8. 10. 2015 zatiaľ najmasívnejšie ruské nálety v Sýrii.

20.9.205  4xSu30, 12x Su 39(25TM)

20.9.205 4xSu30, 12x Su 39(25TM)

Zaujalo ma vedenie „informačnej  vojny medzi“ USA a Ruskom ohľadne prvého dňa náletov Ruských leteckých síl v Sýrii. USA do dvoch hodín po dopade ruských bômb uverejnili fotografie  z cieľových oblastí s tým, že ruské bomby zabili 36 civilistov, zasiahli školu či nemocnicu utečencov pred vojnou. Každému normálne uvažujúcemu človeku bolo jasné, že tie fotografie nemôžu byť z cieľovej oblasti bombardovania, lebo tam niet spojenie a ešte ani Rusi nemali vyhodnotené  výsledky . Ako ich mohli mať Američania? Jediné vysvetlenie je, že to bolo vopred pripravené ako informačná kampaň, ktorá mala vyvolať odpor voči Rusom a ich kampani. Preto som sa rozhodol začať informovať priamo zo zdroja rukých oficiálnych informácií a ponúkam Vám vyhodnotenie náletov z dnešného skorého rána aj s uvoľnenými videami.

V noci zo 7 na 8. 10.ruské sily uskutočnili  22 bojových vzletov. Lietadlá Su-34,Cu-24M a Su-25 atakovali 27 objektov teroristov v Sýrii.

Su-24M a Su34 napadli osem cieľov v priestore provincie Homs.  Výsledkom útokov bolo úplné zničenie  fortifikačného systému „povstalcov“, boli zaznamenané veľké požiariská  po výbuchoch munície a pohonných hmôt.

V oblasti Saf-Safa ruské lietadlo Su-34 zničilo bojové pozície teroristov. Presnými zásahmi protibetónových bômb boli zničené podzemné úkryty , ktoré boli identifikované kozmickým prieskumom v oblasti obývaných bodov Arafit a Salma.

Šturmoviky Su-25 a Su 34 zasiahli v 11. Oblastiach  rozmiestnenia výcvikových táborov  bojovníkov ISIL v provinciách HAMA a RAKKA.

Výsledkom úderov bola zničená infraštruktúra výcvikových táborov teroristov. Pri vykonávaní prieskumu bezpilotnými prostriedkami v blízkosti obývanej zóny Chrajzin boli objavené maskované zoskupenia niekoľkých jednotiek bojovníkov ISIL v lesnom teréne.  Okamžite boli použité dve lietadlá Su-25 na uvedený cieľ, výsledkom bolo zničenie obranných stavieb a veľký požiar.

Boli zničené sklady paliva  ISIL pri dedine Han-Elasal, boli zničené bojové pozície  ISIL pri dedine Tamana, ako aj veliteľské stanovisko ISIL.

Okrem toho na jednom videu je vidno prelet krídlatej rakety Kaliber , ktorá zasiahla tiež jeden cieľ v tomto teritóriu( 26 striel Kaliber bolo vystrelených zo štyroch  vojnových lodí z Kaspického mora.

Strely Kaliber boli vyvinuté a zavedené do výzbroje v 1983 roku. Majú viacero modifikácií, bojová časť má asi 400kg, dolet do 300km, letová hladina 50-150 metrov, cestovná rýchlosť 0,8Macha, pred dopadom zrýchlia až na 10M.

Tento deň boli ruské nálety zatiaľ najintenzívnejšie od ich zapojenia sa do operácie v Sýrii.

Američanom sa podarilo zbombardovať medzinárodnú nemocnicu v Afganistane organizácie lekári bez hraníc. Urobili to úmyselne? Omyl v tomto prípade je skoro vylúčený,lebo tá nemocnica tam nestála prvý deň a všetci o nej vedeli. Mali to v pláne hodiť na Rusov?

Dnes sa takisto objavili informácie, že sa v oblasti bojovej činnosti nad Sýriou objavili najnovšie ruské lietadlá PAKFA T-50, sú ruskou odpoveďou na  americké F-22.Údajne sledovali bezpilotné prostriedky DRON, ktoré operovali proti ISIL,nijako im nebránili v plnení bojových úloh. Ak by sa informácia potvrdila, bolo by to prvé nasadenie týchto lietadiel, ktoré sú ešte len v štádiu zavádzania do výzbroje v rámci vojskových skúšok..

