Politici , zbebra a tí druhí- snaha zbúrať vzdušné zámky. . .

1bleskNeustále sa nám javí, že nás všetci okrádajú, že žijeme v dobe najväčšej nespravodlivosti. že len zlo víťazí a normálny človek nemá šancu. Ako by nás videl rovnaký človek  zo vzdialenosti niekoľkých svetelných rokov? Čo by bolo pre neho podstatné  ako pre pozorovateľa?

Ako my vnímame vesmír? Ako skúmame vzdialené planéty?  Skúsim si predstaviť čo vidí zo vzdialenosti niekoľko svetelných rokov rovnako vyvinutá civilizácia ako naša pri pohľade na zem.  Vidí maličkú planétu pri malej bezvýznamnej hviezde, vzdialenú od nej 150 miliónov km, tretiu v poradí. Zistí že planétka je plynná s pevným jadrom. Urobí rozbor plynného obalu a ( názvy prvkov ponechám naše) objaví 78% dusíka, 20,95% kyslíka, ,094% argónu,365 miliontin percenta CO2 ešte menej neónu, metánu, kryptónu , vodíka. Vodnej pary je v atmosfére asi len 0,3-4%… len toľko?.. ano LEN.  Tento plynný obal siaha do vzdialenosti 90-100 km od povrchu.

Pevná časť má asi 5,98×1024 kilogramov a priemer 12 742 km. Z čoho je zložená? Najviac obsahuje kyslíka( kysličníkov všetkého druhu je veľké množstvo) 46.6%. kremíka 27,7%, hliníka 7,1%, železa 5% , 3,6% vápnika a len 0,03% uhlíka. Povrch pevného telesa je zo 71% tvorený KVAPALINOU- vodou.

V čom sú teda paradoxy?

Čo by sme my usúdili o možnom živote na tejto planéte?  Uhádli by sme, že telo najvyvinutejšieho druhu je z 65% voda? Že pevná kostra jedinca pri 70kg hmotnosti má len 11 kg? Že sa skladá hlavne z vápnika, mangánu a uhličitanu vápenatého?  Že jedinec spaľuje kyslík a nie dusík, ktorého je najviac v plynnom obale?  Že kyslík je nevyhnutný k životu ale zároveň zabíja živé bunky? Že okysličovaním sa vytvára energia potrebná pre život, ale sa zároveň „spaľuje život?“ Že tak vyspelý organizmus ako je človek by bez mitochondrií, ich energie nevedel ani existovať? Že by sa jeho spermia nedostala nikam? Že sú to vlastne energetické jednotky každej bunky?

Človek nežije vo vode ale na tom malom percente súše, že od  narodenia od prvého nádychu ho kyslík poháňa, umožňuje mu vytvárať energiu na jeho rast a dospievanie. Zároveň nás každý nádych viac a viac približuje k smrti, lebo okysličovanie ničí naše bunkové štruktúry. Lipneme na svojom živote na tejto maličkej planétke, úplne bezvýznamnej vo vesmíre, hľadáme zmysle života, trápia nás politické šarvátky a nezmysly. A pritom sem absolútny paradox, ktorý je v celom vesmíre nepostrehnuteľný. Kto by nás hľadal práve tu kde existujeme? Priemerný vek jedinca je asi 75-80 rokov, obehov planétky okolo svojej hviezdy. Vesmír má asi 12,7 miliardy rokov, vek slnečnej sústavy je len asi 4,6 miliardy rokov. Život na zemi je od prvých foriem asi 3,7 miliardy rokov, prvé živočíchy majú asi len 600 milionov rokov. Prví cicavci boli na zemi pred asi 220 miliónmi rokov, primáti len pred 65 mil. rokmi.  Zástupcovia rodu HOMO sa objavili až pred 2,4 mil rokmi. Homo sapiens sa zjavil asi pred 800 000 rokmi a žije dodnes. MY, č je to oproti nekonečnosti času? Neustále sa niekam pechoríme, naučili sme sa písať, čítať, predávať si naše skúsenosti dejinami. Učíme sa od svojich predkov, nenaučili sme sa skoro nič. Stále sme nepochopili, že za svoj kratučký život by sme sa mali z neho radovať a nie neustále rozčuľovať.  Pozrime sa na články v novinách o čom píšu, pozrime sa na naše blogy čo nás trápi. A zistíme že niet pozitívnych vecí, niet pozitívnych a radostných informácií. Samé zlé a ešte horšie. A pritom 99,9% týchto informácii aj tak NEOVPLYVNÍME… len ich môžeme vziať na vedomie. K ničomu nám nie sú, len nás rozčuľujú a skracujú nám aj tak kratučký život na tejto zemi. Zamyslime sa, či stojí za to neustále sa rozčuľovať nad vecami na ktoré nemáme žiaden dosah.  

