Založ si blog

Rusi očakávajú od samého začiatku rozšírenie konfliktu aj na ich územie. Tesne pred vpádom na Ukrajinu vydali štátnu normu pre vytváranie masových hrobov!

Pred vojenským vstupom na územie Ukrajiny vydali 1. februára 2022 v Rusku normu GOST R42.7.01-2021 s názvom “ Národný štandard Ruskej federácie. Naliehavé pochovanie tiel v čase vojny a mieru, všeobecné požiadavky.“

Táto norma stanovuje všeobecné požiadavky na organizáciu a vykonávanie súboru opatrení na pochovávanie tiel ľudí a zvierat, ktoré zomreli počas vojenských konfliktov alebo v dôsledku týchto konfliktov, ako aj, ak je to potrebné, počas mierového obdobia.

Z nej vyplýva, že sa nahradením starej normy pripravili aj na variant veľkej vojny na ich území. V norme je popísané ako vytvárať v mestách masové hroby aj pre viac ako 1000 tiel, kde môžu byť vytvorené, aké zásoby truhiel plastových vriec či palív, dezinfekčných prostriedkov, chemikálií, alebo potrebných materiálov a strojov musia držať útvary civilnej ochrany už v dobe mieru. Približná nomenklatúra zásob potrebných na naliehavé pochovanie mŕtvol:

– osobné ochranné prostriedky na kožu a dýchacie orgány pre personál NFCS, určené na pochovávanie mŕtvol počas vojny;

– zásoby rakiev (materiály na výrobu truhiel);

– patologické vrecká;

– dezinfekčné prostriedky (chlórové vápno);

– palivá a mazivá (na podporu dopravy);

– organicko-minerálne zmesi a aktívne prísady určené na spevnenie pôdy.

V čase mieru sa zásoby truhiel (materiál na výrobu rakiev) a patoanatomických vakov vytvárajú v miere 30 % predpokladaných nenávratných strát, zásoby dezinfekčných prostriedkov používaných na masové hroby vo výške 40 % predpokladaných strát (10 % prostriedky možno použiť na vykonanie protiepidemických opatrení na pôvodných miestach mŕtvych).Tabuľka výpočtu predpokladaných strát pri vedení vojny konvenčnými zbraňami atd. Norma rozpisuje koľko normohodín a koľko materiálu je potrebné na zabezpečenie tejto činnosti. Predpokladané straty sa delia podľa stupňa zničenia miest a podľa možnosti ukrytia obyvateľov od 5% až do 70% predpokladaných strát z počtu obyvateľov.

Tabuľka 1 – Výpočet možných nenávratných strát obyvateľstva pri použití moderných konvenčných zbraní, 0,1=10%

Názov indikátora

Stupeň zničenia mesta (okresu)

0,1

0,2

0,3

0,4

0,5

0,6

0,7

0,8

0,9

1,0

Straty nechráneného obyvateľstva

1%

2

2.5

3

4

7

10

20

25

30%

Straty obyvateľstva ukrytého v krytoch

0,1

0,2

0,3

0,5

0,6

0,8

2.0

2.5

3

5%

Straty obyvateľstva v najjednoduchších úkrytoch

0,1

0,25

0,5

0,5

1.5

3

5

5

7

10%

Tabuľka 2 – Výpočet možných nenávratných strát personálu hospodárskych zariadení pri použití moderných konvenčných prostriedkov  v %

Názov indikátora

Stupeň zničenia predmetu ekonomiky

slabý

Stredná

Silný

Plný

Strata nechráneného personálu

5

8

55

70

Straty personálu ukrytého v útulkoch

0,2

0,7

1.7

4.5

Straty personálu v najjednoduchších úkrytoch

0,8

2.5

20.0

25.0

Operácia zhutňovania násypu stavby určenej na urgentné pochovávanie mŕtvol spevnenej modifikátorom vlastností pôdy a minerálnym spojivom pomocou valca.

Na pochovanie 1000 mŕtvych bude potrebných 16 ľudí. personál tímov (skupín) na naliehavé pochovanie tiel NFCS (s výhradou účasti ženijného vybavenia na práci).

