Chceli by ste mať zisk 175% ročne? Pri vložených 66 000 eurách je to ročne asi 115 000 eur a to všetko po dobu ôsmich rokov! Že to nie je možné?? Ale je, stačí mať informácie a dobrý plán!
V Trenčíne boli kedysi TRI veľké futbalové štadióny, Pod Sokolicami, Na Odeve a Na Sihoti. Každé malo hľadisko pre viac ako 15 000 divákov. Po zlúčení trenčianskych klubov sa futbal presťahoval najskôr za Váh Na Odevu a v sedemdesiatych rokoch po prestavbe a rozšírení kapacít hľadiska sa začalo hrávať Na Sihoti, kde sa hráva dodnes.
Nástupom podnikateľskej činnosti sa dve z nich predali , Odeva schátrala a je pripravená na stavanie bytov či inej občianskej vybavenosti, Pod Sokolicami zanikol štadión úplne a stojí tu výrobňa autíčok na diaľkové ovládanie. Na južnom okraji Trenčína sú Letecké opravovne( LOTN), ktoré sídlia v katastri bývalej obce Trenčianske Biskupice( súčasť Trenčína) V tejto obci hrával futbal už môj dedo a neskôr otec. Ihrisko sa nachádzalo pod hrádzou Váhu, ktorá chránila Trenčín a okolie pred veľkou vodou, neďaleko „stavidiel“ , ktoré rozdeľovali Váh na staré koryto a kanál.
Závod LOTN mal svoj športový oddiel(TJ LOTN), ktorý v roku 1974 dostal bezplatným prevodom u do majetku od mesta Trenčín ( MNV Trenčín) práve to futbalové ihrisko s podmienkou, že bude zachované určenie tohto športoviska. Futbal sa tu hrával bez prestávky. Až v roku 2007 napadlo niekoho uskutočniť svoj podnikateľský zámer. Od samého začiatku bolo zrejmé , že ide o niekoho bohatého z Trenčína, ktorý vložil peniaze a čakal na ich zhodnotenie prostredníctvom nastrčeným mladých ľudí .
Len niekoľko dní po svojej registrácii kúpilo totiž Občianske združenie TJ Bratislava ( štyria neznámi mládežníci z Bratislavy) od TJ LOTN asi za terajších 66 000 Euro toto futbalové ihrisko s tým, že tam samozrejme zachová športovú činnosť. Ihrisko prenajali klubu TTS Trenčín, ktoré bolo dotované od mesta Trenčín a hralo tu futbal. Už v roku 2009 však po prvý krát požiadala TJ Bratislava mesto Trenčín o zmenu určenia uvedenej plochy zo športoviska na stavebnú. Neuspeli, no svedčí to o jasnom zlom úmysle pri podpise kúpnej zmluvy, lebo od samotného začiatku nemali záujem o zachovanie športoviska, ale o stavebný pozemok. Niekedy asi v roku 2012 vypovedali nájomnú zmluvu TJ TTS, nechali ihrisko zarásť metrovou burinou, neplatili mestskú daň z nehnuteľnosti, dovolili sa do šatní nasťahovať bezdomovcom, prestali sa starať o tento majetok. Znova prišli prostredníctvom primátora v roku 2014 s návrhom zmeny určenia územia v územnom pláne mesta, poslanci nesúhlasili. Po voľbách však nové zastupiteľstvo na jar 2015vyhovelo tejto žiadosti a schválilo vypracovanie návrhu zmeny územného plánu zo športoviska na stavebné účely.
Niekoľko stoviek metrov od ihriska je novovybudovaný diaľničný privádzať, ak by sa podarilo z ihriska urobiť stavebné pozemky, tak táto plocha bude mať hodnotu niečo nad milión Euro. Dobrá investícia!!
Petíciu za zachovanie ihriska podpísalo v miestnej časti asi 1200 občanov, boj za zachovanie športoviska, jedného z mála posledných na území Trenčína začali viesť občania a občianski aktivisti, lebo poslancom je evidentne jedno či deti športujú a či majú kde, alebo nie.
A svitla nádej vyhlásiť zmluvy za neplatné! Dôvodom je totiž , že už v tom roku 1974 museli podľa vtedajšieho platného práva podpísať zmluvu o prevode nehnuteľnosti za TJ LOTN DVAJA ľudia a na zmluve je jediný podpis. Ak teda niekto napadne na súde platnosť už tejto zmluvy a bude úspešný, tak by boli všetky následné rovnako neplatné. Aktivisti chceli rokovať o odstúpení zmluvy so štatutárkou TJ LOTN, lebo je zrejmé, že nadobúdateľ TJ Bratislava zmluvu podpísal s úmyslom NEZACHOVAŤ tam športovú činnosť a boli to len nastrčené osoby aby zabezpečili prevod určenia územia zo športoviska na stavbu. O dohode a pravdepodobne osobnom profite niektorých zúčastnených svedčí fakt, že štatutárka TJLOTN sa odmietla o pokuse navrátenia ihriska jej športovej organizácii čo i len rozprávať, nieto sa pokúsiť ihrisko vrátením pre neplatnosť zmluvy zachrániť.
Takže v prípade žaloby občanov na určenie zmluvy z roku 1974 za neplatnú , by sa ihrisko vrátilo NIE LOTN ale späť do majetku mesta Trenčín. To som teda zvedavý, či zvíťazí záujem o šport, alebo podnikateľský úmysel, ktorý je už len jeden krôčik od úspechu. Po zmene určenia územia v územnom pláne, by už nič nebránilo začať plánovanú výstavbu v danej lokalite, a tak by bolo trpezlivé čakanie a investícia 66 000 eur zhodnotené asi 15 krát…( na jeden rok zisk asi 115 000 eur) Tomu sa povie biznis plán ako hrom, bohužiaľ na úkor obyvateľov a športu.
Požijeme uvidíme….
Celá debata | RSS tejto debaty