Podľa zloženia ruskej leteckej flotily  v tejto oblasti je zrejmé, že si prišli odskúšať bojové nasadenie celej „rodiny“ lietadiel plniacich úlohy v protizemných operáciách, teda stíhacích bombardérov, šturmovikov a bojových vrtuľníkov. Zatiaľ som zaregistroval prítomnosť Su-30M, Su-34, Su-24M, Su-25TM(39), Mig-23BN, Mi-17 a Mi-24(35). Pritom by bolo dostatočné použiť dva tri typy leteckej techniky a nie celú škálu. To svedčí o vyhodnocovaní efektívnosti jednotlivých bojových komplexov, ich bojového použitia a postupov ničenia rôznych cieľov, čo poslúži pri vývoji ich modernizácií alebo novej techniky. Tomu sa samozrejme povie dve muchy jednou ranou…

https://www.youtube.com/watch?t=34&v=T3k6_MMuMqw

https://www.youtube.com/watch?t=1&v=Stnn5ZaZKJk

https://www.youtube.com/watch?t=29&v=MtMRLwnG03Q

P.S.: USA tvrdí, že jedna z rakiet mala poruchu a dopadla na územie Iránu, ponad ktorý prelietala, Rusi tvrdia že všetkých 26 rakiet zasiahlo svoj cieľ v Sýrii. Irán ani Moskva nepotvrdili incident.

Tréneri SVK reprezentácie, kam kráčaš náš futbal?

11.06.2025

Po rozpade Československa sme budovali všetko na tých spoločných základoch. 1990 repre skončila medzi osmičkou najlepších na svetre v Taliansku, vypadla s Nemeckom v boji o semifinále 1:2. Nemci sa stali majstrami sveta. Tréneri SVK repre: Slovensko po rozdelení bolo zaradené v rebríčku FIFA asi na 40 miesto 1993-95 Vengloš, odstúpil po prehrách v kvalifikácii na Euro 96 pri [...]

Vláda prala oficiálne peniaze z drogovej činnosti a predaja zbraní. Demisia ministra nesmie stačiť!

04.06.2025

Zdechovský prišiel kontrolovať míňanie eurofondov na Slovensku z rozpočtu 2015 a tvrdí že sa tu rozkrádalo, za čo ho Fico nazval nájomným Vrahom. Opozícia sa okamžite ospravedlnila a nazvala to neprípustným. Ale ku kauze ktorá prebieha už niekoľko dní a nie, je ani smerácka ani Babišova sa akosi opoziční poslanci nevyjadrujú. Dokonca som nepočul ani eurohujera [...]

Ukrajinci zničili asi 9% strategického letectva protivníka jediným úderom lacných dronov. . Aká bude odveta?

03.06.2025

Nočný útok na dve letiská strategického letectva( Belaja 8 a Olenja 4+1 v Murmanskej oblasti), teda na jeden pilier jadrovej triády v deň mierových rokovaní v Istanbule, je hlavne politický odkaz. Výborne zvolená taktika, absolútne eliminovala protivzdušnú obranu daných letísk. Drony vzlietali z drevených kontajnerov s odsúvacou strechou z tesnej blízkosti letísk v rovnakom [...]

Libanon Hizballáh Izrael operácie pozemné zóny hranica

Izraelská armáda našla v Pásme Gazy telá troch rukojemníkov

22.06.2025 15:42

Palestínske komandá pri útoku na Izrael uniesli do Pásma Gazy 250 osôb.

šimečka

PS si poistilo vplyv Dubécim, Šimečka odmietol dohodu s SNS. Hlas nakreslil Ficovi červenú čiaru

22.06.2025 15:23

Podľa Šimečku mala koalícia záujem o post podpredsedu parlamentu.

Matúš Šutaj Eštok

Cyril a Metod, snem strany či poznámky o ženách. Šutaj Eštok vysvetľoval svoje výroky i situáciu v Hlase

22.06.2025 14:53

Minister a šéf strany Hlas tvrdí, že prejav si písal sám.

simon22

Nežijem krátko aby som nič nevedel, ale ani príliš dlho aby som všetko zabudol...

Štatistiky blogu

Počet článkov: 629
Celková čítanosť: 3560059x
Priemerná čítanosť článkov: 5660x

Autor blogu

Kategórie

Archív