A máme rozuzlenie vládnej krízy? ?

Radičová sa vyjadrila.. spojí hlasovanie o eurovale s hlasovaním o dôvere vláde… a je vymaľované.. Sulíkovci sa vyjadria, že síce sú proti eurovalu.. ale oni idú hlasovať o dôvere premiérke.. a tú ona má.. takže zdvihnú ruku ZA už v prvom hlasovaní….lebo oni budú hlasovať len za dôveru premiérke.. a to zdôraznia v rozprave niekoľko krát..

Včera si presne na túto príležitosť svojou nečakanou tlačovkou pripravil pôdu Riško- držbalónik..  Jasne tam povedal.. niekto chce pád premiérky a my za ňou stojíme.. a tak teraz bude mať príležitosť ukázať.. či mu stojí za premiérkou.. alebo visí pred eurovalom..  To som teda zvedavý akoto dopadne.. veď dnes uvidíme..

iný scenár?? no v prvom kole NIE.. v druhom kole s Ficom ANO… ale Sulík z vlády preč a podpora smeru menšinovej vláde.. so staronovou premiérkou.. žeby???

P.S.1: 11:05 hlásia.. štyria obyčajní ľudia sa na hlasovaní nezúčastnia.. teda .. euroval v prvom čítaní nemôže prejsť..aj keby ostatní riškovci hlasovali za premierku.. 🙂 žeby matovič položil sulíka??

P.S.2: ani ostatní riškovci nebudú hlasovať.. teda parlament môže byť neuzášania sa schopný( uznášania sa neschopný?? 🙂 ).. ak sa nezaregistrujú smeráci.. tí sa asi zaregistrujú..

P.S.3: teraz sa horlivo pracuje na pokračovaní.. ako rýchlo a akým mechanizmom možno zopakovať hlasovaie?? Aby euroval II prešiel s pomocou SMERU…. v ďalšom kole.. niet však veľa času..indexy na burzách padajú.. investori čakajú.. pritlačí nás to,?

ja len toľko

 

 

Zveličovať spravodajské informácie, ale aj kašlať na ne a riadiť sa „lúpaním v kostiach“ je nezmysel.

05.04.2026

Byť teraz šéfom spravodajských služieb v USA je „o hubu“. Na niekoho sa ten v podstate „neúspech a vrtenie psom“ zvaliť musí. V roku 2005 komisia zákonodarcov a bezpečnostných expertov dospela k záveru, že „spravodajské služby sa takmer vo všetkých svojich predvojnových úsudkoch o irackých zbraniach hromadného ničenia úplne mýlili“. Americkí [...]

Návrat na mesiac sa začal. Artemis II odštartovala svoju misiu.

02.04.2026

Artemis 2 úspešne odštartovala asi o 0:35 dnes 2.4.2026. Je zaujímavosťou, že LEGO RAKETA je poskladaná zo starých častí, ktoré sa používali na vynášanie raketoplánov a nových častí navrhnutých pre túto misiu. Tým chceli zlacniť a hlavne skrátiť vývoj. Misia Artemis II poletí na kombinácii rakety SLS (Space Launch System) vo verzii Block 1 a kozmickej lode Orion. 1. [...]

Najhorší prvo-aprílový žart môjho života, ako som sa dolámal. (1989)

01.04.2026

V deň našich posledných skúšok, piatok 31. marca, prišli Poliaci, ktorí sa rovnako ako my školili na MiG-29 asi s dvojmesačným oneskorením. Pred nami bol posledný pracovný deň nášho preškolenia, posledný letový deň našich pilotov, sobota 1. apríla. Tak sa v ten piatok oslavovalo a pilo na družbu, konečne sme stretli nové tváre po trojmesačnej ponorke. Ja som ale v [...]

Maia Sanduová

Postsovietske zoskupenie má o člena menej. Moldavská prezidentka podpísala vystúpenie

08.04.2026 23:03

Kišiňov vystúpením ročne ušetrí približne 3,1 milióna moldavských lei (asi 150 000 eur).

Tanzánska prezidentka Samia Suluhu Hassanová

Príklad hodný nasledovania. Prezidentka Tanzánie nariadila ministrom cestovať spolu jedným autobusom

08.04.2026 22:31

Cieľom je znížiť spotrebu paliva v reakcii na energetickú krízu spôsobenú vojnou na Blízkom východe.

Mark Rutte / Donald Trump /

NATO je v polčase rozpadu a Rutte ide o Bieleho domu. Trump zvažuje potrestanie členov Aliancie

08.04.2026 22:07, aktualizované: 23:59

Americký prezident už skôr uviedol, že vážne uvažuje o stiahnutí Spojených štátov zo Severoatlantickej aliancie.

Matthew Perry

Jej drogy zabili Matthewa Perryho. „Ketamínovú kráľovnú“ odsúdili na 15 rokov

08.04.2026 21:44

Sanghová je už treťou odsúdenou v prípade smrti populárneho herca, predstaviteľ postavy Chandlera Binga zo seriálu Priatelia.

simon22

Nežijem krátko aby som nič nevedel, ale ani príliš dlho aby som všetko zabudol...

Štatistiky blogu

Počet článkov: 675
Celková čítanosť: 3887360x
Priemerná čítanosť článkov: 5759x

Autor blogu

Kategórie

Archív