 V prípade vykonávania prác bez zapojenia ženijného vybavenia bude potrebné, aby sa do pochovania 1000 mŕtvych zapojilo viac ako 250 ľudí;

Toľko výpis z danej normy, ktorá je na internete dostupná v celom znení až po 20  hodine večer do 24:00. Na základe tejto normy je možné konštatovať, že za rok trvania konfliktu sú Rusi pripravení na vlastnom území vytvárať masové hroby aby sa nešírili epidémie, zároveň to ale značí, že celkom vážne od samého začiatku počítali s konvenčnou vojnou väčšieho rozsahu na Ruskom, Ukrajinskom a tým pádom aj Východo-Európskom bojisku. Naši vojny chtiví politici, by si to mali konečne uvedomiť, že Bukurešťská deviatka bola vytvorená ako nárazníková zóna medzi Západnou Európou a Ruskom, kde NATO od samého začiatku plánovalo viesť pozemné operácie v prípadnom konvenčnom konflikte s Ruskom.

Obrázok: Bukurešťská 9.   zdroj : https://docs.cntd.ru/document/1200180859

Naď v nedeľu nehovoril úplne pravdu, keď poprel existenciu zmluvy zakazujúcu reexport ruských zbraní.

29.03.2023

Pozrel som si reláciu dialógu Jaroslava Naďa s Braňom Závodským v rádiu expres link : https://www.youtube.com/watch?v=ztVQ3fV0EjE V 30 minúte relácie hovorí, že žiadnu zmluvu čo by zakazovala reexport ruských zbraní bez súhlasu Ruska nevidel a ani jeho ľudia ju nevedeli nájsť. Údajne to asi Rusi niečo posunuli svojim spriateleným konšpirátorským stránkam.. Nuž tak som [...]

Za MiGy 29 bojové vrtuľníky AH-1Z Viper s výzbrojou. Dobrá protihodnota.

22.03.2023

Minister Naď oznámil, že protihodnotu za darované MiG29 obdržíme za doplatok asi 340 miliónov USD dvanásť kusov bojových vrtuľníkov AH-1Z Viper, ktoré má vo výzbroji námorníctvo armády USA od roku 2010. Tie naše budú samozrejme nové, s výzbrojou aj preškolením personálu. Tento balík ak by sme kupovali, mal by hodnotu niečo okolo miliardy USD, preto je to výhodný deal. [...]

Aj darovanie lietadiel či systémov protivzdušnej obrany musí podliehať licenicii a pravidlám zákona o obchodovaní s výrobkami obranného priemyslu 392/2011.

19.03.2023

Dostal sa aku mne text darovacej zmluvy, ktorý neciem posúdiť či je pravý, ak áno , tak si myslím že porušuje naše aj medzinárodné právne normy a zvyklosti pri obchodovaní s výrobkami obranného priemyslu. Tam sa totiž píše: § 2 Základné ustanovenia (1) Na účely tohto zákona sa rozumie a) obchodovaním s výrobkami obranného priemyslu predaj alebo kúpa výrobkov [...]

Roman Mikulec

Mikulec má problém. Čaputová prvýkrát pripustila úradnícku vládu, manipulovanie rieši aj prokuratúra

31.03.2023 15:14

Podľa dočasne povereného ministra vnútra Romana Mikulca však ide len o útoky na jeho osobu a obvinenia z manipulovania odmieta.

čistička odpadových vôd, Nemecká, odtok

Hron poškodzuje toxická voda. Štát čističku platiť odmieta, „potiahne“ už len mesiac

31.03.2023 14:13

Hroziacu ekologickú haváriu v obci Nemecká oddialili o ďalšie štyri týždne. Situácia sa opakuje, starosta hovorí o začarovanom kruhu.

Russia Belarus

Lukašenko: V Bielorusku môžu byť umiestnené ruské strategické jadrové zbrane

31.03.2023 14:09

Lukašenko tiež vyzval na "prímerie na Ukrajine" a rokovania medzi Kyjevom a Moskvou "bez kladenia podmienok".

ZHROMAŽDENIE: Odsúdenie nenávisti voči LGBTI

Skupina poslancov vyzýva Hegera zrušiť štandardy pre transrodových ľudí

31.03.2023 13:26

Podpísaní poslanci tvrdia, že usmernenia a postupy sa netýkajú iba liečby.

simon22

Nežijem krátko aby som nič nevedel, ale ani príliš dlho aby som všetko zabudol...

Štatistiky blogu

Počet článkov: 488
Celková čítanosť: 2668073x
Priemerná čítanosť článkov: 5467x

Autor blogu

Kategórie

Archív