Založ si blog

Fico je vychytralý narcis.

Iné vysvetlenie totiž nie je možné. Ako inak si vysvetliť tieto jeho rozhodnutia?

  • Šiel do kandidatúry na prezidenta, kde pohorel, lebo rovnako ako Mečiar kandidoval z pozície premiéra, a to dosť nenávideného premiéra.
  • Jeho vták prevládol nad mozgom a nechal si v kancelárii pichňu, ktorú mu tam dosadili z tituliek erotického časopisu, čo mu nevadilo. Dokonca sa jej nevzdal, ani keď sa preukázalo jej podnikateľské úsilie so stíhanými ľuďmi. Určite mu tajné služby doložili, že tadiaľ cesta nevedie.. zabudli že vták nepoužíva cesty … Stále mal vták prevahu nad rozumom…
  • Ako odstúpivší premiér, znova kandiduje na významnú verejnú funkciu, hoci vie, že maximálna časť verejnosti je PROTI nemu a jeho kandidatúre. Nemal liezť do politiky, ak chcel zastávať najvyššie odborné funkcie svojho povolania..

Z toho celého vyplýva, že nemá rozum v hlave ale nohaviciach a nevie si seba samého predstaviť inak ako vo vrcholových funkciách. A preto ako narcis, ľúbiaci svoju výnimočnosť, kandiduje, namiesto toho  by mal triezvo uvažovať a vycestovať niekam veľmi ďaleko, pokiaľ má ešte k dispozícii pas.. 20% podpora jeho osoby je mizivá, a vôbec nič mu nezaručuje. Skrytie sa na ústavný súd nie je riešením….

P.S.. Tvrdenie že Fico nespĺňa základnú podmienku pre vymenovanie za ústavného sudcu. Jednou z podmienok podľa čl. 134 ods. 3 ústavy je, že „je najmenej 15 rokov činný v právnickom povolaní“. A práve s naplnením tejto podmienky má Fico problém. Hoci, ako si uvádza v životopise, je viac ako 32 rokov zamestnancom ministerstva spravodlivosti, takmer 27 rokov poslancom parlamentu alebo premiérom a už 19. rok je členom Slovenskej advokátskej komory.

Tu by som polemizoval s autorom tvrdenia že nespĺňa, lebo hoci je poslancom alebo premiérom nepretržite od roku 1992, tak popri poslancovaní môže vykonávať aj právnu prax, toto je v zákone povolené.. čl.77 ústavy.(1) Funkcia poslanca je nezlučiteľná s výkonom funkcie sudcu, prokurátora, verejného ochrancu práv, príslušníka ozbrojených síl, príslušníka ozbrojeného zboru a poslanca Európskeho parlamentu.

 

Republika, v ktorej som sa narodil a žil, by oslávila 101. narodeniny

28.10.2019

Blížil sa koniec veľkej vojny a štáty Rakúsko- Uhorska sa začali snažiť o povojnovú samostatnosť. Aby nás veľmoci uznali, muselo sa urobiť veľmi veľa práce na diplomatickom poli, ktorá viac »

II. Spadol MiG-29. Pilot má k dispozícii aj údaj o vzdialenosti ktorú preletí pri okamžitej zásobe paliva a momentálnej spotrebe.

06.10.2019

Ospravedlňujem sa za mierne odbornejší blog, myslím si že pre informovanie je vcelku dobré mať prehľad ako to funguje. Lietadlo má na palube zásobu paliva 4200 litrov v nádržiach rozmiestnených viac »

Pád MiG-29 v sobotu zavinila pravdepodobne ľudská chyba a nie počasie. To bolo len spolupôsobiacou príčinou.

30.09.2019

[caption id="attachment_1044" align="alignleft" width="300"] mig pri delení 1992[/caption] V sobotu nám spadol ďalší MiG-29, čo je veľmi smutná vec. Najdôležitejšie je, že pilot prežil normálnu viac »

Polícia, Nemecko, kukláči

Nemecké médiá: Útočník v Berlíne zabil syna nemeckého exprezidenta

19.11.2019 23:54

Lekár Fritz von Weizsäcker bol v osudný moment rečníkom na verejnej prednáške na berlínskej klinike.

policia, policajne auta

V Smižanoch podpálil jeden chlapec druhého, ten bojuje o život

19.11.2019 23:04

V miestnej osade mal 14-ročný tínedžer podpáliť o dva roky mladšieho chlapca.

vlada, lajcak

Lajčák prijal Tomanovú Makanovú

19.11.2019 22:22

Ana Tomanová Makanová je predsedníčka Národnostnej rady slovenskej národnostnej menšiny v Srbskej republike.

Riaditeľ múzea SNP v Banskej Bystrici Stanislav Mičev

Solidarita - Hnutie pracujúcej chudoby predstavilo svoj program

19.11.2019 21:37

Program strany sa v parlamentných voľbách 2020 opiera o tri základné piliere, a to dôstojný život, zdravá krajina a moderný štát.

simon22

Nežijem krátko aby som nič nevedel, ale ani príliš dlho aby som všetko zabudol...

Štatistiky blogu

Počet článkov: 409
Celková čítanosť: 1687191x
Priemerná čítanosť článkov: 4125x

Autor blogu

Kategórie