 Myslíte si, že by vzdialený pozorovateľ videl nejaké hranice na zemi? Že by vnímal dobré štáty a tie zlé? Že by vnímal politické strany a ich zlodejstvá? NIE.. nič také by nevidel, a ani by ho to nezaujímalo.

Sme tu krátko a neurobíme si radosť ani sami sebe.. Prečo? Čo nás núti neustále sa trýzniť vecami, ktoré neovplyvníme?  Pozrite sa na naše blogy a pochopíte o čom píšem. Skúste dať jediný príklad blogu, ktorého problematiku môžeme ovplyvniť..  A pre zlepšenie života stačí tak máličko. Ráno vstať, usmiať sa a pekne pozdraviť seba a svoje okolie. 

Demokrati žiadajú prezidenta o odňatie právomoci Vláde pri „pandemickej dohode“. Ide o zástupný alebo ozajstný problém?

19.05.2025

Práve som videl tlačovku tzv. Demokratov, ako chcú prinútiť prezidenta aby vzal kompetenciu schválenia „Pandemickej dohody“ na seba a odňal túto delegovanú kompetenciu vláde SR. Chcú aby ju Slovensko za každú cenu odsúhlasilo, lebo je výnimočne dobrá a výhodná. Tvrdia že ide len o spoluprácu a nie diktát… Tak som sa na ňu pozrel a našiel som toto: Pandemická [...]

Perspektívne bombardéry šiestej generácie. Ruský IZDELYE 80 časovo zaostáva za USA aj Čínou.

14.05.2025

Všeobecne sa píše o vyvíjaných bombardéroch šiestej generácie asi toto: Vývoj stealth bombardérov 6. generácie je v súčasnosti v rannej fáze, s viacerými veľmocami pracujúcimi na pokročilých technológiách. Hlavné charakteristiky a projekty zahŕňajú: Kľúčové prvky 6. generácie stealth bombardérov: Vylepšená stealth technológia Pokročilé materiály a tvarovanie [...]

Prečo by som neplatil teraz za “neviditeľnú F35“ ktorú mi niekto dodá po roku 2030, keď už bude viditeľná?

12.05.2025

Česko sa rozhodlo pre F35 s dátumom dodania hlavného množstva lietadiel 8 až 10 rokov po podpise zmluvy, teda medzi rokmi 2032-2035.Dovtedy zostanú len jeho nevýhody, ako menšia nosnosť zbraní, horšia obratnosť, ktoré boli obetované za dnešnú radarovú viditeľnosť. Teda viditeľnosť z menších vzdialenosti. Jej horšie zachytenie z väčších vzdialeností sa týka [...]

Eva Smolíková

Šimkovičovej rošády: náhle odvolala Kriššáka, osvetové centrum povedie exposlankyňa za SNS

20.05.2025 15:05

Inštitúciu povedie do času vymenovania nového generálneho riaditeľa, poverená bola k dnešnému dňu.

Lithuania NATO

NATO v Európe otvorí nové centrum pre vzdušné operácie

20.05.2025 14:55

Centrum vznikne v meste ležiacom severne od polárneho kruhu.

simon22

Nežijem krátko aby som nič nevedel, ale ani príliš dlho aby som všetko zabudol...

Štatistiky blogu

Počet článkov: 624
Celková čítanosť: 3527117x
Priemerná čítanosť článkov: 5652x

Autor blogu

Kategórie

Archív