou hokejovou sezónou. Jedenej internetovej televízii vypršala licencia a nebola obnovená. Licenciu viac »

Výročie okupácie 68 je mementom nechania napospas.

21.08.2019

Dnes si pripomíname smutné 51. výročie okupácie Československa vojskami Waršavskej zmluvy. Okrem Rumunov sa zúčastnili všetci, lebo museli preukázať solidaritu za ropu. Tento akt ochrany „svojho“ viac »

Môže za terajšie otepľovanie v prvom rade človek? Zamyslenie v súvislostiach, pohľad z bufetu.

15.08.2019

Ešte pred mesiacom som mal Trumpa za blázna a sebe by som, dal za takúto úvahu pár faciek...Jedno je isté, vody na planéte v rôznych skupenstvách je v sumáre konštantné množstvo.Čo spôsobuje, viac »

Katarína Cséfalvayová

Cséfalvayová vládu nepodrazí. Matovičovu šou bude ignorovať

16.09.2019 18:38

„Z politiky sa stáva divočina,“ povedala pre TV Pravda poslankyňa Katarína Cséfalvayová. Priznáva, že sa jej páči Druckerova vízia.

Boris Kollár

Hnutie Sme rodina podporí reformu nemocníc

16.09.2019 18:24

Kollárovci mienia, že ak zmeny pocíti občan a nie finančné skupiny, politické farby môžu ísť bokom.

Fico - Kiska

Spor Kiska - Fico: polícia zastavila vyšetrovanie

16.09.2019 17:28

Informáciu pre Pravdu potvrdila hovorkyňa Prezídia PZ Denisa Bárdyová.

Euro, peniaze, ekonomika, graf

Grécko chce predčasne splatiť časť dlhov v MMF, sú pre neho drahé

16.09.2019 17:17

Grécko chce predčasne splatiť 2,9 miliardy eur z takmer deviatich miliárd, ktoré doteraz dlhuje Medzinárodnému menovému fondu (MMF).

simon22

Nežijem krátko aby som nič nevedel, ale ani príliš dlho aby som všetko zabudol...

Štatistiky blogu

Počet článkov: 403
Celková čítanosť: 1612063x
Priemerná čítanosť článkov: 4000x

Autor blogu

Kategórie