Klamanie v liečivách a reklame? Sme hlúpe ovce?

V predvianočnom čase nás masírujú všelijaké reklamy z televíznej obrazovky. Zaujala ma jedna s hlasom podobným Karolovi Polákovi ( najúspešnejší slovenský športový moderátor minulého storočia) kde nadšene vykrikuje o štvoritom kamzíku.. skoku z krasokorčuľovania, ktoré tak rád komentoval. On v čiernom- ona v bielom. Pre tých čo majú čierno biele televízory…. ) Berte ten liek  a vaše kĺby budú zdravé, budete skákať ako kamzík…

Moja polovička podľahla reklame, že reku kúpi ten zázrak našim rodičom. Vbehla do lekárne a pre brata to dostala za 27 evri 2×60 kúskov. Potom skontrolovala obsah účinnej látky a ajhľa… v jednej pilulke je ho fantastických 16 miligramov.. super nie?? (Čistý kolagén typ I 16 mg, čistý kolagén typ II 20 µg, Vitamin C 20 mg )Ale v lieku podobnom, dokonca ktorý je možné dostať aj na lekársky predpis je v jednej tabletke 216 miligramov kolagenu.. (Hydroxyapatitum osseum 830 mg (vápník 178 mg, fosfor 82 mg – odpovídající přibližně 444 mg hydroxyapatitu, 75 mg nekolagenních peptido / proteinů a 216 mg kolagenu – odpovídající přibližně 291 mg osseinu) v jedné tabletě.)

Tabletka z lekárne sa volá OSTEOGENON.. a je za 15 aj čosi za 2×40.. Na recept asi za 3 evri balenie(40).

Tretí do partie na kĺby pre starších je pred časom tiež masívne reklamovaný prostriedok COLAFIT.. ten obsahuje 8 miligramov čistého kolagénu v jednej kocke, v balení je 60 kociek.. za asi 12 euro.

Aby nám nebolo smutno.. dám ešte jeden prípravok GS Condro forte…. obsahuje GS Condro FORTE obsahuje v dennej dávke 1600 mg čistého glukozamín sulfátu, resp. GS, v unikátnej forme GS Clini-Q®, čo je zárukou 100% kvality… Neviem síce čo to je.. ale že vraj to funguje. 60 tabliet za asi 12 evri ale je aj akcia 120+60 za 23 evri.

Takže ten úžasný švajčiarsky kamzík obsahuje viac ako10x menej (  16 proti 216 miligramov) účinnej látky.. a pritom za vyššiu cenu.  Zhrniem to asi takto. Kto chce nech si kúpi čo chce. Ale prečo nás majú takto ohlupovať? Len za cenu čo najvyššieho zisku? Spomenutie ŠVAJČIARSKA evokuje záruku kvality. Pritom ten druhý je z Francúzska…. a tie posledné dva sú Slovenské a České.

Čo by sme neurobili pre zdravie našich rodičov či vlastné? A oni to vedia a masírujú nám mozog. A my bežíme do lekárne a nakupujeme…  Je možné, že ten kamzík je ozaj najlepší.. ale..

Zaručuje masívna reklama najvyššiu kvalitu? Ja neviem a VY???

Súťaž o Mesiac je súťažou o Vesmír.

16.01.2026

Prečo zrazu začal byť znova let na mesiac tak zaujímavý a snažia sa o dobitie povrchu hneď USA, Rusko, Čína EU aj Japonsko ale každý samostatne? Treba si pripomenúť, ako veľmi je energeticky náročné vzlietnuť na obežnú dráhu a odtiaľ potom ešte vydať sa mimo slnečnej sústavy. Ak chceme na obežnú dráhu, musíme prekonať prvú kozmickú rýchlosť, ktorá je 7,9 km /s [...]

ABSOLÚTNA ROZHODNOSŤ. Ako vyzerá moderná vojenská operácia na vyzdvihnutie záujmovej osoby?

07.01.2026

Všetci budú oslavovať DELTA FORCE ako hlavných hrdinov. Avšak oni sú „len útočník čo premení šancu a dá gól.“ Do ich gólu pracuje celý obrovský tím, aby boli práve oni úspešní v koncovke. Naplánovať takúto operáciu a na nič nezabudnúť, počítať s najhorším možným scenárom je asi najdôležitejšia práca, ktorá prebehne hlboko v operačných štáboch. [...]

Novoročné prianie všetkému ľudstvu, hlavne nám v Európe.

30.12.2025

Vojna Nemecko- ZSSR trvala 1418 dní počas ktorých prešli vojská od Moskvy do Berlína asi 1900km. Terajší ozbrojený konflikt bez vyhlásenia vojny trvá už 1405 dní, a je v hĺbke územia Ukrajiny asi 160km, s obsadením územia okolo 125 000 km2. Pritom sú k dispizícii moderbejšie dopravné aj obrnené prostriedky, omnoho ničivejšia palebná sila zo zeme aj zo vzduchu, ako v 1945 [...]

lavína alpy francúzsko Armancette

Spadla ďalšia lavína. V masíve Álp zahynuli traja lyžiari

13.02.2026 18:54

Masa snehu zasiahla šesť ľudí.

magyar

Pokus o politickú likvidáciu? Magyar podal trestné oznámenie pre nelegálne získané sexuálne nahrávky

13.02.2026 18:27

Líder maďarskej opozície naznačil, že vyhrážky môžu prichádzať z okolia premiéra Orbána.

polícia, policajná páska

Polícia obvinila ženu za násilnú vraždu vo Vrútkach. Spracovala podnet na jej väzbu

13.02.2026 17:47

Vyšetrovateľ vzniesol voči žene obvinenie za obzvlášť závažný zločin vraždy.

simon22

Nežijem krátko aby som nič nevedel, ale ani príliš dlho aby som všetko zabudol...

Štatistiky blogu

Počet článkov: 664
Celková čítanosť: 3827223x
Priemerná čítanosť článkov: 5764x

Autor blogu

Kategórie

Archív