Založ si blog

Fico je vychytralý narcis.

Iné vysvetlenie totiž nie je možné. Ako inak si vysvetliť tieto jeho rozhodnutia?

  • Šiel do kandidatúry na prezidenta, kde pohorel, lebo rovnako ako Mečiar kandidoval z pozície premiéra, a to dosť nenávideného premiéra.
  • Jeho vták prevládol nad mozgom a nechal si v kancelárii pichňu, ktorú mu tam dosadili z tituliek erotického časopisu, čo mu nevadilo. Dokonca sa jej nevzdal, ani keď sa preukázalo jej podnikateľské úsilie so stíhanými ľuďmi. Určite mu tajné služby doložili, že tadiaľ cesta nevedie.. zabudli že vták nepoužíva cesty … Stále mal vták prevahu nad rozumom…
  • Ako odstúpivší premiér, znova kandiduje na významnú verejnú funkciu, hoci vie, že maximálna časť verejnosti je PROTI nemu a jeho kandidatúre. Nemal liezť do politiky, ak chcel zastávať najvyššie odborné funkcie svojho povolania..

Z toho celého vyplýva, že nemá rozum v hlave ale nohaviciach a nevie si seba samého predstaviť inak ako vo vrcholových funkciách. A preto ako narcis, ľúbiaci svoju výnimočnosť, kandiduje, namiesto toho  by mal triezvo uvažovať a vycestovať niekam veľmi ďaleko, pokiaľ má ešte k dispozícii pas.. 20% podpora jeho osoby je mizivá, a vôbec nič mu nezaručuje. Skrytie sa na ústavný súd nie je riešením….

P.S.. Tvrdenie že Fico nespĺňa základnú podmienku pre vymenovanie za ústavného sudcu. Jednou z podmienok podľa čl. 134 ods. 3 ústavy je, že „je najmenej 15 rokov činný v právnickom povolaní“. A práve s naplnením tejto podmienky má Fico problém. Hoci, ako si uvádza v životopise, je viac ako 32 rokov zamestnancom ministerstva spravodlivosti, takmer 27 rokov poslancom parlamentu alebo premiérom a už 19. rok je členom Slovenskej advokátskej komory.

Tu by som polemizoval s autorom tvrdenia že nespĺňa, lebo hoci je poslancom alebo premiérom nepretržite od roku 1992, tak popri poslancovaní môže vykonávať aj právnu prax, toto je v zákone povolené.. čl.77 ústavy.(1) Funkcia poslanca je nezlučiteľná s výkonom funkcie sudcu, prokurátora, verejného ochrancu práv, príslušníka ozbrojených síl, príslušníka ozbrojeného zboru a poslanca Európskeho parlamentu.

 

Tri planetárne ohniská, ktoré môžu prerásť do svetového konfliktu v priebehu hodín.

19.04.2024

Na blízkom východe sa dnes piatok 19.4.2024 rozhorieva veľký vojenský konflikt: Blízky východ sa dnes po zasadnutí izraelského vojnového kabinetu pripravuje na izraelský „odvetný“ útok na Irán. Izraelské letectvo tvrdí, že dokončilo „prípravu“ a že útok je „bezprostredný“. Americkí predstavitelia oznámili WSJ, že sa domnievajú, že Izrael dnes [...]

Rusi bojujú poučení z minulosti. Použili znova taktiku UŤAHANIA protivníka a to všetkých štátov EU.

15.04.2024

Aby sme lepšie pochopili čo sa deje teraz na Ukrajine, musíme sa vrátiť hlboko pred druhú svetovú vojnu, do čias Ruského ťaženia spojených Európskych vojsk pod Napoleonom 1812-13. Z dejepisu registrujeme ako hlavného strojcu ruského víťazstva Kutuzova, no nebyť žiarivej hviezdy mladého pruského stratéga Carla von Clausewitza ( 1780-1831) by sa ten úspech pravdepodobne [...]

Útok Iránu sa očakával, má spojitosť s vojnou na Ukrajine?

14.04.2024

Irán v sobotu spustil rozsiahly letecký útok na Izrael v reakcii na nedávny útok na iránsky konzulát v Damasku pripisovaný židovskému štátu. Iránske revolučné gardy oznámili, že útočia desiatkami dronov a rakiet, izraelská armáda predtým uviedla, že drony z Iránu poletia niekoľko hodín. Izraelský premiér Benjamin Netanjahu vo vyhlásení povedal, že Izrael sa na [...]

Systém Patriot, PVO

Le Monde: Mnohé krajiny EÚ sa nechcú s Kyjevom deliť o svoju protivzdušnú obranu

23.04.2024 21:45

Šéfovia vlád jednotlivých krajín si dávali dobrý pozor, aby neurobili žiadny konkrétny sľub.

Izrael Palestína Gaza Hamas Rukojemníci Prepustenie

Vojna v Gaze trvá 200 dní. Izrael zosilnil údery, nariadil nové evakuácie na severe

23.04.2024 20:55

Ostreľovanie severu palestínskeho územia bolo za posledný deň jedno z najintenzívnejších od začiatku vojny.

USA Izrael Gaza univerzity protesty

Polícia zatýkala na pro-palestínskych protestoch na univerzite v New Yorku

23.04.2024 19:49

Biely dom antisemitské vyjadrenia počas študentských protestov na viacerých univerzitách slovne odsúdil.

Thunbergová

Švédska prokuratúra obvinila Gretu Thunbergovú z občianskej neposlušnosti

23.04.2024 19:35

Súdy v minulosti už dvakrát uložili celosvetovo známej aktivistke pokutu za občiansku neposlušnosť na klimatických protestoch.

simon22

Nežijem krátko aby som nič nevedel, ale ani príliš dlho aby som všetko zabudol...

Štatistiky blogu

Počet článkov: 548
Celková čítanosť: 3136157x
Priemerná čítanosť článkov: 5723x

Autor blogu

Kategórie

Archív